• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Dobrovoľné nemocenské poistenie

24. júla 2017 
@monyccka teoreticky ak by si šla na dlhodobejšiu PN tak sa ti ten zánik posunie trošku ... ale trošku by trebalo platiť ... alebo byť dlhodobo tj. 9 mesiacov na PN ...
7. jan 2014 o 20:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zalka ahoj, vieš poradiť kamoške. Je tehotná, má trvalý prac. pomer a chcela by vedieť či sa dá nejak zvýšiť materská, dobrovoľné si neplatila a manžel nepracuje.
7. jan 2014 o 21:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojky...potrebovala by som poradit...mozem si zacat platit dobrovolne nemocenske poistenie, ked som nezamestnana a stale na predlzenej rodicovskej dovolenke? ak by som otehotnela, mala by som narok na zvysene rodicovske davky?
7. jan 2014 o 22:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mimi36 ked je tehu tak nie ... ani nemenila v poslednom roku zamestnanie? zamestnávateľa?
@adamnela áno môžeš si platíť DNP spolu v balíku s dôchodkovým poistením a z VZ 402,50 eur mesačne sa platia odvody 133,43 eur mesačne tj. musíš platíť 9 mesiacov aby si mala potom nárok na PN cca 220 e a na MD cca 260e mesačne.
7. jan 2014 o 22:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zalka no fuha, to je dost 133 euro mesacne minimalne 9 mesiacov a dostavala by som len 260 euro? to sa mi asi neoplati, hm?
7. jan 2014 o 22:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@adamnela no veľmi nie ...
7. jan 2014 o 22:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zalka preco ak by som platila z vyssieho VZ uz nezaplatia ani PN, OCR ci MD? cize nieco take ako dostavali poniektore mamicky MD polroka okolo 600€ uz nehrozi?
7. jan 2014 o 22:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bambula27 neviem ti odpovedať? konkretizuj na čo sa pýtaš ... a svoj stav .. nepamätám si všetky babenky ... a teraz je max. MD vyše 760 eur
7. jan 2014 o 22:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zalka nepisala som tu este, ale citam si zopar stran...trosku ma to zaujima. Ja som si platila DNP od 4/2011 do 10/2012. Odvtedy nie. Zaujimalo by ma, ze ak by som otehotnela a prihlasila sa hned na DNP z vyssieho VZ ako je 402,50€, na aku MD by som mala narok? A tiez ak by nahodou som sa na zaciatku tehotenstva prihlasila na DNP a musela by som byt na rizikovom (co je v mojom pripade dost mozne), mam narok aj na nejaku PN? Dakujem
7. jan 2014 o 22:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bambula27 no kedže bez poistenia môžeš byť maximálne 15 mesiacov .. čo od 10/2012 je teraz akurát 15sty mesiac .. tak by si potrebovala sa zahlásiť hned na SP, môžeš sa prihlásiť aj z vyššieho VZ ale najneskôr do 6-8 týždna tehu, ráta sa od posledného menzesu , a po splnení podmienky 26t poistenia by si mala max. MD resp. MD podla VZ ... z max. VZ 1207,50 eur by to bolo cca 780 eur , PN by bola cca660 eur maximálna. Ak by nestihlo prejsť od z ačiatku poistenia 26t .. tak PN i prípadná MD by boli minimálne rátané z VZ 402,50 eur ...
Ak si tehotná, tak sa prihlasuj na DNP .. ak tehotná niesi .. tak sa prihlás na DNP a plať si zatial .. lebo ak prejde lehota 15 mesiacov bez poistenia .. tak už po prihlásení sa na DNP nebudeš môcť ísť na platenú PN .
7. jan 2014 o 23:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj, chcem poprosit o radu, momentalne poberam podporu v nezamestnanosti do 8.2.14 a mame naplanovane IVF niekedy v polovici februara, ak by som si zacala platit DNP, mam narok na nejaku PN? Predtym som pracovala od roku 2005 v Irsku a od 1.8.13 som bola tyzden zamestnana na SK. Dakujem
7. jan 2014 o 23:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zalka ahoj, chcem sa len spytat - ochranna lehota 7 dni od zrusenia DNP a nastupu na PN sa pocita vratane dna ked som to zrusila, alebo od nasledujúceho?
cize ak som 2.1. ukoncila, tak mam este na platenu PN z DNP od dnes alebo aj od zajtra?
Dakujem
8. jan 2014 o 11:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zalka ahoj, chcem sa len spytat - ochranna lehota 7 dni od zrusenia DNP a nastupu na PN sa pocita vratane dna ked som to zrusila, alebo od nasledujúceho?
cize ak som 2.1. ukoncila, tak mam este narok na platenu PN z DNP od dnes alebo aj od zajtra?
Dakujem
8. jan 2014 o 11:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@evickav od toho dna čo si zrušila
8. jan 2014 o 12:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@obcansr cize dnes mi konci 7 dnova lehota
dakujem
8. jan 2014 o 12:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zalka Ahoj, chcem poprosit o radu, momentalne poberam podporu v nezamestnanosti do 8.2.14 a mame naplanovane IVF niekedy v polovici februara, ak by som si zacala platit DNP, mam narok na nejaku PN? Predtym som pracovala od roku 2005 v Irsku a od 1.8.13 som bola tyzden zamestnana na SK. Dakujem
8. jan 2014 o 21:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zalka
ahoj som tu nova a ohladom DNP nemam skusenost
Moja situacia je taka som zamestnana 2,5 roka v kuse bez PN moj hruby prijem je 600 eur a rozmyslam o 3 babatku a chcela by som DNP kolko a kedy si to mam zacat platit aby som mala plnu matersku???
Dakujem velmi za odpoved
8. jan 2014 o 21:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@slavka2609 môj názor ak sa prihlásiš na DNP tak nárok na PN budeš mať, ak ti vyplácajú podporu, tak si mala dosť dní poistenia čo ti SP uznala v zahraničí ...

@rybecka takže max. suma z Kt. sa vyráta max. PN a max MD, je 1207,50 eur .. od tejto sumy odrátaš svoju hrubú mzdu a máš VZ pre DNP na aký sa treba prihlásiť aby si mala max. podporu. Upozornujem, odvody sa platia 33,15% z VZ , a treba Ti platiť 270 dní aby ti vznikol nárok na platenú PN a na MD... ak sa prihlásiš na DNP po otehotnení tak nestihneš splniť podmienku 270 dní poistenia, ak po prihlásení sa na DNP pôjdeš na PN tak odvody do SP za DNP platiť budeš musieť, a PN nedostaneš z DNP.
Ak máš deti čo píšeš, že máš. Tak chod s niektorým dieťaťom na 11 dní na OCR, nie menej. Na 11 den Ti zanikne poistenie .. a po takej OCR ak sa prihlásiš na DNP tak môžeš ísť na platenú PN z DNP.
9. jan 2014 o 08:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zalka ahoj, prosimta, chcem sa spytat, ze ak ma mm marodku do nedele, staci dat odhlasku z dnp v pondelok (a potom bude treba zaplatit jeden den?) , ci dat zajtra s nedelnajsim datumom? dakujem
9. jan 2014 o 16:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pata31 ako sa rozhodnete, môžeš dať odhlášku zajtra s nedelným dátumom ...
9. jan 2014 o 23:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zalka dakujem....a keby som dala v pondelok, tak treba teda zaplatit za ten jeden den?
10. jan 2014 o 08:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pata31 áno presne tak ako píšeš
10. jan 2014 o 08:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zalka Ahoj,ak viete niekto ohladom tychto veci,poradte takze som zamestnana na dobu neurcitu,momentalne s rocnou dcerkou na rodicovskej dovolenke a v maji budeme mat prirastok.no a pred prvym tehptenstvom som si platila a neskor aj poberala dobrovolne nempcenske poistenie.kedze idem z materskej/ rodicovskej znova na matersku,mam narok na tu zvyhodnenu matersku?alebo z coho mi to budu vyratavat?dakujem mudre zeny :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. jan 2014 o 17:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@barakr budú ti rátať MD zo zamestnania z predpokladaného príjmu .. nepíšeš kedy ti skončilo DNP .. tak sa nedá povedať či z neho ešte nárok mať budeš.
12. jan 2014 o 08:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zalka z dnp som sa odhlasila v januari 2012,v ten isty mesiac som zacala poberat aj pn,kedze som bola v ochrannej lehote,v septembri matersku..dakujem
12. jan 2014 o 10:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@barakr tak nárok na MD z DNP nemáš, si bez poistenia viac ako 15 mesiacov, takže MD dostaneš len zo zamestnania ... z predpokladaného príjmu teda záleží od mzdárky čo ti napíše do papierov pre Sp.
12. jan 2014 o 10:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zalka ahoj , chcela by som poradiť...DNP som si platila od januára 2012 do 19.10.2012, kde som z neho nečerpala/ nebola som ani na Pn/ , dá sa ešte to DNP využiť? napríklad aby som išla na PN?
13. jan 2014 o 10:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj potrebujem radu momentalene som nezamestnana evidivana na urade prace pol roka v roku 2013 som odrobila ale len na dohodu o vykonani prace do 29.septembra2013 na urade som evidovana 2 roky nemam narok na davku v hmoznej nudzi nic lebo muž pracuje ....som tehotna v 14.tyzdny mam rizikovu graviditu chcem vediet ze keby sa dam pripojistit kolko by to stalo mesacne mam narok na pn potom?alebo ako by som mohla ziskat nejaky mesacny prijem ?pretoze z uradu prace a hmotnej nudze neni narok na nic ,som bez primu a to je dost tažke viete mi prosim poradit? :unamused:
13. jan 2014 o 11:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@beti1 ak sa prihlásiš dnes na DNP a zajtra ideš na PN tak áno ... ale už to môžeš len pár dní urobiť ..
13. jan 2014 o 12:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@susinka1007 pozri si výplatné pásky z dohody .. či tam bolo odvádzané nemocenské poistenie.. ak áno tak porátaj kalendárne dni na dohode .. začiatok- koniec ... a napíš číslo ..
13. jan 2014 o 12:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok