• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Dobrovoľné nemocenské poistenie

7. augusta 2017 
@slabejka22 to je dobry napad...lebo nie som si sice ista
ale myslim ze mozes poberat aj rodicak aj PNku
30. nov 2011 o 13:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@milena35 ty si vždy optimistka to sa mi pači :wink:
30. nov 2011 o 13:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Poberanie RP a nemocenskej davky sa nevylucuje......
30. nov 2011 o 13:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
to znamená, že ak je prerušené, že asi by už nemali zatiaľ o tomto návrhu rokovať a do volieb by malo ostať pri starom? Nemôže to prejsť cez poslanecké návrhy?
30. nov 2011 o 13:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@renata1973 No,ja si od zaciatku myslim,ze sa to nezrusi....ono,to nie je take jednoduche.....a ako pisem,neni cas.....a pani Radicova,aj ked ju nemusim....si nas zastala...ale volit ju nebudem....
30. nov 2011 o 13:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
Ahojte mamicky ako to vlastne je najnovsie? alebo nikto nic nevie? Ja som volala na soc. poistovnu, mám tam tetu a tá mi vobec nic nevedela povedať. Totiž som od septembra DNP a teraz v decembri si idem zvysovat na maximum. No a volala som jej ze ako to vlastne teraz s tymi zakonami je ci vobec dostanem v juny 2012 zvysenu matersku alebo nie (som nezamestnana). Ona mi vravela ze na soc. nic nevedia ze ci sa to nebude rusit uplne a teda neviem ci si mam teda zvysovat z minima na max alebo co.... predsa je to dost penazi.

Kamoska sa chcela teraz v novembri poistit a na soc jej povedali ze sa jej to uz neoplati, ze sa jej peniazky nevratia...
30. nov 2011 o 13:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dobry den mohol by mi tu niekto pomoct mam v hlave s toho strasny chaozz.Pri prvom dietati som bola dnp od 10.12.2008-31.1.2010 vo vyske 28 eur potom som nastupila do prace a od 1.1.2011 som platila na odporucenie soc.poist iba z minima tj asi 15 eur a ako som zistila ze som tehotna zacala som si platit viac .Od 1.9 som si zvysila na 3O eur.Ale od 19.8 som pn a az teraz som zistila ze som si mohla ulpatnit s Dnp aj pn tak som isla k lekarovi a ten mi spatne vcera vystavil pn od toho augusta.Som zamestnana s prijmom hrubym asi 425 eur.Termin ma matersku mam koncom februara.Teraz uz nemam platit dnp lebo som pn tak neviem ci mi nevratia aj tie 3 mesiace od septembra co som platila s toho vyssieho kvoli tej pn-ke.Aka by mi vobec vychadzala pn z dnp a materska ???Nemam ak sa to bude dat ist tu pn-ku zrusit s dnp?Ja by som radsej mala vyssiu matersku ako pn.Fuuu uplny chaoz a nedostatok informacii.Prosim pekne o radu co robit.
30. nov 2011 o 13:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@fide nechápem panie na sociálke, ktoré takto radia, keď sa stále nič nevie. Som zvedavá, že ak sa nič meniť nebude a tvoja kamoška ostane tehotná a bude lamentovať, prečo sa v novembri nepoistila, či sa jej tá pani ospravedlní, že však ona nevedela. Nemám rada takéto pracovníčky, ktoré figu vedia a tvária sa ako veštice. Ja som sa práve v novembri poistila a radšej si zbytočne zaplatím 2 mesiace ako pre 2 mesiace plakať.
30. nov 2011 o 14:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (6)
@anjelik007 Aha takže mi v podstate teraz nikto nevie povedať ako to bude... aspoň približne....no ved ja v podstate to mozem tiez tak urobit, ze dam sa poistit z maxima ale doba splatnosti kazdeho mesiaca je do 8 kazdeho noveho mesiaca tak pockam do zaciatku januara a ak sa to naozaj zrusi tak uz z maxima nezaplatim ale ak sa mi to oplati tak si to este do toho 8.1 stiham zaplatit....lebo mne z maxima vychádza nejakych 45 a to je dost oproti tomu ze teraz platim 15 eur
30. nov 2011 o 14:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dievcence, neviete, ako by to bolo, keby schvalili ten novy zakon a ja by som nemala k 1.2.2012 ukoncenych 270 dni? Ako platitelka DNP, ale ako nezamestnana neevidovana na urade prace. Viem, ze ak zanikne nem.poistenie pocas tehotenstva, vztahuje sa na zenu ochranna lehota 8 mesiacov . Ale co tie, co si cele nem.poistenie platia samy (cize nedoplacaju len rozdiel, aby si navysili matersku)? Ved to by si kazda zaplatila len 270 dni a potom prestala platit na tie dva roky a potom zase zacala... viete co myslim? :sweat_smile: Bude potom platit tiez to pravidlo 8 mesiacov, ci ako to myslia, ze si doplatis tych 270 dni a potom uz nesmies platit dalej (ak by to schvalili)? Ja STALE tomu nerozumiem! :confused:
30. nov 2011 o 15:02  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@milena35 ahoj, dufam, ze neotravujem, mozem sa spytat, som na RD (TPP mi stale trva) s prvym dietatom (ma 2 roky) teraz nastupujem na druhu matersku 23.12.2011. Chcela som sa spytat, ci by som mala narok na PN zo zamestnania ak ma doktorka vypise od 12.12.2011-22.12.2011. Dakujem za kazdu info
30. nov 2011 o 16:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Podla mojich najnovsich informacii...navrh bol stiahnuty...a uz sa s tym nebude nic robit......tak sa vsetky teste..... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
30. nov 2011 o 18:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (6)
@milena35 takze si spokojne mozem platit dnp zatial? nebudu to rusit, ako bolo avizovane? troska mi odlahlo, ak je to tak.. :astonished:
30. nov 2011 o 18:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jankohrasko - to by si musela najpv nastupit do zamestnania, až tak by ti vyplatili PN zo zamestnania...len neviem, či len z minima, alebo aj potom neviem, ci by si nemala problem s materskou, lebo tu by ti tiež musel platit zamestnavatel, ale z VZ nie pravdepodobneho....no neviem, ci si to zbytocne neskomplikujes...skus sa spytat Gapy, ale predpokldam, že bude chciet viac udajov
30. nov 2011 o 19:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Kočky poraďte! Som na PN počas RD od 3.11. moja obvodná lekárka mi dala posudkovú komisiu na 7.12. to bude mesiac.. ešte som sa s tým nestretla, môže byť pri posudkovej komisií problém, že som na RD a poberám PN?
Diagnozu mám potvrdenú aj u neurologa ohľadom chrbtice a aj pravidelne chodím na rehabilitácie!
Prosím Vás poraďte alebo hoďte svoje info! Vďaka!
30. nov 2011 o 19:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jankohrasko eli ak sa nepletiem, tak mas narok na pn z dnp. zo zamestnania urcite nie, ved co s tym ma zamestnavatel ked si na rd...
30. nov 2011 o 19:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jasminet Dakujem Jani za info, lebo v SP mi nevedela povedat, a tiez sa branila, ked som sa jej pytala o DNP, islo to z tety ako z chlpatej deky.. Vsade citam nieco ine, tak mam trocha chaos :angry:
30. nov 2011 o 19:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mima595 Dakujem za info :wink: Dam si len PN z DNP a potom sup na MD :slight_smile:
30. nov 2011 o 20:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
dnes som si bola zaniest pn z dnp na socialku.zapocula som rozhovor tetusky spoza prepazky,co vysvetlovala panicke predo mnou,co si chcela zalozit dnp,ze nic neni iste a nevie sa ako to dopadne.ale to bolo rano pred rokovanim.snad uz daju pokoj s tymi zmenami,ved takto clovek nerozmysla nad nicim inym :unamused:
30. nov 2011 o 20:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@milena35 odkila to vies? je to doveryhodne? uz by som sa konecne rada tesila :slight_smile:
30. nov 2011 o 20:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mianc aký mali dôvod dať ťa na posudkovú?
30. nov 2011 o 20:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luna22 že som na PN už mesiac.. nič iné..
30. nov 2011 o 20:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mianc veď mesiac nie je taká dlhá doba, kto kto vyberá ľudí na to?
30. nov 2011 o 20:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mianc - kamoska bola na operacii stitnej zlazy /ale este v r. 2009/..marodovala potom skoro 3 mesiace, a potom jej dr. povedal, že jej už musi ukoncit PN, lebo bude musiet ist na posudkovu...a tiež brala rodicak, aj PN z DNP....ale na posudkovej nebola
30. nov 2011 o 20:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Maminky,neviem,ci poznate tuto stranku,ja ju sledujem a su tam pravodelne aktualne informacie o DNP..

http://moje.hnonline.sk/node/8167?page=8#comment-52732
30. nov 2011 o 20:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kacenkaharris ak by to tak schválili, tak si môže doplatiť do 270dní. ale ochranná doba 8 mesiacov je len pre tehotné. čiže ak by si v tom čase nebola tehotná, tak sa na teba ochranná doba 8 mesiacov nevzťahuje (8 mesiacov je ochranná doba do nástupu na materskú)
30. nov 2011 o 20:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no ked to nasa vlada zrusi tak su total obr pííííííííííííííííííp ... ja som politiku nikdy neriesila ale miesto poisteni aak ho zrusia zainvsetujem do bilbordov a vylepim im to rovno pred ministerstvo s odkazom ako si ich deti papkaju kaviar a tie nase veci z vypredaja, hovada !!! lahko sa im rozhoduje ked maju plne konta demnti grrr :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:
30. nov 2011 o 21:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@darinkazv Vdaka. No tehotna sa byt posnazim :wink: . Len som sa bala, ci sa ta ochranna lehota vztahuje i na tehotne nezamestnane a neevidovane na urade prace alebo len na zamestnane, ktore si doplacaju DNP. Cize ak si doplatim v lete 270 dni, tak vobec nebude vadit, ze na matersku nastupim az povedzme v novembri a nebudem medzitym na PN alebo nieco podobne??
A ak sa v 2012 nic nezmeni v zakone, tak je to tiez tak, ze staci len doplatit 270 dni, alebo musim platit az kym nenastupim na matersku? :confused:
30. nov 2011 o 21:11  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
http://www.youtube.com/watch?v=BmFcqQq5BWk baby toto si vypocujte .spravy o dnp na radiozurnal.je to kratke cca dve a pol minutky :slight_smile: .este stale to nie je uuuplne ok,ale ... lepsie ako drotom do oka :grinning: :grinning: :grinning:
30. nov 2011 o 21:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@mima595 to by nebol problém, kedže predchádzajúce 2 tehotenstvá som mala rizikové
30. nov 2011 o 21:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok