Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

katka888
30. sep 2010

@hamilka
jeeeee a nebola si nahodou na socke v KE? aj mne povedali ze si ma precitat brozuru....
este mozes spravit to, ze si zacnes platit z max teraz a o 6 mesiacov, to uz bude dalsi rok, pojdes a nahlasis len zmenu VZ na minimum. ziadne odhlasky , prihlasky. ale to len vtedy ak isto budes vediet, ze nastup na MD budes mat v roku 2011. / cize, ked budes defacto tehu 😉 / a do nastupu na D budes platit z minima. ale oni ti ako rozhodujuce obdobie budu brat len rok 2010. a vtedy by si platila z maxima. tak som si dala ja, ze o 6 mesiacov si znizim na minimum.

hamilka
30. sep 2010

@katka888 a to mi staci ze z max budem mat v tomto roku platene len tri mesiace???samozrejme ze budem platit sest mesiacov z max,ale v r.2010to budu len tri.aka mi vyjde materska???

hamilka
30. sep 2010

A na soc som bola v Dubnici 😝

katka888
30. sep 2010

@hamilka
ano, lebo ak nastupujes na matersku v roku 2011, podla zakona ti beru do uvahy vymeriavaci zaklad za rok 2010. aj keby to bol len jeden den.

asi to maju ako interne oneee .. to s tymi letakmi 🙂 a v dubnici starej? my tam mame znamych aj v novej dubnici... teraz sme tam este neboli, na taku dialku z KE

pami2
30. sep 2010

@katka888 dakujem!!! ani nevies ako si ma potesila! ja som pracovala rok od aprila 2009 do aprila 2010 ( viac nez 270 dni), od maja mam min. ako SZCO a DNP mam od augusta 2010.
1. povinne poistenie: 270 dni splnam uz teraz, kedze som rok predtym pracovala, zamestnanie mam ukoncene
2. DNP: zacala som platit z max VZ v auguste, k tomu si priratam 26 tyzdnov, kedy budem v kuse platit DNP, vychadza to na polovicku februara,takze odvtedy mozem ist na rizikove....a z toho plynule na materske..

Vyska PN a nasledne materskej bude z DNP?

baby, dakujem vam krasne, ja milujem toto forum 😀 ....dostanem tu viac pouzitelnych rad ako na vsetkych uradoch dokopy!

mariro
30. sep 2010

@pami2 - presne ako pises,po uplynuti 26 tyzdnov mozes ist na PN a plynule na MD a vysku materskej to neovplyvni. 😉

hamilka
30. sep 2010

@katka888 tak dakujem,spravim to tak,zajtra tam nabehnem,podam si to z toho maxima a za pol roka uvidim podla toho,ci sa zadari 🤐 a budem tu samozrejme otravovat nadalej 🙂 lebo ste tu super,strasne pomahate,dakujem a katka ked zdolas tu dialku do Dubnice tak o DNP mozeme poklebetit aj pri kave 😀

andre1592
30. sep 2010

@meduliacik Ona bola do októbra 09 na materskej a platila si DNP dokiaľ nešla na PN z maxima. Celkom tomu nerozumiem prečo si to má znížiť na minimum? A čo bude s rodičovským príspevkom ktoré dostáva pri PN?

hamilka
30. sep 2010

@katka888 A este ten VZ sa berie ten najvyssi?lebo doteraz platim ako SZCO z min.mzdy.....proste zhrniem to....od zajtra z max.VZ a materska v roku 2011 bude tiez max?

penelope10
30. sep 2010

@pami2
@katka888 dakujem kocky,
este by ma zaujimala OčR, nakolko syn dost chory, nakolko chod do skolky. Kedy si ho mozem uplatnit, tiez tam musi ulynut 26 tt. alebo sa da hned. Teda ak som prihlasena na dnp + mam aj povinne poistenie z PP, ako si to uplatnit.

mariro
30. sep 2010

@penelope10 - OCR mozes uplatnovat z DNP ihned,nemusis cakat.Az v roku 2011 sa uvazuje o zmene , ze az po 270 dnoch sa bude cerpat OCR tak ako PN.

katka888
30. sep 2010

@pami2
bude z DNP a zaroven aj zo SZCO...

katka888
30. sep 2010

@hamilka
to by bolo super, mm ma tam kamosov, tak ja by som zvegetovala s niekym normal ... ak chces, poslimi do IP nejaky kontakt, napr mail, nech sa tu na fore nestratime 😉
a staci ti platit rozdiel medzi maximalnym VZ a tym z akeho VZ platis teraz. inac by si platila navyse zbytocne

katka888
30. sep 2010

@mariro
cize, ak si platim DNP od jula, mozem s malou cerpat OCR? to je to osetrenie clena rodiny ak s nou idme k doktorke na cely den? a ako sa to vyplaca?

mariro
30. sep 2010

@katka888 - OCR mozes cerpat najviac 10 dni v mesiaci...je to vyplacane 55% z VZ,cize ako materska

katka888
30. sep 2010

@mariro
cize to nie je to, ze idem s malou k lekarovi a on mi da celodenny listok. to je. ak je chora?

tehulka14
30. sep 2010

baby platim si dnp od 1.aprila 2010 kedy by som mala nárok ist s malým na Očr?inak som na predlženej materskej bez prijimu.Ďakujem

mariro
30. sep 2010

@katka888 - to co pises ty je priepustka...ale OCR je osetrovne , ked je chore dieta...ale kludne to mozes cerpat 🙂

standa82
30. sep 2010

@tehulka14 ..môžeš ísť hneď v ten deň.

mariro
30. sep 2010

@tehulka14 - OCR mozes uplatnovat z DNP ihned,nemusis cakat.
OCR mozes cerpat najviac 10 dni v mesiaci...je to vyplacane 55% z VZ,cize ako materska,lepsie ako PN,len je tam to obmedzenie 10 dni.Ale aj tak je to super.
Az v roku 2011 sa uvazuje o zmene , ze az po 270 dnoch sa bude cerpat OCR tak ako PN.

tehulka14
30. sep 2010

@standa82 fuha tak to som netušila malý mi býva často chorý,preto mám predlženú matersku,ale dobrovolne 😒 bez prijimu platim si DNP nakolko planujeme ďalšie babo,ale že možem dostavat nejaké peniaze pri platení DNP keď je malý chorý som fakt nevedela ☹ ďakujem za každú radu 😠

standa82
30. sep 2010

@tehulka14 ...áno môžeš ísť na OČR, no max. 10 v mesiaci. 🙂

mariro
30. sep 2010

@tehulka14 - ty mozes aj marodovat a byt na PN,ale az po 270-tich dnoch poistenia.OCR moze byt ihned.

tehulka14
30. sep 2010

@mariro fiha fakt som netušila 😠 a platim si DNp aj počas Očr či vtedy nie?

tehulka14
30. sep 2010

Aj od piatku bol malý chorý a len antibiotika a ja bez penazi☹(no som uuplne prekvapená z tohto

mariro
30. sep 2010

@tehulka14 - to neviem,este som necerpala OCR,ale ja by som to poistne zaplatila za cely mesiac radsej, aby nebol problem a ked budu navyse , tak ich socialka vrati ak poziadas o preplatok a nejaky bude 🙂 .
To by som zasa nespekulovala s tym moc,ale ak ma niektora skusenost s OCR ,tak sem s nou 😉

mariro
30. sep 2010

@tehulka14 - tak sup k lekarke a daj si vypisat OCR na 10 dni 😉

tehulka14
30. sep 2010

@mariro nie mne nejde o to to neplatit naopak chcem to platit aby som mala pripadne aj matersku vyššiu🙂)

tehulka14
30. sep 2010

a ako sa to vlastne vypočita kedže platim od aprila 47,70€ najvyššiu sumu ...??