• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Dobrovoľné nemocenské poistenie

9. novembra 2016 
@zalka Dakujem velmi pekne za odpoved
1. jún 2013 o 12:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@myshaatko rado sa stalo :slight_smile:
1. jún 2013 o 12:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zalka Prosím o radu. Od 10/2011 som zamestnaná. (v pôvodnom zamestaní mi skončila zmluva 30.9.2011) Mám dosť časovo náročné zamestnanie, kde som dosť pod stresom... a som v začiatočnom štádiu tehu... Uvažujem o PN... niekto mi spomínal, že sa môžem pár dní pred PN DNP z maxima, niekoľko dní platiť a potom nastúpiť na PN. Dá sa DNP aj keď som zamestnaná? Z čoho sa potom vypočítava materská, keď z PN prejdem rovno na MD - z DNP, alebo zo zamestnania (priemer za rok 2012). * vopred ďakujem za odpoveď.
2. jún 2013 o 18:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzkapin platila si niekedy DNP? ak nie .. tak ti nepomôže sa prihlásiť na DNP kedže si už tehu ... a PN a aj MD budú rátané z príjmu za rok 2012
2. jún 2013 o 20:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zalka Dobry den, prosim vedeli by ste mi poradit?
DNP z maxima som si platila 4 roky dozadu pocas pracovneho pomeru, ked mal syn pol roka a mne skoncila maximalna materska, po prechode na rodicovsky prispevok som platit DNP prestala. To bolo presne 1.1.2011
O dva tyzdne ma syn 3 roky a ja 1.jula nastupujem opat do prace. Snazime sa o babatko a ja rozmyslam, ze by som si platila DNP opat. nemam ale aktualne informacie. Predtym 4 rokmi sa vyratalo do maxima DNP z hrubeho prijimu tusim a doplacala som len 16eur, teraz sa platia uz len nejake baliky - najmenej v hodnote 130eur? keby som si to aj platila tych 270dni tak po prechode na matersku dovolenku mi to bude kolko eur cca vychadzat? dakujem vopred za odpoved
3. jún 2013 o 12:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kafoditka minimálny VZ pre DNP je 393 eur ... tj minimálne sa platí mesačne 130,27 eur .. musí Ti poistenie vzniknúť ešte pred otehotnením a musí trvať minimálne 270 d ní, až potom Ti vznikne nárok na PN z DNP a na MD z DNP .
Čiže prerátaj si ... musíš platiť 9 mesiacov po 130,27 eur ( od januára to bude zase trošku vyššie ) ... a MD dostaneš 65% z VZ ... čiže pri tohoročnom minime je to 255 eur ... a MD sa vypláca po dobu 34 týždnov .. tj. cca 7,5 mesiaca.
3. jún 2013 o 13:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Prosim o radu. moj syn ma tri roky, som nezamestnana. s manzelom si planujeme dalsie dieta. chcela by som vediet, ci je mozne si este platit DNP a dostat tak matersku. dakujem
3. jún 2013 o 13:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lienka05 áno je to možné ... platiť 9 mesiacov z minima 393 eur sumu 130,27 eur mesačne .. a MD bude 255 e mesačne.
RP dostaneš bez platenia 199,60 eur mesačne ... porátaj či sa ti oplatí.
Z maxima 1179 eur sa platí mesačne 414,41 eur a MD je cca 750 e .
3. jún 2013 o 13:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dakujem velmi pekne za odpoved
3. jún 2013 o 13:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lienka05 rado sa stalo.
3. jún 2013 o 13:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte.
Potrebovala by som poradit.
Skoncila sa mi zmluva 31.5.2013
Som v 6 mesiaci a idem na PN. Ake papiere potrebujem kam odniest ...aby som dostavala marodku ?
3. jún 2013 o 15:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zalka
Mohla by som poprosit aj ja o radu:grinning:?
3. jún 2013 o 15:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sanys a kedy ideš na PN ... chod sa prv zaevidovať na UP ... na PN môžeš ísť kedykoľvek pre teba platí 8 mes. ochranná lehota ...
3. jún 2013 o 22:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, chcela by som poprosit o radu ako mam postupovat...predsa vy sa do toho viac rozumiete ako ja
@gapa @zalka koncom januara 2012 som sa pripoistila z maxima....po uplynuti 270 dni som pokracovala dalej, ale uz len z minima....od februara 2013 som na PN-ke doteraz...o mesiac by som mala ukoncit PN-ku....chcem sa opytat co by bolo najlepsie v mojom pripade ak by som musela nastupit na PN-ku opat neskor a buduci rok na matersku....ci mam platit tak ako doteraz, alebo musim zacat platit viac, aby som mala co najvyssiu PN-ku, alebo matersku...snad som to napisala zrozumitelne....
6. jún 2013 o 16:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anaja81 ak po skončení PN budeš platiť z minima, tak MD v roku 2014 bude minimálna , môžeš spraviť zmenu a platiť z maxima. No to sa mi vidí trošku drahé.
Ja by som asi DNP zrušila a v prípade tehu by som sa nahlásila v tom 6-8t tehu na DNP z maxima, kus poplatila a šla na PN ... Pn bude minimálna MD maximálna ak nepomenia zákony.
7. jún 2013 o 11:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zalka dakujem za tvoju odpoved....a este mam jednu otazku....ak skoncim teraz PN-ku a odhlasim sa z DNP a opat po case pojdem na PN-ku budem nieco dostavat ked si uz nebudem platit DNP?
7. jún 2013 o 21:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zalka ahojky,tak sa trosku idem zapojit aj ja :slight_smile: priznam sa nemam cas hladat tu otazku na moju odpoved,tak dufam,ze nebudes na mna zla,ak sa opytam :wink: od dnes som PN,moja dr.nerobila,isla som k zastupujucej,mam si prist pre PN v pondelok,ze mi to da spatne od piatka.Platim si DNP z maxima od 15.3. 176eur mesacne,predtym som bola DNP od 7.4.2010 - 31.1.2012. z ktoreho DNP sa mi bude ratat PN?mam na nu narok,ze?asi v akej vyske?este jedna otazocka,kedze mam to nove DNP od marca,v marci som mala 10dni OCR,aj v aprili 10 dni a teraz v juni ta PN,neviem este na kolko,min.tyzden urcite,ked budem stale nieco "vymyslat" nezmeni mi to vysku materskej z DNP,teda myslim tak,ze neplatim kazdy mesiac plnu sumu,ale o tych par eur menej,kedze som bola oslobodena od platenia pocas OCR?Dakujem velmi pekne za odpoved :slight_smile:
7. jún 2013 o 22:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anaja81 pred dalšou PN sa potrebuješ nahlásiť na DNP den vopred aby si nejakú PN dostávala ...

@jankaferancova OCR nemá vplyv na výšku MD .. ani PN .. nemá vplyv na výšku MD ... PN budeš mať z minima .. lebo tvoje DNP netrvá viac ako 26týždnov nepretržite ... a vždy sa ráta u DNP z toho posledného .
7. jún 2013 o 22:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zalka super,dakujem,si zlata!
7. jún 2013 o 22:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jankaferancova rado sa stalo
7. jún 2013 o 22:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zalka a to sa mam prihlasit z minima, alebo z maxima?....chapem to dobre, ze ak by som sa prihlasila den pred PN tak ostatne dni pocas PN sa mi rataju z minima a taktiez by to bolo z maxima?...ci ako?
8. jún 2013 o 13:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anaja81 no ak sa prihlásiš den pred PN a po PN toto DNP zrušíš tak stačí absolútne s minima sa prihlásiť ... iné je ak by si otehu .. vtedy sa treba prihlásiť z maxima.
9. jún 2013 o 08:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zalka dakujem ti velmi pekne za tvoje rady....si nevies predstavit ako si mi pomohla v tomto smere....uz mam v tom jasno....este raz veeeelke dakujem :wink: ....ak by som este nieco v tejto veci potrebovala tak sa ozvem...inac si super, ze tu takto pomahas nam vsetkym :slight_smile:
9. jún 2013 o 14:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anaja81 rado sa stalo
9. jún 2013 o 19:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby chcem sa vás opýtať, či dačo neviete o tomto: prišiel mi papier z ING poisťovne, vraj ma tam pridelila SP na platenie dôchodkového poistenia, založili mi tam účet a tak.....ja som si platila DNP rok kvôli materskej, bábo sa však nepodarilo tak som to zrušila. Teraz už nič neplatím. Tak nechápem čo chcú s tým dôchodkovým poistením? :confused:
Prosím poraďte, ĎAKUJEM
10. jún 2013 o 12:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jaj a ešte som zabudla povedať že nikde nepracujem, som študentka
10. jún 2013 o 12:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nienna nemala si uzatvorenú dohodu? tento rok?
10. jún 2013 o 12:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zalka nie, vôbec nič
10. jún 2013 o 12:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nienna ako ide o II.pilier .. to ak by si sa zamestnala tak časť tvojich odvodov čo pošle zamestnávateľ do SP tak pôjde na tvoj osobný účet v ING: a v dôchodku z toho dostaneš peniaze . Ty nič platiť nemusíš. Ale je mi divné, že ti to poslali ak hovoríš že si nebola dôchodkovo poistená v SP .
Nezaložila si si DNP teraz balík a nešla na PN ... abo čo .
10. jún 2013 o 12:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nienna poslali ti to preto, lebo teraz vsetci, ktorí sa prvy krat zamestnali v minulom roku mali automaticky vstupit do druheho piliera, ty si sice zamestnana nebola, ale platila si si poistenie, tak tam patris aj ty. mala si moznost sa sama prihlasit v nejakej poistovni, ale ak si to neurbila poistovna ti tak automaticky priradi jednu z poistovni. tak to mala moja sestra, ona sa minuly rok prvy krat zamestnala a tiez jaj pridelili poistovnu
10. jún 2013 o 13:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok