Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

dosa
28. dec 2012

@mariettka27 byva to na jednom papieri - v odovodneni mas rozpisane, z akeho poistenia to mas. ak mas pocit, ze ti nezaratali bud jedno, alebo druhe, odvolaj sa...

pandorka27
28. dec 2012

@janka9900 dakujem krasne za odpoved, a tiez gratulujem 😵 vidim, ze je k comu 😵 este by som sa chcela opytat, ze ked sa teda prihlasim na DNP niekedy v januari, od kedy mozem ist na PN? a ako je to vtedy s platenim? vtedy som oslobodena od platenia?

mariettka27
28. dec 2012

@dosa ďakujem,na začiatku odôvodnenia je len odkedy dokedy som bola DNP, a že mi začala plynúť ochranná lehota...o platení zo zamestnania tam nie je nič,potom je tam celá strana paragrafov, a na záver ten ich "skvelý" výpočet 😒

dosa
28. dec 2012

@mariettka27 a nemas tam to zamestnaie vobec??? ak si bola v kuse zamestnana, tak rozhodujuce obdobie je rok predtym... tak zrejme to mas z toho polovicneho uvazku... ak to tam nemas vobec, mala by si to riesit...

adka12
28. dec 2012

@dosa ahá, tak ten VZ som mala vyšší, takže si podám žiadosť. Majú niekde na stránke aj vzor, aby som to nejako zrozumiteľne sformulovala a pochopili, o čo mi ide. Musím to stihnúť do 31.12.2012? DNP mi skončilo 22.9.2012 a odvtedy ho už neplatím, lebo som bola už tehotná.
ďakujem

dosa
28. dec 2012

@adka12 nie je na to speci tlacivo, staci ked si vypises normalnu ziadost - hlavne nech su tam tvoje udaje, rodne cislo a cislo uctu, na ktory to chces poslat. napis, ze ziadas o preuctovanie platieb a vycislenie preplatku za dobu dobrovolneho poistenia, nakolko si mala v zamestnani necakane vyssi prijem a prikaz na platenie si nezmenila...

adka12
28. dec 2012

@dosa ďakujem veľmi pekne za pomoc, idem to napísať a v pondelok to zanesiem.
ešte raz ďakujem 😉
prosím ťa a majú nejakú lehotu na vybavenie?

katarinka_brnka
28. dec 2012

@dosa a ako to vlastne je ja som si platila doplatok nejakych 25e popri zamestnani aby som mala vyssiu matersku zaciatkom roka mi prisiel papier ze mi to bolo zrusene tak ako to vlastne je ked chcem mat vyssiu matersku???

dosa
28. dec 2012

@katarinka_brnka posledneho januara to zaniklo vsetkym zo zakona a kto chcel pokracovat, musel sa preregistrovat.

katarinka_brnka
28. dec 2012

@dosa a da sa to este?

zalka
29. dec 2012

@katarinka_brnka
Ssi tehotná? DO kedy si platila DNP? Dátumy píš nie všeobecné formulácie.

dnpo
29. dec 2012

dievcata ak je kamoska teraz na pn po skonceni sa odhlasi,pri dalsej pn sa zas prihlasi z akeho minimalneho VZ sa bude ratat PN z roku 2012 alebo 2013 lebo sa VZ bude menit.dik

zalka
29. dec 2012

@dnpo ak sa prihlási na DNPO v roku 2013 tak VZ bude 393 eur, a PN bude rátaná z toho VZ. Nakoľko je to nové poistenie.

dnpo
29. dec 2012

@zalka dakujem.odhlasit sa treba v den ukoncenia PN?staci sa potom prihlasit v den vystavenia PN alebo skor?

katarinka_brnka
29. dec 2012

@zalka neviem presne dovtedy kym mi zo socialky neprisiel pozdrav ze mi to podla urciteho paragrafu zrusili....musela by som sa opytat....ale tusim do konca roka 2011 alebo este par mesiacov v roku 2012 neviem

janka9900
29. dec 2012

@pandorka27 dakujem 😉 no podla toho co plati teraz, snad bude aj po novom roku 😅 tak ti staci zaplatit v januari jeden den, na druhy ist na PN. pocas PN sa neplati 😉 po 26 tyzdnoch budes mat matersku z VZ, z akeho sa prihlasis 😉 prihlas sa najneskor do 8tt, cim skor tym lepsie 😉

mariettka27
29. dec 2012

@dosa nie,zamestnanie tam nemám vôbec...musím to poriešiť...uvidíme čo mi "milé" tetušky na sociálnej povedia🙂

zalka
30. dec 2012

@dnpo lepšie je zaplatiť za jeden deň, preto by som sa prihlásila deň pred a ukončila v den skončenia PN.

zalka
30. dec 2012

@katarinka_brnka ako nehnevaj sa .. je to dosť podstatné, také listy čo posiela SP a ostatné úrady si aspoň ja nechávam aby som mala prehľad. No zo zákona končilo DNP 31.1.2012 a neodpovedala si mi na otázku či si tehotná? Lebo ak Ti nevznikne nové poistenie najneskôr cca 30.4.2013 tak už DNP vôbec nevyužiješ.

katarinka_brnka
30. dec 2012

@zalka hej hej som tehotna som v 7tt termin porodu mam 14.8.2013 a mam to niekde odlozele len sa akurat sa stahujem takze vsetko pobalene... 😢

zalka
30. dec 2012

@katarinka_brnka
No máš jedinú možnosť ako získať MD aj z DNP, kedže ty potrebuješ aj dni poistenia. Tak sa musíš prihlásiť na DNP od januára, a byť prihlásená až do nástupu na materskú. Takže odporúčam prihlásiť sa .. a ísť na PN ... po MD potom zrušiť DNP.

Ak sa len prihlásiš a nepôjdeš na PN tak mesačne treba platiť z minima DNP cca 138 eur . Ak sa na DNP neprihlásiš najneskôr do 30.4. tak potom z DNP Ti už v žiadnom prípade nevznikne nárok na materskú ...

dnpo
30. dec 2012

@zalka dakujem

katarinka_brnka
30. dec 2012

@zalka jeeej velmi pekne ti dakujem za super radu moc si mi pomohla 🙂 dakujem

janulap
30. dec 2012

@janka9900 prosim ta,kde najdem ten formular na stranke SP?este vobec mi neprisiel papier,kde mi priznavaju matersku a potrebujem ho pre zdravotnu poistovnu 😠 .dakujem 🙂

janka9900
30. dec 2012

@janulap jani, veru neviem ci sa da tento formular stiahnut, nebola si na sp sa spytat?

janulap
30. dec 2012

@janka9900 nie,nebola som sa pytat.Ja ho nepotrebujem stiahnut,len im napisat a neviem ho na tej stranke najst.

janka9900
30. dec 2012

@janulap ani ja tam nic take nevidim 😅 mozno sa najde niekto, kto vie, kde ho hladat 😉

janulap
30. dec 2012

@janka9900 janka,nasla som...a co tam mam zadat?Oblast zaujmu:Nemocenske a Cielova skupina:v DP??
http://www.socpoist.sk/616/1567s?prm2=20708
Ale to DP je asi dochodkove...ja potrebujem ohladom toho DNP...

janulap
30. dec 2012

@janka9900 to som dala zly link...tu je ten dobry 🙂
http://www.socpoist.sk/kontakty/48000s

janka9900
31. dec 2012

@janulap janka, ja som v tomto pozerala, ale nic take, co hladas som nenasla. DP je dochodkove.... cielova skupina je dobrovolne poisteny v NP...