• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Dobrovoľné nemocenské poistenie

24. mája 2017 
pozrite si 1.cast 16.min.15 sek. priblizne
16. nov 2011 o 15:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
16. nov 2011 o 15:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
DNP ako také zrušiť nechcú, len zamedziť zamestnaným maminám si ešte k tomu dobrovoľne doplácať nemocenské. Teda teoreticky by si DNP mohli platiť len tie maminy, ktoré nie sú v pracovnom pomere-teda nie sú povinne nemocensky poistené. Tak je to:slight_smile: tak:slight_smile: Takže pracantky a živnostníčky na to doplatia najviac...
16. nov 2011 o 15:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
k zruseniu DNP:
Budúce mamičky by s takýmto návrhom problém mať nemali. „Verím, že pre väčšinu mamičiek by to nebol žiaden problém,“ tvrdí sociálna poradkyňa z Únie materských centier Soňa Holíková.

http://hnonline.sk/ekonomika/c1-53673810-mihal-ozivil-sance-na-vyssiu-matersku

to len tak mimochodom...pani sona holikova by si mala prist sem precitat toto forum...
16. nov 2011 o 15:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
"...potrebne zdroje chce rezort zabezpecit zamedzenim spekulacii. tie dnes funguju tak, ze si buduce matky priplacaju na odvody, aby mali vyssiu matersku."

citat z hore uvedeneho linku...

ja nechapem, co je na tom zle, ked si zeny DOBROVOLNE priplacaju...oni to pisu tak, ako keby bolo uplne zarucene, ze po 270 dni platenie OKAMZITE KAZDA zena otehotnie a zacne poberat matersku z DNP...kolko je nas tu takych, co si DNP platia ROKY a este ani euro nevyuzili!!!

eeej, jak ma rozculili...
16. nov 2011 o 15:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aj ked ja teda patrim dotej druhej skupiny: som nezamestnana a poberam momentalne RP, tak premna to bude ohromny problem..... ved navrhuju neuveritelne percento z VZ na ten balik!!!!!!
16. nov 2011 o 15:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
este v case, ked prisla terajsia vlada k moci som muzovi povedala, ze toto bude viest k predcasnym volbam a to sa naplnilo.... tak dufam,ze toto moje kuvikanie sa vyplni po druhy krat :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. nov 2011 o 15:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mokilko

ale ved prave o tom sa bavime, ze ten balik neprejde, ze vsetko zostane tak, ako to je...
16. nov 2011 o 15:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@milena35 mozem ta chvilku otravovat? Momentalne som pn z dnp,bo 270dni mam splnenych. Od 14.10.mam max vymer.zaklad ale od 26.10.som pn. A budem pn az do nastupu na matersku - v maji. Nevadi,ze som mala zaplatenych len 13 dni z mesiaca a isla na pn? Vyjde mi aj tak ta max.materska 650eur ak budem mat splnenych tych 26tyzdnov aj ked budem pn? Teda zapredpokladu,ze sa ten zakon nezmeni :slight_smile: dakujem ti za info..
16. nov 2011 o 16:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Radicova kde zije?????? kolko uz len je na SR solventnych dobrovolne nezamestnanych????.
16. nov 2011 o 16:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@toxity pokial viem tak budes mat len z minima kedze nemas splnenu podmienku platenia 26t z maxima ty si sa len prihlasila z maxima a isla na PN cize sa ti rata z minima a asi aj materska.....lebo cez PN sa neplati cize nesplnas platenie nepretrzite 26t z maxima....
16. nov 2011 o 16:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dzudka a nejde o to,aby som mala splnenu podmienku 26tyzdnov dnp pred nastupom na matersku? Lebo to splnene mat budem aj ked budem pn. Vi to tak nie je? Poradte...
16. nov 2011 o 17:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@milena35 neviem kde zijes, ale ja ich poznam teda dost, muz im zaplati dnp, potom maju peknu matersku a oni behaju po krcmach, dieta je na krku starej mamy, oni sedia cely den pri pivku, len ja mam take baby na nasej ulice zo styri. Tie baby nebudu nikdy robit, proste ich do toho nic nenuti a oni vyuzivaju system, cize asi tak, aj koli takym by som ten system zmenila, tie baby by si tie prachy zohnali aj inou cestou.
16. nov 2011 o 17:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@toxity ... nie je podmienkou 26tt platenia pred nastupom na matersku, ale 26tt trvania DNP pred nastupom na matersku, preto si myslim, ze napriek tomu, ze si PN, splnas podmienku na max PN aj matersku, ked si si 270dni pred PN platila z maxima.... je to aj moj pripad, ratam s tym, raz mi to bolo v takom zneni aj poradene, tak na to spolieham (samozrejme v pripade, ak nedojde k zmene zakona) aj ked mi este stale neprislo rozhodnutie o priznani PN.
16. nov 2011 o 17:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dolina ahoj a bude to platiť aj pre pracujúce čo majú len polovičný úvazok a nezarobia ani minimálnu mzdu??
16. nov 2011 o 17:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@z.vrablova ved aj mne sa zda :slight_smile: mam narok na pn ale nie na max,lebo predtym som mala iny vymer.zaklad. potom som mala prerusene a obnovila som si z maxima v 4tt aby som stihla tych 26tt. Ved ja som nesla naschval na pn,kto by chcel lezat doma 9 mesiacov,asi nikto.. ale rozhodujuce obdobie by som mala mat teraz z toho maxima na mayersku,nemam pravdu?
16. nov 2011 o 17:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@z.vrablova a ani mne este neprislo a to som pn od 26.10...
16. nov 2011 o 17:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katula77 Solventny je podla mna nie ten co si zaplati 48e mesacne na dnp.....ona mala na mysli inu skupinu ludi..nie mamicku na materskej v krcme
16. nov 2011 o 18:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dzudka plati ...
16. nov 2011 o 18:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@milena35 co plati? :slight_smile: budem mat narok na max matersku ci nie? :slight_smile:
16. nov 2011 o 18:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@toxity plati podmienka platenia...bolo by to velmi jednoduche.....len zvysit a neplatit,nemyslis?
16. nov 2011 o 18:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@milena35 ale ked som pn,mozem si to platit aj tak?
16. nov 2011 o 18:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte dievčatá,potrebujem poradiť,,, mám zaplatených 270 dní DNP a plánujem dlhšiu PN,len neviem,ako si to mám vypočítať,,, VZ mám 430,20 + príplatky 77e,,, DNP si platím asi 27 eur,tak mi to vypočítali na Upsvare,,,
peenku mi prvých 7 dní prepláca zamestnávateľ a potom sociálka? DNP mi platia od prvého dňa PN?
chcela by som vedieť,koľko dostanem PN zo sociálky a koľko z DNP
ďakujem
16. nov 2011 o 18:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
som na pn z dnp a ochorel mi syn,mozem si dat vypisat aj ocr?
16. nov 2011 o 19:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte a kedy to chcu odklepnut teda predlozit prezidentovi ja stale dufam ze to prezident neschvali
16. nov 2011 o 19:14  •  čaká bábätko, termín má vo februári 2013  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dolina no ved prave,nezamestnane si to platit mozu...ale z coho si to tie nezamestnane budu platit?nechapem o co im ide.nezamest.si platia 49eur a zamestnane ten rozdiel medzi povinnym poistenim a dobrov.co na tom tie zamestnane zneuzivaju?ja zarobim 400 eur,takze budem mat matersku nejakych 230eur!to je ako vela?preco si to ja nemozem platit,koli tomu,ze som zamestnana?to ked budem chciet otehotniet,mam dat vypoved,aby som mala vlastne normalnu,teda max.matersku ako nezamestnana?ja ako nechapem,ako uvazuju.... :rolling_eyes:
16. nov 2011 o 19:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
A este sa chcem opytat tie baby co budu na PN aj pred zrusenim alebo pojdu na matersku tak budu poberat dalej davky alebo sa to uplne zrusi a nebudu mat narok na nic
16. nov 2011 o 19:21  •  čaká bábätko, termín má vo februári 2013  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@evamarek77 ...nie ..nemoze sa prelinat ocr aj pn
16. nov 2011 o 19:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@evamarek77 nie, súčasne to nie je možné
16. nov 2011 o 19:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@murinko82 ak budes na pn,alebo materskej pred zrusenim,jasne ze ti to bude normalne trvat dalej :wink: na tie,co uz z dnp teraz peniaze poberaju sa siahat nemoze
16. nov 2011 o 19:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok