Zlý výsledok pečeňových testov po pôrode

burina111
18. okt 2007

ahojte kočky, máte aj vy skúsenosť so zlým výsledkom pečeňového testu po pôrode? užívali ste nejaké lieky???

smileko
18. okt 2007

Ahoj, neuzivala som lieky, iba som sa snazila dodrziavat pecenovu dietu. Na nete sa da najst par rad, co je vhodne a co nie.

lucqa
18. okt 2007

Moj maly mal zle pecenove testy ked sa narodil. S doktorkou sme usudili, ze ked budem jest dost tvarohu a medu, tak sa mu to v mlieku dostane a mozno sa to upravi. Trvalo to sice 5 mesiacov, ale pecenove testy ma vynikajuce.
Tak skus med a tvaroh.

roxi
22. okt 2007

zlé pečeňové testy u bábätka, alebo u teba? lebo moja Lea má stále žltačku, tak jej robili testy, pečeňové testy nemá zlé, ale hraničné, tak berie 2x 1/4 flavobionu a ja som mala po pôrode nejaké problémy a náhodne pri odbere zistili, že mám zlé pečenové testy tak beriem - lagosu a essentiale, a ešte som brala železo, ale to vraj už nemusím - už sa to upravuje, ale zistili mi hyperbilirubinémiu - vraj to Lea mohla zdediť a preto pretrváva žltačka, dali jej urobiť genetické testy, ale ešte nemáme výsledky.

janazuza
30. okt 2007

Ahojte. Ja som mala výsledky pečeňových testov po pôrode otrasné.Zistili mi to po tom, čo mi strasne opuchli nohy. Musela som brať lieky ešte asi 3 mesiace po pôrode.Nevedel mi nikto vysvetliť prečotaké zlé výsledky, ked som bola na internom mala som všetko ok( mesiac pred pôrodom).nevie či to nebolo spôsobené tým, že som bola na IVF a tie všetky hormonálne zmeny.....no neviem

rut
7. nov 2007

Ahoj, ja som mala veľmi zlé pečeňové testy po pôrode. Užívam Essentiale Forte. Prvý mesiac sa mi výsledky vôbec nezlepšili. Lekárka uvažovala o inom, silnejšom lieku, ale dojčím, tak nič iné užívať nemôžem. Postupne sa to zlepšuje (som 10 týždňov po pôrode). Pýtala som sa sestričky, asi ako dlho to môže trvať. Vravela, že je to individuálne, mali mamičku, ktorá mala zlé výsledky rok, dokiaľ kojila... Tak držím palce, nech sa Ti točím skôr upraví a bábätko nech je zdravé.

tessa
7. nov 2007

aj ja som mala zle pecenove testy po porode...Ale mal ich aj maly zle...Tak to moja gyn.nechala tak, a po 2 mesiacoch, sa mi upravili same a malemu este v nemocke sa upravili 😉

bika
8. nov 2007

Ahojte, aj ja som mala zlé pečeňové testy, bola som aj na sone - zväčšená pečeň, ale lekár to uzavrel ako dôsledok "narkózy po cisárskom reze a následnej operácii"... lieky som na to nebrala...

junovka
24. máj 2008

Ahojte!V piatok som bola u lekara pre vysůledky z krvi a zistili mi zle pecenove testy 😕 😕 😕 😕 teda absolutne tomu nechapem, pretoze, ked ma pred rokom prepustali z porodky , tak som KO mala vyborny, nakolko som ho mohla vraj rozdavat a teraz??? 😕 😕 😕 totalne nechapem.Neberiem ziadne lieky ani alkohol nekonzumujem 😲 😲 😲 😲 Inak, presne toto som mala aj po prvom porode, ked Timeika mala rok.Nechapala som, chodila som s tym na interne, lieky som nebrala ziadne...potom som sa na to vykaslala 😔 ....otehotnela som a KO bol dobry....az doteraz.Podotykam, ze som obe porody mala na cisara-spinal.Stretli ste sa niektos tym??,Ako ste to dalej riesili???Som objednana s tymto problemom na gastro 😒

andy.a
25. máj 2008

Júnovka,ani HAK neberieš ?? 😕

junovka
25. máj 2008

andy, total nic...ziadna antikoncepcia 😕

bibula
26. máj 2008

roxi- tu zltacku ma nejak dlho,malo by sa to nejak liecit skor ako jej to pokazi pecen
😒

andy.a
26. máj 2008

Júnovka a nevieš presne, ktoré hodnotu/alebo hodnoty/,máš zvýšené ?? 😕
ALT,GMT,AST atď..je ich dosť..

junovka
26. máj 2008

andy AST, ALT a GGMT 😕 Dnes som bola na gastre, tak povedal, ze to neni az take hrozne, ale som este objednana USG a brali mi aj krv na ANA, AMA,ANCA,ASMA,LKM,HBSAG, ANTI HCV, ANTI AEV, ANTI SMV a zatial mi dal Essentiable Forte 3x 1 😉 Dufam, ze vsetko bude ok.Ja sa necitim zle 😉 😒

andy.a
26. máj 2008

tak to bude snáď OK 😉 v tých odberoch máš aj ukazovatele zápalu pečene-vírusového,človek nikdy nevie 😕 😅
držím palce 😉

junovka
18. júl 2008

tak, baby, mne zistili , ze dosledok toho, ze mam zle pec.testy, je prekonana Hepatitida B, ktoru som mohla dostat pri cisaraku, alebo pri operacii v detstve 😖 Ma niekto skusenosti s Lipovitanom na pecen?? 😕

andy.a
18. júl 2008

júnovka,Lipovitan je dobrý,ale ešte lepší je Flavobion,môže a to užíva aj spolu 😉 resp.Lagosa-to je myslím identické ako Flavobion 😝

a Essentiale /forte/ je tiež veľmi dobré na pečeň,bolo to tu spomínané 😉

skús si tieto lieky vhľadať cez Google 😉

a s pozit.HBsAG sa dá normálne žiť 😉 nemusíš si robiť obavy 😉

junovka
19. júl 2008

andy, najlepsie na tom vsetkom je, ze HBsAG som mala negat. v oboch tehu 😕

sasenka
23. júl 2008

ja som mala zle testy po 1. porode, ale potom sa spontánne upravili, do 6 týždnov po porode. Pri druhom to isté, pridružilo sa svrbenie tela pred porodom, nevolnosti, neznášanlivosť roznych jedál, ťahalo sa to takto pol roka a potom mi zistili žlčníkové kamene 😒 Už mam aj po operácii a testy su zasa OK

emfi
31. júl 2008

Ahojček. Aj ja som musela brať železo, brala som aj v tehu, a aj tesne po pôrode v nemocnici, ale časom sa to upravilo

takyna
28. jan 2009

Ahojte dievčatá, prosím vás kde nájdem nejakú pečeňovú diétu?, som po pôrode a tiež mám zlé pečeňové testy
ďakujem za rady 🙂

takyna
28. jan 2009

a ešte mala som zvýšený CIK PEG, dosť ma to vystrašilo, pri IVF som brala rok hormóny, môže to byť následkom? toho zhoršenia?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre