Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

bubulka722
22. sep 2011

@gapa Takže mooožno by malo význam platiť to ďalej keďže poberám RP.

gapa
22. sep 2011

@tatolu
ťažko teraz radiť pred zmenou zákona. je to tu už rozoberané. Nejde o to, že nesplníš 270dní ale nesplníš 26týž. ak by zaniklo dnp 31.12.2011 a musela by si sa prihlásiť nanovo 1.1.2012 a materské z minima.

najlepší by bol nový prac.pomer aspon 90dní pred md

jankasz
22. sep 2011

@tatolu no hej Mirka,tych 800 eur je nehorazne,ale co narobim...ak pojdes nahodou do ZV,prosim ta nechaj mi to CD na vratnici lebo mi mame skolu 1.10 to je v sobotu a Jalaksova tam vtedy nebude....dakujem ti

bapi1
23. sep 2011

@mirkamurko ak sa budu zvysovat percenta,tak sa prepocitaju z tej sumy aku ti schvalia v tom novembri kedy pojdes na md. Ak si precitas vcerajsiu pravdu,tak sa asi zvysovat a predlzovat nic nebude. Len rp bude nie 190,10 ale 194,70 €.

bapi1
23. sep 2011

@gapa, viem,ze sa pytam este skoro,ale chcela by som vediet ako toto vidis ty,resp. mozno vies co s tym: kedze k dnp je treba (ako sa vsade pise) prihlasit sa v priebehu januara 2012,tak mozu sa aj tie mamicky prihlasit,co budu momentalne na md kedze po skonceni md a nastupe na rd by mohli byt dalej dnp? Alebo to bude pre nas nemozne,kedze v priebehu januara 2012 budeme na md a vtedy nam np trva?

natka1
23. sep 2011

Ahojte chcela by som si overiť či som to dobre pochopila mam rizikove tehotenstvo takže som pn od 6 týždna .DNP si platim podmienku 270 dni budem mať splnenu 27 novembra 2011. tak ak som spravne pochopila ak budem chciet čerpať Namocensku davku aj z dnp musim marodku potom ukončit a znovu sa dat vypísat s inou diagnozou o 3 dni? a ešte jedna otázka čitala som že v roku 2012 Dnp už platit nebude ? 5 februara 2012 nastupujem na matersku tak ma zaujíma či budem mať narok na matersku v maximalnej vysske som zamestnana a platim si aj to dnp do maxima vymeriavacieho zakladu .Za odpoved vám velmi pekne ďakujem

katula77
23. sep 2011

bapi, pozri si riadne tu pravdu, jasne ze sa ide zvysovat aj predlzovat materska, tam je to ako holy fakt...
http://dennik.pravda.sk/Pravda.aspx?datum=22.9....

sasena033
23. sep 2011

no tak potom ked mi bude vyplacana MD z DNP tak mi bud evyplacane 60% po starom alebo 65% ci ak to je?? a dlzka MD sa nezvysuje???nemala ist z 34 na 40 tt??

tinara23
23. sep 2011

@sasena033 akonáhle sa schváli predľženie na 40tt (inak v tom článku je to uvedené) a 65%, tak máš na to nárok aj z DNP.

darinkazv
23. sep 2011

@sasena033 je tam aj tá dĺžka napísaná. predlžuje sa na 40týždňov

sasena033
23. sep 2011

@tinara23 ups to som asi prehliadla.... takze su to navyse peniazky tak to by bolo super... len uz pockat ako to doriesia z DNP ufff 😢

veronka
23. sep 2011

baby ked som prihlasena na dnp, a este som nezaplatila ani tu prvu splatku a chcem to zrusit, musim to najskor zaplatit?
Po akej dobe po zruseni dnp sa da znova prihlasit? Dakujem

sasena033
23. sep 2011

@darinkazv uz som to nasla...som to preskocila akosi v tej zatvorke ked som citala 🙂

darinkazv
23. sep 2011

@sasena033 no, tak dúfam, že to dopadne dobre s tým DNP. aspoň by to mohli nejak ošetriť, čo sa materských týka. však to mohli zrušiť na nemocenské a na ošetrovné, keď už. ale tie materské ešte mohli nehať. aspoň pre tie, ktoré si to už platia a sú už tehotné. ☹

sasena033
23. sep 2011

@darinkazv no ich to vobec nezaujma jednoducho nesplnis podmienku do konca roka mas smolu 😠 je to n aporazenie ale uvidime koncom oktobra ako to vsetko dopadne

ketkous
23. sep 2011

ahojte baby,chcem sa opytat,znizit sumu na platenie DNP sa da az po pol roku platenia?

jajka.20
23. sep 2011

Ahojte maminy....chcela by som vedieť od kedy sa počíta začiatok dobrovoľného pripoistenia? Od dňa evidencie alebo od mesiaca ktorý máte zaplatený? Napr.: 28.1. ste evidovaní ale do 8.2. musíte zaplatiť za január...počíta sa Vám aj celý ten január alebo už len tie 3 dni čo sú do konca januára (29.,30. a 31.1.)? Neviem si to nikde zistiť...pomôžete mi?? 😒 Vdaka

v555
23. sep 2011

@jajka.20 ráta sa to od kedy si zaevidovaná,čiže tebe sa to ráta od 28.1.

jajka.20
23. sep 2011

@v555 Ďakujem za odpoved.... 🙂

bapi1
23. sep 2011

@veronka za počet dní kedy si bola prihlásená, treba zaplatiť.

bapi1
23. sep 2011

katula77 posledný odstavec v tom článku: už teraz sú však vzhľadom na stav verejných financií dôvodné pochybnosti, že na budúci rok k nijakému plánovanému zvyšovaniu o ďalších 5 percent a predlžovaniu o ďalších 6 týždňov nedôjde. Tak sa necháme prekvapiť, ktorá pravda píše pravdu.

katula77
23. sep 2011

bapi, to je sprava z 15.juna 2011, od vtedy sa uz mnoho zmenilo, to som nebola este ani v druhom stave 🙂

sonetka
23. sep 2011

gapa možeš mi poradiť som dobrovoľne poistena poberala som MD skončila mi a teraz si od jula platim dalej 33eur mesačne .marodujem od 6.9.2011 a dnes mi prišla nejaka prihlaška že ju mam vipisať .to mi nepreplatia tu marodku či ako to je .ako mam tu prihlašku vipisať od akeho dnaod kedy nesom na MD či ako .som s toho jeleň dik Soňa

elizabeth1011
23. sep 2011

ahojte. akoze co som sa prave dozvedela?! ze ,,pan minister ma prist k nam do dediny,, tak dufam,ze sa bude dat opytat sa z coho mame zit kedzrusi DNP...akoze to je sila...

nikol.l
23. sep 2011

Ahojte baby, tak ako s tým zákonom je to pekne na .....
Človek si chce vypomôcť ako sa dá a oni ani nie sú schopný povedať či to schvália , alebo nie 😠
Chcela som si dať DNP ale myslím , že kým sa nevyjadria čo bude je to asi zbytočné platiť čokoľvek ak by to zaniklo. Mám z toho dilemu a neviem či to risknúť , alebo nie keď nikto nevie čo ešte bude 😒 Mohli to aspoň ešte nechať tým čo si to ešte začali platiť v roku 2011 to by bolo celkom fér...

sonazitnanova
23. sep 2011

Ahojte ja si to platim od februara a pametam si ze aj minuly rok to tak bolo zacali hovorit ze to zrusia a neviem co 😒 ja som to tiez odkladala ze pokial budem vediet co s tym a nakoniec to aj tak nechali tak nic nezrusili oni kazdy rok robia okolo toho halo.Teraz by som to uz neodkladala zacala by som si to platit skor 🙂

natka1
23. sep 2011

@elizabeth1011 tak zisti čo sa dá ohľadom DNP materskej nech sme všetky trochu kludnejšie lebo taketo nervy asi žiadnej tehotnej neprospievajú nech vieme na čom sme 😢 a čakať ešte mesiac či to schvalia alebo nie to je dosť dlhá doba 😕

gapa
23. sep 2011

@bapi1
ak by postupovali podla návrhu zákona, tak sa nemôžeš prihlásiť počas trvania povinného nem.poistenia zamestnanca a to počas čerpania md v zamestnaní trvá. Uz som to spomínala, ale aký bude zákon a aký bude výklad zákona a postup soc.poistovne netuším.

elizabeth1011
23. sep 2011

@natka1 ak sa bude dat,ma sem prist kvoli odovzdavaniu eurofondov pre autisticke deti-ako robit sa peknym... 😠
a byvam hned oproti,tak chcela by som ho pristavit a opytat sa ako so predstavuje matku na md 🙂 som brutal znechutena,lebo DNP si platim od 4/2010 a zaciatkom roka sme chceli popracovat na dalsom baby(lebo dokoncujeme dom teraz) a aby som mala matersku musela by som uz aj otehotniet a na to nemame ani cas a ani nervy...