Dobrovoľné nemocenské poistenie - podmienky

dada7701
19. apr 2017

Ako je to v súčastnosti s DNP ? Aké sú podmienky ? Ak by som chcela platiť z minimálnej mzdy, koľko to bude ? dík za rady a príspevky....

gondyo
19. apr 2017

vypočítajú vám presnú sumu,ktorú budete platiť,ale musíte si platiť celý balík poistenia,dôchodkové,nemocenské,v nezamestnanosti,garančné atď...ak chcete poberať materskú,tak by ste mali byť poistená min 270 dní

bale1rinka
19. apr 2017

@dada7701 všetko je napísané na stránkach sociálnej poistovne, podala si málo informácií. Je toho viac, čo musíš spĺňať. V prvom rade musíš byť nezamestnaná, mať zaplatených 270 dní nemocenského poistenia ak chceš PN, nesmieš byť poberateľom invalidného dôchodku nad 70%, ak chceš materskú tak musíš mať zaplatených 26týždňov pred....joj. čítaj na stránkach soc.poistovne.

tslobik
15. aug 2017

Poprosím radu, neexistuje samostatné dobrovoľné nemocenské poistenie? Budem nezamestnaná a chcela by som si platiť len nemoc. poistenie, ale čítala som niečo také, že sú len balíky, a nedá sa platiť len nemoc. samostatne ale aj s dôchodkovým spolu. Je to naozaj tak? A ak by som bola nezamestnaná napr. 2 mesiace....môžem si ho platiť len počas tejto doby a potom ako sa zamestnám zrušiť poistenie????? Ďakujem.

bale1rinka
18. aug 2017

@tslobik dobrovoľné nemocenské poistenie neexistuje iba na jedno, ale balíček kde je dôchodkové nemocenské a poistenie v nezamestnanosti, platiť si to môžeš iba keď budeš nezamestnaná, zamestnaní ľudia sú povinne poistení takže logicky nemôžeš mať dobrovoľné platené, áno akonáhle sa zamestnáš treba to zrušiť.

tslobik
18. aug 2017

@bale1rinka vďaka, len nechápem aká je to logika, že ako nezamestnaná si mám v balíku platiť okrem tých dvoch aj poistenie v nezamestnanosti, keď potom ako sa zamestnám sa to zruší.....Načo platiť poistenie v nezamestnanosti, keď už nezamestnaná som......

bale1rinka
21. aug 2017

@tslobik lebo ak by si sa nezamestnala a mala si nárok na dávku v nezamestnanosti aby si to na toho pol roka využila, na to je to poistenie v nezamestnanosti, je to vhodné napr. pre ľudí, ktorí kvôli chorobe prídu o prácu a po PN môžu žiadať o dávku v nezamestnanosti na 6 mesiacov. ty si iný prípad.sociálna poisťovňa vie prečo ponúkať také balíky...

tslobik
21. aug 2017

Vdaka. Ja som prisla tetaz o pracu,k 31.8. A 6 mesiacov dozadu som bola PN. Mam narok na podporu v nez.? Ak som predtym roky pracovala s vynimkou RD? Dakujem

bale1rinka
28. aug 2017

@tslobik nárok na dávku v nezamestnanosti máš ak máš aktívne-zaplatené poistenie v nezamestnanosti 730dní pred dátum zaradenia do evidencie naÚP, pozerajú 3roky dozadu...choď do sociálnej poisťovne sa informovať koľko dní máš to poistenie v nezamestnanosti zaplatené od z-eľa...

evittam
28. aug 2017

@bale1rinka Nemusí byť zaplatené 730dni ale musí trvat minimalne 730dni.😉

bale1rinka
28. aug 2017

@evittam no veď som napísala, že aj aktívne...