Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

mufffinka
30. nov 2011

@bobocka juj ako si ma potesila. 😉

bobocka
30. nov 2011

@mufffinka este to nie je uplne v suchu,len na dobrej ceste 😉

slabejka22
30. nov 2011

@darinkazv Tak teraz si ma zarazila... mne pani v socialnej poistovni povedala, ze si nemusim platit DNP a ani sa z neho odhlasovat, ze vraj mi nepride ani ziaden nedoplatok a v pripade, ze by som bola opat tehotna alebo PN tak sa mi to rata tak ako ked som si platila max. vym. zakladu.

mufffinka
30. nov 2011

@bobocka Ale aj toto mi pre tentokrat staci. 😉 Uz by sa konecne mohli zacat zaoberat riesenim podstatnych zalezitosti v tomto state.

bobocka
30. nov 2011

@mufffinka ja sa este moc nechcem tesit,lebo to sklamanie potom by bolo riadne velike.ukracam o peniazky svoje dieta,tych 50 euri mesacne nie je malo,no robim to preto,lebo viem,ze toto moje dieta malo fajn start do zivota,no jeho surodenec tak mat nebude.aspon nie podla toho ako to s nami teraz vypada.preto ak sa k nam druhe miminko dostane,tak nech mam pre neho na zaciatok na kocik,na plienocky(latkovat si budeme,paci sa mi ta idea),nieco mu na knizku dat...aspon ten uvod nech je ok.lebo mat na zaciatok 190euri je riadna smieska.teraz,ked je maly uz starsi(ma cez dva roky),tak je to ok,ale nazaciatok sme potrebovali vela. a tak je to s kazdym novym miminkom.zaciatky su najnakladnejsie. 😒

mufffinka
30. nov 2011

@bobocka No ved toto. Sucasna doba prinasa uz nejako prilis vela sklamani. No pevne verim, ze o tie peniazky, ktore som do toho dala nepridem. DNP si platim od aprila tohto roku asi polovicu z toho, co ty.
50 € je slusna sumicka za mesiac. 😒 A este,ked mas dietatko.
Mohli si dat svojim statistom vycislit kolko ludi DNP naozaj zneuzilo, myslim si, ze by sa to dalo zistit. A potom nech prezentuju svoje zavery. No ale kedze pani ministri ziju v inom svete ako my a riesia radsej male problemy nez tie velke.. 😠

milena35
30. nov 2011

kocky ja platim dnp a dpvn sebe a dcere dpvn spolu...116e a to este chcem navysit vz.....to jednoducho nemozu zrusit......... 🙂 🙂 🙂

bobocka
30. nov 2011

@mufffinka ja si platim od augusta tohto roku a dala som si najvyssi vymeriavaci.nechcela som vymyslat s nizkym a v pripadnom tehotenstve navysovat a neviem co este.ak sa postasti,tak sa postasti.nechcem vyzerat ako ta,co tento system zneuzije. aj ked zas osobne v tom nic zle nevidim.mozno ma za to niekto ukamenuje,no ak si v dnesnej nelahkej dobe maminka zisti podrobnosti dnp a v pripadnom tehotenstve to vie zurocit v prospech svojho dietata,tak preco nie.vsak ziadna zodpovedna matka ( a verim,ze my tu zodpovednymi maminkami sme) tieto peniazky nevyuzije na masaze,umele nechtiky ci dovolenky,ale investuje ich do svojho dietata.a kazde jedno dietatko ma pravo na dostojny vstup do zivota.

michaelapillarova
1. dec 2011

Som si nevsimla, ue to uz viete 🙂

datanka
1. dec 2011

@michaelapillarova presne tak,verejnu diskusiu...ved ten by sa zbadal 😝

michaelapillarova
1. dec 2011

@datanka najprv som ju pridala a potom som citala prispevky 🙂

mimi4419
1. dec 2011

Ahojte chcela by som poradit. DNP si platim od 8.4.2011 čerpať by som mohla zacat od 3.1. 2012. Ale uz teraz som na PN od 25.11. ako mam postupovat. ukoncit prvu PN a od toho datumu sa dat napisat na druhu. Pani na socialke bola moc skupa na slovo povedala mi akurat to ze na tej druhej PN musi byt ina diagnoza. Dakujem

martina2001
1. dec 2011

@mimi4419 nemusí, len si daj odstup medzi nimi aspoň týždeň

milka24
1. dec 2011

kočky som na pn,mam chore dieta uznaju mi očr??

milena35
1. dec 2011

@milka24 Nie...po beranie pn a ocr sa navzajom vylucuje....

mmonika
1. dec 2011

Ahojky babulky mam otazočku: DNP si platim od 8/2011 do teraz .. a dnes som bola so synom u lekarky bo je chory ma zapal priedusiek. a lekarka my vsytavila OCR ze mam zaniest na socialku .. ale ja som vedena na UP ,a este nemam splnenyhch tych 270 dni . Preco mi OCR doktorka vystavila??? to akoze bude platit ,ci ako??? vie niekto???moc dakujem Monika

gapa
1. dec 2011

@mmonika
počas max. prvých 10dní očr si oslobodená od platenia dobr. poistenia, ak to odnesiaš do SP, a to bez ohladu na to, či budeš alebo nebudeš počass tejto očr poberať ošetrovné. Ak bude trvať očr kratšie, tak samozrejme len tolko dní, kolko kal. dní bude trvať.

mmonika
1. dec 2011

@gapa aha dakujem pekne za vysvetlenie .. no ja som dnes čumela na lekarku ako puk ked mi to davala 😀 no aspon už budem vediet...
a možem mať ešte otazočku?? Ked som vedena na UP a som aj na polovičnom ID a mam aj ZTP, ako je to ked sa zamestnam??Bo už 2x som sa mohla zamestanat ,len ma nevzali kvoli tomu ID .. ze by som tam musela u nicj pracovat 2 roky ..tak ma to tak zmiatlo .. . 😖

mimi4419
1. dec 2011

@martina2001 Dakujem

z.vrablova
1. dec 2011

moze si 50% invalidny dochodca platit DNP?

silkos
1. dec 2011

Ahojte, poradte mi prosím. Platila som si DNP a už mi prišlo aj rozhodnutie zo SP. Stačí teraz prestať platiť,alebo sa treba odhlásiť z DNP?

solnicka_nr
1. dec 2011

Pocas poberania materskej platit nemusis...ale zacat musis opat ked budes dostavat uz len rodicovsky prispevok.
Alebo si to zrus ak uz dalej nechces byt ako DNP

salvinka
1. dec 2011

ahojte, viete mi povedat kedy presne bude definitivne rozhodnute ako to bude s Dnp? Chcela by som si totiz dnes teda zajtra podat prihlasku.. rozhodnu o tom este v decembri?

salvinka
1. dec 2011

@silkos staci prestat platit

silkos
1. dec 2011

@salvinka ďakujem ti pekne

bubinko83
1. dec 2011

baby potrebujem poradit ohladom vymeriavaceho zakladu a PN.Poprosim do IP. Dakujem

mirkave
1. dec 2011

@mimi4419 no ja som to mala teraz tak-mala som pn od obvodneho (akutny zapal hornych dychacich ciest )od 7.10. do praceschopna 30.10.. dnp podmienku 270 dni som splnila 27.10.. a vcera - 30.10. ma gyndoska vypisala na rizikove. na socialke mi bolo povedane,ze pn musi vyzniknut PO splneni podmienky 270 zaplatenych dni.cize tebe bude treba nova pn alebo nova diagnoza pokial sa nemylim.

mirkave
1. dec 2011

a k tym milym panickam na socialke - ked som chcela mat oficialne potvrdene,ze kedy presne budem mat splnenu podmienku 270 dni,tak mi len sucho povedali,ze ci neviem pocitat 😖 (a to som zmaturovala s vyznamenanim z matiky).skoro ma slahlo,ochota nadovsetko.chcela som mat len potvrdeny jeden datum a tak strasne moc som ich tym zatazila.len jedna jedina uradnicka bola ochotna a hned hodila do kalkulacky pocet dni v mesiacoch odo dna platenia a povedala mi vysledny datum.a ze by bolo dobre tam nechat par dni "rezervu"........baby,mna tak napada-preco vlastne otravujeme tie panicky?na socialku by nemal nikto chodit a otravovat ich tam.ved aj ony si chcu dat kavicku,vylozit si nohy,nic nerobit a brat za to peniaze.....(samozrejme to myslim ironicky 😀 )