Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

dzudka
12. okt 2011

Podla mna treba cakat co bude......lebo je vsetko neiste moze to byt pre nas prospech ale aj neprospech....
ja cakam ako sa co vyvinie

06lienocka
12. okt 2011

@ivuss01 ano súhlasím a verim že sa to ani na stol nedostane myslím ten jeho navrhovany zakon 🙂

ivka1983
12. okt 2011

Ahoj, chcem sa spýtať.
Ja si od júla 2011 platím DNP a minulý mesiac som dostala zápal moz.blán, teda mám zákaz otehotnieť a ja sama sa necítim dobre,hoc som verila,že to bude dobré,ale nemám inú možnosť a je mi to ľúto. Teraz som PN už druhý mesiac. Čo mi odporúčite, mám DNP prerušiť a pokračovať o pol roka? alebo si ho mám ponechať. PN budem dlhší čas. Ak si doplatím 270dní a budem ešte stále PN, bude mi PNka vyplácaná z tej sumy? neviem a ďakujem za odpoveď.

sashabb
12. okt 2011

@ivka1983 keďže padla vláda 😀 a dany navrh je minulosť 😀 tak by som si DNP platila ďalej. Keď splníš podmienku 270dní a bola by si ešte stále PN, tak potom DNP platiť nemusíš a bude sa ti stále zaratavať a môžeš si podať PN aj z DNP

ivka1983
12. okt 2011

@ivka1983 +som 18 mesiacov nezamestnaná a pred tým som 3 roky pracovala.

ivka1983
12. okt 2011

@sashabb Ďakujem, uvažovala som nad tým,ale teraz mi to DNP skôr robí starosti. A ešte sa spýtam... som 18 mesiacov nezamestnaná a pred tým som pracovala. Čítala som niečo o tom,že ak som pracovala v obdobý dvoh rokov,tak nemusí uplynúť 270 dní a môžem poberať PN z DNP. Ale ako mám vedieť kedy, pracovníčky mi poradia?

luba2205
12. okt 2011

dobry chcela by som sa nieco spytat platim si dobrovolne a pocula som ze v januari 2012sa to ma zrusit neviem ci je to pravda ale ked ano tak potom ty ludia pridu aj o svoje peniaze ,-?ja budem splnat podmienky presne az v januari 2012tak neviem ci mam pokracovat v plateni

sashabb
12. okt 2011

@luba2205 treba čítať 😉 Vyššie je o tom popísané dosť, bol to návrh a momentálne padla vláda čiže nič také zrejme nebude 😉

sashabb
12. okt 2011

@ivka1983 o tom teda neviem 😕 aj keď sa robí napr. zmena u DNP musí uplynúť tušim 9mesiacov aby sa potom počítala PN z nového DNP

ejbyk
12. okt 2011

@luba2205 kede teraz padla vlada nezenpokojovala by som sa...urcite sa vsetky zmeni ak nie zrusia tak posunu dalej o neurcitu dobu...Ja by som na tvojom mieste platila dalej....

ivka1983
12. okt 2011

@ejbyk Ďakujem, asi to tak urobím.

ejbyk
12. okt 2011

A ja sa chcem este zienky opytat...ze ked pojdem po splneni 270 dni na PN, uz si DNP nemusim platit? a bude sa mi to zaratavat a dostanem aj peniaze za PN a potom aj vyssiu matersku???
Ja mam v tom hokej....

ivka1983
12. okt 2011

@sashabb Ďakujem, je to zložité vedieť veci do predu,ale čo už,ak človek chce mať "viac", než má a obzvlášť,ak túži mať bábo. Pekný deň 😉

ejbyk
12. okt 2011

A tiez som si to od konca 2/2011 zacala platil ako zamestnana do maxima a potom od juna som si zvysila do max ako nezamestnana. v tomto pripade je to ako s PN a materskou...ako sa mi rataju tie dni a týzdne...

katula77
12. okt 2011

baby, to fakt vsetko vidite tak zjednodusene? odkial myslite idu peniaze na materske? mate vobec prehlad ake bolo hdp za fica a ake znovu bude? myslite ze tie peniaze ktore dostaneme sa tlacia v parlamente ci co? Tie peniaze bude fico musiet pozicat, ako to on robil cele 4 roky, tak sme isli skoro k deficitu 9 perc, ale chyba lavky, nam teraz budu poziciavat banky za sakra vysoke uroky za to co sme pre nich vcera urobili..., ono je pekne mat matersku super vysoku, ale co potom? porozmyslajte trosku...tato vlada chcela trosku komromis asi pre mnohe z nas tvrdy, ale treba udrzat deficit na uzde za kazdu cenu, inac zbohom euro a europska unia a potom uz nebude ziadna materska ani ziadne pridavky, to si treba uvedomit.

oskvarkaa
12. okt 2011

@katula77 nieco na tom je ale na druhej srane ta zmena by fungovala tak ze kto ma na to ten to odrbe a bude mat este viac a mi ostatny mozeme ist niekam s planom ze bude nejaka vysia materska = motivacia vobec priviest potomka na svet a mat pocit ze ho uzivim (nevravim ze som na tom zavisla ale taky mierny posit istoty do buducna kedze clovek nikdy nevie...)... ale je pravda ze toto nieje dobre co sa stalo a ze je to riadny problem lebo takto fakt pojdeme pekne v ustrety grecku... ale mozno to niektory beru tak ze pozicaju grekom tak pozicaju aj nam... zial blby pristup .. al elavica je lavica... ked su blby a nevedia sa dohodnut tak mi mozeme len doma nadavat pri telke a to je asi tak vsetko...

dominikuska
12. okt 2011

@katula77 myslim, ze vacsine je jasne, ze ked sa dostane k vlade fico tak za par rokov nebudeme dostavat ani pridavky na deti lebo nebude z coho. Ale teraz ked si platim DNP od juna, mam prist a rovno im nechat peniaze, ale vyuzit este co sa da, aby som si aspon na chvilku prilepsila. Ja v podstate chcem len naspat peniaze co som tam zaplatila. A ok suhlasim nech zrusia, ale nie takym stylom, ze nas natahuju ako opicky na gumicky a stale nieje nic jasne. 2 mesiace sa tu dohaduje ci sa to zrusi alebo nie, keby to bolo naisto ze sa zrusi tak si to neplatim a aspon usetrim necelych 100 eur.

katula77
12. okt 2011

@oskvarkaa , ono ma to mrzi hlavne koli nasim detom, do akeho sveta sa to rodia, buzeranti tancuju v televizii, marihuana je v pohode a stupencov tychto myslienok mame vo vlade, vlastne mali sme, o 2-3 roky o nich ani pes nestekne, spomente si na ruska a jeho ANO, myslim ze mnohe tu ani netusia co to bolo za stranu, ono treba 2-3 roky nech sa nastavi system vo vsetkom, teraz znovu zrrusia dialnice, zacnu odznovu, vsetko zacne znova a hlavne s tym laviciarskym zadlzovanim a to v tejto dobe je katastrofa, to si fakt ludia mysleli ze z europskej unie sa len tahaju peniaze?, chlieb bude znovu drahsi to je jedina istota.

katula77
12. okt 2011

@dominikuska, ja si myslim ze pred hlasovanim by sa to zjemnilo, urcite by to nezrusili pre baby ktore sme si to platili tohto roku, to my ver, proste musi sa nastavit nejaky navrh a potom sa s neho zlavuje, vsteko je to o kompromise, najprv je to bububu, ale nakoniec vzdy prejde cast, ale aj vdaka tomu stat trochu usetri, teraz je to cele v haji, ja tuzim mat este aspon jedno babo, jasne kaslat na peniaze, zdravie a zivot su najpodstanejsie, ale ide o to aby sme mali ake take prijmy pocas materskej aj o 2-3 roky, takto som velky skeptik.

ludmila25
12. okt 2011

baby poradte mi a som zamestnana na polo uvezok robim uz 2 rok tak predtym som bola zamestnana na plny uvezok a ked sa rata 60% z platu pnka a mne to vychadza len tych 40 eur a od aprila si platim tych 15 eur dobrovolne platenie a ked sa dam vypisat po tych 270dni dobrovolneho platenia na pnku tak kolko mozem cakat ze budem dostavat pnku plus matersku prvych 6 mesiacov poradte mi lebo ja sa v tom nevyznam ☹

katarina104
12. okt 2011

baby padla vláda, som zvedavá, čo bude s DNP 😕

yuyka28
12. okt 2011

@katarina104 ja som zvedava aj na to co bude s tym zvysenim a predlzenim materskej 😒 myslim ze sa to uz nebude riesit do konca roka...

katarina104
12. okt 2011

@yuyka28 😒 asi nie

ludmila25
12. okt 2011

@katarina104 podla mna to s dobrovolnym platenim zostane tak ako bolo a nezrusia to

ludmila25
12. okt 2011

@yuyka28 aj ja si to myslim

katarina104
12. okt 2011

@ludmila25
@ludmila25 zrejme áno, len potom nezvýšia ani tie materské 😒

ludmila25
12. okt 2011

@katarina104 materske nemusia zvysit ale ked zostane zakon o dobrovol.plateni co si mi tehulky platime tak budeme mat narok na vyssiu pnku aj matersku to podla zakona musi byt, ovsem ak to do konca roka nezmenia ak to zostene vsetko po starom , to mam zistene na socialke rod.znama tam robi

duratlicka
12. okt 2011

@ejbyk Ked si na PN, si stale DNP, ale poistne za to obdobie ked si PN neplatis. Dni aj vsetko ostatne sa Ti rata.

duratlicka
12. okt 2011

Baby, to je uplne pochopitelne, ze to DNP chceli zrusit, ved ked niekto pracuje a zaraba 300 €, preco by mal mat zrazu matersku 1000 €? Kazde poistenie na tejto zemi je nastavene tak, aby nedoslo k neopravnenemu obohacovaniu. Lenze potom mali dat matersku 100% z platu a pridavky na dieta take, aby sme toho noveho clena domacnosti vedeli uzivit. Takisto rodicovsky. Takto sme si chceli platit z maxima, peniaze navyse odlozit a prezit s nimi zvysnych 2,5 roka. A to sa mi zda ferove, kedze zo 190 € sa zit neda ani tym, ktori mali predtym minimalnu mzdu.

duratlicka
12. okt 2011

Kludne to uz davno mohla vziat na seba nejaka komercna poistovna a spravit z toho produkt. Trebars by si clovek musel 2 roky platit, ale potom by dostaval matersku z toho poistenia. Podla mna by sa im to celkom oplatilo, pretoze ani otehotniet dnes nie je take lahke.