Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

eva580
22. nov 2011

@luciqixina ja nemam novy nick ja som sa len vcera prihlasila boze aky iny nick???novy teda??

eva580
22. nov 2011

@luciqixina a co je to sloboda slova??

eva580
22. nov 2011

@mokilko tehotna je v ochrannej dobe tak ta nemoze vyhodit ako tehotnu neklam

luciqixina
22. nov 2011

@maminka142 ak si aj ty tehotna tak tam je tych 8 mesiacov ale ak nie tak 7 dni ale to je od ukoncenia DNP takze treba ozaj pockat na konecne znenie zakona ak prejde vobec....a neter si to bude moct doplatit do 270 dni aby jej vznikol narok.....ale hadam to nezrusia dufam teda

tinka9075
22. nov 2011

@eva580 ty si sem čo prišla aby si ubližovala mamičkám a tehulkám?ja si platím DNP už dva roky a využila som to minulý rok ked som mala chrípku aj to len 10dní a že si chcú mamičky prilepšit nie je nič zlé ved tam dali peniaze cigáni neplatia nikde nič a stále od štátu čerpajú to je podla teba ok?každé cigánča ktoré sa okotí je na tarchu štátu a doplácame na to my biely tak sa skús trošku zamysliet a prestan obvinovat mamičky

cigaretka5
22. nov 2011

@eva580 no a co tak idu ludia po deviatich mesiacoch na PN, vies co podla mna z teba hovori zavist, ze ty si to vybavis nevies. A ak to niekto takto urobi je to jeho vec,mna do toho fuk, ale 99 percent ludi to ma pre pripad a nie kalkulacne. Platis na ciganov do statnej kasy to ti nevadi a ti system zneuzivaju od momentu narodenia a ak ho niekto VZUZIJE ucelovo pol roka ci rok tak to ti vadi?
Necitala som celu diskusiu , par poslednych stran mi staci na to aby som pochopila, ze ty nemas predsatvu ako sa dnes zije mladym rodinam, ak chcu zit ako ludia mm ma bud dve prace alebo ma stastie ze mu plati zamestnavatel na cas, ak chcu byvat bez hypoteky to nejde.............. V rodinnom rozpocte v kuse treba na nieco peniaze a tie skratka nie su a deti odkladat na casy ked budu to by slobensko vyhinulo, taka tu je bieda a nie kazdy chce a moze ist robit von, zobud sa bolo ine obriadit dietky pred 20 rokmi a teraz

cigaretka5
22. nov 2011

baby ked citam tuto diskusiu mam pocit ze eva deti nema, lebo ak by mala asi by mala na vec TROSKU iny nazor, povazujem to za dalsieho fantoma vdaka ktoremu sa niektore diskusie na MK stanu zaujimavymi

eva580
22. nov 2011

@tinka9075 nie preto, neublizujem vam poctivym co ste take urazlive poznas porekadlo trafena hus zagaga?? nie prave o tych ciernych a bielych co si platia 9mesiacov a potm sup na Pnku, alebo si naplanuju tehotenstvo tak, ze platia 9-11 mesiacov a je to

luciqixina
22. nov 2011

@eva580 ok tak chod svoju slobodu slova uplatnit na urad verejneho zdravotnictva a odovzdaj informacie o neodvovodnenej PN tu je kontakt

Úrad verejného zdravotníctva SR
Trnavská cesta 52, 826 45 Bratislava
telefón: 02/49 284 111
mail: uvzsr@uvzsr.sk
podatelna@uvzsr.sk

uz dalej nebudem reagovat na tvoje prispevky a myslim ze vsetkym je jasne preco 🙂

tinka9075
22. nov 2011

@eva580 to ti verím ale tak to mali dat tak že si to budeme platit rok a potom to využit no je to také o ničom ja si myslím že tehotenstvo sa nedá naplánovat možno niektorým sa to podarí ale ja nepatrím medzi nich 😒

eva580
22. nov 2011

@cigaretka5 moja ja som mala dve prace este pred par rokmi kym deti studovali, no mam deti vidim ako robia aby sa dokazali zabezpecit pre pripad dietata.....do buducna, dalsia co si citala iba cast ze som proti tym co zneuzivaju a co sa tyka mna, kedykolvek mozem mat PNku, mam zdravotne problemy a ani by si ich nechcela mat a ten co pouziva slovo zavist ten zavidi to slovo v mojom slovniku nieje doprajem vsetkym poctivym ludom,

eva580
22. nov 2011

@luciqixina dakujem

eva580
22. nov 2011

@tinka9075 no parve im sa da naplanovat bo rodia jak ceresne

tinka9075
22. nov 2011

@eva580 no vidíš ale vela je tu takých ktorým sa to nepodarí 🙂

eva580
22. nov 2011

@tinka9075 tych mi je luto a drzim prty nech sa im to podari co najskor, mat dieta je uzasny pocit a este lepsi ak mu das co potrebuje lasku lasku lasku........a potom aj hmotne statky

eva580
22. nov 2011

@cigaretka5 mam 3 deti, syn29, dcera 25, syn22

katka9900
22. nov 2011

@eva580 pani eva, prosim vas, o co vam ide? uz ste si tu svoj nazor vyjadrili, dostali ste nan patricnu odpoved, tak

cigaretka5
22. nov 2011

@eva580 Vies co nechaj to tak , tato tema je o niecom inom, povedala si si svoj nazor, urazila x mamiciek . Tak mozes byt spoko

baby podme sa bavit o DNP , kym ju este nezrusia, i ked podla mojho skromneho pravneho vzdelania, nie je prilis cesta ako to do konca roka urobt. bavam sa ze to nie je na skratene legislativne konanie a ak by to aj nahodou stihli , je tu este prezident, ktoreho postoj je jasny- prezit bez ujmy a nechat veci na novu marcovu vladu. Takze nepaniakrme, podla mna DNP nezrusia

katka9900
22. nov 2011

@eva580 ... prosim vas, nechajte toto forum pre tych, co maju nejake otazky a neurazaju vsetkych okolo seba 😉 dakujem 😉

cigaretka5
22. nov 2011

@eva580 tusim ste pisali ze vase deti ziju v zahranici.... A ked pridu nebudu chcet vyuzit socialny system SK, do krtoreho nejaky cas neprispievali? to je podla Vas OK?

cigaretka5
22. nov 2011

baby nerieste pani evu, pokial bude mat od vas odpoved bude tu stale drazdit, navrhujem ignorovat je akekolvek komnty a posunut diskusiu

gabina23
22. nov 2011

@eva580 Nechápem čo je na tom, že chcem DNP využiť na lepšiu materskú? Čo je na tom, že som si to naplánovala tak aby mi vydala čo najvyššia materská? Normálne pracujem a keď si chcem udržať ako takú životnú úroveň a štát to ponúka prečo nie? Prečo by mali cigáni dostávať 600 eur každý mesiac a to si válajú šunky a iba plodia deti? Keď sa mi narodí bábetko tak budem rada, že aspoň tých 8 mesiacov budem taký istý príjem ako v robote. A áno zneužila som to ale nie načierno.

eva580
22. nov 2011

@cigaretka5 oni chcu ostat zit v zahranici, je to pre mna tazke, lebo sa vidime asi 8x za rok, 4x oni doma a 4x ja u nich, ale ak im tam je lepsie preco nie????nepaci sa im nasa mentalita slovakov i napriek tomu ze su slovaci aj oni :((

zuzana612
22. nov 2011

@cigaretka5 len podla toho co som dnes pocula vyjadrenie prezidenta, tak ze ak to v tom skratenom konani prejde, on to podpise. Nehovoril sice ze podpise drusenie DNP ale zvysenie a predlzenie materskej, a to je spata jedno s druhym 😒

mojmacik
22. nov 2011

@eva580 poznas nejaku taku?...uz len tie budu davam mesacne do socky...a z coho by potom pili,mozno sa najdu nejake uvedomele ale su v trvivej mensine...aspon netaraj

hankky
22. nov 2011

@eva580 vela vela reci o tom istom...skuste nam napisat ako by ste konkretne potom vyriesili to aby sa system nezneuzival a aby mamicky mohli uzivit svoje deti, mozno potom konecne pochopime co nam chcete povedat.... vam staci pochopit to ze stat serie na nas tak si musime pomoct ako sa da....kazda jedna mamicka tu napisala reakciu a svoj pribeh aby vam dokazala dve veci: 1. vsetky co pisu do tejto temy su tu s cielom poradit si navzajom a najst nejake informacie a pomoc... 2. kazda jedna ma svoj pribeh (zial nie pozitivny) a z toho vyplyvajuci dovod preco si plati DNP...kazdy pripad je iny....napisem aj svoj....pracovala som od 18tky, VS som si robila externe popri praci.....v januari som prisla o pracu a v marci som otehotnela a hoci som mala odrobenych 8 rokov stat sa na mna z vysoka vykaslal a nemala mi byt priznana ziadna materska...len 4500 sk z uradu prace....bolo mi do placu od nervov ako som nevedela pochopit tento princip, makas, platis dane a aj tak nikoho nezaujima z coho teraz uzivim dieta.....tak som sa zacala hrabat v zakonoch a narazila som na Mihalov blog....na jeho radu som sa prezamestnala a zrazu hop mala som najvyssiu moznu matersku! zneuzila som system? Jasne! a vobec sa za to nehanbim ani nemam so sebou moralny problem ani nic co by ste odo mna asi ocakavali....bola som so sebou spokojna ze som predsalen prisla na to ako uzivit seba aj dieta! vedela som ze nechcem ostat len pri jednom dietati a vedela som ze kedze som nezamestnana tak mi nevznikne narok na matersku....zase som bola zufala z toho ze mi tento stat jednoducho len hadze polena pod nohy a neumozni mi mat druhe dieta lebo zo 190 eur neuzivim ani to prve....tak som zase sadla za internet a zacala sa hrabat v zakonoch a samozrejme som si znovu preluskala Mihalov blog....a co som tam nasla...straaaasny kopec rad a prikladov ako kedy kde a preco sa dat dobrovolne pripoistit....vedela som ze chceme druhe dieta....vedela som ze stat sa na mna znovu vykasle....tak som si zacala platit DNP.....a potom uz samozrejme klasika....otehotnela som, mala som narok na matersku...a teraz ked mi ochorie dieta tak si cerpem OČR.....Mam sa za to hanbit? Su stovky inych ludi ktory okradaju stat o nemale peniaze a veselo sa vam usmievaju z TV obrazovky do tvare! A hanbia sa za to? A tam ide o ine sumy, nie tu o nejakych par stoviek eur... Vyuzivam system? Jasne! Lebo keby som to nerobila tak nemam deti, alebo teda mam a ani si neviem a nechcem predstavit ako by som ich uzivila, pretoze len najom platime 206 eur!!!! a stat mi da 190!!! Nemam vobec zle svedomie z toho ze som si cielene platila DNP a ze ho dokonca aj vyuzivam na OČR, preboha ved na to je urcene! Dokonca mam skor dobry pocit z toho ze som si "sama" vzala od statu to co mi mal zabezpecit on. A je velmi luto mamiciek ktorym to teraz kvoli zruseniu DNP nevyjde, su tehotne a plne neistoty z toho z coho budu zit a zivit svoje dieta ked im vezmu matersku z DNP!
Ak chcete kydat na niekoho kto systematicky vyuziva system, nech sa paci navstivte najblizsiu romsku osadu vo svojom okoli a mozte tam recnit o tom kolko maju deti, ako rodia deti preto aby na nich brali detske pridavky....ved 22 eur na jedno dieta....ked ma jedna zena v priemere 6 deti...to je uz sumicka co? a dostavaju aj ine vyhody, prispevok na byvanie, najom platit nemusia, za odpad platit nemusia...a kolko ho vyprodukuju ze? dostavaju prispevky v hmotnej nudzi, v lekarni maju lieky zadarmo!!! vedeli ste to? stat sa o nich pekne postara! Tam vase slova budu opodstatnene 😉

mojmacik
22. nov 2011

@eva580 😠 ,pises,ze DNP si platis cca 3 roky a ja si ho platim teda VIAC konkretne od 1.6.2006 a zamestnana som uz 20 rokov, +5 rokov VS,takze ak si myslis,ze som nejaka zaba tak si na omyle... dalej nepisem o mnozstve deti ale o trojickovom tehotenstve a za dalsie aj ja som si vzdy poctivo vsetko platila a pracovala...za cely ten cas ako som zamestnana,som bola 1x na PN s chripkou....potom 3x po potratoch....to som stale nebola DNP az potom som sa pripoistila a vyuzila som to ,co som ti uz raz pisala...no myslim,ze uz mas v tom gulas,lebo hladinu si tu poriadne rozcerila ...a vobec neurazaj tu uz kohokolvek.....staraj sa o seba alebo sa chod stazovat na lamparen...

elienka
22. nov 2011

@eva580 aj ja som "zneužila" legálnu cestu ako získať maximálnu materskú, inak by som dostala len rodičák. aj ja som si napánovala tehotenstvo a vdaka bohu mi moje plány vyšli. Takže máme našu princezničku a kopu vecí, čo sme si pokúpili za to DNP, mali sme vianoce celého pol roka. Dokonca už neviem, čo si nadeliť pod stromček, veď mám už úplne všetko (snáď okrem nového auta). Ja na tom nevidím nič zlé. Je mi ľúto tehotných, ktoré žijú momentálne v neistote ako sa to celé vyvinie. Dokonca aj môj 56 ročný otec si platí DNP celé roky, je na 70% invalid. dôchodca, za ten svet mu nechceli pridať to 1% aby mal plný invalidný, takže tých 30% si kompenzuje jeho občasnou maródkou z maxima. A toto je zasa jeden človek a jeden príbeh, neviem či zrovna môj otec, ktorý sa zodral z roboty a preto je invalid, zrovna toto zneužíva.

hankky
22. nov 2011

joj nestiham citat posledne dve strany odkedy som pisala ten svoj siahodlhy prispevok.....ale viete co? ja som na to prisla!!!!! EVA je maskovany Mihal 😀 Iny dovod preco je tu som nenasla 😝

sisulik82
22. nov 2011

@kacenkaharris lenze ta ciastka sa nemoze pol roka menit, aspon tak mi povedali na socialke...cize az po polroku sa da znizit na minimum...