• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Dobrovoľné nemocenské poistenie

9. novembra 2016 
@zalka no je to tak, že som poistená v luxembursku a tým pádom nemôžem byť DNP na slovensku :frowning2: takže na materskú môžem zabudnúť, škoda
25. nov 2013 o 14:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nienna kokos to je sila ... fakt ... rýchlo ti odpísali ... :(
25. nov 2013 o 14:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zalka volala som tam, preto tak rýchlo. ach jaj, som sklamaná
25. nov 2013 o 14:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nienna ja by som radšej napísala, co je psáno to je dáno ... vyskúšaj ešte napísať...
25. nov 2013 o 14:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zalka jediná možnosť by bola zamestnať sa alebo byť SZČO vďaka čomu by som už nebola nezaopatrený člen rodiny a nepatrila by som pod manželovo poistenie....ale to už nestíham, kedže som asi v 5tt......no čo už, možno sa pôjdem ešte osobne popýtať, ale je to tak písané aj v zákone.
25. nov 2013 o 14:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nienna hm... to by šlo, živnosť za 5 eurový kolok vybavíš na počkanie .. čiže ak dnes pôjdeš na živnostenský a otvoríš si živnosť .. tak potom by si sa mohla poistiť stále stíhaš do 6t .. a ked budeš na PN tak odvody do ZP neplatíš ... ak na PN nebudeš tak odvody do ZP sú 55,02 eur ... ved ti dali perfektný návod :slight_smile:
25. nov 2013 o 14:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zalka :grinning: to vážne? moje nervy, že by som si len tak založila živnosť a nebudem ju ani využívať a ked mi skončí materská tak ju zruším? myslíš, že treba si aj vybrať činnosť, v akej budem podnikať?
25. nov 2013 o 14:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nienna http://www.minv.sk/?zivnostenske-podnikanie&subor=40259 vyber si nejakú z nich a vybavené, ... 1 živnosť je jeden 5 eurový kolok. Potom vybavíš ZP , DU, ... fakt robia to na počkanie ... :slight_smile: zrušiš ju hej po MD napr. a nezabudni podať DP typ B .. aj ked len nulové ... :slight_smile:
25. nov 2013 o 14:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zalka fúha, len aby som si tým neskomplikovala život, kedže ja o podnikaní neviem absolútne nič a už duplom nie o všelijakých papierovačkách okolo toho....myslíš, že len to daňové priznanie by som musela podať? a nevadí že vlastne nič nezarobím, kedže to v skutočnosti nebudem robiť?
25. nov 2013 o 14:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nienna ale neskomplikuješ .. a DP neni problém ... spravíš ho nulové .. no a v skutočnosti budeš predsa na PN takže nebudeš mať čo robiť .. počas PN ... neboj sa toho ...
25. nov 2013 o 14:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zalka bože :grinning: vživote by ma toto nenapadlo, ha len aby mi zase v SP nepovedali, že ked budem szčo tak si nemôžem platiť DNP
25. nov 2013 o 14:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nienna no to nemôžu :slight_smile:
25. nov 2013 o 14:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zenusky pomozte.bola som dnp minuly rok tych 270 dni z max zakladu a teraz tohto roku 27 tyzdnov tiez z maxima.momentalne som na rodicovskej a nie som dnp.ak nastupim na marodku z akeho zakladu sa mi bude pocitat,popripade co urobit aby som z maxima dostala nemocenku davku.dakujem
27. nov 2013 o 20:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ssuekk každá PN z DNP po prihlásení sa bude vypočítaná z minima , z inej sumy sa platí až PN ktorá vznikne po 26t od poistenia.
27. nov 2013 o 21:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zalka ahoj prosim o tvoj nazor,DNP si platim nepretrzite od roku 2010,cerpala som aj PN aj MD 2x a momentalne som na PN,stale z maxima.Uvazujem ze ak v roku 2014 v januari spravim zmenu na min.,tak ak by som cerpala nejake davky v roku 2014 boli by z maxima a platby by boli z minima? Ci budu robit nejaky prepocet tym,ze je tam zmena,nie nove DNP?Dakujem.
27. nov 2013 o 21:59  •  4 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mariro ak si mala nejaký VZ v roku 2013 tj. aspon pár dní si zaplatila z maxima tento rok ... a od 1.1.14 zmeníš DNP na minimum ... tak budeš platiť minimum ale každá PN čo začne v roku 14 bude rátaná z VZ roku 2013 čiže z maxima .
Ak si nič tento rok neplatila tak ukonč túto PN čo máš napr. 30.12. aby si aspon 1-2 dni zaplatila aby ti mali z čoho rátať prípadné PN v roku 2014
27. nov 2013 o 22:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zalka mam zaplatene v auguste 2013 ...3 dni z maxima :slight_smile:
27. nov 2013 o 22:04  •  4 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zalka cisto teoreticky ak by som mala DNP v roku 2014 este z maxima povedzme do juna a potom spravim zmenu na minimum,potom cisto teoreticky v roku 2015 by sa ako pocitala nemocenska davka?
27. nov 2013 o 22:06  •  4 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte nemám čas si to tu čítať, tak radšej píšem, teraz som na materskej a chcem sa spýtať keby som chcela ísť hneď na materskú a mať deti po sebe ale nemala by som potom materskú ako je to po novom koľko by som si musela platiť dobrovoľné poistenie keby som chcela dostávať materskú 600 eur. A treba si platiť 270 dní ano? ďakujem
27. nov 2013 o 22:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mariro ako priemer .. ale do priemeru by šlo len to čo by si zaplatila .. čiže ak by si zaplatila 3 dni z max a zvyšok z minima tak MD v roku 2015 by bola minimálna ...
@barushka2 a platila si niekedy DNP? a si na MD alebo na RD? a ked si platila DNP kedy ti zaniklo? A akú máš hrubú mzdu v zamestnaní?
27. nov 2013 o 22:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zalka platila som si ešte pred tehu a aj som z neho poberala okolo 600 eur, ešte som vtedy dokázala využiť starý zákon keď sa platilo 4% teraz viem že sa neplatí len nemocenské ale aj dôchodkové.... a iné dokopy, čo vychádza aj cez 100 eur. teraz som na materskej, ale nechcem mať veĺký rozdiel vekový medzi detičkami a prácu nemám, že by som po materskej mala hneď niekam ísť, tak preto rozmýšlam zasa nad dobrovoĺným p. aby som mala zasa peknú materskú počas tých 8 mes.
27. nov 2013 o 22:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@barushka2 nenapísala si dátum ... bez toho ti neviem odpísať ...
27. nov 2013 o 22:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zalka cize len so skutocnych platieb odvedenych do SP?Nie ze som prihlasena z max alebo z minima?
Takze bud cely rok 2014 este byt z maxima,aby boli davky v 2015 z maxima alebo rovno spravit zmenu v 2014 v januari z minima,kedze na platenie aj s kombinaciou Pn je to vela,kedze priemerom so skutocnych platieb by to aj tak bolo minimalne.Dobre rozumiem?
27. nov 2013 o 22:26  •  4 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mariro áno presne tak aj keby si bola rok 2014 prihlásená z maxima ... napr. 6 mesiacov a z toho by si 5 bola na PN tak by sa ti spriemeroval 1 mesiac platený z maxima s ostatnými platenými z minima a to by moc vysoké číslo nebolo
27. nov 2013 o 22:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zalka aký dátum malá má teraz 1 rok tak by som to riešila až tak za 2 roky a začala by som si buď hľadať prácu alebo si platiť DP, ja potrebujem vedieť koľko by som si musela platiť z vymeriavacieho základu napr. 1000 eur.
27. nov 2013 o 22:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@barushka2 platí sa 33,15% za balík NP a DP
alebo 35,15% z VZ za balík, NP , DP a poistenie v nezamestnanosti ...
o dva roky potrebuješ platiť 270 dní ... nevyužiješ to staré poistenie ..
to sa dá využiť do 15 mesiacov od skončenia ...
27. nov 2013 o 22:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mne staré poistenie skončilo v auguste 2012 čo už aj je 15 mes. tak teda z vymeriavacieho základu 1000 eur by to bolo okolo 350 eur mesačne? a dostávala by som počas 8 mes. tak 700 eur? Fúha to je dosť 300 eur, ďakujem
27. nov 2013 o 22:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zalka ok,to len take teoreticke uvahy...takze je to bezpredmetne tymto smerom.
27. nov 2013 o 22:53  •  4 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@barushka2 áno je to už drahé ...

@mariro treba premýšlať ... :slight_smile:
27. nov 2013 o 22:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zalka ale ked zacnem Pn v decembri 2014 a budem PN aj v 2015 nejaky ten mesiac tak stale to bude z maxima podla priemeru z roku 2013,ze ano :slight_smile:
27. nov 2013 o 22:57  •  4 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok