Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

drnduliak
8. okt 2012

@janka9900 dakujem, musim sa prihlasit na pokracovanie, lebo v oktobri isto neotehotniem, bo som na antibiotikach 😖 tak nechcem nic riskovat...ale dufam, ze v novembri sa podari a pojdem to pekne krasne zase odhlasit 😉

janka9900
8. okt 2012

@natalinda88 no jasne, chapem, ze clovek ma nervy, ked caka viac a zrazu sok 🤐 esteze to beries tak sportovo 😉 drzte sa 😵 😵

janka9900
8. okt 2012

@drnduliak 😀 v novembri drzim palce 😉 ak budes platit len mesiac min., nie az do konca dec., tak sa to neznizi az o stovku, mozno iba o 50€? 😅

drnduliak
8. okt 2012

@janka9900 hahaa, no 😀 ale cert ber tu pajdu, keby to bolo aj neskor, hlavne nech to stihnem aj s porodom buduci rok 😅

natalinda88
8. okt 2012

@janka9900 ved to, keby som nečakala veľa, tak ma to tak nenaštve..., ale človek sa snaží všetko naporiadok, platiť načas, pýtať sa a takto sa odrbe... 😢 😔
ale nejdem sa rozčuľovať tesne pred pôrodom, nestojí mi to za to... a na SP sa už aj tak pravdy nedovolám... 😅 😲 😖

janka9900
8. okt 2012

@natalinda88 no ved to 😖 nerozculuj sa, nech sa babo nevypyta skor na svet, ze ide robit poriadky samo 😉 😀 pravdy by si sa veru nedovolala, ale ak chces mozes sa ist spytat, co ti povedia 😉

natalinda88
8. okt 2012

@janka9900 🙂 nejdem drobca rozčuľovať...nech si ešte užije posledné dni/týždne v brušku, lebo sa mu ten super pobyt kráti... 🙂 😵 potom si ho budú už maminka s tatíkom užívať 😵
zo srandy tam zájdem... 😅 v stredu mám poradňu a mám to odtiaľ kúsok..., som zvedavá či mi tety povedia 😅 😀

janka9900
8. okt 2012

@natalinda88 😀 uz sa na vas isto tesi 😉 ... daj potom vediet, ako si pochodila 😉

dnpo
9. okt 2012

@gapa gapa poprosim ta ako sa rata ak dnp bolo zahajene 29.12.2011 20e mesacne, ako zamestnanec cely rok 2011 zhruba 600 e a pn bude od novembra 2012.kolko by vysla PN .dik

memma
9. okt 2012

ahoj, chcem sa opytat co bude pre mna najlepsie. DNP si platim maximum od roku 2008, ale to nie je podstatne. po novom si platim maximum od 18.1.2012, teraz som v 19 tyzdni tehotenstva a kedze som nezamestnana nedostavam nic, a lekar ma chce aj tak vypisat na rizikove, tak neviem ci si mam dat teraz predlzit balik alebo DNP nechat ukoncit.dakujem

bubinko83
9. okt 2012

baby ako mam postupovat DNP si platim od roku 2008 ,v januari som urobila zmenu kde som si dala koncom januara nove poistenie ale ešte zo stareho balika. Teraz som PN ale 270dni mam spnenych ,som tehotna v 11tt.Ako mam postupovat dalej? Mam zaplatit ešte oktober a potom sa mi poistenie automaticky zruši či? Mam niekomu nahlasit že som tehotna v SP?

moon1979
9. okt 2012

@janadur nemáš správne informácie ... ak si platila viac ako je max VZ, čo si platila, lebo si nezohladnila VZ z práce tak si si mohla požiadať o vrátenie preplatku, ale nič by sa ti nespriemerovalo ... takže aj keby si stále zotrvala v PP mala by si nárok na max materskú ... je lepšie pre človeka byť počas MD, RD vedený ako zamestnanec a nie ako nezamestnaný ... ale tak teraz už to nezmeníš, len si mala zlé informácie a chybne si konala ...

st2
9. okt 2012

kocky otazka, sice sa netyka priamo DNP ale mozno mi bude vediet niekto odpovedat, ked nastupujem na matersku tak si samozrejme uz poistenie platit nemusim (DNP mi aj tak teraz k 1.10.2012 skoncilo), ale potom za mna v podstate ako keby odvody plati stat, vsak, a neviete v akej je to vyske?

lili007
9. okt 2012

@bubinko83 Poistenie by ti malo automaticky po 270 dnoch zaniknut. Tiez som sa informovala, ci to treba nejakym sposobom rusit - pisomne atd., ale napisali mi, ze nie, ze zanikne automaticky. Teda zaplatis si posledny mesiac a hotovo. Momentalne kedze si tehotna si v 9 mesacnej ochrannej lehote, pocas ktorej mozes poziadat o matersku z DNP.

luna22
9. okt 2012

Neviete dokedy sa dá využiť OČR ak mi skončili DNP 31.1.2012 ?

bubinko83
9. okt 2012

@lili007 dakujem a o tu matersku musim požiadat či to mi pojde automaticky?

moon1979
9. okt 2012

@lili007 OL je 8 mesačná nie 9 ... 🙂

moon1979
9. okt 2012

@bubinko83 o MD musíš písomne požiadať predložením potvrdenia do SP od gynekologa. tlačivo ti vyplní gyn najneskôr 6tt pred predpokladaným termínom pôrodu, to musíš odovzdať do SP a až na základe toho ti budú vyplácať MD ak samozrejme splňaš zákonom stanovené podmienky na priznanie MD ...

bubinko83
9. okt 2012

@moon1979 aha jasne ved viem čo to je 😉

moon1979
9. okt 2012

@st2 štát za teba platí len zdravotné, ak si na RD a požiadala si si tak za teba platí aj dôchodkové ...iné nič

st2
9. okt 2012

@moon1979 aha to som nevedela, a pocas materskej neplati nic za mna co sa dochodkoveho tyka, az na RD?

moon1979
9. okt 2012

@st2 platí, ale musíš si o to požiadať, sami od seba ti nič odvádzať nebudú, teda okrem zdravotného samozrejme

st2
9. okt 2012

@moon1979 dik za tip, takze aj o to teda budem ziadat 😉 a este otazocka ked som na MD a RD tak sa mi pocitaju roky do dochodku vsak

endrixa
9. okt 2012

Ahojte. Neviete mi niekto poradiť, či je možné požiadať o OČR keď mi dobr. nem. poistenie zaniklo 31.1.2012 a od 8.9.2012 som na rodičovskej dovolenke? Musím sa ísť nanovo nahlásiť? Má pre mňa zmysel nahlásiť sa z maxima celého balíka alebo stačí len z minima? To môžem sa po ukončení OČR odhlásiť ale je tam nejaká lehota ako dlho je potrebné platiť a v akej sume? Ďakujem za odpoveď ale mám v tom hokej a tety v sociálnej poistovni zo seba nedostanú ani vetu ☹

hencidlo
9. okt 2012

@gapa poprosila by som ta o radu, momentalne nepracujem a som na UPSVaR no od zajtra mam ist na PN a neviem ci si mam dat vypisat 2 tlaciva PN-ky, 1 pre UPSVaR aj 1 pre SP, alebo mi staci len 1 pre SP. Vopred dakujem :o)

endrixa
9. okt 2012

pre hencidlo....daj si vypisat aj tlacivo pre upsvar ak chces byt oslobodena od akychkolvek aktivit úradu práce a samozrejme od kontaktu, kde sa treba podpisovať. dajú ti pokoj kým im nedoručíš ukončenie PN

natalinda88
9. okt 2012

@janka9900 to dúfam,že minimálne tak ako my na neho ... 😵 😵
a určite sa ozvem, čo som zistila 🙂

annanatalia
9. okt 2012

@janka 9900 Janka prosim ta porad mi, dnp mi skoncilo teraz 8.okt. A od 5. okt som sa prihlasila na ten novy balik ako ste mi poradili. Od konca augusta som na PN pravdepodobne az do nastupu na matersku, t.j. januar 2013 ozem si zastavit v banke trvaly prikaz na platenie dnp? Za sept. som zaplatila ale poziadala som o preplatok. Mesacne mi vymerali platit dnp cca 400 eur, ale kedze som pn a potom rovno na matersku tak to asi nemusim platit? A este jedna otazocka, TO dnp Zrusit poslednym dnom materskej? Lebo 400 eur je naozaj vela . 🙂 DIK

janulap
9. okt 2012

@annanatalia este asi musis zaplatit za tych 8 dni v oktobri 🙂

elise
9. okt 2012

@annanatalia prečo si sa prihlásila na balik DNP ? ved spadáš do ochrannej lehoty (8 mesiacov od zániku poistenia) ja som na PN od 28.11.2011 a v januári som sa prihlásila podla stareho zákona (platila som si aj 5 rokov dozadu DNP) na pn budem do 23.11.2012 potom 5 dni dovolenku a idem na matersku.´01.12.2012. ja som to nechala zaniknuť mala som maximálny vymeriavaci základ vžýdy (popri práce) som aj zamestnaná