• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Dobrovoľné nemocenské poistenie

20. marca 2017 
@r1000 Nie je zaco.
20. mar 2016 o 19:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dena1973 este otazocka a rada prosim, ak zmenit koncom roka vz na ten 1287e, tak potom buduci rok mi s neho vypocitaju matersku alebo pn?
a co sa tyka nezamestnanosti to musi byt splenich poistenych 730dni, a tam rataju aku sumu ak mam najprv so sumi najniz.400e a potom dalsi rok s maxima 800e. dakujem za radu pekny den. ak by uz nebolo babo vyuzijem to este na podporu.
30. mar 2016 o 12:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@r1000 PN a materske by sa pocitalo z VZ z celeho predch. kal. roka.
Na podporu je potrebne mat v poslednych 3 r. 2 r. platene poistne na nezastnanost. Pri vypocte sa to spriemeruje...
30. mar 2016 o 12:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Prosím Vás keď som pracovala pol roka a by som čakala bábätko tak nemám nárok na materskú však? Ale ak by som si teraz platila ja sama poistné aby som bola vlastne poistená tých 270 dní. Tak bude sa mi rátať materská aj z tejto práci co som mala plus toto co som si sama platila ? Pred prácou psom bola na rodičovskéj
3. apr 2016 o 11:20  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mamicka17 Aby sa ti rátala MD z oboch príjmov, tak by si musela mať z oboch splnenú podmienku 270 dní NP.
3. apr 2016 o 11:31  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dena1973 ahoj prosim ta ako je to s ocr.ak som s malou doma.mozem si ist vybavitak potrebuhem a pri makej bude jej ocino.ci sa musi byt doma pri dietati a nikde nechodit?dakujem
3. apr 2016 o 20:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@r1000 Na OČR ťa nikto nekontroluje - choré je dieťa a nie ty. :wink:
3. apr 2016 o 20:40  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@r1000 Suhlas s evittam.
5. apr 2016 o 11:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ahojte ocr sa da brant len na dieta ci aj na manzela alebo mojho ocin ci maminu? dakujem za radu. pitam sa preto lebo ocino prekonal mozg.prihodu a vsade s nim chodim ,vozim ho.dakujem krasne za radu. pekny den
23. apr 2016 o 15:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@r1000 mozes vziat na dieta, svojich rodicov, manzela a manzelovych rodicov
23. apr 2016 o 18:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anickami dakujem krasne, toto som nevedela ja ze len na dieta. ocino je pn a ja s nim chodim po vysetreniach mozem ist za jeho doktorom a vypitat ocr. dakujem krasne a to mozem aj ked je manzel chori. dakujem krasne pekny den
24. apr 2016 o 08:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojky, gapa,ak mozem, chcela by som sa spýtat, budem nezamestnana, od 01.05.2016, a mozno som tehotna.. chcem sa spytat, mam si platat DNP? ak chcem mat matersku? ak som pochopila spravne tak som mala mat positenie aj v nezamestnanosti..? alebo tomu vôbec nerozumiem...? Dakujem Ela
24. apr 2016 o 16:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@r1000 ak ocino nepotrebuje Tvoju starostlivosť /OČR 10 dní/ ale potrebuješ s ním ísť len na vyšetrenie môžeš si čerpať 7 dní maximálne v roku podľa § 141 /dôležité osobné prekážky v práci/ odst. 2 písm. c/ Zákonníka práce a budeš to mať preplatené v plnej výške. Dáva sa to na nevyhnutný čas, maximálne 1 deň a takých dní môžeš mať 7 na seba a 7 na členov rodiny
24. apr 2016 o 16:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mijo53 to neni ako u deti ocr? Rozumiem ze 10dni nemozem iba tych 7dni do roka.dakujem fakt za info
24. apr 2016 o 19:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@r1000 môžeš aj 10 dní OČR. ale aj tých 7 do roka
24. apr 2016 o 19:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mijo53 ale @r1000 nepracuje :wink: alebo sa mylim?
24. apr 2016 o 20:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anickami joj to neviem, nečítala som až tak dozadu, ak nepracuje, tak potom tých 7 dní jasné, že nemá
24. apr 2016 o 21:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@r1000 ešte sa ťa opýtam,ty pracuješ, lebo ak nepracuješ tak tých 7 dní podľa zákonníka práce nemáš, to len zamestnanci
24. apr 2016 o 21:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mijo53 ja som pracovala a od roku 2012 som na dnp platim si.
25. apr 2016 o 07:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak teda ocr na rodicov s dnp nemam pravo iba na deti spravne som pochopila.dakujem
26. apr 2016 o 12:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@r1000 máš nárok na OČR - na rodičov aj keď máš DNP
27. apr 2016 o 09:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mijo53 dakujem a to je ocr len na tych 7dni.ci normalne ako pri detoch 10dni.dakujem krasne
27. apr 2016 o 13:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@r1000 10 dni
27. apr 2016 o 14:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mijo53 to je ako pri detoch a mozem ajna manzela v tom istommesiaci 10ocr. Ci to je raz rocne
27. apr 2016 o 16:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@r1000 môžeš v tom istom mesiaci aj na manžela, aj na druhé dieťa, aj na rodiča
to len tých 7 dní bolo ročne, ale to platí len pre zamestnancov, tak si to s tým nezamieňaj
27. apr 2016 o 16:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mijo53 jasne dnp je ako zivnostnik?uz rozumiem mala som v tom mis mas tak mozem ocr na 10dni.dakujem
27. apr 2016 o 17:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@r1000 ako to myslíš, že DNP je ako živnostník? nerozumiem tomu opýtaj sa, možno budem vedieť odpovedať
27. apr 2016 o 18:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ze si sama platim a odvadzam .ci ako sa berie dnp?
28. apr 2016 o 06:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@r1000 Dobrovoľné nemocenské poistenie znamená, že sa prihlásiš sama a sama si to platiš, celý balíček, tzn. nemocenské a dôchodkové je povinné a keď chceš môžeš k tomu platiť aj v nezamestnanosti ale nemusíš, ak plátiš v nezamestnanosti potom môžeš brať podporu ak máš tých dní 730 za posledné 3 roky, na nemocenské stačí 270 dní za posledné 2 roky, nemusí to byť v súvislosti, len aby bolo 270 dní - z toho sa vypláca PN, OČR a z dôchodkového sa vypláca budúcnosti dôchodok. Prihlásiš sa na sociálnej poisťovni kde vyplníš prihlášku, ak sa chceš odhlásiť vyplníš odhlášku
28. apr 2016 o 07:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mijo53 ano to viem uz som prihlasena a mam vsetko aj v nezamestnanosti. vz na nemocenske a pn mam 1219e a islo to uz hore na 1287e a nezamestnanosti mam 800e a je s maxima cca 1770e. a do dochodku sa mi ako rata a kolko ked mam vz s toho 1219e. no chcem si to zvysit , dakujem krasne konecne nemam v tom mis mas.pekny den
28. apr 2016 o 09:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok