• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Dobrovoľné nemocenské poistenie

9. novembra 2016 
@icer 65% z VZ za rok 2012
13. feb 2013 o 09:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zalka tak oni to dáko spriemerujú, ja som s toho vol :slight_smile: nechápem akože prečo to je za minulý rok, akože, ked pritom robím aj tento rok, ale čo už, čiže nič moc, asi teda fakt budem uvažovať, ako to urobím.... a potom keby som sa dala zamestnať napr. u kamaráta, tak by mi to ako rátali? na tie tri mesiace neprerušene?
13. feb 2013 o 09:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@icer ale to by si musela skončiť v tom zamestnaní čo si teraz. Lebo ináč ti zamestnanie u kamaráta nepomôže. A áno spriemerujú.
13. feb 2013 o 09:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zalka ja rozumiem, dam vypoved, a zamestnám sa u neho, ... trebárs, ale ako mi tie tri mesiace pomôžu? ked sa to ráta za minulý rok, sorry ale nechápem
13. feb 2013 o 09:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@icer ak ti vznikne nový pracovný pomer, z ktorého budú platené odvody 90 dní ... tak sa bude MD rátať z roku 2013 z tých 90 dní ..
13. feb 2013 o 09:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fakt? to by bolo super, ty kokos, tak to sa oplatí, či čo si o tom myslíš??? keby som si dala to, tak sa mi potom ráta 65 % napríklad z 800? lebo ako som kukala tie odvody, to je šialené !!!! dáko to vymyslím, kokos, musím, iné neostáva... a tá vyššia je potom 8 mesiacov? alebo kolko? čo si ty o tom myslíš? čo by si robila na mojom mieste??, a ozaj, moc moc dakujem za trpezlivosť so mnou !!!! si anjel :slight_smile:)
13. feb 2013 o 09:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zalka fakt? to by bolo super, ty kokos, tak to sa oplatí, či čo si o tom myslíš??? keby som si dala to, tak sa mi potom ráta 65 % napríklad z 800? lebo ako som kukala tie odvody, to je šialené !!!! dáko to vymyslím, kokos, musím, iné neostáva... a tá vyššia je potom 8 mesiacov? alebo kolko? čo si ty o tom myslíš? čo by si robila na mojom mieste??, a ozaj, moc moc dakujem za trpezlivosť so mnou !!!! si anjel emoticon)
13. feb 2013 o 09:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@icer no čo ja viem, asi by som to riskla ... a MD sa vypláca 34t. tj. cca 7,5 mesiaca.
13. feb 2013 o 09:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jasné, zrátam si to ako to vychádza, a asi to urobím, ako ja robím u známych, nebol by s tým dáky problém dufam, musím sa porozprávať zo šefom... kokos, to sú ale fintičky toto... zrátam si výšku odvodov, čo by som platila,
13. feb 2013 o 09:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zalka jasné, zrátam si to ako to vychádza, a asi to urobím, ako ja robím u známych, nebol by s tým dáky problém dufam, musím sa porozprávať zo šefom... kokos, to sú ale fintičky toto... zrátam si výšku odvodov, čo by som platila
13. feb 2013 o 09:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@icer skús to prerátať tu http://ekonomika.sme.sk/kalkulacky/kalkulator-cistej-mzdy-2013.php , maximálnu MD získaš z hrubej mzdy 1179 eur.
13. feb 2013 o 09:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no hej, ale tie odvody s tej mzdy sú neskutočne vysoké, kokos,
13. feb 2013 o 09:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zalka a este ma napadlo, keby som dala výpoved a o vymyslím si mesiac na to by ma zamestnali znova? šlo by to? a trebars na ten mesiac by som sa zamestnala u kamaráta, na minimálku, a potom na tie tri mesiace by som sa zas sem šupla ?
13. feb 2013 o 09:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@icer môžeš aj tak urobiť, na mesiac môžeš ísť aj na UP .. a dostávať podporu . Ale vezmú ťa späť?
13. feb 2013 o 10:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zalka na podporu mám nárok, samozrjeme, mám tu odorbené 4 roky aj 3 mesiace v kuse, a pred tým som tiež robila stále, a relatívne, by sa ušetrilo na odvodoch za tri mesiace pre nich, ja by som mala podporu,a potom keby ma nazad zamestnali.... tak by mi rátali len z tých 3 mesiacov? ako ? by som si dala trebárs mzdu 1000 eur.... to je vlastne posudzované ako nový pracovný pomer nie?
