• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Dobrovoľné nemocenské poistenie

9. novembra 2016 
@ivana412 na novo sa mozes prihlasit az od 1,8 pokial viem, vzdy od 1ho v mesiaci ak menis VZ :slight_smile: waw prečo do etiopie? to budes mat brutalnu zmenu
21. júl 2011 o 15:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ivana412 a musis sa odhlasit a prihlasitk, keby si len zmenila VZ tak sa ti bude materska priemerovat z oboch VZ :slight_smile:
21. júl 2011 o 15:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tunika,tak ak spravne rozumiem 1.8. sa odhlasit a 3.8. sa na novo prihlasit s max. VZ.Spravne?Len dufam,že v roku 2012 nič nezmenia ata materska sa mi ujde.No je to zmena žit v ethiopii ale manžel je už tam a odtial si chceme vziat dieta
21. júl 2011 o 15:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ivana412
nepočula som, že by zmenili zákon a dalo sa prihlásiť až od 1vého. Ja som sa 11.5. odhlasovala a 18.5. prihlasovala. V zákone žiadne obmedzenie nie je.

čo sa týka RP a pobytu v zahr., neviem.
21. júl 2011 o 15:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Aha tak preto mi počitali v aprili PN z oboch VZ.Najprv som si platila 21 eur potom som si zvyšila na 30 eur.Urobila som len zmenu VZ a to trebalo sa odhlasit a na novo sa prihlasit.Tak teraz už viem a ked na socialke vam neporadia nič
21. júl 2011 o 16:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gapa
tak to tiež bude asi komplikovanejšie, kvôli rodnému listu (a trvalý pobyt dieťaťa má vplyv na možnosť byť dôch.poistná štátom podla § 15 ods.1 písm. c) zákon o sociálnom poistení)

na tvojom mieste popredu napíšem cez poradnu soc.poistovne a spýtam sa napr., aké papiere budeš potrebovať odtial, aby si mala nárok na materské ako iný poistenec (tlačivo žiadosti o materské vtedy myslím vydáva soc.poistovna)
21. júl 2011 o 16:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
gapa tak mam z toho hokej ja pojdem sa odhlasit 25,počkam a na novo sa prihlasim.S tou RD ja tiež neviem ako snad to bude ok ked budem mat trvaly pobyt na slovensu.
21. júl 2011 o 16:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ivana412
nerozumiem o čom píšeš.
ak máš napr. dnp z minima odhlásiš sa 11.4. a nanovo sa prihlásiš napr. 18.4. z maxima, tak za obd. 1-11. 4 platíš poistné z minima a za obd. 18.-.31.4 z maxima.

ale ak máš dnp z minima a dáš zmenu vym.základu na maximum a podáš to dna 18.4., tak zmena je účinná od 1.5. (od prvého dna nasledujúceho mesiace, lebo ide o ZMENU!), tj. za máj platíš z minima a za jún už z maxima

a
21. júl 2011 o 16:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
gapa ja som pisala že urobim zmenu teraz v july 25
21. júl 2011 o 16:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ivana412
tak zmenu, či odhlásenie? to je zásadný rozdiel
21. júl 2011 o 16:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@veronika81 neviem,ja mam ten isty problem ako ty,ale ja som dnp zalozila do tych dni ako pisala gapa a mne odpisali inak. Dost zalezi aj od toho co bude v r.2012 lebo teraz sa do konca roka nesplni ani jedna podmienka.
21. júl 2011 o 16:21  •  čaká bábätko, termín má v decembri 2011  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Gapa,skor som už pisala že sa chcem odhlasit a na novo prihlast ale už z max VZ aby som na dalši rok dostavala max. MD,ak nenastane zmena alebo to DNP nezrušia.Doteraz som si platila 30eur na mesiac,Viem len,že platit z noveho zakladu čiže 49 eur aj nejake drobne je potrebne platit aspoň 26 tyždnov aby bola MD z posledneho VZ čiže z maxima.Len nerozumiem ked sa odhlasim a znovu prihlasim po kolkych dňoch sa na novo prihlasim,aby som niečo nezbabrala nahodou
21. júl 2011 o 16:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ivana412 odhlásiť a prihlásiť sa môžeš v jeden deň :wink:
21. júl 2011 o 16:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sashabb,a na socialke sa nebudu na mňa blbo pozerat ako oni vedia?
21. júl 2011 o 16:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ivana412 neviem :slight_smile: u nas su v pohode. Ja som sa pýtala či to treba tak že dnes sa odhlásim a prídem zajtra že sa prihlásim. Povedali mi, že netreba, že stačí dať na prihlášku len zajtrajší dátum a oni si to už urobia (aby som nemusela chodiť hore-dole)
21. júl 2011 o 16:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sashabb kazdy mi piše niečo ine ja nechcem uplne zrušit to DPN len si chcem zmenit vymeriavaca zaklad z 30 eur na maximum to je 49 eur čitala som tu niekde,že je dobre odhlasit sa 1,2 dni počkat a na novo sa prihlasit ale už s novym VZ čiže chcem maximum 49 eur aby sa mi MD,PN počitala z posledneho VZ.Ak by som len urobila zmenu tak by mi urobili len priemer a to by mi max. MD nevyšla,nie
21. júl 2011 o 17:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bbarboraa tak do tohoto sa až tak nevyznám malo by to byť 7-12/2011 ale musíš mať splnených tých 270dní.. ja som sa nad týmto nikdy nezamýšlala, stále som platila rovnako...
21. júl 2011 o 17:10  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@ivana412 dobre píšu :slight_smile: treba sa odhlásiť a nanovo prihlásiť. Nie robiť iba zmenu.
21. júl 2011 o 17:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sashabb.ok ale kedy ju urobit na aky datum alebo je to jedno a čakat 1,2 dni od odhlasenia a potom sa na novo prihlasit?
21. júl 2011 o 17:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ivana412 v podstate je to jedno.
Ja som chcela zrušiť k 30-temu a k 1-vemu prihlásiť, aby som mala uzatvorený mesiac. Ibaže sa zrovna sťahovali tak mi to nevyšlo. Odhlásila som sa 8-meho a prihlásila 9-teho (ale v jeden deň) potom mi len vypočítali kolko budem platiť ten jeden mesiac keďže som tam robila tuto odhlašku a prihlášku.
21. júl 2011 o 17:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sashabb.dakujem ti tak aj ja pojdem odhlasit k 1,kedže 30 je vikend a na novo sa prihlasim 3 kedže utorky su nestrankove,dufam že to bude ok
21. júl 2011 o 17:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucia.kl , nerobila odhlasku a znova prihlasku, urobila len ZMENU na max. takze jej to budu priemerovat a staci teda platit len do decembra zvysenu sumu ak pojde v januari uz na PN, ano? teda max bude platit len od aug do dec, tak? vdaka
21. júl 2011 o 17:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucia.kl Dakujem veľmi pekne,dnes som sa už odhlasila a zajtra sa pojdem prihlasiť.Už dnes ma chcel lekar vypísať na PN,tak dufam,že nebude to horšie.Ak by som náhodou išla na PN a budem znova prihlasena na DNP,za tie dni neplatím, ak som to pochopila.Dakujem
21. júl 2011 o 18:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jamama neplatíš len ak ti priznajú PN z DNP inak musíš platiť dalej...
21. júl 2011 o 18:51  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tara platiť bude dokial nepôjde na PN, potom už nemusí platiť a po skončení PN sa rozhodne či bude pokračovať dalej s platením...
21. júl 2011 o 18:52  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dievčičky, ked som na OČR tak tie dni si nemam platit DNP? Alebo platit stale tak isto a na konci roka pytat preplatok? Dik
21. júl 2011 o 19:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bashka SP si robí aj priebežne čistenie saldokonta u jednotlivých poistencov - preúčtuje euráčiky tam kde chýbajú a keď sú vybraté bez zákonného dôvodu, tak ich vracia. Ja osobne som si tam odniesla žiadosť ku koncu polroka a ku koncu roka to urobím rovnako. Odchádza mi trvalý príkaz, takže ten tým pádom neruším a ani nemením.
21. júl 2011 o 19:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bashka
máš na výber sa rozhodnúť. Ja som raz robila tak, že som počas poberania ošetrovného si to vyrátala a platila len čiastku bez 10dní poberania očr (očr som bola 15dní, no od 11dna treba platiť), no na druhý krát sa mi to nechcelo prerátavať, tak som platila celé a vyžiadam si preplatok, no to už bolo myslím začiatkom roku 2010 a mám tam aj preplatok z r.2008, tak sa už musím raz odhodlať, lebo myslím mi tam jeden preplatok aj zle vyrátali, no to musím overiť.
Aha a ak má niekto aj doborov.poist. v nezam, tak odporúčam radšej platiť v celku a vyžiadať si preplatok. Lebo ak by v takom prípade si zaplatila čo i len o 1cent menej, tak nebolo zapltené v splatonsti a nerátalo by sa obdobie daného mesiaca do obdobia poistenia v nezam. aj ked samozrejme zaplatiť by sa muselo.
21. júl 2011 o 19:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gapa to čo píšeš za DPvN platí aj u DNP - takže radšej platiť celú sumu, a potom si vypýtať preplatok späť ako riskovať nedoplatok 1 cent :unamused:
21. júl 2011 o 19:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@atiatko
nie je pravda, že to platí aj pri dnp. Ak budeš dlhovať na dnp 5eur, tak je to ok. Resp. ak máš nedoplatok a nejde o uplatnenie nároku v ochrannej lehote alebo za prvé obdobie dnp, tak ak doplatíš nedoplatok do konca mesiaca v ktorom začína pn, očr, md, tak nárok vznikne. Pri dpvn to ale takto nejde. Samozrejme neodporúčam mať nedoplatok ani z dnp, no tam 1cent nehrá rolu.
ak má ale niekto dnp+dpvn, tak platí samozrejme, ani o 1cent menej
21. júl 2011 o 19:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok