• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Dobrovoľné nemocenské poistenie

24. mája 2017 
@annanatalia RLFO - je to skratka pre Registračný list fyzickej osoby - na tomto tlačive podávaš prihlášku na ostatné dve poistenia (vlastne to poznáš, veď na tomto tlačive si sa prihlasovala na DNP) :slight_smile: Len to možno tak zložito znie, takže žiadne úvahy tým smerom, že si blbá! Všetko ostatné je tak, ako píšeš - dátum vzniku si môžeš dať aj 4.10, ale ja by som si dala ozaj až ten 269.deň - v Tvojom prípade 7.10., nakoľko tak môžeš ešte o 3 dni dlhšie platiť "po starom" - teda lacnejšie a až od 7.10 po novom - teda drahšie. Iba dátum vyplnenia formulára bude aktuálny deň, v ktorý to budeš podávať na pobočke. VZ pre max. materské ostáva 1153,50, ktoré uvádzaš pre doch. i poist. v nezamestnanosti, k prvému riadku, kde je NP - teda nemocenské nepíšeš nič, lebo ono trvá od januára, takže dátum vzniku tam nedávaš.
30. sep 2012 o 14:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janka9900 prosím, môžeš mi vysvetliť prečo "... rozhodujuci je datum porodu v ochrannej lehote pre tie mamicky, co su zamestnane. musia porodit do terminu porodu, aby mali narok na matersku." Ďakujem!
30. sep 2012 o 15:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kocky, viete mi poradit?platila som mesacne 22eur zo zakladu 500eur, ale od 2.9. som na MD, cize kolko mam zaplatit za jeden den v mesiaci?za toho 1.9.?viete to vypocitat?dakujem :wink: :slight_smile: :slight_smile:
30. sep 2012 o 15:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@domeli super velmi pekne dakujem :slight_smile:
30. sep 2012 o 16:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gapa Ahoj, vidim ze sa vyznas v DNP- chcela by som sa Ta spytat na DNP. Pracovnicok na socialke sa neda nic opytat- minule ma odbila s odpovedou ze ci chcem zneuzivat soc, system a oberat stat o peniaze. V skratke som jej vysvetlila aby isla sa pozriet do osady a potom sa vyjadrila kto obera stat o peniaze
Chcela by som sa Ta spytat- 11.10.2012 mi konci DNP. Otehotnela som a termin mam 15.5.2013, momentalne som na predlzenej materskej dovolenke so zdravym dietatom do 6r- nechcela som sa chodit hlasit na urad prace tak som to takto poriesila.. aj tak neberiem ziadne peniaze len 22€ na dcere- pridavky.
Pravdepobobne budem na rizikovom tehu lebo v aprili som prekonala MA. Musim stihnut byt PN do 7 dni od skoncenia platenia DNP alebo je to jedno kedy nastupim na PN- vdaka tomu ze som v ochrannej lehote 8mes? A z oktobra budem platit len 11 dni?- na sumu sa musim ist zasa spytat tej "milej" pani na socialke?
Keby si mi vedela odpovedat na otazky, velmi by si mi tym pomohla. Vopred dakujem
30. sep 2012 o 16:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mariynka ahoj,plati sa potom alikvotna cast z vymeriavaceho zakladu v danom mesiaci. .t.z. 22/30=0,73eur. :wink:
30. sep 2012 o 17:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@adra17 ahoj,ak mozem zotpoviem ti otazku...plati to iba pre mamicky, ktore su zamestnane,ale toho casu su na RD...Ak mas aktivne poistenie ,tak pre teba to neplati :wink:
30. sep 2012 o 17:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte baby potrebujem poratit,pladim si dnpo od februara 2010,v decembri 2011 so porodila a teraz mi konci materska,chcela by som si to dnpo zaplatit aspon za jeden mesiac a dat sa na marodku (kedze mam zdravotne problemy) no neviem ci budmem platit este po starom alebo uz po novom...a ak zaplatim len za jeden mesiac a dr.ma vypise na marodku budem dostavt len minimum??
30. sep 2012 o 17:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janka9900 este by som ta poprosila o jedno vysvetlenie :slight_smile:
minule tu jedna baba pisala,ze je PN a ze jej vysiel VZ cca35e,presne si to uz nepamatam,len ze sme mali par detailov inych..
dva roky robim u jedneho zamestnavatela,plat mam kazdy mesiac cca rovnaky(rozdiel par eur podla prac.dni),od 8/2011 -30.1.2012 si platim DNP.31.1.2012 som sa opat prihlasila.platim z maxima(teda z toho rozdielu,ta stanovena suma minus hruby plat,vychadza mi to cca 20e platit)
od 26.7.2012 som PN a tiez mi vysiel VZ cca35e.ak som to dobre pochopila z tohto VZ sa mi bude ratat aj materska.
preco,resp.co mi opvlyvnilo tu sumu(nema to byt cca 37e),cize nebudem mat ani max.matersku?
hadam som to zrozumitelne napisala,ja som z toho debil...
dakujem velmi pekne :slight_smile:
30. sep 2012 o 17:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@domeli ak som vyplnila vsetky 3kolonky z datumom tak sa nieco deje?
30. sep 2012 o 19:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@silvuskaa ano, budes mat narok na matersku v OL, lebo povinne nemocenske poistenie zamestnanca sa ti obnovilo pred zanikom DNP, nemusis si dat balik. ale mozes, kedze zan nic nebudes platit az do skoncenia materskej, potom ho mozes zrusit :wink:
30. sep 2012 o 19:43  •  čaká bábätko, termín má v júli 2016  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@adra17 datum porodu je rozhodujuci pre zamestnane mamicky, ktore su na rodicovskej dovolenke a nastupuju na matersku z DNP v ochrannej lehote, pretoze sa im nastupom na matersku zo zamestnania obnovi nemocenske poistenie v praci a tym im zanikne ochranna lehota z dnp. ked porodia pred terminom, tak narok na matersku mat budu...
30. sep 2012 o 19:46  •  čaká bábätko, termín má v júli 2016  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janka9900 Ďakujem za vysvetlenie :slight_smile:
30. sep 2012 o 20:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@helloukitty ahoj, tebe sa berie z prace VZ za minuly rok a z DNP od 31.1. do 26.7. (skus si zratat hrubu mzdu za cely minuly rok a VZ, aky mas teraz na DNP, pravdepodobne ti nevyjde VZ 1153,€/mesiac :confused: ) asi si mala minuly rok v priemere o nieco mensi hruby prijem, aky by trebalo do max. s tohto rocnym DNP.... verim, ze ma pochopis, neviem, ako zrozumitelnejsie to napisat :sweat_smile:...
na matersku nastupujes este tento rok, ze? tak VZ pre matersku bude tiez z tych cca 35€.
30. sep 2012 o 20:05  •  čaká bábätko, termín má v júli 2016  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@silvia.t poistenie ti zaniklo v januari zo zakona, alebo si si dala prihlasku a poistenie ti stale trva???
30. sep 2012 o 20:07  •  čaká bábätko, termín má v júli 2016  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dnpo nuž prioritou je, aby bol dátum vzniku ostatných poistení minimálne na 269. deň, že to je rozhodujúce. Avšak nakoľko DNP trvá a dátum vzniku teda nie je ten 269. deň ale dátum najneskôr z januára, má to ostať prázdne - to mi povedali na ústredí SP najskôr tel. a potom mi potvrdili mailom, že vyplňam v bode č. 11 DP a PvN - dátumy vzniku a VZ.
30. sep 2012 o 20:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janka9900 a niesom pocas celej materskej v ochrannej lehote?? lebo zatial mi neprisiel ziaden papier ze mi poistenie zaniklo
30. sep 2012 o 20:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@domeli a co sa sa stane ak su vsetky tri datumy rovnake?
30. sep 2012 o 20:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janka9900 no v podstate to asi chapem :slight_smile: idem to teda skusit zratat,pre info..lebo uz s tym asi aj tak nic neurobim... :frowning2:
a ma teraz napadlo,ci to nebude tym,ze minuly rok som bola cca mesiac a pol pn so slepakom a tym sa mi to skratilo...?!no co uz :grinning:
dakujem ti a mas moj obdiv,za tvoju ochotu a trpezlivost!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :slight_smile:
30. sep 2012 o 20:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@silvia.t to veru nie si. ak si nedala novu prihlasku, tak poistenie ti zaniklo k 31.12.2012. mal ti prist papier, ze ti poistenie zaniklo :confused: ....
keby si dala prihlasku, neplatila by si nic, poistenie by trvalo a mohla si ist teraz po materskej na PN zo skutocneho VZ. ak si prihlasku nedala, tak nie si momentalne poistena a ak chces ist na PN, tak sa musis prihlasit aspon den pred nastupom na PN na balik poistenia, zaplatit za ten jeden den a ist na PN- bude vsak ratana iba z min. VZ.
30. sep 2012 o 20:14  •  čaká bábätko, termín má v júli 2016  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dnpo nuž mne na otázku, že či sa z toho strieľa povedali, že to teda nie, ale že keďže sa dopoisťujem, vyplňam iba DP a PvN. Ale ako vravím, na pobočke mi tvrdili, že ak to chcem mať nepretržité, musím uviesť všetky tri dátumy a VZ, lebo inak mi NP zanikne - nedali si vysvetliť, že je to blbosť, lebo ak sa dopoisťujem na ďalšie dve, nemôže mi zaniknúť, nakoľko stihám 269.deň a zaniknúť jedno z troch samostatne nemôže. Skús si napísať na poradňa@socpoist.sk, že čo v takom prípade, či je to problém - tam Ti dajú najistejšiu odpoveď.
30. sep 2012 o 20:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@helloukitty :grinning: dakujem
no tak to pravdepodone bude kvoli tej PN :unamused: ... ale aj tak je 65% z 35€ pekna materska :wink:
30. sep 2012 o 20:16  •  čaká bábätko, termín má v júli 2016  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janka9900 no do certa :frowning2: a ak sa nanovo zaregistrujem staci mi zapaltit jeden den??? nie cely mesiac
30. sep 2012 o 20:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janka9900 blby slepak :grinning: :grinning: no jasne ,aj tak je to super suma :slight_smile:ved aj pn mam vyssiu ako plat,takze sa vobec nestazujem :slight_smile: len mi to nesedelo s tym co som citala...ale uz v tom mam jasno..
pekny zvysok vikendu :slight_smile:
30. sep 2012 o 20:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@silvia.t ano staci jeden den :wink:
30. sep 2012 o 20:23  •  čaká bábätko, termín má v júli 2016  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@helloukitty :grinning: no co uz, hlavne, ze si zdrava :wink: dakujem, aj tebe :wink:
30. sep 2012 o 20:24  •  čaká bábätko, termín má v júli 2016  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@janka9900 a ma to nejaky vyznam pre mna davat si novy balik alebo nie? Dakujem :slight_smile:
30. sep 2012 o 20:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@silvuskaa budes si na 100% ista, ze dostanes matersku, lebo pojdes na matersku z aktivneho DNP. poistenie sa neplati pocas PN a materskej, dni poistenia sa ti mozu zist do buducnosti pre pripadnu PN, OCR, dalsiu matersku :wink: ...
30. sep 2012 o 20:47  •  čaká bábätko, termín má v júli 2016  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janka9900 a moze sa mi zmenit tym padom aj vyska PN z DNP? vlastne ja by som sa mala ist odhlasit a znova prihlasit z maxima a nebudem nic platit kedze som na PN?
30. sep 2012 o 21:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@silvuskaa nezmeni sa ti vyska PN ani materskej. nesmies sa odhlasit a nanovo prihlasit. das iba prihlasku na dochodkove poistenie a poistenie v nezamestnanosti. musis sa vsak prihlasit este pred skoncenim poistenia, aby sa to ratalo ako nepretrzite poistenie. najlepsie na 269. den, teda den pred zanikom stareho poistenia.
ked prides na socialku a povies, ze chces pokracovat v baliku poisteni, tak by mali vediet, co chces :wink:
30. sep 2012 o 21:15  •  čaká bábätko, termín má v júli 2016  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok