Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

dzudka
21. nov 2011

Baby myslite ze ked prejde ten zakon a tie zmeny budu teda platne az od 1.2.2012 je to pre mna dolezite lebo tym padom splnim podmienku 26t nepretrziteho platenia DNP pred nastupom na MD na ktoru by som mala ist 4.2.2012

sunnysummer
21. nov 2011

@darinkazv, @gapa ahojte baby, ja som uz opat v praci ale mam aj DNP. momentalne som bola prvy krat na OCR 7 dni. mam si platbu na DNP nejako znizit (ako pri PN) alebo mam zaplatit tak isto ako kazdy mesiac doteraz? (vz mam 330€, cize splatka je 14,52€) dakujem pekne

mima595
21. nov 2011

@domeli - ok, v pohode... 😉 vies, ko chce, ten si cesticku najde...a spekulovat bude......ja som bola napr. minuly rok "ukazkovy pripad".......4.4 dostalo jedna dvojca kiahne, o 3 dni už malo aj druhe, a 2 dni sa vysypal aj najmensi....ale mala som iba 1 OCR, po skonceni prvej OCR mi dala dr. OCR na mladsieho syna, lebo ten mal velmi skaredy priebeh kiahni /bol zaockovany vakcinou MMF v inkubacnej dobe/....a na 3.den OCR s nim som si ja vytkla nohu, ale taky hnusny vyron, že som bola doma cely mesiac....a dr. mi aj vychadzky dala!!!! 😉 ...a mne boli naprd, lebo ja som mesiac doma presedela na gauci, co som horko - tazko do kuchyne presla.....
takže vychadzky, nevychadzky, maximalne som na kontrolu dosla......
a že najmladsi syn po kiahniach schytal hned dalsiu virozu, to už ani nespominam...ja by som vtedy mohla cerpat asi 2 OCR subezne + PN.....
takže jednak

monka9999
21. nov 2011

@megi1989 a niektory maju viac ako ty čo roky robili.

zuzana612
21. nov 2011

@kocica43 to je blbost ze iba 2x do roka dostanes OCR. Ja mam dve deti, skoro 2 mesiace boli chori, bude jeden, alebo druhy, alebo obaja naraz. Jeden mesiac som mala tak ze som mala OCR na syna, po skonceni asi o 2 dni na dceru a potom opat na syna. A peniaze som dostala za vsetky dni kedy som poberala ocr. A moje deti su chore min. 5-6x do roka, co len idem s nimi k lekarke. Pomedzi to kedy sa liecime probiotikami, vitaminmi a vsetkym moznym ani neratam. ale este ani raz sa mi nestalo ze by mi OCR nepriznali. Ja by som bola najstastnejsia keby deti neboli chore ako je rok dlhy, ale bohuzial. Chodime aj do Srobarovho ustavu do Smokovca a deti su furt chore. DNP si platim hadam 10 rokov, kym som bola v zahranici som si vsetky odvody platila sama. Ked sa narodil syn som vedela ze mozem ist na OCR, ale bolo mi to blbe si pytat od dr. ocr ked som bola doma na materskej. Ale posledny rok nie som uz taka sprosta, ked su chori, tak si kludne vypytam. Vsak vsetky tie lieky, doplnky a neviem co stoji nemalo penazi.

kocica43
21. nov 2011

@zuzana612 neviem tak mne povedali tety na socialke.nehadam sa. tak potom tie tetusky tam vedia prd.

estachova
21. nov 2011

@kocica43 tak to teda vedia prd, lebo ja chodím pravidelne na OČR s jedným potom s druhým a ešte idem aj na PN počas RP, tak to striedam, nech sa mi to aspoň vráti čo som do DNP vrazila

zuzana612
21. nov 2011

@kocica43 niektore vedia prd a niektore ti naschval nepovedia 🙂 Mam kamosku ktora je pomaly cely rok bude PN, alebo OCR s jednym alebo druhym dietatom a este ani raz sa jej nestalo ze by jej neprisli peniaze. Mama jej robi na socialke, tak musi vediet ze si to moze dovolit. Si pamatam ked to pred par rokmi zacinalo, tak mne to povedala, akurat som bola tehotna s prvym ze ako sa to da vyuzit, inak by som o tom nevedela. A este mi nezabudla povedat ze aby som o tom nikomu nehovorila 😀 Lebo kazdy zena zo socialky to isto povedala svojim rodinam ako mozu vyuzit system a isto sa bali ze ked sa to dozvie vela ludi tak to skor ci neskor zrusia. No a uz k tomu prislo. Uz o tom vie strasne vela ludi, tak sa im to uz neoplati

estachova
21. nov 2011

@zuzana612 no je to presne tak, tak ešte využívajme pokiaľ sa dá 😉 , lebo po 1.1.2012 nám všetko zoberú 🙄

megi1989
21. nov 2011

@monka9999 presne to je na tom smutné ☹

susi201
21. nov 2011

ahojte ... som na materskej dovolenke este posledny rok . som nezamestnana. cakame druhe dietatko .som este len v siestom tyzdni tehotenstva ... platim si dnp od maja . tak by som sa chcela opytat ak by mi vedel niekto poradit ze ako na tom budem s tou materskou. ci budem mat narok na nu este alebo nie ... ci si to mam uz prestat platit ked to idu zrusit alebo ja na to budem mat este narok ?

susi201
21. nov 2011

@dzudka mozem sa opytat aka je to podmienka ? ma som v 6 tyzdni tehotenstva a platim si dnp od maja ...

susi201
21. nov 2011

@susi201 dakujem vopred za radu ....

susi201
21. nov 2011

vedel bi mi niekto poradit ... ?

gerdusha
21. nov 2011

baby, co napise lekarka do tlaciva na PN, ktore chcem poslat socialke kvoli DNP do kolonky zamestnavatel?...aby som vedela, keby sa ma nahodou pytala...

kostickabonnie
21. nov 2011

@gerdusha napise DNPO

gerdusha
21. nov 2011

@kostickabonnie ,
ahaaa...dakujem velmi pekne!

zuzmor002
21. nov 2011

@zuzana612 Nejde o to kolkokrát do roka, ale platených je len 10!!! kalendárnych dní na každé dieťa, potom už len neplatená očr! Pozrite aj tu: http://www.mamaaja.sk/ActiveWeb/Article/1451/za...

darinkazv
21. nov 2011

@zuzmor002 ale to je 10 dní do mesiaca na jedno dieťa s jednou diagnozou. ja som v tomto roku bola často očr. aj môj manžel. jeden mesiac sme sa pri dcérke dokonca dvakrát vystriedali. 10 dní ja a potom 10dní manžel. v papieroch ale bola iná diagnóza. a zaplatené sme to mali vždy.

zuzmor002
21. nov 2011

@darinkazv Neviem teda, ale nikde som nenašla, že by to mohlo byť viackrát do roka, všade sa uvádza len jednoducho, že je platených len 10 dní na každé dieťa a hotovo! ☹

mojmacik
21. nov 2011

@kocica43 tak tie tety su pekne trafene

darinkazv
21. nov 2011

@zuzmor002 tých 10 dní je mesačne platených. vždy každý mesiac sa to ráta nanovo. povedala to aj dr. a aj som to mala vždy pekne zaplatené. takže hovorím z vlastnej skúsenosti, viem, o čom hovorím. 😉

zuzana612
21. nov 2011

@zuzmor002 presne ako pise darinka, 10 dni mozes byt na ocr s jednym dietatom na jednu diagnozu. Potom ti staci min. 1 dnova prestavka a mozes byt opat na OCR s tym istym dietatom, len ti musi dat dr. inu diagnozu

mojmacik
21. nov 2011

@zuzmor002 xy krat po desat dni len to nemoze byt za sebou ta ista diagnoza..ako pise darinkazv zuzana612

mima595
21. nov 2011

@zuzmor002 - ale co si, zase až taky asocialny stat nie sme.....ako pisali baby, a aj ja vyssie...plati zasada na 1 dieta može byt za 1 mesiac 10 dni OCR na 1 diagnozu.....
ak mas napr. OCR od 21.11.-do 30.11 a dieta sa stale nevyliecilo, tak kludne možes ist 2.12 znova na OCr ...tu dokonca aj s tou istou diagnozou, lebo je to iny mesiac.....

gerdusha
21. nov 2011

baby, tuto to mate vsetko jasne napisane

http://ekonomika.sme.sk/c/6143150/byt-chory-sa-...

zuzmor002
21. nov 2011

Tak vďaka za informácie, len teraz som už na materskej, takže to moc nevyužijem! 🙂

katula77
21. nov 2011

nieco o materskej ide byt teraz v hlavnych spravach na ta3jke, kukajte 🙂

ginepra
21. nov 2011

zienky a zrusi sa po novom aj ta OCR aj PN z DNP ked budem mat v novom roku 270 dni splnene?

kocica43
21. nov 2011

nove informacie. zakon je platny od 1. januara 2012 ale ucinný bude az od 1.10.21012