• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Dobrovoľné nemocenské poistenie

14. apríla 2017 
@kikula13 ...z akého Vz ti počítali doteraz materskú?
11. feb 2011 o 11:51  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@andy.v ,,,tebe bude vyplatená materská z dnp
11. feb 2011 o 11:52  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@standa82 , ďakujem, a to proste poviem dr., aby ma vypísal až od pôrodu, či ako?
11. feb 2011 o 12:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bobjan ..na PN môžeš ostať len do nástupu na MD (6 alebo 8 tt pred pôrodom). Záleží od toho aké máš vzťahy s lekárom. Niektorý je to ochotný spraviť, iný nie.
11. feb 2011 o 12:12  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte baby mozem sa opytat ak si platim 20eur dobrovolne nemoc. poistenie tak teraz vo febr. som mala zaplatit viac lebo myslim ze min. je 14 eur a teraz asi 14eur aj par centov.?
11. feb 2011 o 12:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kaktusik007
kukam stranku soc. poist. z toho mi to tiez tak nejak vychadza, lebo pri materskej sa pise, ze sa do 270 dni zarata aj prerusene z dovodu cerpania rod. dovolenky, pri PNke to nie je, len info ze pri DNP musi trvat nem poistenie 270 dni.
ja len vychadzam z toho, ze jednej babe odpisali z ustredia, ze sa prerusene priratava, ale chcem tam napisat a overit to.
11. feb 2011 o 12:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kikula13
to zavisi od toho, z akeho vymeriavacieho zakladu si si platila doteraz, nemusela si mozno platit z maxima, alebo si mala nejake zmeny, ktore ovplyvnili to, ze za cely rok si nemala maximalny VZ, z toho co pises sa poradit neda.
11. feb 2011 o 12:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mata84
@kaktusik007
@tinara23
@gapa

takze volala som do blavy, lebo mail som nasla na ustredie len do podatelne.... teta mi povedala, ze ak by som sla na PNku a nemam z DNP splnenych 270 dni, tak sa mi moze priratat prerusene nemocenske poistenie z dovodu rodicaku len v tom pripade, ak mi zamestnavatel ukonci nemocenske poistenie, tzn ze u neho ukoncim rodicovsku dovolenku, nastupim na PNku a potom sa opat vratim na rodicovsku dovolenku.
tj nepoberala by som rodicak.

ocivdne v soc. poist. plati, kolko hlav, tolko nazorov :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

uz som z takejto situacie jelen... docista hahaha
11. feb 2011 o 13:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katarina822
záleží z akého VZ si poistná.
Ak z VZ 455eur
t.j. 4,4% x455eur = 20,02eur

tak za obdobie do 12/2010 si platila 20eur (zaokrúhlovalo sa to na desaťcenty nadol)

za obd. od 1/2011 so splatn. od febr. je to už 20,02eur (zaokrúhl. na centy nadol)

Oni to teraz zmenili preto, aby boli rovnako zaokrúhlované aj zdrav. poistenie a aj soc.poistnie. Lebo bola hlúposť, že každé bolo zaokrúhlované inak. Ale teraz z toho tiež bude chaos chvílu a opakujem, hlavne bacha, ak si platíte DOBROVOLNé POISTE. V NEZAM!!!! lebo tam ide o každý cent.
11. feb 2011 o 13:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gapa
tzn, ze kazdy kto si plati, si musi kuknut zaokruhlovanie smerom nahor? a upravit platby? ta mala by som aj ja teda kuknut.... zaokruhluje sa to na cent smerom na hor, dobre chapem, ze?
diky
11. feb 2011 o 13:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gapa no super z takze im musim dopaltit za 2 mesiace po 0,47€ takze v pondelok bezim do banky zmenit trvaly prikaz :frowning2:
11. feb 2011 o 14:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@standa82 aha, takže sa to nedá predĺžiť, byť PN do pôrodu, tak?
11. feb 2011 o 14:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte to naozaj chcú zrušiť od júla DNP?
11. feb 2011 o 15:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kamaj - a to mas skadial??? lebo akych fam už bolo vela, prilož link
11. feb 2011 o 15:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@standa82 takže si príklad toho, že sa to nedá, nie že sa to dá....
11. feb 2011 o 15:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mima595 Akurát som to čítala na predchádzajúcej stránke, písala to Andy.v. - tak dúfam, že to nebude pravda :frowning2:
11. feb 2011 o 15:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no kocky, dufam aj ja ze to je len nejaka "kacica" ... i ked pri tom co vsetko uz postvarala terajsia vlada je vsetko mozne....
11. feb 2011 o 15:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
takych info už bolo vela, aj moja mama je mzdarka a bola minuly mesiac na skoleni, kde bol Mihal a ten im tam vysvetloval veci, lenže ak tie žienky nemaju sajnu o DNP, tak vela veci domotaju... aj moja mama je toho prijkladom
a tiež im tam spomenul, že zvazuju zrusenie dNP... že teraz to zrusili pre dochodcov a dalsie veci sa prehodnocuju...
ale to vsetko je v rovine len spekulacii, zatial
11. feb 2011 o 15:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katka888
ona pravdepodobne nerozumela otázke. Ona myslela, že si chceš uplatniť PN zo zamestnania. A pozabudla na § 26 ods.5 Zákona o soc.poistení (tam sa píše, že prerušenie sa považuje za zánik poistenia). Takúto odpoved by som od nich presne očakávala. Ono ten zákon nie je jednoduchý a telefonicky by som nečakala, že sa tak rýchlo zorientuje. Ono to treba viackrát prečítať, o čo ide. Aj na písomnú otázku odpovedajú, až po splnení 270dní z dnp, tam treba uvdiest dátumy. Sú to klukaté §.
11. feb 2011 o 15:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katka888
doteraz sa zaokrúhlovalo na DESATCENTY NADOL.
odteraz na CENTY NADOL.

t.j. nadol zostalo, len treba doplatiť tie centy, čo sa neplatili.

meni sa aj zaokrúhlovanie vym.základu, ale to platí u dnp osôb len v prípade, že platia len za časť mesiaca.
11. feb 2011 o 15:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mima595 no takto to je. ďakujem Ti za vysvetlenie. Tak nech je to stále len v tej rovine špekulácií a nech s tým nič nerobia :slight_smile:
11. feb 2011 o 15:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gapa
ahoj, prosim Ta, ako sa zaokruhluje vym. zaklad dnp? (tento mesiac budem platit len za niekolko dni). dakujem
11. feb 2011 o 16:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anelisa
http://www.socpoist.sk/aktuality-zmeny-v-plateni-poistneho-od-1-januara-2011/1755s41431c

pozri v tomto linku na soc.poistovnu v bode 4.

zaokr. sa na centy nadol.
11. feb 2011 o 17:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gapa
diky, no mala som ju na linke asi 10 min a jasne som jej vysvetlila ze sa jedna o cerpanie z DNP, ale skusim poslat maila, skusim asi na tu podatelnu, kedze ine mail adresy na stranke soc poistovne nie su. dam vediet co odpisali
11. feb 2011 o 17:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby, cize ak si platim z minima, tak teraz vo februari som mala zaplatit (za januar) 4,4% z 329,06€ = 14,47€???
dakujem.
11. feb 2011 o 18:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte. Chcem sa spýtať. Som teraz na PN, podmienku platenia 270 dní DNP mám splnenú, ale nemám splnené platenie 26 týždnov nepretržite. Mám nárok na čerpanie nemocenského z DNP? dakujem
11. feb 2011 o 18:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bobjan ...dá sa len do nástupu na MD. Myslela som, že to tak myslíš. Nástup na MD je zo zákona.
11. feb 2011 o 18:22  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, rada by som sa informovala...som na rizikovom, 31.12. mi skončil PP. Termín pôrodu mám 21.5. Viem, si musím dať prihlášku na dôchodkové do 45dní od pôrodu....nahlásiť to aj do zdravotky...potom inak nič?

Ale teraz k materskej, mám dve PN, na materskú teda budú 2 papiere, komu pošlem ten jeden, keď už nepracujem, poslednému zamestnávateľovi?
12. feb 2011 o 16:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bobjan
predpokladám DNP ti vzniklo ešte pred ukončením PP.

Druhú žiadosť o materské a ukončenie PN zanesieš do SP zamestnávatela (zisti, si ak si nie si istá, ktorá to je pobočka). A môžeš si hned od zamestnávatela vyžiadať potvrdené tlačivo Potvrdenie zamestnávatela o zamestnancovi na účely uplatnenia nároku na nem.dávku, ktorú budeš potorebovať k tejto žiadsoti o materské. (radšej si to prefot, čo dávaš na SP)
12. feb 2011 o 17:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok