Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

nivea777
7. nov 2016

@majuska72 neoplaca sa ti to..

majuska72
7. nov 2016

@pegass Vďaka. Ale tak napr. Keby platím 150e tých 270dni, koľko by bola materská ? Nevieš mi povedať ?

majuska72
7. nov 2016

@nivea777 aj som si myslela :/ radšej si asi odkladať mesačne do "prasiatka" A potom ich pridať K tým 200e rodičovského . Ďakujem ;)

nivea777
7. nov 2016

@majuska72 keby platis 150€ tak zaplatis cca 1350€ a dostanes matersku 2760 cca..cize sa ti to vobec neoplaca..radsej rodicovsky

nivea777
7. nov 2016

@majuska72 veru tak,radsej si tych 150€ odkladaj..alebo sa zamestnaj niekde..neda sa ti popri skole? tie vypocty su len orientacne,ale aj tak sa ti to neoplaca

majuska72
7. nov 2016

@nivea777 mám len dlhodobé brigády ako študentka a na normálnu zmluvu sa mi už neoplatí nakoľko 1.si myslím že by mi nikto normálnu nedám keďže sa zamestnávateľovi oplatí študent A po 2. Do konca roka sa som na dennom studiu, v letnom uz nic nemam a po 3.Plánujem otehotnieť do konca roka, čiže tých 270 dní by som asi nestihla

majuska72
7. nov 2016

@nivea777 ale nevadí, radšej si tie výplaty odložím K rodicaku A možno to bude viac ako keby platím do poisťovne A dali by mi O pár eur viac ako je rodicovsky

nivea777
7. nov 2016

@majuska72 noo dostala by si cca 345-360 eur mesacne..takze o 10 € viac ako budes mat rodicak+ odlozene

majuska72
7. nov 2016

@nivea777 tak to je ozaj smiešne 🙂 no čo už, nemôžem mať aj štúdium zadarmo aj poberať materskú :D to by tento štát nezvládol. A potom sa čudujú prečo sa rodi malo deti alebo prečo sú prvorodicky skoro 30tnicky

majusqa77
7. nov 2016

@majuska72 minimalny odvod je zo 429 eur. Materska je 70% 🙂

nivea777
7. nov 2016

@majuska72 tak este si mladucka..nemas sa kam ponahlat..ja tiez chodim teraz do skoly a bude to dost tazke statnicovat s malym babom a skuskovat s bruchom..

majuska72
7. nov 2016

@nivea777 tak ja mam už do Mgr statnic pár mesiacov, čiže bábo bude ešte V brusku (teda dúfam že bude 🙂 ) čiže sa toho nebojim. A ty sa neboj, zvladnes to! poznám dosť báb aj V triede sa nájdu čo majú bábo A tiež ich čakajú štátnice. A nehovorím že mám veľa rokov, O chvíľu "len" 25 ale S mužom sme si povedali, že do jeho 30tky bábo bude, čiže máme na to už len rok aj troška, aby sme si to splnili 🙂

betinkab
7. nov 2016

@zalka Ako je to prosím s PN. Z coho sa mi bude vypocitavat, ked som pracovala 4 mesiace a pred tym som bola 6 m na úrade práce. Pred úradom práce som pracovala 10 r. Mám nárok na PN, ak áno, tak ovplyvnuje jej výšku 6 m na úrade prace? Dakujem za odpoved.

zalka
7. nov 2016

@betinkab nárok na PN máš a ak si odpracovala 4 mesiace tak sa ti bude PN rátať z platu z poslendého zamestnania to ktoré ti trvá ...

betinkab
8. nov 2016

@zalka dakujem Zalka 🙂

zalka
8. nov 2016

@betinkab rado sa stalo

rianka7
8. nov 2016

@pegass bola som sa pytat na socialke, tak ze lepsie je to vypisat, aby som mala aj na papieri, ze nemam narok, ak by mi to nahodou niekedy trebalo. Ja som vobec neriesila dobrovolne poistenie, zabudla som nato, skoda. Prosim ta, mozes mi poslat link, kde najdem blizsie info o plateni, kolko sa mesacne plati a kolko vychadza podpora...

pegass
9. nov 2016

@rianka7 http://www.socpoist.sk/kalkulacky-na-vypocet-po... tu si vieš priamo vypočítať koľko by si platila z vym. základu...ak by si mesačne platila 200,- eur - podpora je cca 10,0eur na deň

rianka7
9. nov 2016

@pegass dakujem 😉

simivaneska
31. jan 2017

prosim vas od zajtra som nezamestnana a chcem ist na pn, môžem si dať dnpo aj počas pn? dakujem

zalka
31. jan 2017

@simivaneska môžeš ale DNP kt. ti vznikne počas PN zo zamestnania musíš platiť

obcansr
2. feb 2017

@zalka Ahoj chcela by som sa ta opýtat, kolko mam vlastne teraz zaplatit za DNP ked som mes. platila 142,20? Dakujem

zalka
2. feb 2017

@obcansr odvody minimálne šli hore .. platí sa zo sumy 441,50e tj. 146,35e bez poistenia v nezamestnanosti, a 155,18 s poistením v nezamestnanosti

obcansr
2. feb 2017

@zalka dakujem😉

oluska9
3. feb 2017

Ahojte... Prosim vas ked som PN tak DNP platit nemusim? Dakujem

evittam
3. feb 2017

@oluska9 Nie.

oluska9
3. feb 2017

@evittam Dakujem... Myslela som si ze to tak je. Aj pani v socialnej poistovni mi to hovorila, ale dnes som citala tu na MK ze pokial nemam DNP 270 dni tak platit musim. Lebo ja mam DNP Iba od 1.1.2017 no pred tym som bola zamestnana.

evittam
3. feb 2017

@oluska9 To je pekná hlúposť. Platila by si DNP jedine vtedy ak by si napr. išla na PN z práce (ukončila by si PP a do 7 dní by si išla na PN) a predtým by si si založila DNP. Teraz ti vlastne budú platiť NP z DNP.

oluska9
3. feb 2017

@evittam 👍

gorilka167
22. feb 2017

Dovrý deň. Chcem Vás poprosíť o radu. Dňa 27.6.2017 som dostala výpoveď zo zamestnania som teraz momntálne na PN v ochranej lehote. k 1.3.2017 som úž práce schopná a idem na úrad práce chcem sa optať či sa mi oplatí dať si DNP ak nemám žiadnu prácu zatiaľ. Ďakujem krásne za čas a rady.