Ak som na rodičovksej dovolenke som poistená?

materska
24. júl 2009

Ahojte, chcem sa spytat, ci mam narok na nemocensku davku, momentalne som zamestnana, ale nedavno som bola na rodicovskej dovolenke. Niekde som citala, ze narok na nemocenske ma len osoba, ktora je nemocensky poistena 270 dni. Neviem, ci som bola nemocensky poistena aj na RD, ak nie, potom nesplnam podmienku 270 dni. Znamena to, ak by som bola teraz na PN, tak nic nedostanem?

kisska
24. júl 2009

Ahoj, pocas RD si nemocensky poistena, ale len z minimalneho VZ, neviem, ktore obdobie sa beria ako rozhodujuce pri vyske nemocenskeho, ale tipujem, ze teraz posledne aktualne... dobu 270 dni by si splnat mala... 😉

gapa
24. júl 2009

materska,
či sa ti ráta obdobie RD do potrebných 270dní záleží od toho, či počas RD si bola zamestnaná. Ak áno, tak sa ráta. Ak si bola nezamestnaná, tak neráta. U živnostníčok sa mi to hladať nechce, ako je to formulované. Ak si szčo, tak napíš, potom pohladám.

To, že počas RD si nem.poistená z min.VZ nie je pravda a aj na stanovenie RO treba viac údajov o terajšom nem.poistení (kedy vzniklo, kedy si nastúpila do práce z RD a nástupe na MD).