• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Dobrovoľné nemocenské poistenie

9. novembra 2016 
@penelope10 nechapem otazku :sweat_smile: . 270dni nemocenskeho poistenia jej uplynie 2 tyzdne pred porodom?
7. júl 2010 o 10:26  • Odpovedz  • Páči sa mi to
mariro -potrebjem to k materskej snazime sa o babo tak si to mam zvysit?
7. júl 2010 o 10:33  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@sisa2 podla tohto (podmienky naroku) http://www.socpoist.sk/davka-v-nezamestnanosti/1361s?&lang=sk hlada sa poistenie v nezamestnanosti dva roky pocas 4 rokov pred evidenciou na UP. Davka sa potom poskytuje 4 mesiace...
7. júl 2010 o 10:33  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@mnatasa -ak sa len snazis a este nie si tehotna ,tak by som ti odporucila to zvysit hned ked zistis ze si tehotna najlepsie do 8.tyzdna a bude vsetko ok.Mozes v podstate aj teraz,akoze ide o to ze nemusis zbytocne platit viacej,ale tu sa jedna len o nejake 2€ tak by som v tom problem nevidela.
Ale nerob zmenu,treba odhlasit a prihlasit,aby ti platilo posledne uzavrete poistenie ,co znamena to s max VZ.
7. júl 2010 o 10:50  •  4 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@kisska - dakujem, idem studovat. ja som v tychto veciach ako slon v porcelane :frowning2: :grinning:
7. júl 2010 o 10:52  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@sisa2 :wink: kym to nepotrebujeme, tak asi vsetci :wink: POtom to poznas lepsie, nez ludia, ktori sa tym zivia :confused:
7. júl 2010 o 10:58  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@kisska - to je na tom prave to smutne. tetusky za okienkom miesto toho, aby poradili, este viac zmatu. no jo, uz sa "tesim" na to vybehavanie, co ma v auguste caka, hlavne ked nemam paru, co, kde, kedy a kam :rolling_eyes:
7. júl 2010 o 11:03  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte baby, potrebujem poradiť...som zamestnaná, na PN a platím si DNP, ktoré mi dňom 30.6.2010 uplynulo tých 270 dní a pani na sociálnej poisťovni mi povedala, že musím PN ukončiť a začať ju na ďalší deň aj s DNP, no, ale ako je to potom s materskou, keď termín pôrodu mám v novembri???? poradte mi prosím, som z toho somár
7. júl 2010 o 11:55  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@nika147 - ak chces cerpat PN z DNP tak musis ukoncit pn a spravit novu aby si mohla cerpat davky z DNP.
A materska je v pohode tu dostanes ,lebo mas splnene podmienky pre DNP.Ta nema s tym nic spolocne momentalne.Neviem co konkretne myslis. :slight_smile:
7. júl 2010 o 12:00  •  4 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@mariro nooo to som pochopila ohľadom tej pn, že ju musím ukončiť a začať ju ale v ďalší deň, nie je v ten istý, napr. ukončím ju 8.7 a začnem ju 9.7, tak ? a ohľadom tej materskej, myslela som, že ked od tohto mesiaca budem čerpať pn z dnp tak ako je to potom s materskou, ja nastupujem v septembri, dáva sa nejaká žiadosť alebo ako to je? a ešte som počula, že od zamestnávateľ platí materskú, ked áno v akom prípade???? ďakujem veeeľmi pekne
7. júl 2010 o 12:06  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@nika147 - ked ta lekar vypise na MD tak si budes ziadat dve tlaciva a tie sa nosia do SP...socialka....to ti uz tetuly na urade povedia.Neboj sa vsetko mas v poriadku.
7. júl 2010 o 12:10  •  4 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@nika147 - ano PN v jeden den ukoncis a v druhy zacnes znova
7. júl 2010 o 12:11  •  4 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@mariro aha, jooj, ďakujem, si zlatá :slight_smile: . naozaj si mi veeeľmi pomohla :slight_smile: ĎAKUJEM :slight_smile:))
7. júl 2010 o 12:12  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@nika147 - a ak uz mas splnene dni tych 270 dni, tak by si si mohla i platbu mesacnu znizit na min.a to prevedenou ZMENOU....spravis len zmenu na nizsiu sumu a platit ti bude stale ta max.ktoru mas povodne na zaciatku platenu...teda aj PN a aj materska bude z toho vyssieho VZ.
7. júl 2010 o 12:15  •  4 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Čaute snažím sa to tu čítať pár strán dozadu ale stále mi to neni celkom jasné, :frowning2: Momentálne som na RD, nezamestnaná a chcem si platiť DNP lebo sa ideme snažiť o druhé mimi. Mám si teda začať platiť tých necelých 50€ do 12/2010 a v 01/2011 požiadať o zmenu a od 02/2011 platiť už len z minima? Ak sa nám zadarí a v roku 2011 pôjdem na materskú akú ju budem dostávať? Posledný PP mi skončil počas trvania prvej MD v roku 2007.
Alebo ako to bude najlepšie ak som ešte neni tehotná?Veja
7. júl 2010 o 13:14  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Mam len jednu otazku.
Ak som zacal manzelke platit DNP v roku 2009 v januari a pokym som splnil podmienku 270 dni som platil z minima a potom som zacal platit z maxima. No v roku 2009 v decembri sa manzelka zamestnala ale stale platim DNP z maxima alebo doplacam do maxima. V roku 2010 uz raz marodovala cely mesiac a mozno este raz bude, ale ak by isla na matersku az v roku 2011 bude sa jej vypocitavat materska alebo marodka z maxima aj napriek tomu ze dva krat marodovala?

Dakujem velmi pekne za odpoved.
7. júl 2010 o 13:21  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@mariro , @nika147 - pokial si na PNke (a budes si uplatnovat nemocenske aj z DNP)a budes az do materskej, vtedy si oslobodena od platenia :wink:
7. júl 2010 o 13:22  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@veja79 - zacni platit co najskor a staci ak budes platit z minima co je 14€ a ked zistis ze si tehotna jednoducho to zrusis a zalozis nove s max VZ a budes platit tych 49,10 €.Potrebujes mat splenenych 270 dni poistenia do porodu spolu dokopy v poisteni DNP kedze si nezamestnana.A ked spravis to nove s max.VZ to musis platit 26 tyzdnov do nastupu na MD.A kedze si nezamestnana je dobre si to platit uz skor ,pretoze mozes cerpat i osetrovne,to mozes ihned ako zalozis poistenie a PN po tych 270 dni.Treba porozmyslat coje najvyhodnejsie pre teba.
A samozrejme ked budes mat zaplatene pri konci tehotenstva z max VZ tych 26 tyzdnov,potom mozes spravit len zmenu a platit opet len z minima a materska alebo PN bude z maxima.
7. júl 2010 o 13:25  •  4 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ok ďakujem hneď tento týždeň to začnem riešiť. Tým že som bola na RD a nezamestnená tak nieje žiadna iná možnosť však? Predtým to bolo ľahšie. Bola som dlho zamestananá tak stačilo nájsť "priateľského zamestávateľa" a dostávala som peknú materskú...Ešte raz vďaka
7. júl 2010 o 13:34  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@veja79 - ja myslim ze nejake obdobie sa zaratava aj s MD,takze nejake mesiace by si mohla mat s MD zaratne,len ked si nezamestnana tak nevie ci sa ti rata aj MD aj RD.
Toto nech zodpovie kto vie o co ide...ja len matne viem ze sa rata niektore obdobie.
@kisska skus ty odpovedat
7. júl 2010 o 13:41  •  4 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@kisska lenže mne teta na sociálnej poisťovni povedala, že to musím aj ďalej platiť, keď chcem čerpať dávky z dnp...
7. júl 2010 o 14:13  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@nika147 - ked si PN tak nemsis platit, ked nebudes PN budes platit -pokracovat
7. júl 2010 o 14:15  •  4 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@mariro lenže na PN som už od 09/2009 a od 10/2009 si platím DNP a PN ešte stále trvá a pani mi povedala, že nech to naďalej platím..
7. júl 2010 o 14:17  • Odpovedz  • Páči sa mi to
hmm, mozem aj ja otazocku?
ked pojdem na PN /pred nastupom na MD/ skorej, ako uplynie tych 26tyzdnov od znovuprihlasenia na DNP s najvyssim VZ ... to je zle? :slight_smile: 270 dni uz budem mat daaavno splnenych...
7. júl 2010 o 14:21  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@kisska ano tak by to malo byt
7. júl 2010 o 14:25  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@nika147 Ty už máš nárok na PN z DNP dávno, takže by si mala buď ukončiť a následne začať ďalšiu PN, alebo len požiadať lekára o vypísanie tlačiva k dávkam z DNP, doručiť to do poisťovne a začnú ti platiť aj z DNP. Tým pádom už ty DNP platiť nemusíš.
7. júl 2010 o 14:27  • Odpovedz  • Páči sa mi to
270 dni DNP musi byt splnených ku dnu porodu, zaujimalo by ma teda, ak na MD moze zena ist uz 6 tt pred predpokladaným terminom (a 270 dni este nema splnených ), co vtedy cerpa ? Ci nic a caka az na to kedy bude mat splnených tých 270 dni a potom si da ziadost o materske z DNP ?
7. júl 2010 o 14:30  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@nika147 - platit nemusis az ked si za 270 dnami poistenia....co mas teraz 30.6. ako si pisala....ak si pocas toho marodovala a nemala este 270 dni...jasne vtedy treba platit aj na PN ,lebo tu si z DNP necerpala.Ale teraz ked spravis novu PN od napr. zajtra 8.7. 2010 tak do poistovne zaplatis len 7 dni alikvotnou ciastkou a od 8.7. do konca PN nemusis platit poistne na DNP.A tetula asi myslela aby si vseobecne nerusila DNP a platila , ze je to vyhodne.
7. júl 2010 o 14:40  •  4 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@sasettka - dostanes PN s predchadzajuceho VZ, predpokladam ze asi z min.VZ,a z po uplynuti 26 tyzdnov mozes mat narok na cerpanie s maxima.
7. júl 2010 o 14:44  •  4 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@nika147 A pred PN v 09/2009 si nebola nemocensky poistená?
7. júl 2010 o 14:54  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok