Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

milena35
24. nov 2011

@mima595 ....pozor..nie ja..toto su slova pani Tomanovej..v diskusii o novele socialneho zakona.....tak som rada,ze opoziicia nespiiii.............

mima595
24. nov 2011

@milena35 - to vazne???? to si ma potesila mozno este viac 😉 .....

monka9999
24. nov 2011

@mima595 mne volali zo socialky ,že ak neporodim ani o den skor tak mi to priznaju.a že ked mi to v decembri odklepnu tak žiadne januarove rušenie sa ma netyka.lebo by som to už mala schvalene.tak len nech tam maly čuči.

mirka3211
24. nov 2011

Ahojte, keď si chcem uplatniť materskú aj z posledného zamestnania aj z DNP, tak musím mat 540 dní platené poistné, a nie 270? aj keď v DNP pred nástupom na materskú splním 26 týždňov? z "poradne sociálnej poisťovne" mi prišla takáto odpoveď, že môžem čerpať aj z posledného zamestnania, aj z DNP, ale si musí vybrať len jedno z toho, lebo keby som chcela čerpať dve materské, tak neplatí 270 dní, ale 540 dní... tak som z toho debil, nemáte niektorá skúsenosť? 270 spĺňam ani s medom, 540 nestihnem.. to vychádza niekedy až v máji 2012, ale to už bude mať malá dva mesiace... nejak spätne sa asi nedá požiadať o materskú z DNP, všakže? trebárs, že by mi už potom neplatili celých 36 týždňov, ale už len ten zvyšok od kedy by som požiadala... poraďte prosím

sashabb
24. nov 2011

@mirka3211 osobne som nič také ešte nepočula, veď nebudeš poberať 2 materské 😕 Budeš poberať zo zamestnania a z DNP tiež s tým, že DNP vlastne dorovnáva maximálnu MD.

mirka3211
24. nov 2011

@sashabb to mi dnes odpisali zo socialnej poistovne, aby si bola v obraze... a su to kvazi dve materske, pretoze max zaklad je tusim nejakych 1112€, alebo tak, zo zamestnania isli odvody z VZ 605€ a na DNP som si platila z VZ 500€... tak nechápem s tými 540 dňami, aby som si mohla uplatniť z obidvoch.. 270 dní splnené, DNP bude trvať pred nástupom na MD 26 týždňov... takze ako tak ratam, zo zamestnania by som mala mať matersku 363€ a z DNP zas300€... teda dokopy 663 (to je kusicek pod maximom, to by bolo super) a odpisali mi, že kedže nemám 540 dní, že si môžem uplatniť len z jednej... tak to čo...

sashabb
24. nov 2011

Mňa by inak zaujímalo, prečo Mihal stále spomína iba "špekulantky mamičky" ??? a ostatní ľudia čo využívajú DNP na PN alebo OČR už ako niesu špekulanti? Či PN a OČR je niečo viac ako MD? Veď na PN sa dá byť omnoho dlhšie ako je MD

sashabb
24. nov 2011

@mirka3211 tak neviem kto tam odpisuje, ale podľa mňa je to maximálna blbosť. Veď takto sa "to robí" že si DNP doplácaš do max. VZ aby ti vyšla max. MD.
Čiže nechápem vôbec prečo ti toto napísali. Podmienka je 270dní a po tomto splnení máš nárok na MD aj z DNP.
Čiže by si mala mať MD tak ako si napísala (663€)

mirka3211
24. nov 2011

@gapa ahoj, pred chvilkou som vlozila prispevok, mozes mi prosim prezradit tvoj nazor?? dakujem 🙂

citena
24. nov 2011

A teraz jeden dotaz, ako to funguje teraz, myslím pred plánovanou zmenou. DNP si platím od februára tohoto roku, z maxima. 270 dní mi už uplynulo, v prípade ochorenia detí by som si teda mohla uplatniť ošetrovné. V blízkej dobe plánujeme ešte jedno dieťatko. Má uplatnenie ošetrovného z DNP, prípadne PN-ky, vplyv na neskoršie vyplácanie materského? Nerada by som si tým, že si vyberiem ošetrovné ublížila tým, že mi potom niekto napríklad povie, že kvôli tomu, že som už niečo z DNP čerpala, nemôžem čerpať materské z maxima. Pýtam sa na to, ako to funguje teraz, nie ako to bude fungovať po zmene v DNP. Ďakujem.

radkovadanka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katula77
24. nov 2011

Tak, pozerala som spravy teraz o piatej na markize, hovorili tam o materskej, tak tam zrusenie dnp je hotova vec, o tom sa ani nebavia, teraz je len otazne ci okrem zvysenia materskej ju aj predlzia alebo nie, ja som to davno vravela ze je uz vsetko dohodnute, teraz sa len tak pomedzi riadky dozvieme postupne vsetko.

zuzmor002
24. nov 2011

@mirka3211 Prečo 540 dní? To je fakt nejaké čudné! Všade sa predsa uvádza 270 dní, nie? Ty si platila DNP popri tom, že si pracovala nie?

nadhera
24. nov 2011

@sashabb
zaujimave,ze Mihal,pokial nebol ministrom, tym "spekulantskym maminam" radil,ako z toho statu vyzmykat co najviac a to LEGALNE!!!

suem
24. nov 2011

@nadhera Stal sa cap zahradnikom. 😨 On presne vie kde su slabe miesta ved ich sam vyuzival.

nadhera
24. nov 2011

@suem ved tototo 😠

bubinko83
24. nov 2011

baby akože niektore nehnevajte sa už na mna a viem že to je aktualne ale nič ine sa tu neprebera len či to zrušia alebo nie. Nikto z nas to nedokaže ovplyvnit,tak nechapem načo to stale preberat a rozčulovat sa nad tym . Ak som dobre počula tak mamičkam ktore si ešte len začali platit to nepostihne a aj pri zrušeni im materska vyplatena bude takže nikto o svoje peniaze nepride.Nie? Je to smutne aj mne bude luto ked to zrušia ale načo si kazit každy den niečim čo neovplyvnim 😉

radkovadanka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elise
24. nov 2011

@bubinko83 to je zatial iba návrh v utorok sa to bude preberať ako návrh medzi poslancami, je šanca aspon dao spomaliť zvrátiť alebo "dostať za vodu" o najviac tých ktoré platia.

milena35
24. nov 2011

..poprosim o skusenost s ocr...pri osetrovani clena rodiny..konkretne manzelky...musi byt na peen,ak chce muz na nu ocr?....dik.......................

zuzanamatko
24. nov 2011

Prosim o radu poberam podporu v nezamestnanosti a platim si dob.nemoc.poistenie,narok na PN mam lebo podmienku mam splnenu,len neviem ked chcem ist na pn a poberam podporu ci o nu v pripade pn ,alebo ocr nepridem.Kebyze idem na 10 dni na pn,tak by som o to dlhsie poberala podporu.Poslednu podporu budem mat vyplatenu v januari za december,tak potom by som poslednu za tych 10 dni dostala vo februari?.A este by som potrebovala vediet,ked som podala v novembri odhlasku a v zapati prihlasku aby som mala maximun,v pripade pn by sa my tych 26 týzdnov este o 10 dni posunulo alebo nevadi ze budem mat pn,alebo ocr?Dakujem

elise
24. nov 2011

@milena35 mužovi ženin ošetrujusi lekár vystaví Očr ak si plati dobrovolne nemocenske tak 2x, chorá nemusí byť na pnke môže mať dovolenku alebo neplatene voľno

milena35
24. nov 2011

Napisala som p.Tomanovej,v mene vsetkych mamiciek...nech za nas a hlavne za vas,co sa chystate priviest na svet dietatko.....zabojuje v parlamente.....napisala som jej vsetky dovody preco nezrusit dnp.......ODPISALA MI.....ze dakuje za mile slova a ze spravi preto vsetko.....tak,ako sa snazila v case ked bola mimisterka........UZASNE na tom je to,ze mi odpisala do hodinky......este malicka nadej.....existuje..... 🙂 🙂 🙂 🙂

elise
24. nov 2011

@zuzanamatko o počet dni pnky sa ti redlži doba poberanie podpory, čiže dnom pn sa ti zastaví podpora si napríklad pnk 3 mesiace po troch mesiacoch si môžeš dovyberať podporu

radkovadanka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzanamatko
24. nov 2011

@elise Dakujem za odpoved,takze sa nemusim bat ze pridem o podporu a co sa tyka tych 26 tyzdnov,neposunie sa mi to?

elise
24. nov 2011

@milena35 riešim to aj cez iných poslancov tomanová vždy odpísala hned aj vlani ked sme jej písali listy 🙂 ale su aj iný poslanci ktorí pomáhaju🙂

elise
24. nov 2011

@zuzanamatko neprídeš o podporu iba sa ti zastavi- preruší a potom budeš pokračovať dalej🙂

milena35
24. nov 2011

@elise preco 2x ocr?

zuzanamatko
24. nov 2011

elise Ešte by som potrebovala vediet do kedy mam zaniest pn na socialku a ci to mam nahlasit aj na up.Ďakujem