Aké odvody sa platia pri práci na dohodu popri rodičovskej?

var001
11. aug 2013

Mamicky neviete mi poradit, ci sa mi oplati pracovat na dohodu popri rodicovskej dovolenke? Ake odvody by som musela platit, ak by moja odmena bola cca 500 eur mesacne v hrubom? Pravdepodobne by islo len o jednorazovu zalezitost, mozno par mesiacov. Nikde sa neviem dopatrat ake su podmienky pre mamicky na rodicovskej dovolenke. Dakujem.

gapa
12. aug 2013

@var001
odvody sú rovnaké, ako keby si mala prac.pomer, len nemáš nárok na dovolenku napr.

var001
autor
12. aug 2013

@gapa dakujem za info, ak sa este mozem spytat ake povinnosti mi z toho vyplyvaju? Prihlasit sa do Socialnej aj zdravot. Poistovne? Nemam s tym vobec skusenosti.

zabka1611
12. aug 2013

@var001 odvody odvadza zamestnavatel a nie ty!

gapa
15. aug 2013

@var001
ak robíš na dohodu, tak ťa prihlasuje zamestnávatel. ale počas dohody si dôch.poistená ako zamestnanec, tj. nemôžeš byť dôch. poistená ako osoba riadne sa starajúca o dieťa do 6rokov, lebo zákon súbeh týchto poistení nepripúšťa. Preto do 8dní musíš podať odhlášku ako osoba riadne sa starajúca .... na soc.poistovni. Po ukončení dohody znovu môžeš podať prihlášku, no tam treba odo dna skončenia dohody, lebo prihláška sa nedá podať spätne.
v zdr.poistovni môžeš byť súbežne zdr.poistená ako poberatel rodič.príspevku a aj ako zamestnanec, tam nie je problém, to je novota od r.2011.
-iné mi nenapadá

var001
autor
15. aug 2013

@gapa dakujem 🙂