13. feb 2013 o 10:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@icer áno potom by to posudzované bolo teda MD z nového PP ak bude z neho platené odvody 90 dní tj. 3 mesiace musíš robiť nesmieš byť na PN .. lebo ináč bude MD rátaná z roku 2012
13. feb 2013 o 10:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zalka
ďakujem za odpoveď, takže pokiaľ tomu správne rozumiem, tak vymeriavací základ z DNP by mi zostal v rovnakej výške a navyše by som mala aj vymeriavací základ z dohody alebo prípadného TPP? hlavne o to, aby som si nejakým spôsobom neponížila vymeriavací základ z DNP.
13. feb 2013 o 10:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@apena nie neponížila ale samozrejme nesmieš mať ochrannú lehotu z DNP lebo to by si si zrušila novým poistením ju.
13. feb 2013 o 10:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zalka ahoj, vidím, že sa tejto téme rozumieš :slight_smile: preto by som sa ťa rada niečo spýtala..som zamestnaná už 5 rokov, plánujeme bábätko, mám si platiť DNP(neviem,či to už nie je zrušené), aby som mala tú vyššiu materskú (nie tých 200eur) ? ďakujem ti za radu
13. feb 2013 o 10:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zalka jasné rozumiem, presne by som si to musela načasovať, čo až tak vela času zas nieje :slight_smile:)) ale dakujem krásne za všetky rady, skúsim niečo vymyslieť !!!
13. feb 2013 o 10:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@1aduliatko1 no veru neviem treba platiť minimálne 130,27 eur počas 9 mesiacov aby ti vznikol nárok na MD aj z DNP .. máš ústretového zamestnávateľa?
13. feb 2013 o 10:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@icer nie je začo .. len pošpekuluj.
13. feb 2013 o 10:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zalka a tam sa mi neráta to čo sa mi platí zo mzdy? či to ešte navyše treba platiť tých 130,27 eur? a to by som si musela sama platiť, či to by musel zamestnávateľ? lebo s tým by som nepochodila u neho :slight_smile:
13. feb 2013 o 10:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@1aduliatko1 za dobrovolné poistenie by si si ty musela platiť . Ak by si platila 130,27*9 mesiacov .. tak by si mala nárok na MD z DNP vo výške 255 eur ... a plus MD z tvojho zamestnania ..
prerátaj si či sa Ti to oplatí .
13. feb 2013 o 10:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zalka aha ďakujem...a komu sa to teda oplatí platiť? to si budem tých 130 eur odkladať a mám to isté ? :slight_smile: som z toho trochu mimo :unamused:
13. feb 2013 o 10:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@1aduliatko1 hm... to sa platí do SP ... sú to odvody také ako platí zamestnávateľ .. tak môžeš aj sama platiť.
13. feb 2013 o 10:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zalka
Ešte mám jednu otázku, keby som z toho nového TPP alebo dohody nechcela čerpať materskú, že by som pre nich stále pracovala, tak z DNP by som normálne dostávala z roku 2012? Bola by to práca na pár hodín mesačne, takže to by bolo ako prilepšenie k materskej z DNP. Môžem popri poberaní materského takto pár hodín pracovať? Ďakujem a želám pekný deň.
13. feb 2013 o 11:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@apena no počas MD by si z toho nemohla pracovať, lebo by si mala z toho poistenia nárok na MD. A to sa vylučuje. Po MD počas RD kludne.
13. feb 2013 o 11:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zalka
Pokiaľ by sa jednalo o nie TPP ale prácu na dohodu, nie mesačne, ale tak 1x za 2-3 mesiace, aj vtedy by som musela z toho čerpať materské? V podstate rozmýšľam nad tým, že nechcem niekomu spôsobiť problémy, že teraz ma zoberie na dohodu a ja mu po pár mesiacoch odídem na materskú. Proste uvažujem nad tým, či by som mohla ďalej na materskej dovolenke stále u nich na dohodu pracovať a neuplatniť si z tej dohody nárok na materské. V podstate ale keby to bola práca na dohodu raz za 2-3 mesiace, tak by mi z toho asiani žiaden nárok na materské nevyšiel, pretože by to nebolo nepretržité poistenie, ale vždy len dočasné.
13. feb 2013 o 12:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@apena na toto sa pýtaj v SP, technicky môžeš uzavrieť dohodu na dobu určitú napr. do júna 2013 s toho budeš čerpať MD a počas MD uzavrieš novú dohodu .. a to je nový pomer a tým pádom z toho nečerpáš MD takže potom môžeš kludne pracovať .
13. feb 2013 o 12:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok