Ako vybaviť poistenie novorodenca po príchode na SK?

bubicek
28. dec 2008

Ahojte babenky nikde som nenasla temu o zdravotnom poisteni babatka.Chcela by som porodit v uk a po mesiaci sa chystam na svk kde si chcem vybavit zdravotne poistenie na zaklade e106 to uz som sa pytala v poistovni ci to plati ale neviem ci to je aj pre babatko alebo staci doniest prelozeny rodny list a oni ho poistia ak mate s tym niektora skusenosti prosim napiste mi dakujem 🙂

beelinka
28. dec 2008

Ak tu budete mat trvaly pobyt tak staci prelozeny rodny list a musis ho tu prihlasit na T.P a nemal by to byt problem. Aspon u nas to tak bolo ale my sme boli v inej krajine. 😉

3558
28. dec 2008

ja mam maleho poisteneho na slovensku do 18rokov. stacil mi jeho slov.rod.list a moj obciansky preukaz. 😉 😉 je to vybavene za par minut. len si najdi poistovnu ktora ti vyhovuje. v jednej poistuju na 25 rokov minimalne v druhej ti poistia aj na 18, a zalezi kolko mesacne chces platit. minimum je okolo 300 sk mesacna, ale mamicky si najcastejsie davaju okolo 500sk. ale tie mamicky co maju aj trosku viac korun samozrejme dali svojim detickam vyssiu poistku. 😉 😉 😉

bubicek
autor
28. dec 2008

A staci mi rodny list u uradne prelozeny alebo musi byt slovensky?

3558
29. dec 2008

bubicek ty budes velmi dlho doma. nemusi mat hned poistenie. staci aj ked bude mat tvoje babetko pol roka. ale myslim ze musi byt slovensky rodny list. mas dost casu az ked budes kocikovat, pojdes sa popytat na poistovne. 😉 😉 😉