• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Dobrovoľné nemocenské poistenie

7. augusta 2017 
@zoja
dávka bude platená z minima, lebo od prihlásenia na dNP do vzniku očr neuplynie aspon 26týž. len v takom prípade sa ráta nem.dávka zo "skutočného" vymeriavacieho základu v rozhodujúcom období.

minim.VZ je teraz 319,58eur.

za prvé obdobie by som ja osobne zaplatila plnú sumu, aj keby som čerpala hned očr. Ale bol tu spomínaný prípd, že zaplatili za prvé obdobie len za dni, kedy nepoberali ošetrovné a nebol problém s nárom na ošetrovné, no ja po mojich skúsenostiach so SP by som to tak asi nespravila=neriskovala. Záleží na tebe, sa príp. spýtaj na SP. Preplatok si potom môžeš písomne požiadať o vrátenie.
4. nov 2010 o 14:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gapa ,a ako treba žiadat o preplatok?
4. nov 2010 o 15:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bubinko83
najlepšie písomne napísať napr. že žiadaš o preplatok na dNP, ktorý ti vznikol za obdobie poberania nem.dávky v obd. xx.xx alebo inú príčinu prečo ti vznikol. Oni majú vrátiť preplatok aj ked zistia, že boli zaplatené peniaze bez právneho dôvodu, či tak nejako je to vzákone (je to niekde v § 145 Zákona o sociálnom poistrení).
4. nov 2010 o 15:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gapa dakujem za odpoved,zistim si to na pobočke.
4. nov 2010 o 15:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gapa
prosim ta kde by som si mohla tie zakony naštudovat?
4. nov 2010 o 15:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojky chcem sa spytať jednu vec :
Od 1.10.2010 do 26.10.2010 som bola na PN, som nezamestnaná, dobrovoľne nemoc. poistená. Chcem sa spýtať kedy by mi mala byť vyplatená marodka, ku ktorému dňu.
ĎAKUJEM
4. nov 2010 o 15:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
4. nov 2010 o 15:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojky chcem sa spytať jednu vec :
Od 1.10.2010 do 26.10.2010 som bola na PN, som nezamestnaná, dobrovoľne nemoc. poistená. Chcem sa spýtať kedy by mi mala byť vyplatená marodka, ku ktorému dňu.
ĎAKUJEM
4. nov 2010 o 15:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gapa ,diky.A je aj nejaka kniha? Lebo z toho počitača sa to zle čita.
4. nov 2010 o 15:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gapa Ahojky chcem sa spytať jednu vec :
Od 1.10.2010 do 26.10.2010 som bola na PN, som nezamestnaná, dobrovoľne nemoc. poistená. Chcem sa spýtať kedy by mi mala byť vyplatená marodka, ku ktorému dňu.
ĎAKUJEM
4. nov 2010 o 15:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@misulienocka
ak si odniesla myslím najneskôr dnes (4tého, nikde spomínajú baby 3tieho) papiere do SP a máš všetko ok, tak cca v polovici novembra, pár dní hore dolu.
4. nov 2010 o 16:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bubinko83
tak určite je zákon vo viacerých knihách vytlačený, príp. s komentármi, ako aktuálny neviem. Treba hladať zákon o sociálnom poistení, ak ti ide on, no je viackrát novelizovaný, čo nájdeš myslím hned navrchu v tom linku, ktorými zákonmi bol novelizovaný. a bude teraz znovu od 1.1.2011.

ja mám v knihe len z r.2006 a niečo mám vytlačené, ale tiež nie aktuálne teda to čo je na stránkach, čo som ti poslala link, tam by mal byť aktuálny. je to pracovná verzia myslím.
4. nov 2010 o 16:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gapa ja som niesla do SP papier 1.10. ale po skončení som neniesla lebo doktorka povedala že to ona posiela do SP, ja len na urad prace som odniesla.....tak teraz neviem kedy mi príde. Niekto píše že vraj okolo 15-teho až posielajú.
4. nov 2010 o 16:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gapa doktorka odomňa zobrala ten zelený papier o PN hned ako som ju prišla ukončiť a dala mi čierny papier o ukončeni pre urad prace, ona vraj posiela PNku do socialnej poisťovne, ja vraj nemusím niesť. tak ako je to vlastne?
4. nov 2010 o 17:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gapa Môže mi prísť kontrola zo sociálnej poisťovne, keď si platím DNP a budem na OČR s dcérou? Alebo kontrolujú len tých, ktorí sú PN?
4. nov 2010 o 17:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gapa ved hej ja za november zaplatim plnu ciastku a aj za december takisto, myslis , ze mozem cerpat OCR uz aj teraz v novembri, ked to budem platit prvy krat az zaciatkom decembra za november? maly mi totizto zacal soplit a vyzera to, ze bude chory, inak podotazka myslis, ze by teda stacilo platit si len to minimum ked nemam aj tak narok na tu najvyssiu ciastku??
4. nov 2010 o 17:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ze by som urobila odhlasku v novembri a v decembri sa prihlasila na to minimum
4. nov 2010 o 17:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj gapa.Chcem sa spytat ohladne toho poplatku na vyssiu matersku.Ak som normalne zamestnana a chceli by sme babatko,tak treba si to doplacat do zdravotnej poistovne.Z coho a ako sa to rata,kolko treba doplacat.Tu vyssiu matersku budem dostavat az od po pol roku dietata?A etse jedna otazka,pocula som nieco take ze od noveho roku by sa to malo zrusit,neviete niekto take nieco.Diky moc.
4. nov 2010 o 17:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kucminka ,toto pripoistenie sa plati v socialnej poistovni nie v zdravotnej tam si ty určuješ či chceš platit z maxima alebo z minima a podla toho ti potom vyrataju matersku ktoru budeš brat.A peniaze poberaš pol roka od začiatku materskej asi pol roka,neviem kolko je to presne tyždnov.
4. nov 2010 o 17:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj.
DNP si platím už od 2 októbra 2009. Prvé tri mesiace som si platila z minima to bolo 13 eur, a potom som sa odhlásila a začala som si platiť z maxima, keďže som zamestnaná tak som si odrátala svoj hrubý príjem a zo zvyšku si to platím až doteraz. Lenže situácia sa zmenila a mne sa zvýšil príjem tak nieje potrebné platiť toľko koľko platím. Keďže sa zmenil max vymeriavací základ tak sa mi bude počítaš z neho alebo z toho čo bol pred ním . Mám si urobiť zmenu, alebo automatický keďže platím viac tak mi to prerátajú na ten max vymeriavací základ ktorý platí od 1.7.2010.
4. nov 2010 o 18:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@misulienocka
neviem, ktorú časť si niesla na UP, ale podla mna si mala odniesť na UP len kopiu a originál na soc.poistovnu. Zisti si to na soc.poistovni, nechcem strašiť, lebo je aj pravda, že lekárka to tiež posiela na SP, ale nezdá sa mi, že to bude stačit.
4. nov 2010 o 23:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jankkam Urob si zmenu, ale SP vracia preplatky na poistnom, ak si o ne pisomne poziadas..
5. nov 2010 o 07:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Prosím ešte o jednu radu. Ak si vybavujem príspevok na opatrovanie člena rodiny na UPSVAR, údajne za mne bude počas opatrovanie platit odvody štát. Ale neviete niekto či platí: nemocenské? Alebo iba dôchodkové a zdravotné? Lebo sa chcem dat DNP teraz tento mesiac. Ak niekto viete poradte mi. ďakujem.
5. nov 2010 o 08:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@babababkova DNP plati minimalne pocas PNky stat...pocas OCR by mal ale tiez
5. nov 2010 o 09:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte chcem vas poprosit o radu. Zostala som nezamestnana, ale som sa dala na pn. Platim si DNP, chcem sa spytat, že či si aj počas PN možem stale to DNP platit alebo mam prestat platit a bude to platit štat? Ja som si platila 5 mesiacov, potom som to zrušila teraz som si začala znova, a som aj tehu. Tych 5 mes bolo este v tomto roku. Poradte či si to mam stale platit aj ked som teda na PN. DAKUJEM!
5. nov 2010 o 11:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak predsalen maju byt od januara nejake zmeny v dnp, nastastie by sa vraj nemali tykat nas, iba dochodcov a predcasnych dochodcov (http://ekonomika.sme.sk/c/5625713/mihal-dobrovolne-nemocenske-poistenie-nema-byt-pre-penzistov.html) Kedze to rovnako ako zvysenie materskej idu chaoticky a nestandardne riesit cez pozmenujuce navrhy poslancov (k novele zakona o soc. poisteni/koniec novembra v parlamente), ostava len dufat ze nieco popritom nepokaslu ...
5. nov 2010 o 12:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@emka0 .... od noveho prihlasenia do nastupu na matersku musi ubehnut min. 26 tyzdnov, ktore si musis platit ty, cize si to plat az do nastupu na matersku;)
5. nov 2010 o 12:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dievčatá, chcem sa spýtať, ak som bola ešte v októbri s dcérou na OČR, ktorá trvala 10 dní, tak za tie dni nemusím vyplatiť DNP? Díky.
5. nov 2010 o 12:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nikaivka nie keď si na OČR alebo PN vtedy si platiť nemusíš :wink:
5. nov 2010 o 12:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katuska26

Ďakujem. :slight_smile:
5. nov 2010 o 12:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok