• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Dobrovoľné nemocenské poistenie

9. novembra 2016 
@zalka aha, to som nevedela..mne konci RD 9.2. Co teda urobit? Pockat do toho 9.2. a potom ist zrusit DNP 10.2. ?
19. jan 2013 o 20:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sendynka01 no daj viac info ... akosi neviem nájsť nič bližšie o tebe. A doteraz na RD platíš si DNP balík?
19. jan 2013 o 20:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zalka ano platim si balik..do oktobra po starom z maxima a od vtedy z minima. Podmienku 270 dni mam splnenu a som na zaciatku 4 mesiaca tehotenstva. TTP nemam, pracujem len na dohodu s pravidelnym prijmom. RD mi konci 9.2. Vtedy bude mat syn 3 roky. Som to chcela ist zrusit ked uz to nemusim platit..
19. jan 2013 o 20:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sendynka01 joj neruš DNP ... ty si si platila min. rok z maxima ... a ked si tehotná tak požiadaš o MD z DNP , neruš ty ten balík DNP ... o veľa by si prišla .
Ved na MD pôjdeš len z DNP nie? A navyše už n ebudeš na RD, ked nastúpiš na MD, takže ty neruš DNP ...
19. jan 2013 o 20:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zalka este dobre, ze som sem omylom klikla do temy..lebo bud.tyzden mi konci OCR a som to chcela ist zrusit..V marci idem aj tak na PN takze to zaplatim o mesiac dlhsie a pocas PN a potom nastupu na MD a celej MD aj tak neplatim..Takze to zrusim az po skonceni MD.pochopila som to spravne?
19. jan 2013 o 20:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sendynka01 áno presne tak, počas PN a MD neplatíš. A ked pôjdeš na PN, tak nezabudni si pýtať PN aj pre zamestnávateľa na dohodu čo pracuješ, kedže aj z toho poistenia Ti vznikne nárok na platenú PN, ale nie na MD:
19. jan 2013 o 20:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zalka toto mi napisali ma moju otazku ohladom zrusenia DNP v mojom pripade zo socialky a ja som to zle pochopila.
Ochranná lehota poistenkyne, ktorej nemocenské poistenie zaniklo v období tehotenstva je osem mesiacov. Z uvedeného vyplýva, že sa plynutie ochrannej lehoty vzťahuje na poistenkyňu iba, ak jej nemocenské poistenie zanikne v čase tehotenstva. Plynutie osemmesačnej ochrannej lehoty sa vzťahuje aj pre výplatu nemocenskej dávky a ošetrovného. To znamená, že Vám nárok na nemocenskú dávku z dobrovoľného poistenia môže vzniknúť v rámci ochrannej lehoty za predpokladu, ak Vám dobrovoľné poistenie zanikne v čase tehotenstva.

Pripomíname, že plynutie ochrannej lehoty zanikne vznikom nového nemocenského poistenia, ale aj obnovením nemocenského poistenia opätovným nástupom do zamestnania z rodičovskej dovolenky. V prípade, ak Vám pracovný pomer zamestnankyne trvá, odporúčame Vám odhlásiť sa z dobrovoľného poistenia až opätovnom nástupe do zamestnania z rodičovskej dovolenky.
19. jan 2013 o 20:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sendynka01 v podstate nenapísali iné než ja, fakt tebe sa neoplatí rušiť DNP. Mohla by si ak by si nemala dohodu, ale to fakt lepšie je ísť na PN ako to zrušiť . Tak pôjdeš na MD z aktívneho poistenia, a nie je problém :slight_smile:
19. jan 2013 o 20:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zalka a ked budem na PN tak prvych 10 dni za mna plati zamestnavatel a potom socialna poistovna vsak? A socialka mi to bude platit od prveho dna aj z DNP a aj sucastne aj z toho nemocenskeho co za mna odvadza zamestnavstel? Ci po 10 dni uz len z DNP?
19. jan 2013 o 20:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sendynka01 no áno 10 dni zamestnávateľ od 11 dňa SP,
z DNP od prvého dňa SP ...
19. jan 2013 o 20:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zalka tak to mi bude vychadzat este lepsia PN ako som ocakavala :slight_smile:
19. jan 2013 o 20:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sendynka01 no vidíš aspon čo to sa ti vráti čo si investovala do balíka :slight_smile:
19. jan 2013 o 20:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zalka no chvala bozku, lebo mm len kazdy mesiac krutil hlavou kolko tam platim..ale v konecnom dosledku sa mi to aj tak oplatilo :slight_smile: dakujem Ti za cenne rady :slight_smile:
19. jan 2013 o 21:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zalka ďakujem :slight_smile: čiže čiste teoreticky: keby som otehotnela teraz a náhodou by som musela zostať PN, tak deň pred nástupom na PN sa prihlásim na DNP?
19. jan 2013 o 22:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ireland ak máš v posledných 2 rokoch 270 dní poistenia tak áno.
19. jan 2013 o 22:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zalka Ešte ma napadla taká vec. Tých 270 dní budem mať splnených toho 24.2.2013, keby som existujúce doplnkové zrušila a založila si na druhý deň nové, ale dala by som si vyšší vymeriavací základ a zaplatila by som ešte dva týždne z nového vymeriavacieho základu, a potom išla v polke marca už na materskú, nebola by vyššia? Asi sa to tak nedá, že? A vracajú aj preplatok, keď im dám viac? ďakujem veľmi pekne za odpoveď. Asi Ti musíme občas pripadať hrozné, keď dávame také hlúpe otázky. :slight_smile:
20. jan 2013 o 12:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby poradte, pri zmene vymeriavacieho zakladu mam vyplnit aj policko datum vzniku,ktore je vedla vymeriavacieho zakladu - ci len dole sa da datum vzniku zmeny pri podpisoch???????????? :slight_smile:
20. jan 2013 o 12:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dátum musí byť vyplnení aj pri vymeriavacom základe ....:slight_smile:
20. jan 2013 o 12:55  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
20. jan 2013 o 13:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janka9900 prosim ta potrebovala by som sa poradit ohladne dnp. Asi pred mesiacom alebo dvoma si mi poradila, ze ked mi koncilo stare dnp z maxima 8.okt.2012, tak som sa k 5.okt. 2012 prihlasila z celeho balika z mazima., aby sami dnp neprerusilo. Bola som od augusta na pn, az do 24,jan.2013 a od 25.jan. by som mala nastupit na matersku, Staci mi na vybavenie materskej, len papier na ukoncenie marodky a papier so ziadostou o materske? Ja som teraz na RD. a este sa chcem opytat ci sa plati dnp pocas materskej? dakujem
20. jan 2013 o 14:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janka9900 preco by sa to ratalo zo 174?
20. jan 2013 o 18:49  •  čaká bábätko, termín má v auguste 2017 (9. tt)  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@wewe1 nie nepomôže ti dva týždne daať vyššie VZ, a preplatky vracajú. Tie čo sú naozaj viac ... :slight_smile:
20. jan 2013 o 20:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zalka Aj som si myslela. :grinning: ďakujem si zlatá
20. jan 2013 o 20:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baby dá sa rovno doniesť PN a rovno sa v ten deň príhlasiť?Skončilo mi to 31.1.2012
20. jan 2013 o 21:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte...ja sa chcem len predbežne informovať, či uvažujem správne...:slight_smile: som DNP už od roku 2010 nepretržite, teraz som od septembra 2012 PN (rizik.tehotenstvo), predpokladaný termín pôrodu mám 11.4.2013...kedze som slobodna matka mám nárok na matersku dovolenku v trvaní 37 týzdnov ...teraz keby nastúpim na materskú v 32 týždni tehotenstva (čo je 8 týždňov pred pred.term.pôrodu, co mi moze lekár vraj odporucit kvoli rizik. tehotenstvu)...A teraz tá veľká úvaha: ak nastúpim na MD 6 týždnov pred pred.term.pôrodu to znamená, ze dovtedy mám nárok stále poberat vyssiu PN o dva týždne...potom budem čerpať 37 týždňov materskú zo zamestnania+ z DNP a potom ten rodičovský príspevok okolo 199 eur?Takze sa mi viac oplatí nastupit na MD 6 týdnov pred termínom, ze? a este niečo...to tlačivo na materské dostanem dvojmo ako aj PN-ku? Jedno dám zamestnávatelovi a druhé do sociálky? A stále som vlastne DNP poistená...kedy sa mám ist odhlásiť z DNP? Predtým ako nastúpim na rodičovsku dovolenku a znovu vypíšem formulár...ibaže odhlásenie dátuk dám posledný den čerpania MD? ďakujem za odpovede na moje dlhé otázky :grinning:
20. jan 2013 o 21:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luna22 vyskúšaj to, kolegovi to pri OCR tak prešlo. Ale je to vždy riziko.
20. jan 2013 o 21:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zalka aké myslíš? Že lepšie je jeden deň pred zaplatiť?
20. jan 2013 o 21:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luna22 no ani kolega si nebol istý či mu niečo z DNP príde na účet pri oCR ... ale dá sa to...
20. jan 2013 o 21:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zalka o.k díky moc
20. jan 2013 o 21:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@annanatalia ahoj, ano staci ukoncit PN k 24.1. a doniest na SP ziadost o matersku. ak si zamestnana, tak treba este jednu ziadost pre zamestnavatela. pocas materskej sa dnp neplati, tak ho zrus az poslednym dnom poberania materskej :wink:
21. jan 2013 o 10:20  •  1 dieťa - čaká bábätko, termín má v júli 2016  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok