• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Dobrovoľné nemocenské poistenie

22. júla 2017 
@karinkaeich s tým poradiť neviem, prepáč.
13. dec 2012 o 14:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mm22
Materskú budeš mať počítanú len z DNP, nakoľko z toho si v ochrannej lehote.

Ak by si chcela si zvýšiť materskú tak máš v podstate 2 možnosti :

1. nájsť si zamestnanie pred nástupom na materskú , to zamestnanie musí trvať menej ako 90 dní stačí pár dní a môže byť za minimálnu mzdu, a materská zo zamestnania sa ti bude rátať z toho príjmu čo si mala 1,2,3/2012...
+ prihlásiť sa počas trvania toho zamestnania na balík DNP z minima teda zo sumy 393 eur , materská bude rátaná ako 65% z priemeru hrubých miezd a odstupného vyplatených v roku 2012 a cca 255 eur z DNP.

2. nájsť si zamestnanie teraz, napr. od 31.12.2012 pričom výplata za ten jeden deň decembrový musí byť cca 40 eur ,
zamestnanie musí trvať viac ako 90 dní a nesmieš počas toho byť na PN. Vtedy bude materská maximálna.
13. dec 2012 o 15:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zalka ahaa, dakujem ti veeelmi pekne!!!! a prosim ta, to zamestnanie moze byt aj napr. na dohodu? alebo to musi byt pracovna zmluva, alebo je to v podstate jedno? vlasne platia sa z dohod prislusne odvody?
13. dec 2012 o 16:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@karinkaeich na UPSVaR odovzdáš podľa mojich info iba fotokópiu rozhodnutia o priznaní materského (alebo niekde iba nahliadnu) + ak máš staršie dieťa do 3 rokov (čo pozerám, že máš), vyplníš si žiadosť o príspevok na starostlivosť o dieťa, doložíš tú fotokópiu z SP o materskom a tiež potrebuješ fotokópiu rodného listu staršieho dieťaťa (ide o cca 40 eur za každý, hoci len začatý mesiac do 6 dovŕšenia týždňov veku bábätka).
A už si pýtaj aj tlačivá na ostatné dávky-príspevky, čo si potom vybavíš najneskôr do 6 mesiacov od narodenia bábätka.
13. dec 2012 o 18:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mm22
teraz sa neplatia žiadne odvody z dohôd ,
od januára sa budú, ale pozor nemocenské sa bude platiť len z dohôd z pravidelným príjmom,
nemocenské sa nebude platiť z dohôd z nepravidelným príjmom.
Nie je dohoda ako dohoda.
13. dec 2012 o 20:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@domeli dakujem pekne, tlaciva uz mam stiahnute a vypisane, aj o tom prispevku mam info. Pojdem to zajtra vybavit, dufam, ze uspesne
13. dec 2012 o 21:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@domeli ale nemusim to ani este oniest vsak? to az potom ked budem niest papiere o ukonceni PN tak im tam aj ten papier o MD. Dobre tomu rozumiem?
14. dec 2012 o 09:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kocky, len taka rychla otazocka...mala som dnp, ktore som v januari zrusila a znova sa prihlasila, aby som isla este tych 270 po starom...plati tam to iste, co bolo vo februari, ze tie poistenia automaticky zanikali a prislo o tom aj vyrozumenie zo socialky? Teda, mne skoncilo teraz v oktobri automaticky dnp, nebolo treba dat odhlasku, ze nie? Lebo svokra cosi pozerala v telke a panika, nech mi nepride nejaky nedoplatok alebo co. Ale co ja viem, tak by to malo byt ok, dnp automaticky zaniklo a nepresla som na system noveho poistenia...aspon teda si myslim, ze by to tak malo byt. Viete mi poradit? Dikes
14. dec 2012 o 10:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aankaa áno, nemusíš hneď teraz s tým osobitne letieť, stačí potom naraz.
14. dec 2012 o 10:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janka9900 @domeli Baby dnes mi prisla vyplatena nemocenska davka za OCR 10dni v novembri..Prislo mi 202,70eur. Od januara do 22 oktobra som si platila z maxima a od 21 oktobra pokracujem z minima, neprerusene..Nemohli sa pomylit? Ja som cakala nejakych 60eur.. :astonished: :astonished: :astonished:
14. dec 2012 o 10:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sendynka01 preco 60? :grinning: nepomylili sa :wink: aspon mas viac na darceky, ako si cakala :wink:
14. dec 2012 o 10:50  •  čaká bábätko, termín má v júli 2016  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mima01 ahoj, neboj, zaniklo automaticky :wink:
14. dec 2012 o 10:53  •  čaká bábätko, termín má v júli 2016  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahojte, ako je to po novom z dobrovolným poistným? Som zamestnaná a plánujem ísť na materskú. mám niečo platiť, dá sa nejako zvýšiť materská alebo aj PN? príplatok k PN sa dá vraj aj poistiť v súkromnej poisťovni. Neviete poradiť niečo?
14. dec 2012 o 10:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janka9900 ja som myslela, ze mi to budu ratat z minima,ked uz od oktobra pokracujem len z toho..oni to rataju ako priemer za cely rok, ked mi tolko poslali? a este tam tusim mam aj preplatok, lebo som platila za minuly mesiac normalne plnu sumu a tych 10dni som platit nemusela co som bola na OCR..
14. dec 2012 o 11:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kocky, v ktory den vyplacaju dnp? ci u kazdeho individualne? :slight_smile:
14. dec 2012 o 11:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sendynka01 ked si sa prihlasila pred skoncenim stareho poistenia, VZ rataju ako priemer z max. a min., preto ti tolko poslali :wink: preplatok by si mala mat, mozes poziadat o vratenie na SP. mojej sestre ho sice automaticky poslali spolu s OCR. je mozne, ze je to individualne podla pobocky. skus si tam zavolat, ci mas preplatok, alebo sa chod spytat osobne a rovno si vypises ziadost o vratenie :wink:
14. dec 2012 o 11:20  •  čaká bábätko, termín má v júli 2016  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ribelina ahoj, neviem ako je to so sukromnou poistovnou, niektora to ma v ponuke, ale veru neviem ktora, zeby axa? :confused: ak by si sa chcela dobrovolne poistit v soc. poistovni, poistenie by muselo trvat min. 270 dni, aby si mala narok na PN, matersku... od januara sa bude platit min. cca 138€.
14. dec 2012 o 11:24  •  čaká bábätko, termín má v júli 2016  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tulipan25 individualne...vacsinou od toho 14 do 20..mne chodi vzdy 15
14. dec 2012 o 11:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tulipan25 zvycajne okolo 20. v mesiaci. tento mesiac uz niektorym prislo- asi kvoli vianociam :slight_smile:
14. dec 2012 o 11:25  •  čaká bábätko, termín má v júli 2016  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@janka9900 parada :slight_smile: dakujem velmi pekne za vysvetlenie :slight_smile:
14. dec 2012 o 11:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@sendynka01
@janka9900 dakujem za info kocky :slight_smile:
14. dec 2012 o 11:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@janka9900 fúú tak to je dosť. to sa mi asi moc neoplatí
14. dec 2012 o 12:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte Kočky.. opäť idem po radu..
dnes som bola zaniesť žiadosť o vyplácanie materskej z DPN - a pani za okienkom mi ešte vravela, že si mám ísť ešte pre nejakú žiadosť (aby niečo- neviem čo za mňa platil štát) -- Neviete o aké tlačivo má ísť? A je ešte treba niečo vybaviť, či stačilo zaniesť papier na sociálku (+ pre zamestnávateľa?)
Prípadne, ak sa nájde dobrá duša, ktorá mi po lopate (ako debkovi) vysvetlí, že vlastne koľko sa má dostávať? Alebo ako to jednoducho vyrátať?
Ďakujem.. a krásny deň, víkend a celý predvianočný týždeň.
14. dec 2012 o 12:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@domeli OK dakujem
14. dec 2012 o 13:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tweetinka.co ešte potrebuješ tlačivo k tomu, aby za Teba dôchodkové poistenie odvádzal štát - ide o Vyhlásenie FO o riadnej starostlivosti o dieťa do 6 rokov na účely dôchodkového poistenia + mne ešte dali RLFO, že tam sa mám na to dôchodkové po narodení bábätka prihlásiť a podať to spolu aj s fotokópiou RL dieťaťa.
14. dec 2012 o 17:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@domeli Veľmi pekne ďakujem. A čiste náhodou - nevieš do kedy je nutné vypísať to tlačivo? (či by sa to malo stihnúť ešte pred materskou alebo stačí aj počas materskej?) Ďakujem.
14. dec 2012 o 20:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tweetinka.co do 45 dní od dátumu narodenia bábätka - vtedy Ťa poistia spätne dátumom narodenia. Ak to bude po tých 45 dňoch doručené na SP, tak Ťa poistia až tým dňom doručenia.
14. dec 2012 o 20:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@domeli veľmi pekne ďakujem. Pomohla si mi. Príjemný víkend želám.
14. dec 2012 o 20:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
este jedna otazocka kocky.....dnp sa vyplaca v jednej sume spolu s pn? alebo to pride osobitne kazde z ineho uctu socialnej poistovne?
15. dec 2012 o 12:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tulipan25 prvych 10 dni mas od zamestnavatela ,dostanes pri vyplate, a ostatne pridu spolu
15. dec 2012 o 21:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok