Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

katka888
4. aug 2010

@lalia21
no ja spolieham, ze tak socialna opozicia a tak dolezity matovic vo vlade, hádam uz konecne ukazu, ze tu chcu byt pre dobro obcanov.... ci zas som naivne naletela? 😀 😀 😀

lalia21
4. aug 2010

@katka888 neboj aj ja naivne dufam že toto Mihalovi neprejde a najdu sa vo vlade ešte aj zo zdravym rozumom niaky...ved toto je hovadina najvyššieho stupna 😠 😠 on tu ide hovoriť že ked zruši prispevok pri narodeni že to da do rodičovskeho...a čo je debil???ved nam čo platime dnp ale pracujeme tym pohorší z 256 na 180-190 eur....nevie počítať??polepší len nepracujucim-čo je teda naša menšina všetci 😠 😠 😠

katka888
4. aug 2010

@lalia21
čo ja ti viem, či vie rátať, keď tomanica prišla s tým, že RP bude vo výške živ minima, alebo min mzdy, už nem pamätám, tak rozrátal, že teta nevie počítať, keďže nový RP mu vyšiel o nejach pár eur nižší...

lalia21
4. aug 2010

@katka888 ach už je asi zytočne sa nad Mihalom rozčulovať....každym dnom vpusti do medii niaku hovadinu že sa nebudeme stačiť čudovať..... 😠 ach jo...a to mi v decembri uplnynie 270 dni platenia maxima DNP a ja neviem načom som 😠 😠 😖 😖
halooo PAN MIHAL môžete mi povedať na čom vlastne sme?????o čo všetko nas chcete obrať???? kde ste teraz???teraz nas už nepotrebujete však??už ste tam kde ste byť chceli a už len beriete a znižujete-že vam neni hanba takto brať na matkach a deťoch!!!!modlime sa všetci aby vam toto neprešlo!!

standa82
4. aug 2010

Je to svinstvo, najprv si mme platiť DNP pokiaľ chceme materskú a aj zvýšený RP. A teraz, niektoré materskú stíhame, no zvýšený RP už nie, pretože od nového roku budeme všetky na tom istom RP. ☹

palesandra
4. aug 2010

mna to dnes tiez vynervovalo...kym sa clovek zacne orientovat v nejakych predpisoch, uz ich menia..no nejdem sa neslusne vyjadrovat, ale kazdy si tam rob,i co chce..nechpem, ze ked pride na post ministra nejaky clovek, tak cela republika bude robit tak ako to jeden povie, lebo chce udrzat financie v kase..to naco kazdy rok daco menia a rokuju..kde su nase dane,..za to ze si sedia v kanclikoch a nemaju co robit, kazdy si vymysli svoj "zlepsujuci navrh" a my obcania mozme len oci ocit co sa to s nami robi..aj ja si platim DP a tiez som si robila plany do buducnosti kvoli RP..ale dnes ma uplne znechutili..myslim ze uz nemozno hovorit o pro-rodinnej politike...no uz som ticho.. ;)

palesandra
4. aug 2010

este dodavam ze planovanie rodicovstva v sucasnych podmienkach Slovenska neprichadza do uvahy!!!

zrzuska
4. aug 2010

ja si tiez platim maximum a ratala som s tym ze budem mat matersku tych 600eur a do dvoch rokov ten zvyseny rodicovsky. kvoli tomu sme sa rozhodli ze sa oplati mat druhe dieta. inaksie sme mali plany ze pojdem do prace a potom dakedy neskor bude prve. lenze teraz ked uz si to platim tak uz sa snazime stale o druhe mimi. ale teraz toto ked citam, no neviem co mam robit ak mam byt uprimna 😔
tiez som dneska nervozna ze idem z koze vyskocit a este toto ked citam 😠 😠 😠

zrzuska
4. aug 2010

palesandra to je teda naozaj pravda. my sme chceli mat dve deti. ja som jedinacik a stale mi chyba surodenec uz aj ked mam tolko rokov 😔 takze ja preto chcem mat aspon dve deti lebo viem ako je to zle ked je dieta samo.
a drahy tiez chcel mat aspon dve. no a kedze v tychto otrasnych podmienkach na SR je to tak ako to je tak viac u nas ani nehrozi asi. i ked by som brala mat aj tri deticky. ale to tretie to by uz muselo byt asi neplanovane 😝

lubica69
4. aug 2010

Ahojte kočky No neviem čo k tomu napísať Som taká sklamaná Je to fakt nefér k nám normálnym matkám Niežeby postavili zákon tak nech sa rodí viac bielych detí Týmto sa zas prilepší len tým druhým Tak oni budú rodiť viac a my menej Nech majú čo chcú

katarina104
4. aug 2010

Tak čo baby ideme to DNP rušiť?, alebo ešte z toho niečo vyťažíme?

stojdulka
4. aug 2010

@zrzuska...ja som presne rovnaký prípad...už mám 2deti...dievčatá a maželovi trvalo skoro desať rokov kým ma presvedčil na tretie...on by predsa rád syna...no reku ved je celkom dobrá doba na dieťa, ešte si i platím DNP a tu zrazu hop...a máme po radosti,,,teda ešte príspevok pri narodení stíham no zvýšený rodičovský už nie...a to musím podotknúť že dvanásť rokov platím podctivo odvody a ani raz som nebola PN...no to kde máme spravodlivosť? a nech mi niekto povie že nemám právo byť nasr...tá, ked čítam tie drísty v novinách ...

lucia563
4. aug 2010

Dievcata, budete vediet poradit? Ja uz mam v tom chaos...TP mam v decembri a platim si DNP aj mi to vychadza, co sa splnania podmienok tyka. Platim si 45€/mesacne....mne vsak nieje jasne, aku tu vysku materskej vlastne budem mat....teda viem, kolko je to pri plateni tejto sumy, ale neni mi jasne, ci k tomu dostanem aj tych 55% z predpokladaneho prijmu, kedze moj PP trva a prechadzam z RP na dalsiu matersku. Plati tu to, ze maximalna materska je 6OO€? Snad ste ma pochopili, co sa pytam 😝

standa82
5. aug 2010

@lucia563 ....materskú budeš mať z predpokl.VZ zo zamestnania keďže si na RD a z DNP (podľa výšky platby).

anib
5. aug 2010

sasettka, dik za info, uz aspon vieme nieco viac aj z prvej ruky... od pana Mihala, celkom zaujimave navrhy,uz len nech sa nam vyjadri aj k DNP,kedy je to na plane.....????? 😉

oknosmas
5. aug 2010

@sasettka akosi sa v tom nevyznam, co by bolo pre nas lepsie? zrusit prispevok? alebo nechat? hm..

sasettka
5. aug 2010

@oknosmas @anib
zaujimave navrhy, to ano 🙂 jedine nerozumiem tomu, preco ich takto neprezentoval aj pred mediami... tam spominal len zrusenie prispevku pri narodeni a jednotny RP...
no a podla mna, ak by som si mala vybrat, nechcela by som rusit ten prispevok, ved predsalen pri narodeni babatka je ta investicia donho najvacsia, takze tych 678eur sa naozaj hodi hned... i ked je mozne, ze inym by vyhovovala aj ta druha alternativa... no uvidiiiiime, ako to vsetko nakoniec dopadne 🙂

sasettka
5. aug 2010

Návrh ministra práce a sociálnych vecí Jozefa Mihála zrušiť príplatok k príspevku pri narodení prvého až tretieho dieťaťa by podľa predsedníčky vlády Ivety Radičovej neviedol k zníženiu finančnej podpory pre rodiny.
"Prostriedky by totiž boli prerozdelené do podpory rodičov prostredníctvom navýšenia rodičovského príspevku. Vláda však nebude uvažovať týmto smerom a bude hľadať riešenia, ktoré neznížia podporu štátu pri zvýšených nákladoch spojených s narodením dieťaťa," uvádza sa v stanovisku Ivety Radičovej.

lubica69
5. aug 2010

No ono je to síce veľmi pekné ale treba si uvedomiť kto tým získa keď sa rozráta ten príspevok na 36 mesiacov Zas len skupiny ktoré dostávali doteraz znížený RP Mamičky ktoré budú mať nárok najprv na materskú pred tým pracovali alebo si platili DNP budú ukrátené Práve takéto skupiny nás by sa mali podporovať Zrušiť príspevok pri narodení po 3ťom dieťati a nechať vyšší RP pre mamičky ktoré pred RP poberali materskú to by bolo spravodlivé A nie zvyšovať RP aj tým čo si to nezaslúžia

standa82
5. aug 2010

@lubica69 ...súhlasím. Dúfam len (ako som sa dočítala na Porade), že nárok na vyšší RP v roku 2011 budú mať mamičky, ktoré si v roku 2010 platili DNP.

marion
5. aug 2010

Vlada by mala hlavne riesit tych, kt. si narobial vela deti a ziju z tychto davok, pretoze z nich osoh pre tento stat nikdy nebude.V zivote nebudu robit. 😠 😠 😠

Ja si vychovam len 2 deti bez ohladu na to ci by mi vlada davala matersku 3 roky 500eur mesacne, alebo 190eur. ☹ proste 2 deti a staci, a urcite robit budu a platit dane tomuto statu.

Toto s tou mensinou je na zamyslenie, tak verim ze s tym vlada nieco urobia....a uz nech ma nestvu ze diskriminacia... 😠 😠 😠 Lebo ked sa hovori o diskriminacii tak len na SK, vsade inde je to OK. 😠 😠

zuzanaca
5. aug 2010

@standa82 a kde na porade si to čítala? Hoď link. Dík 🙂

lubica69
5. aug 2010

@marion presne tak

lubica69
5. aug 2010

Akurát to bolo aj na TA3 Tomanová a pán Mihál

lilly21
5. aug 2010

ahojte. ja som si platila DNP, lebo som studentka. jasne, ze som ho po materskej zabudla zrusit a teraz mi prisla vyzva na doplatenie. do dvoch rokov urcite planujem druhe, tak neviem, ci to mam rusit alebo este platit, kym budem mat znova 270 dni. teraz mam maximum.
dakujem

standa82
6. aug 2010

@zuzanaca ... http://www.porada.sk/t119778-p151-materska-2010...
ale dobrá správa je, že príplatok sa rušiť nebude!!!!! 🙂

lubica69
6. aug 2010

A ani DNP pre mamičky ktoré si ho platili v roku 2010

helenkasabinka
6. aug 2010

ahojte poradte mi,ja som uz vyse dva roky na MD a planujeme druhe babatko...chcem si zacat socialne dobrovolne platit aby som aspon aky taky zvyseny rodicovsky mala,ked si ho zacnem platit od napriklad septembra,tak je mozne ze pri druhom babatku uz budem mat narok na zvyseny rodicovsky? 😕 podotykam,ze pred prvym tehu som nepracovala 😅 ale bola som dobrovolne nezamestnana