Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

deninka14
7. mar 2011

@vati ahoj, ak si platíš mesačne 22 eur, tak tvoj VZ je 500 eur a z toho počítajú 60percent... čiže mesačne by si mala dostať 300 eur. Aby si ich však dostala je treba zaniesť na sociálku papier na žiadosť o vyplacanie z DNP, ktorý by ti mal dať tvoj gynekolog ako pri nástupe na MD.

kendy241
7. mar 2011

ahojte, prosim o radu. DNP si platim od 09/2009 z rozdielu max. VZ a hrubej mzdy. od 14.2.2011 som na dlhodobej PN a zaujima ma, kedy mi pride zo SP nejaky vymer, kolko za PN dostanem. dnes mi prisiel vymer len zo zamestnania. vymer z DNP chodi osobitne? a kedy chodia peniaze na ucet? tiez chodia osobitne? dakujem

kendy241
7. mar 2011

@deninka14 pri cerpani PN treba odniest ziadost o vyplacanie z DNP? nestaci mat marodku dvojmo, jednu pre zamestavatela a jednu na SP?

deninka14
7. mar 2011

@kendy241 ak si chceš niečo uplatniť z DNP, na to potrebuješ vždy taký istý papier ako pre zamestnávatela, ale údaje tam nevpisuješ o zamestnávatelovi ale do kolky zamestnavatel vpíšeš DNP

penelope10
7. mar 2011

ahojte,
nevie niekto poradit,
ako je to pri uplatneni nemocenskeho z DNP + z PP, treba to vsetko 2x a Soc. poist. o tom rozhoduje ako o 2 samostatnych narokoch, alebo rozhodne jedným rozhodnutim, kedze ide o 1 poistenca ?

danulka773
7. mar 2011

Ahojky.prosím oradu.
chcem sa opýtať či mám zaplatiť ešte aj tento mesiac DNP.(platím si ho koli vyššej materskej)Momentálne som od 01.03.2011 na pn z dovodu rizik.tehotenstva. Dnp si platím od 13.9.2010. Termín porodu mam 11.5.2011.Momentálne mi trvá pracovný pomer od 01.09.2010 do 30.06.2011.Už ukončené pracovné pomery boli od 2.9.2008 do 30.6.2009 a od 2.9.2009 do 30.6.2010. Za radu vopred dik

deninka14
7. mar 2011

@penelope10 moja skúsenosť pri DNP je, že vždy treba všetko 2x... aj ked si PN alebo cerpáš peniaze z DNP kvôli OČR, vždy 2 rovnaké tlačivá.. do jedného sa uvádzajú údaje o zamestnávatelovi a do druhého v kolonke zamestnávatel vpíšeš DNP

danulka773
7. mar 2011

pre penelope10
pri uplatneni treba vsetko 2x, jednu pn posielas priamo soc. poistovni a druhu davas zamestnavatelovi

kendy241
7. mar 2011

@deninka14 dakujem, tak som to urobila, PN som mala vystavenu 2x. len som myslela, ze este je potrebna nejaka osobitna ziadost. takze vymer nemocenskeho mi pride zo SP tiez 2x? jeden vymer nemocenskeho zo zamestania a jeden z DNP?

martinex
7. mar 2011

@kendy241 vymer ti pride len jeden-spolocny 🙂

jarunka111
7. mar 2011

Tiež som si platila DNP a toto je moja skúsenosť: po niekoľkých rokoch platenia som sa rozhodla poistenie zrušiť. Vypísala som tlačivo, odovzdala a naivne si myslela, že je to tým vybavené. Až kým som sa náhodou našla v Zozname dĺžnikov SP. Bola som sa na to pýtať a povedali mi, že som to prestala platiť a oni nemajú to tlačivo o ukončení ☹ 😒 😠 Ja som si ho tiež neprefotila, takže mám prd 😖 Ak má niekto nápad ako ďalej pokračovať (hlavne, aby som to nemusela platiť) budem veľmi rada

solinkarka
7. mar 2011

@jarunka111 a aky tam mas uz dlh? 😒

jarunka111
7. mar 2011

@solinkarka na nete v sobotu som našla 39€, ale dnes mi v SP "našla" že 68€!!!!!! Ale na nete to tak nie je, tak neviem, čoho sa mám držať, ale ide ma rozpučiť od hnevu!!! 😠 Už som im raz nosila duplicitne jedno tlačivo kvôli materskej, lebo ho stratili a teraz znova toto, tak neviem, čo s tým, či sa niekde dovolám nápravy?

kendy241
7. mar 2011

@martinex dnes mi prisiel vymer zo SP, ale je tam len ten zo zamestnania. o DPN sa tam absolutne nic nepise 😕 co s tym dalej? 😕

solinkarka
7. mar 2011

@jarunka111 no tak to neni zas tak vela, este ze si sa pozrela...neviem, ale asi si ty spravila chybu ze si ho neodovzdala...budes to musiet zrejme zaplatit 😒

mima595
7. mar 2011

@kendy241 - oni by ti to mali uviest v spolocnom vymere....
ale kedze si uplytnujes PN aj zo zamestnania aj z DNP, tak by ti o mali prist 3 vymery...
1. vymer... kde ti preplatia 10 dni zo zamestnaia
2.vymer... kde ti preplatia 10 dni iba z DNP
a 3.vymer, kde ti budu vyplacat dalej... od 11.dna a tam by to malo byt spolocne, lebo toto ti budu vyplacat do urciteho stropu...
pre istotu tam skus zavolat, že si uplatnnujes PN aj z DNP, ci aj tuto PN už eviduju....

martinex
7. mar 2011

@kendy241 zavolaj si na socialku, vymer by ma byt spolocny za DNP aj zo zamestnania..mne tak k materskej teraz prisiel... jedine zeby mali dovod preco ti Pn z Dnp neuplatnia

kendy241
7. mar 2011

@mima595 mne prisiel len ten vymer od 11.dna PN. denny vymer mam vo vyske 11,13 €. to je dost malo na to, aby to bolo z obidvoch poisteni, nie? a o DNP tam nie je ani zmienka. dufam, ze na SP nemaju v tom chaos, uz len to mi chyba, aby som zas riesila nejaky problem 😠

jarunka111
7. mar 2011

@solinkarka odovzdala, presne viem, u ktorej som s tým bola!!!!!!preto som taká napálená, že tam bude chybu u nich!!!!! 😖

mima595
7. mar 2011

@kendy241 ono rozhodnutie by ti malo prijst aj v om pripade, že ti napr. PN z DNP neuznali....
skus tam zavolat, najskor bude zapotrosena.... a zaskrtla si tam, že si uplatnujes z 2 poisteni PN??

solinkarka
7. mar 2011

@jarunka111 no tak to bude ze slovo proti slovu....neviem co teraz s tym... 😒 ale stan si za svojim, ze si to odovzdala a basta

kendy241
7. mar 2011

@mima595 co som mala zaskrtnut? mne vystavili 2 marodky - jednu som dala zamestnavatelovi a druhu, kde som mala napisane DNPO som zaniesla na socialku. to bolo vsetko. potom som odniesla este aj prechodku cez mesiac - tiez 2x. asi som si to mala dat potvrdit, furt tam maju bordel 😠 a ake by boli dovody na neuznanie PN z DNP? platila som vzdy nacas, nemala som ziadny nedoplatok. platim si to vkuse od 9/2009 bez akejkolvek zmeny.

danulka773
7. mar 2011

babulky poradite aj mne?neviem ci to mam zaplatit .myslim,že dnes by na to bol asi aj poslený den

jarunka111
7. mar 2011

@solinkarka presne tak, aj som hovorila, že slovo proti slovu a asi oni neustúpia 😠 budem trvať na svojom, ale neverím, že mi to pomôže, lebo chybu si neuznajú a ja to budem musieť zaplatiť 😖 😖 😖 a pre mňa je to dosť vysoká suma, lebo z rodičovskej vyhodiť také peniaze za ich neporiadok, tak je to o to viac do jedu

mima595
7. mar 2011

@kendy241 - no neviem presne kde to je, ci na prednej strane, alebo tam, kde podpisujes PN a pises cislo uctu, tak tam treba zasktrnut..."uplatnujem aj z ineho poistenia...."

solinkarka
7. mar 2011

@jarunka111 to ti verim...ale co potom s tym papierom spravili? ho stratili ci co? 😠 toto fakt ta SP to je hruza....neochota hrozna a este aj svoju pracu nerobia tak ako by mali...ja by som im nic nezaplatila, nech mi dokazu ze som tam nic nedoniesla...

kendy241
7. mar 2011

@mima595 no tak toto som asi nezaskrtla 😕 len som tam dala cislo uctu a podpis. moze to byt velky problem?

mima595
7. mar 2011

@kendy241 myslim, že nie.... len tam musis zavolat, a aby ti patrali po tej PN... mohlo sa odstat k inej pracovnicke... atd.
ta povodna nemala preco patrat po dalsej PN z DNP

jarunka111
7. mar 2011

@solinkarka stratili isto, nestalo sa mi to prvýkrát 😒 dávnejšie mi volali a úctivo ma prosila tá pani, či by som bola taká láskavá a prefotili ten-a-ten papier a doniesla jej ho!!!!Keď niečo poserú, tak vedia byť aj milé. Ale inak ako hovoríš, neochota obrovská, prístup ako k nejakým tupým hlupákom, čo len otravujú!!!! Akože pardón, ale tak to to vidím ja, moja skúsenosť 😖 Pokiaľ nemá človek známosť, tak sa môže ísť.....

kendy241
7. mar 2011

@mima595 skusam volat, ale nikto mi tam nezdviha, skusim zajtra. dakujem za cenne rady 😉