• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Dobrovoľné nemocenské poistenie

7. augusta 2017 
Ahojte dievčatá už som sa informovala a ste mi poradili mala som isť na operáciu ale sa to odložilo až na budúci rok skúste mi poradiť od 1.3.2009 si platím DNP do 1.7.2010 z minima od 1.7.2010 som si zvýšila na 800 VZ len som si zvýšila nie odhlásila a zase prihlásila chcem sa spýtať k 1.1.2011 mi uplynie tých 26 týždňov čo by som mohla čerpať vyššiu Očr ak sa odhlásim 3.1.2011 a hneď prihlásim 4.1.2011 z maxima VZ po uplynutí 26 týždňov dostanem PN z maxima pokiaľ to bude odhlasene nebudem odznova potrebovať tých 270 dni Dakujem
5. nov 2010 o 15:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, prosim Vas o radu...od 27.9.2010 si platim DNP, kedze som zamestnana, doplacam si do maxima. Pravdepodobne som tehotna, v pondelok by mi to mal aj potvrdit/vyvratit lekar.
Ako sa mi teda bude pocitat materska? Co bude rozhodujucim obdobim pre mna? Mohla by som niekoho poprosit o vysvetlenie? Dakujem Vam velmi pekne :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
5. nov 2010 o 15:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ejaeja vlastne ty mas tych 270 dni uz splnene,, ano, ak sa prihlasis v januari z maxima, tak po 26tyz. budes moct cerpat PN z max. Odhlasit a prihlasit sa mozes aj hned, ak neplanujes cerpat pn skor..
5. nov 2010 o 16:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petkaaa materska sa ti bude ratat z maxima.. a uz po 26 tyzd. od vzniku DNP ti vznika narok na pn z dnp a samozrejme aj zo zamestnania...
5. nov 2010 o 16:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ladybirds hneď asi nemôžem lebo som dávala zmenu k1.7.2010 tak nemám ešte splnene 26 týždňov či to nieje tak nerozumiem sa tomu až tak dakujem
6. nov 2010 o 16:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ejaeja odhlasit a prihlasit sa mozes kedykolvek
6. nov 2010 o 16:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dakujem
6. nov 2010 o 16:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte mam otazocku... oplati sa mi prihlasit sa na DNP pokial uz asi som tehotná? :wink: dakujem za odpoved
6. nov 2010 o 17:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zdenush88 ..len ak máš ukončené nejaké nemoc.poistenie, teda napr. máš ukončený nejaký prac.pomer, ináč nie
6. nov 2010 o 17:10  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@standa82 som živnostníčka a platím si socialne poistenie od 1.7.2010..... predtm som si neplatila.... tak preto neviem čo ako...
6. nov 2010 o 18:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zdenush88 ...sociálne a nemocenské je rozdiel. Už je neskoro teda začať si platiť nemoc.poistenie pretože do pôrodu by si nesplnila 270 dní poistenia. Škoda.
6. nov 2010 o 18:12  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@standa82 aha.no skoda, co uz... som myslela, ze aspon raz mi stat vrati to, co do neho dávam..=p
6. nov 2010 o 18:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zdenush88 ...škoda, že si nezačala platiť aspoň mesiac pred otehotnením aby si splnila 270 dní do pôrodu
6. nov 2010 o 18:38  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no ja som na to stále zabúdala a že mám čas, no nakoniec sa nám bábo podarilo skor ako sme si mysleli.... :slight_smile: co uz..... vyuzijem pri dalsom... :slight_smile:
6. nov 2010 o 18:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Môže mi prísť kontrola zo soc. poisť., keď budem s dcérou na OČR (platím si DNP)? Alebo chodia len tým, ktorí sú na PN?
6. nov 2010 o 21:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@standa82 ahoj, a neda sa to nejak dodatocne doplatit??ja som to tiez nestihla,neda sa to uz nejak?
a ono-moc som to este nestudovala-keby som si toto DNP pocas rodicovskej platila,mala by som teda vyssiu matersku?a okolko?
zaujima ma aj.: podla coho mi tu matersku vyrataju.bude taka ista ako pri prvom dietati??
co terba zacat vybavovat,mam ist za svojim zamestnavatelom??,
dakujem vam babenky za rady.moc :slight_smile:
7. nov 2010 o 11:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lemge ..nie, doplatiť sa to nedá, bohužiaľ :cry: Áno, keby si si to bola platila, mala by si vyššiu materskú a to podľa VZ, z akého by si si platila. Max. materská je 600 eur a mesačne sa platí 49 eur.
Materskú ti budú rátať (predpokladám, že ti trvá PP) z predpokladaného VZ, aký by si mala, keby si pracovala. Zamestnávateľovi len oznám, že pôjdeš na MD zhruba vtedy a vtedy.
7. nov 2010 o 12:44  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@standa82 takze ked moje kolegyne teraz dostavaju mensie vyplaty ako ja pred 3 rokmi,to znamena ze ju mozem mat nizsiu?zalezi na zamestnavatelovi,alebo na com?
a tych 49eur co znamena?diki...
7. nov 2010 o 13:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lemge ..áno,môže byť aj to, že budeš mať nižší VZ a tým pádom aj nižšiu materskú. 49 eur je mesačná platba pri DNP z max.VZ., ale to ty už nestíhaš.
7. nov 2010 o 20:25  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@standa82 no zbohom,ak to tak bude... :confounded: baby teraz zarabaju onicom,a ako poznam nasu uctovnicku,bude robit vsetko preto aby nebola firma ani ochlpok stratovejsia...takze rozhoduje o tom zamestnavatel alebo zakon?nevies?diki
7. nov 2010 o 20:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lemge ..zamestnávateľ :angry:
8. nov 2010 o 08:18  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@standa82 ahoj!!! Mohla by som sa ta spytat??? Lebo uz mam v tom dost chaos: Takze ja som na urade prace a dnp si platim od 26,03,2010. na md by som mala nastupit od 29,12,2010 no a ja teraz neviem,lebo raz tu citam ze md sa ti pocita za predchadzajuci rok a raz,ze za tych poslednych 270 dni.Tak vies ako to je v mojom pripade??? A este otazocka,ci ja uz budem cerpat peniazky z dpn od datumu nastupu na md alebo az od datumu porodu a kedy si to mam ist vybavovat????
Vopred dakujem za odpoved!
8. nov 2010 o 09:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alienocka ...aj to aj to je správne.
Ty musíš splniť do pôrodu 270 dní poistenia v DNP, pevne verím, že splníš, keďže termín pôrodu máš vo februári a nástup na MD v decembri 29., takže do nástupu na MD by si dokonca mala splniť dni. Čiže aj z DNP by si tým pádom mala nárok na materskú od nástupu na materskú.
Keď ťa lekár vypíše na MD, tak pokiaľ si aj zamestnaná, tak si dáš vypísať dve tlačivá - 1 zamestnávateľovi a 2. pre SP kvôli DNP. (1.zanesieš zamestnávateľovi a 2. do SP). Ak nie si zamestnaná, tak ti vypíše len tlačivo pre SP - zanesieš do SP.
8. nov 2010 o 10:10  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@standa82 Dakujem velmi pekne!!! Ved este uvidim ako to schvalia v parlamente s tymi md a rd a ako budu posudzovat na s,ktore ideme na md v tomto roku a rodime v buducom. Ci nebudem musiet ukecat gyndu nech idem na md od napr.02,01,
8. nov 2010 o 10:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj, chcem sa len spýtať.. platím si DNP z maxima od 15. augusta, nie som ešte tehotná, ale babatko plánujeme na máj, jún. Pravdepodobne budem musieť nastúpiť na PNku hned od začiatku koli zamestnaniu. A moja otázka je či po tých 270 dnoch mám prestať platiť a odhlásiť sa /vychádza to na do polovičky maja/? alebo mam platiť až kým nebudem tehotná a nepojdem na PNku? chcela by som dostať aj maximalnu PNku. dakujem
8. nov 2010 o 10:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuz88 ...počas PN alebo MD platiť nemusíš (ale musíš maž splnených 270 dní). Až po ukončení MD, pri nástupe na RD sa rozhodneš či sa odhlásiš alebo budeš pokračovať v platení.
8. nov 2010 o 11:01  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, chcela by som Vás poprosiť o radu.
Od 8.3.2010 si platím DNP, keďže som zamestnená doplacám si do maxima. Som v treťom mesiaci tehotenstva no nastal problém a lekár ma chce vypísať na PN, ale nesplňam ešte 270 dni platenia DNP. Budem mať nárok na vyplacanie nemocenskeho už z DNP? Ako vlastne budem mať vyplacanu PN?
8. nov 2010 o 11:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@andre1592 PN-ku budeš mať vyplácanú len z povinného nemocenského poistenia a ak chceš mať nárok na materskú z DNP, musíš si poistné na DNP platiť stále, aj počas PN-ky.
8. nov 2010 o 11:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@standa82 ahoj, chcela by som ťa poprosiť o radu alebo teda hocikoho, kto mi bude vedieť odpovedať...platím si DNP viac ako 270 dní, som zamestnaná, som tehotná a momentálne 2. mesiac na PN...na MD by som mala ísť až niekedy v polovici apríla...ale čo je podstatné, chcela by som sa opýtať, ako dlho môžem zostať na PN, aby mi bolo vyplácané DNP?...teoreticky by som mohla zostať na PN až do MD a a MD mi bude vyrátaná 55% z platu+DNP (teda maximum) alebo je vyplácanie DNP nejako časovo limitované a môže sa stať, že MD už nebudem mať celý čas maximálnu? neviem, či bola otázka dosť jasná :slight_smile:
8. nov 2010 o 11:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@andzi mne vlastne ide o maródku. Odvody čo platí zamestnávateľ do sociálnej poisťovne a DNP sa pri maródke nezlučuje?. Veď nemocenské čo platí zamestnávateľ mám platené viac ako 270 dní.
8. nov 2010 o 11:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok