• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Dobrovoľné nemocenské poistenie

24. júla 2017 
@olinka166 ďakujém,a lekar ma vypise na MD coskoro. Odovzdam papier zamestnavatelovi vraj on to nahlasi soc.piostovni. Len to neviem, ci to musim nahlasit aj zdravotnej poistovni. vieš mi poradit?a potom aj ukončenie MD musím nahlásiť zdravot. poistovni? a ked prejdem na RP tam sú zas ake postupy? dakujem :wink:
18. nov 2012 o 13:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a ešte ma napadlo, nesmiem zabudnuť si potom podať prihlášku na SP podla bydliska, aby som bola počas starostlivsoti o dieťa (od narodenia) dôchodkovo poistená štátom?.Toto treba vybaviť do 45dní od narodenia dieťaťa, lebo inak už nebudem poistená odo dna pôrodu ale až odo dna podania prihlášky? ďakujééém
18. nov 2012 o 13:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@artemmiss
@lussi2
pocas MD je možné mať uzatvorené DNP z balíka, od platenia ste oslobodené ... po nástupe na RD je potrebné znova pokračovať v platení, alebo si ho zrušiť ... odporúčam poistiť si najneskôr deň pred nástupom na MD ...
18. nov 2012 o 13:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@moon1979 ešte jednu radu prosím. Nebude to nesko deň pred nástupom na matersku? Veď to musi byť tych 270 dní pred otehotnením aby som splnila tu podmienku? Ďakujem :slight_smile: .
18. nov 2012 o 13:47  •  čaká bábätko, termín má v júli 2012  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Zienky rozhodnutie o vyske sumy PN z DNP vam doslo zo SP po akom case? ja uz som skoro mesiac na PN a este mi nic nedoslo :frowning2:
18. nov 2012 o 18:26  •  čaká bábätko, termín má vo februári 2013  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@magdalenka80 ja som začala pn 28.112011 a došlo mi rozhodnutie okolo 20.01.2012
18. nov 2012 o 18:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@moon1979 viem,ze som oslobodena od platenia pocas pn a materskej,no ide o to,ze ja prejdem rovno z pn na matersku (ku31.12. ukoncenie pn a 1.1. nastup na matersku)ak sa pojdem prihlasit 2.1.,tak sa to bude dat alebo sa prihlasim este 31.12. ked odnesiem ukoncenie?dakujem
18. nov 2012 o 20:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a preco sa chces prihlasit den pred nastupom na matersku?
18. nov 2012 o 20:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@artemmiss
neviem, či počas plynutia MD je možné uzatvoriť poistenie, to fakt netušim
18. nov 2012 o 20:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
caute mam dotaz.svagrina ma termin porodu 26.6.2013.je momentalne na rd,maly bude mat 3 roky 17.3.2013.lekarka jej doporucuje predlzenu rd.pred materskou bola zamestnana,kedze je tehotna do zamestnania sa teraz urcite nevrati,alebo ako by mala postupovat,aby mala narok na md,a hlavne co s tou predlzenou rd.neda sa ten predlzeny rp napisat na manzela a ona by potom brala matersku na 2 dieta?nevieme co by bolo najlepsie........poradte A este ma napadlo stihla by si dat balik poistenia,aby mala co najvysiu matersku?dnp si nikdy neplatila,no je zamestnana na dobu neurcitu,uz 7 rokov,co s tym cakame co poradite. :wink:
19. nov 2012 o 07:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@evamarek77
to dobrovolné by si musela platiť 270 dní čo nestíha. Nemôže švagriná nastúpiť na 1 deň do práce, a čerpať ten deň dovolenku a potom ísť na PN až do nástupu na dalšiu materskú?
19. nov 2012 o 08:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zalka moze,urcite by sa to dalo.ja som si myslela,ze ked ma stale pp tak jej staci zaplati 26 tyzdnov dnp-teda ten balik.ona ma na zmluve len neakych 420 e,tak sme mysleli,ze by si to neak navysila tym balikom.a keby nastupila po rd do prace a dal by jej novy vz,tak by sa to nedalo?a co nove zamestnanie na par dni po skonceni rd,kolko by musela mat zaplatenych dni,aby mala narok na md z noveho poistenia,viem ze sa pytam piate cez deviate no chcem jej pomoct,tak preto.tak ten predllzeny rp jej je zbytocne vybavovat?neviem ako to fici,no myslela som,ze by ho v tom marci vybavila,potom prepisala na muza a ona by sla na novu md. :rolling_eyes: je to neprehladna situacia tak vas velmi prosim o pomoc
19. nov 2012 o 09:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@evamarek77
No bohužial musí mať splnenú podmienku 270 dní z každého poistenia z ktorého žiada o materskú, 26 týždňov v jej prípade nepomôže.
Zamestnávateľ jej môže pomôcť, k vyššej materskej. Kedže nástup bude mať v roku 2013 tak VZ sa jej bude brať z roku 2012 a kedže teraz nemá príjem tak sa bude brať predpokladaný plat. A kedže je doma tri roky a mzda pred troma rokmi bola 420 eur.. tak zamestnávateľ môže napísať, že predpokladaný VZ za rok 2012 bol oveľa vyšší a aj materská bude vyššia. Alebo môže požiadať zamestnávateľa o nástup do zamestnania, napr. 31.12.2012 čerpať dovolenku a zamestnávateľ jej môže dať odmenu .. bude mať VZ vyšší aj materská bude potom vyššia. A od januára by bola zase na RD alebo na PN. Možností je ale záleží aj od jej zamestnávateľa či chce pomôcť.
19. nov 2012 o 09:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zalka a keby si nasla noveho zamestnavatela,ako sa to posudzuje?kolko musi u noveho prerobit aby mala narok na pn a matersku?a co ten predlzeny rd ma to vobec vybavovat?
19. nov 2012 o 09:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@evamarek77 no minimálne 90 dní z nového zamestnania, a nemôže byť počas toho na PN teda čosi také chcú schváliť. No treba premyslieť poriadne možno aj @gapa bude mať dáky dobrý nápad.
19. nov 2012 o 09:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zalka uz len mať takého ústretového sociálne orientovaného zamestnávatela :slight_smile:
19. nov 2012 o 09:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gapa mohla by si si precitat moju spravu,skus poradit,co by bolo najlepsie.ty sa vyznas v paragrafoch na jednotku,tak hadam na nieco dobre prides.budem cakat na super odpoved
19. nov 2012 o 09:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@moon1979 veru súhlasím, musel by byť dobrý zamestnávateľ.
19. nov 2012 o 09:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zalka ved prave preto rozmyslam nad tym novym,radsej.no to by sa musela zamestnat este tento rok aby to stihla,musela by tam byt 90 dni a potom by mohla ist na pn?este mi prosim vas poradte co s tym rd predlzenym,ma to vybavovat,s tym ze by ho prepisala na manzela,alebo je to uplne zbytocne?
19. nov 2012 o 09:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@evamarek77
Nepoznám podmienky predlženého rodičovského, či by sa to dalo napísať na mng. teda ak by bolo platené, takže s tým naozaj neviem poradiť ani pomôcť.
Ako na PN môže ísť hned ako sa zamestná ale ak schvália ten zákon, že budú sledovať či ozaj z tých 90 dní nového poistenia bolo aj toľko platených tak jej PN nepomôže.
19. nov 2012 o 09:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zalka takze teraz plati este ten stary zakon,ze ked sa zamestna odrobi par dni,teda tak 3-4 dni tak bude mat narok na pn aj md?
19. nov 2012 o 09:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zalka teda kedysi sa to tak dalo,len neviem ci to este plati.
19. nov 2012 o 09:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@evamarek77
už platí nový zákon vyše roka , a treba mať zamestnanie 90 dní aby bola PN a materská platená z hrubej mzdy z toho zamestnania.
UVažujú ale o novelizácii, lebo mnoho ľudí si našlo "zamestnanie " z maximálnou mzdou a šli na PN na druhý deň, tým pádom PN mali minimálne ale po 90 dňoch mali maximálne materské a to sa Mihálovi nepáči, tak chce zmenu aby z tých 90 dní bolo aj platené 90 dní, tak som to myslela tým novým zákonom čo sa chystá.
19. nov 2012 o 09:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zalka tak toto mi uslo,ale aj za tych 90 dni to skuji zato,aspon podla mna.v tomto pripade by odrobila 90 dni radsej viac :slight_smile: ,mohla by poberat sucasny rp,a potom kludne ist na novu md.a tomu staremu zamestnavatelovi by vlastne len poslala papier,ze ma predlzenu rd a naslednu md.oprav ma ak sa mylim,toto by bolo asi najlepsie riesenie?a tym padom by mala 2 zamestnavatelov teda mala by narok na 2 md od obidvoch?len odvody by mala aktualne od noveho zamestnavatela
19. nov 2012 o 10:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@evamarek77
No ale to by musela dať zamestnávateľovi výpoved, nárok na 2 materské jej nevznikne. Nedosiahne dni poistenia. Mohla by mať materské od 1 zamestnávateľa, z predpokladaného VZ.
Alebo ak by dala výpoved tak materské od 2 zamestnávateľa zo skutočného VZ, ale materské z oboch mať nebude. A ak by neskončila u 1 zamestnávateľa PP tak od 2 by jej nárok ani nevznikol.

Hovorím počkaj aj na to čo napíše @gapa. :slight_smile:
19. nov 2012 o 10:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@magdalenka80 ahoj, som na tom rovnako,čakám už mesiac a nič...som zvedavá kedy prídu nejaké peniažky aj,čo si myslia,že budeme žiť zo vzduchu? :unamused:
19. nov 2012 o 10:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pozerala si na ucte?niekedy pridu peniaze skor ako rozhodnutie
19. nov 2012 o 15:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pozerala,nič neprišlo ešte....do konca týždňa snáď niečo príde...
19. nov 2012 o 15:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
AHojte, platila som si od konca januara DPN, 20.oktobra mi skoncilo a 22.10. som nastupila na PN. Som zamestnana, platila som si z max.vymeriavacieho zakladu. Dnes mi dosla Pn zo SP. ale len nejakych 70€. Ako sa to pocita? al. dojde mi este jedna davka?
19. nov 2012 o 16:24  •  čaká bábätko, termín má vo februári 2013  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baby..dnp si platim stale, uz mam splnenych 270 dni, uz aj na PN-ke som bola, aj mi peniazky prisli za 10/2012, este cakam za 11/2012... A Chcem sa spytat, ak by som sa teraz zamestnala, co by sa zmenilo? Platila by som si menej ? do oktobra som si platila z max VZ a teraz platim z min VZ tych 119,45...a kebyze sa zamestnam, bolo by to menej? A ked by som sla na matersku buduci rok, ovyplvnila by mi nova praca vysku materskej? Abo mam radsej ostat nezamestana a robit na dohodu, ako doteraz az kym neotehotniem a pojdem na matersku?
19. nov 2012 o 18:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok