Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

katarina104
24. nov 2011

radičová je proti, možno budú nejaké zmeny uvidíme 🙂

maminka142
24. nov 2011

@gapa ahojkaj prosím ťa chcem sa ťa opytať, ak zanikne DNP, že už nebudu dostavať mamičky na materskej viac peňazí, tak sa chcem opýtať, to sa vzťahuje aj na PN? Či len na materske? 😕 Ďakujem 🙂

oskvarka
24. nov 2011

@gapa prostim ta a podla toho navrhu sa bude teda aj PNka tak isto brat ze sa bude vyplacat do tych 2 rokov (teda ak mas v poslednych 2 rokoch splnene podmienky) ? pripadne nejaka lehota...

alibabaa
24. nov 2011

@katarina104 tiez som vcera pozerala, .. dufam, ze zabojuje za zmeny s dnp...

katarina104
24. nov 2011

možno to urobia tak,že sa bude dať len DNP pri materskej a nie pri PN a OČR, prečo by mamičky, ktoré nepracujú mali by byť diskriminované,,,nikto za to nemôže ak nemá prácu

milena35
24. nov 2011

´Dobrovolne poistenie nezanikne...SRje pravny stat,a obcan v nom,musi mat aj tuto moznost.....jedine,co mozu obmedzit..je to,ze z dobrovolneho poistenia....nebude mozne cerpat materske davky...iba Peen a Ocr.......ale podla premierky..ani s tymto sa moc nestotoznuje...a je na nej vidiet,ze by tento problem najradsej nechala na novu vladu..........

katula77
24. nov 2011

@milena35 neboj sa teraz sa ide rozputat taka stvava kampan proti "mamickam spekulantkam", ze to zlomi aj radicovu ved vsetci ostatni su za zrusenie, cize asi utrieme usta ☹ a zakryju to zvysenim materskej, ved uz je k tomu vsetko prichystane...

milena35
24. nov 2011

@katula77 Nezdielam tvoj nazor..dnp nezanikne....

leleh
24. nov 2011

ahojte, ja si to platim od 12.4.2010 (platim z max. a momentalne som nezamestnana) a ide ma porazit z tych zobrakov v parlamente, clovek aby sa bal ci bude mat co jest ak si dovoli mat dieta 😠

dzudka
24. nov 2011

@leleh mna tiez z toho porazi....

eva580
24. nov 2011

@milena35 aby si mala pravdu, potesi vsetkych

roberta31
24. nov 2011

teraz na TV JOJ bolo,že ,,pan,, Mihal vlastne chce matersku navyšit,ale nie predlžit.Ja len dufam,že radicova bude na nasej strane!

mokilko
24. nov 2011

@roberta31 ale ale, uz zrazu nie predlzit? to je teda piiiiiip !!!!!!!!!!!!§§

mokilko
24. nov 2011

a sak nech si tych 6 tyzdnov necha, debo, len aby to zostalo tak ako bolo a je.

roberta31
24. nov 2011

@mokilko ano,len navýsit.Predlžovala by to až nova vlada a to od roku 2013!!! No ako som sa teraz vytocila!Ved to,len aby to tak ostalo...

mokilko
24. nov 2011

@roberta31 nech si nechaju aj 5%, aj 6 tyzdnov................... nech nerobia s tym nic........ ako Radicovu neznasam, ale ako vidim, ako jedina zenska sa postavila proti tomu, co chlapi o tom vedia.........

mimkaa2607
24. nov 2011

@roberta31 hm ale tak dajme tomu, že napr mamička ktorá nastupi v auguste na matersku tak po novom roku bude dostavať 40tyzdnov? alebo len 34....no ja si myslím, že oni si z toho už robia bordel ... a ako napisala mikillko nech to nechaju tak ako to je a bude každá mamička spokojná ...

katula77
24. nov 2011

@mokilko , ono ak si si nevsimla iveta je len taka figurka vsetko tahaju zo zakulisia miklos s dzurindom, ona nic nezmoze, povedia ze ona ekonomicky tomu ani nerozumie, dnp je de facto v tahu, opakujem vsetci su uz za zrusenie dnp a zvysenie materskej, minister financii, minister social.veci a rodiny a prezident, cize s nim aj fico so smerom, teraz im staci uz len tych 76 hlasov, radicovu k tomu vobec nepotrebuju...

katula77
24. nov 2011

@milena35 aby si nebola prekvapkana, ja som uz tym zmierena ☹

jajabajaja
24. nov 2011

@gapa Dakujem za odpoved 🙂 aj za ochotu najst si na nas cas 😉

roberta31
24. nov 2011

@mimkaa2607 chce to nechat povodne, 34 týždnov.Aj celý buduci rok.Až od roku 2013 by to malo ist na 40 týždnov.

jajabajaja
24. nov 2011

Cele je to na hlavu. Z mamiciek su spekulantky, ktore sa chcu obohatit na ukor statu...!Tak to je sila. Ked povedia A, preco nie aj B? Kolko zien si plati DNP a nestihnu splnit podmienky z roznych pricin alebo porodia predcasne a peniaze, ktore nasukali do poistovne nikdy neuvidia?!O tom sa mlci!!A pritom verim tomu, ze su to pekne sumicky. Napriklad mamicky, ktore si roky platia dobrovolne nemocenske, pokusaju sa o dietatko a nakoniec zistia, ze su neplodne a dieta si adoptuju, v podstate svoje prispevky "venuju" SP. A este aj to malo, co si mozeme pri tych smiesnych statnych davkach prilepsit nam chcu vziat....hlavne ze oni maju napratane vrecka!A to nie je na ukor ostanych?

suem
24. nov 2011
katuskaaa29
24. nov 2011

@suem toto co je za nadpis, nech sa nehnevaju, nech si pozru kolko spekulantov pobera invalidny dochodok a podobne, a to ze mamicky, si chcu prilepsit co je na tom zle, a neprilepsime si na dlho, a za to aj zaplatime, tie peniaze co mesacne platime vedeli by sme dat aj niekde inde, no a pan minister nech je ticho, predtym nez sa dostal do terajsej funkcie, akurat on bol ten co radil mamickam ako vybabrat so statom, a ako mat najvyssiu matersku, nemam rada takychto ludi, ktori tak tancuju ako im muziknati hraju, nech sa nehneva

suem
24. nov 2011

@katuskaaa29 To je na inu debatu, len ma to pobavilo 😀 No ale tak je to spekulacia - legalna ale spekulacia 😉

mima595
24. nov 2011

bohuzial, asi musim suhlasit s katulkou77...p. Radicová už tokokrat povedala, že s DNP sa do volieb nic robit nebude, ze nebudu ziadne zmeny, ale Mihal asi trpi hluchotou 😀 , lebo on si svoje hudie dalej a predklada navrh za navrhom.......
bodaj by to nebola pravda, ale nemam z toho dobry pocit....

milena35
24. nov 2011

No nedá mi nespýtať sa: pán minister Mihál: ste matematik. Porátali ste už, o koľko ste vaším pričinením vy sám znížili príjmy Sociálnej poisťovne? Mám na mysli vaše dlhoročné aktivity v podobe v úvodzovkách „cenných“ rád špekulantom, ktorý si osvojili vaše rady typu „ako sa vyhnúť odvodom“,“ ako neplatiť dane“. Koľko podnikov a živnostníkov takto neplatilo odvody na základe vašich rád? Je to len tých 25 tisíc samostatne zárobkovo činných osôb, ktoré – ako sám uvádzate v dôvodovej správe - v rokoch 2006 – 2009 riadiac sa vašimi verejne prezentovanými nehanebnými radami prerušovali svoju činnosť a takto sa vyhli plateniu sociálnych odvodov? Alebo sú to vyššie čísla? A o koľko prišla Sociálna poisťovňa, keď ste vy sám dlhé roky neodvádzali odvody na sociálne poistenie z vašich príjmov?

Ani trochu sa nehanbíte, že teraz chcete tieto prostriedky, ktoré ste takto svojrázne sebe a ďalším špekulantom ušetrili, vytiahnuť z vrecka slušných pracovitých bežných ľudí platiacich si poctivo odvody po celý život? A vôbec sa nehanbíte sa, že ste všetkých oklamali, keď im namiesto sľubovaného znižovania daní a odvodov siahate do vrecák zvyšovaním daní, zvyšovaním odvodov a znižovaním príjmov z ich poctivej práce? No ale nemali ste už odvahu postaviť sa zoči–voči napríklad dôchodcom či občanom so zdravotným postihnutím, keď ste odignorovali ich pripomienky a vôbec ste nezabezpečili zvolanie oboch rád vlády, aby ste si s nimi vydiskutovali veci!! Osobne považujem vaše počínanie v kresle ministra sociálnych vecí nielen za vrchol amatérstva, ale zároveň aj za vrchol arogancie premiešanej so zbabelosťou..................

mima595
24. nov 2011

@milena35 - suhlas, suhlas a este raz suhlas...vyborne si to napisala.....