Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

eva580
22. nov 2011

@oktavia 100 bodov uhadla si nudim sa jasne , vcera som naozaj nasla tento blog a chcela som sa dozvediet preco mamicky rodia ak sa im zle zije nic ine nechcem vediet

mimkaa2607
22. nov 2011

@eva580 prečo rodíme?...lebo chceme deti ...a zas nemienim robiť do 35tky a potom povedať ,,ahaaaaa, ja vlastne nemám dieťa, asi by som si ho už mala spraviť, ved už z úveru mam niečo splatené, a potom prídem na to, že vlastne je ťažké otehotnieť,, ... vieš zažila som, keď manžel dostával výplatu aj na 3x, ale nemali sme uver... za celý čas ako mame dcérku tak nekupujem skoro nič na seba...stále len dcére kupujeme čo potrebuje... a ja si myslím, že my mamičky by sme mali dostávať viac...pracujeme 24hodín denne, s manželom bývam malo, pretože musí zarobiť na úver...čiže dostávam len 190eur ... za celý mesiac...pri tom za tie peniaze si pre seba kupim veľké ,,NIČ,, ... a ja si myslím, že každá mamička čo tu je, tak by si chcela prilepšiť po finančnej strane ... hlavne aby neobrala každý posratý cent ... a prečo si musí niekto nad nami prilepšovať a nás ukracovať...ja nedostanem auto, telefon a pohonné hmoty za to, že som na materskej ... aj keď mamička potrebuje ísť do mesta tak my si to hradíme ... ja neviem aku by si chcela odpoved, ked ty si stale tvrdíš svoje..

eva580
22. nov 2011

@mima595 moj muz a syn mali remeselnu zivnost, ktoru im zrusila tato vlada a poctivo sme odvadzali apriznavali vsetko a platime preto, lebo sa moze stat pracovny uraz ak sa nestane tak su to vyhodene aj poistenia platime komercne a viem ze su to vyhodene ale zit s istotou je asi lepsie ale ja niesom proti zruseniu chapete to holky

mokilko
22. nov 2011

@eva580 nasporili na zivot do buducna........a co robia v zahranici mafianov? aby sa vedeli tak zabezpecit? jedna investicia do maleho bytu a je po niekolkorocnych usporach z toho najlepsieho zahranicneho zarobku,co si myslis ze sme blbe?????? a tvoje deti budu rodicmi po styridsiatke............. no to je uz len zodpovedne neskutocne..... HA HA HA

czechzuzanaba
22. nov 2011

@eva580 Me uz to chvilema pripada, ze ti vadi jen to, ze to DNP vyuziva aj nekdo jiny nez ty a tvuj muz 😀

oktavia
22. nov 2011

@eva580 a čo robíš nejakú seminárku o tom, prečo rodia mamičky v tejto dobe? Inak aj tak si v zlej téme. Mala by si sa presunúť do tém, kde píšu mamičky pred pôrodom, a nie tak, kde sa rieši DNP,

adrika25
22. nov 2011

@eva580 Serióznu odpoveď a na tvoju otázku? Tak v prvom rade, nevidím nič zlé ak aj niekto využije DPN. Celý systém tohto štátu je bohužiaľ zle nastavený. Nezamestnanosť je katastrofálnu a zohnať prácu je fakt o hubu a čo ak si niaka mamička takto prilepší? Dajme tomu aj tým, že 270 dní platí a ide na PN. Čo ti tento štát dá? Holé nič. Polemizovať o tom či je to normálne alebo nie, je podľa mňa úplne jedno.Raz je to legálne a nevidím nič na tom to nevyužiť. A prečo rodíme a robíme si deti? No preto, že to chceme a nemyslím si, že ženy a budúce matky si z DNP kupuj kabáty a kabelky atd. Chcú aby ich deti mali aspoň niaky štart do života lebo všetko je katastrofálne drahé. A ešte jedna poznámka - ak by zostala tvojho syna priateľka tehotná a platila by si DNP isto by si jej povedala ale nie, že budeš zneužívať tento štát.....Iste 🙂.Ak by chcel tvoj syn rodinu prvá by si mu o možnosti DNP povedala a nepresvedčí ma nikto o opaku.

milena35
22. nov 2011

Kocky..kedy vam vyplatili ocerku..ak bola vypisana trebara 24teho a skoncila 2heho nasledujuci mesiac.....dakujem za odpoved

eva580
22. nov 2011

@mimkaa2607 dakujem si inteligentna zena chcela som pocut odpoved dala si mi ju, chapem v 35ke je mat dieta neskoro, myslis ze ma spravdu?? ja mat teraz 25 ani nechcem tak skoro dieta najprv sa zabezpecim a potom snad v 30tke ak by to slo, ale vazne dakuje za odpoved,

mima595
22. nov 2011

@milena35 - ako kedy...niekedy rozdelili na 2 casti...cast od 24. do 31. bola v jednom mesiaci, druha nasledujuci....
niekedy aj celu naraz ale až po mesiaci, kedy bola ukoncena....

eva580
22. nov 2011

@adrika25 ja netvrdim ze neplatit, ale presne 270 dni???zda sa mi toto nefer voci tym co platia dlhe roky a potom ujo mihal len krici ze to kvoli tym co to zneuzivaju, jasne uz si aj palti a to este studuje na vyske a on pracuje , ale pracuje preto, aby ak skoncila a budu spolu mali byt, peniazky pre babatko a n aplienky....ako to pisete ja som len nechapala zmyslanie mladych matiek no sorry ak som sa zle pytala

jahody11
22. nov 2011

@eva580 ano moja zlata, tv oja pravda, po zahranici som robila v BA po otehotneni som dostala vypoved a vratila som sa na vychod. takze teraz, ked nemam pracu, tak nemam rodit? boze taka zena ako ty si ani nezasluzi byt milovana svojimi detmi, jasne za sociku s avam zilo, ked mal kazdy pracu, neboj, aj sa si co to pamatam z tohto obdobia a bol tu jeden spravny postreh, kto TI zaplati dochodok? len my a nase deti, a neviem aku pravdu hovoris? ved ty si naco platis DNP? ved deti mas odrastene, manzelik tui zaraba dobre, detiu mas mimo domu, tak nechapem o co ti ide....

mokilko
22. nov 2011

@eva580 uz su tie tvoje komentare naozaj nemiestne,samozrejme, ze je to riskantne mat dieta po tridsiatke!!!! poznas take nieco ako vyvojove chyby a postihnutia? nie kazda zrelsia zena musi mat take deticky ale vekom sa riziko rapidne zvysuje, ale o tom asi ty nic vediet nebudes...........

eva580
22. nov 2011

@czechzuzanaba ja som to este nevyuzila smola moja nie uz mam odpoved dakujem nizsie ja som za zachovanie DNP zasa nechapete vy mna

milena35
22. nov 2011

@eva580 Evka..za vsetko mamicky nemozu..moj muz tiez podnika..a poviem ti neraz sa stalo ze sme DPHcku museli zaplatit z uspor a len sa modlit,ze fakturu uhradia...dodnes nemame uhradene faktury v hodnote cca 9tisic eur z roku 2008...........nesmies sa na to divat,cez mamicky ...inde sa daleko viac safari a rozhadzuje......TU SA RODIA DETICKY..... a my nie sme fetacky...........neprefetujeme to.....

eva580
22. nov 2011

@mokilko no ano ved dakujem za odpoved ak som nieco velmi zle napisala beriem spat ja som chcela len pocut z ust mladej generacie urcite odpovede na otazky dakujem

elian
22. nov 2011

kočky a to chcú zrušiť DNP všetkým, ja som to pochopila tak, že len zamestnaným .......a pre tie, ktoré nie sú v pracovnom pomere by sa nič nemenilo???

eva580
22. nov 2011

@milena35 ale ten hajzlik mihal to takto povedal a ja som chcela vediet odpoved mam to stastie ze muzovi platia pravidelne ano to si vazim a som velmi rada ale naozaj som nechcela urazat len ked niekto napise ze nema na plienky tak som potom nechapala ze púreco porodil babatko rozumies mi???ja vobec ale vobec nerypem len sa nejako vela ludi chytilo akoby trafena hus.....nie vazne popisme nieco ine napriklad v com podnika tvoj muz???moj robi palica to je opak zv araca je obycajny robotnik

michaelapillarova
22. nov 2011

@eva580 inak to nie je o tom , ze to mamicky vyuzivaju, lebo to nie je len pre mamicky, ale aj pre chorych ludi a zneuzivaju to ti, co akonahle zaplatia posledny den a idu na marodku, nechce sa im robit a maju zaplatene lepsie ako plat a daju nejaky dezertik a kavu lekarovi a ich vypise aj ked im nic nie je....

eva580
22. nov 2011

@michaelapillarova ty si prava pochopila co som pisala o tychto mamickach a ludoch som pisala a na takychto doplacaju ti co su poctivi pekny den prajem

milena35
22. nov 2011

@eva580 EVA...ja som tua si jedna z najstarsich..po tebe...rodila som v 21rokoch...v 35tich a 38rokoch.....mam 18nast rocnu dceru....a nikdy by som nechcela.aby materstvo odklada na neskor.....blbost....mna moja mamicka mala neskoro...tiez odkladala..najskor dom..zariadit..auto a potom ja......Dnes su moji rodicia uz mrtvi a ja nemam ani 40...ja som nedkladala materstvo..ale pan BOH doprial az neskor.............Dopraj tym zenam,nech maju deticky aj skor....o to dlhsie budu sa moc s detmi tesit ....a deti budu mat rodicov....nie ako ja....

mokilko
22. nov 2011

tak z Mihala je zrazu hajzlik a Evka sa vlastne iba slusne pytala, dievcata, no co sme blbe???? :DDDDD toto je nonsens!
pokial poviem za seba, po takomto starte v konverzacii, ja osobne nemam chut s tebou prehodit ani jedno pismenko. tak dovi

eva580
22. nov 2011

@mokilko syn robi v logostickej firme admin sa to povie ak sa staras o PC a dcera manazerku no dcera ma 4500 libier mesacne a syn asi 3800 eur, myslim ze z toho sa da nasterit, dcera chce rodinku okolo30tky a syn uz aj mozno na buduci rok ten starsi mylsim

michaelapillarova
22. nov 2011

@eva580 ano takto sa to potom zneuziva, ale mamicky to nezneuzivaju, niektore nemozu ani otehotniet a si to zacali platit, lebo chcu otehotniet

mima595
22. nov 2011

@eva580 - takže pekne po poriadku...tvoj muž zarabal pekne, vsetko ste priznavali...teda chapem tomu tak, že si doplacal asi minimum k DNP????? a zivnost mu zrusila tato vlada...takže on na zivnost už nerobi tak asi kolko...rok, dva?????
a ked sa predsa stane pracovny uraz, tak ten ti vyrovnava zamestnavatel, teda na PN nie si skodna....

akože sorry, ale poznam kopec zamestnanych ludi, a znich si malokto priplaca DNP...lebo po a, malokto si dovoli byt PN viac ako 2x do roka....aj to je fakt maximum, maximuce.....

jediny, kto si plati DNP, su zivnostnici, ktori maju sezonnne prace...to jest cele leto makaju o dusu, a v zime su doma na PN alebo zeny, ktore chcu ist na matersku, resp. maju male deti, a možu cerpat OCR.......

inak je to total debata o nicom...kedze tvoje deti odisli do zahranicia, aby si dobre zarobili, tak hadam ty potom nebudes chciet, aby ti ostatne deti, ktore ostali robit na Slovensku, prispievali na dochodok....
ale budes taka cestna a o dochodok si nepoziadas, až vtedy, ked sa tvoje deti vratia na SR a budu vracat pozicany gros 😉

zuzana612
22. nov 2011

da sa na sk zabezpecit rodinu ked su vsade min. mzdy? Az na par vynimiek. Ja som bola roky v zahranici, drela som tam, snazila sa co to usetrit aby sme mali lahsi zivot a mali svoj domcek. Co z toho ked medzitym isli ceny vsetkeho nehorazne hore? Na to aby sme dom ako tak dokoncili nam nestacil jeden, ale 2 uvery. A to som mala prve dieta ked som mala 31 a druhe v 33-ke. Lebo som si myslela ze sa nam podari si zariadit byvanie bez uveru, ze si casom kupime lepsie auto ako tu 13. rocnu herku co mame. Teraz len dufam ze aspon dalsich 10 rokov este vydrzi. Byvame na vychode slovenska, kde si clovek pracu vyberat nemoze. Cely ten cas co som bola v zahranici som snivala o tom ako budem na materskej s detmi oddychovat, chodit na vylety. Len realita bola bohuzial ina. Este aj kocik som kupovala z druhej ruky. Jasne ze niekto si moze povedat ze mozeme predat dom a ist do bytu. Aj to je riesenie ked nebudeme mat na splacanie uveru. Ale kym sa da robime vsetko preto aby sa to nestalo. A prilepsenie z DNP padlo vhod aby sa co to na dome dokoncilo. Ja som si za 5 rokov na materskej nekupila na seba tiez skoro nic, nastastie som mala vela super veci este zo zahranicia, ktore tam stali neporovnatelne menej ako tu. To iste detske oblecenie. Syn nosi vacsinou po synovcoch veci co som im doniesla zo zahranicia ja. Je to smutne ze matky na slovensku su tie posledne na koho sa mysli. Komu pomoze tych 5 percent? Alebo predlzenie materskej na 10 mesiacov? Tym co maju vysoke prijmy. A tym je to aj tak jedno, lebo po par mesiacoch idu aj tak naspat do prace a o deti sa im staraju opatrovatelky. ALe ako uz niekto pisal, deti sme nechceli pre peniaze a mali by sme ich aj bez DNP. Len by sme mali o dost tazsi zivot.

jahody11
22. nov 2011

@milena35 to si napisala krasne 🙂 ja mam pomaly 30 a druhe babatko sa nam nedari, najskor som potratila a teraz nie a nie otehotniet a trapi ma najviac to, ze sa fakt budem tesit s detickami malo, dozijem sa vobec vnucat? toto mi stale beha po mysli....

monr
22. nov 2011

@milena35 očr rozdelili na 2x a tak vyplatili. už viackrát sa mi tak stalo. 😉

eva580
22. nov 2011

@milena35 ved ok doprajem ja nikomu nic neberiem nech ma kazdy kedy chce, len som nerozumela tomu, ze nemam na plienky,sunar........ja som asi ina, ja som tiez mala syna v 18tke a studovala som ale toho 3.v 25 a uz som pracovala ale ani raz som nevravela ze nemam na chlieb a to mi 1.muza zabili do dne nveiem ze kto.......:((ale chcela som pochopit ze preco to takto je, ze mladi chcu babtko a nemaju na to ani len priestor a ....no nechecm urazat boze chcela som len popisat a dozvediet sa volaco

luciqixina
22. nov 2011

@eva580 ak sa mas tak dobre ako pises naco si platis DNP? aby si dostala z neho nejake peniaze ked budes potrebovat.....a teda sa ta pytam naco si to plati povacsina zien ? ano odpoved je ta ista na to ked to budu potrebovat presne tak ako ty. Ked budu na materskej a nebudu moct pracovat...Nie vseci si mozme dovolit ist do zahranicia a to uz pre rozne dovody...tesim sa ze tvoje deti su zdrave a mozu si dovolit ist pracovat do zahranicia...ale nie kazdy si to moze takto zariadit....pisala si ze si videla pripad ked lekar neodovodnene vypisal marodku ....pytam sa ta co si proti tomu urobila aby tak neucinil?.....ano su aj take mamicky co to takto vyuziju ze zaplatia len co musia aby prilepsili opakujen nie sebe ale svojmu dietatu.....takisto sa ta pytam ak by bol tvoj muz v case ked ste mali deti praceneschopny z rozneho dovodu dlhsi cas pripadne dozivotne a boli by ste odkazany na jeden prijem nemala by si deti?....je uplne prirodzene ze pary chcu mat deti a ak im stat dovoli si prilepsit matersku alebo praceneschpnost dosiahnutim nejakych podmienok(270 dni v tomto pripade)nevidim na tom nic zle... upozornujem sam stat zaviedol DNP takze ma narok kazdy kto splni podmienky....uz som ti vyssie pisala len si si to asi nevsimla alebo nechcela vsimnut nechaj tie baby napokoji ak mas nieco proti jednotlivcom nech sa paci nepis im ss pretoze zacinam mat pocit ze toto forum tvojou zasluhou prestava byt forom o DNP ale forom ako sa viac povadit s evou580....chcem ta teda poprosit ak sa chces informovat o niecom ohladne DNP alebo pisat nieco k teme nech sa paci ale uz nikoho neurazaj...