Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

solinkarka
2. dec 2011

@z.vrablova no ja som to tak pochopila ze z DNP sa uz nebude moct cerpat PN ani OCR

bobocka
2. dec 2011

@luciqixina presne tak.teraz nech sa chytro takito ludia na pn hodia,nech aspon daco z toho maju.je to hnus ☹ nech idu do pip s tym ich dementnym balickom ,ktory si proste bezna slovac dovolit nemoze.nehrozi. a uz vobec nie z maxima ☹

jankohrasko
2. dec 2011

http://spravy.pravda.sk/poslanci-schvalili-zvys... tu je pisane ze od I.2.2012 zanikne DNP

oskvarka
2. dec 2011

@bobocka no som na tom cca rovnako tak to som zvedava kedze ja osobne niesom clovek co otehotnie na heslo a na marodky nechodievam... ach jo... :( ...no co skoda sa rozculovat.. trvalo im to dlho ale bolo im lahke sa dohodnut nie o svojich peniazoch... ked ide o ich platy tak sa ako si nehrnu... takze aj mna by zaujimalo ako to bude 270 dni budem mat 8.3 cca a ze ako potom s PN ak nahodou budem...

bobocka
2. dec 2011

btw sas si takto fajne vela volicov odklonila.taketo "spasy" robit pred volbami...no vsak sa im to vrati! ak si myslia,ze slovac je padla na hlavu a zalepia im oci nejakymi trapnymi 5%navysenej materskej ,tak sa mylia!!!!

duratlicka
2. dec 2011

Som zvedava na ten balik poistenia. Ak by to stalo tak, ako doteraz, 110 €, by ma zaujimalo, z coho si to maju ti nezamestnani a zivnostnici, ktori nemusia platit odvody platit.

katula77
2. dec 2011

@bobocka ono je to pohlad z jednej nasej strany, ale tie baby co idu na matersku normalne z roboty, tie jasaju, je otazne ktorych je viac, cize asi tak, nevyhovies vzdy vsetkym, ale to je vsade tak, no nic smola ☹

bobocka
2. dec 2011

@oskvarka no ja pojdem buduci tyzdne na socialku.teraz este nic vediet nebudu .ale ak by tu niekto na to odpovedal,to by bolo super.my sme v obdobi nedavania si pozor,no tento mesiac posta k bocianovi asi nedosla,negativny tehu test a bolesti v podbrusku mi zjavne mrsku hlasia ☹ a ja nemienim teraz zit pod tlakom,ze MUSIM plodit potomka hned teraz,lebo po februari bude neskoro a vyjde mi pre neho smiesnych 190euri a peniaze co som o dnp dala mi prepadnu 😢

lenkaga
2. dec 2011

@z.vrablova podla mna ked na PN nastupis pred zrusenim DNP tak by PN mali platit aj z DNP...ale uz keby si nastupila na PN po 1.2.2012 tak by ti ho neplatili z DNP- aspon tak by to malo byt..
ale ten somar Mihal sa ohana len vyssou materskou a nepovedal, co bude s tymi, ktori budu na PN, alebo budu chciet ist na PN....

bobocka
2. dec 2011

@katula77 az taky dovod na jasanie to nie je je to 5%.to nikoho z biedy nevytrhne.pomoze,ale je to len pozlatko.podla mna to ma cele ovela viac negativ ako pozitiv

luna22
2. dec 2011

a očr a pn bude či nebude? No aspoň vieme koho nevolíme a pri týchto vládach, naozaj nebudem myslieť na dôchodok.

monr
2. dec 2011

@katula77 ja nemať materskú aj z dnp, tak z roboty materskú mám veľmi biednu, ako k tomu prídu keď aj pracujúce maminky, ktoré majú skoro minimálnu mzdu, tam im tých 5 % je tak na 2 veci, fú ale takto napálená som nebola dávno. 😠

junkfoood
2. dec 2011

baby ak si to platim od oktobra, tak to si asi mozem rovno aj zrusit, co?

monr
2. dec 2011

@katula77 neber osobne, ok? 😉 len som klikla na odpovedz, nech to naväzuje

martina2001
2. dec 2011

no tak baby, nezrušili, trochu upravili, ale funguje ďalej to je hlavné.

oskvarka
2. dec 2011

@bobocka no a zamestnany aspon ako to bolo povodne navvrhovane ani ten balicek nemozu platit (ved keby mi chybalo par mesiacov tak by som si to doplatila mozno ale zial...) perfektne tak nie len ze to nedoriesili ale uplne to dokonili a to muto hovoria riesenie, za ktore beru svoje uchvatne platy... hanba im ani sa nad tym nezamysleli.... 😖 😠 😠

bobocka
2. dec 2011

@martina2001 ved ale balicek si nik dovolit nemoze. teda neviem presne ako to sformulovali teraz,ale podla stareho info je balicek 19% z vz.teda najvyssi vz ak chce niekto mat,tak musi platit cez 200euri mesacne.odkial to ma clovek zobrat?

katula77
2. dec 2011

@monr pohoda baby su aj horsie veci, ja len aby som mala kde rodit, ked vidim co sa deje ☹

z.vrablova
2. dec 2011

@lenkaga ... neviem, ako to bude v pripade ochrannej lehoty pocas PN....
No Mihal ma podla vsetkeho navacsie obavy zo vsetkych, ktori sa terza mozu dat na PN (ked maju splnenych tych 270dni platenia) a tak o tom nehovori ....
Mate niekto k dispozicii ten novy navrh zakona, ktory dnes schvalili, ci sa tam neda nieco blizsie docitat?

lenkaga
2. dec 2011

@martina2001 upravili? ved kto si bude platit vsetky tie poistenia spolu...teda cca 35 % z VZ, ked doteraz to bolo 4,4 % ?
nic v zlom, ale to je naozaj vysoka suma mesacne a nikdy sa ti to nevrati...

oskvarka
2. dec 2011

@bobocka no mi sa snazime od leta a teda fakt to neflakame takze asi budu dake stresi problem alebo co... no ved idem na prehliadku preventivnu buduci tyzden ak moja doktorka nebude strajkovat... no skratka kocurkovo 😅 😝

petuska86
2. dec 2011

@bobocka na tej ta3 hovoril tak ze ak uz si to zena plati a teda do toho zrusenia (tj.1.2.2012) nebude mat 270 dni zaplatenych moze si DNP platit dokial nebude mat plnych 270 dni. a potom jej to bude este platit, takze aj materska sa jej bude z toho pocitat.

katula77
2. dec 2011

@martina2001 to bol dobry sarkazmus..., ze trochu upravili..., to akoby chleba zdrzel na 300korun ☹, sranda ako v marnici ☹

bobocka
2. dec 2011

@oskvarka a nezamestnany si to ma z coho platit?z podpory,ci zo socialky? ved to nedava ziaden zmysel!!!! ja som nezamestnana na rd,teda si budem moct balicek platit dalej.moj rp je 190euri a balicek z maxima ma vyjde 200euri cca.odkial??? ved to sa neda.chore dementne hlavy to takto poriesili 😠 😠 😠

nelly3
2. dec 2011

@petuska86
mna zaujima ze ja uz mam splnenych 270 dni platenia DNP tak co teraz a tehotna nie som? uz to nemam platit alebo to mam platit a toho 1.2.2012 to automaticky zanikne? a ked nahodou otehotniem zaciatkom roka tak narok na materkus z DNP uz nebudem mat??

monr
2. dec 2011

katula, máš pravdu, sú aj horšie veci, ale pripadá mi to nefér od mihála, ktorý nám sám radil. Zas keď sme pri tom, tak mne to v podstate môže byť jedno, tretie zatiaľ v pláne nie je, ale predsa ma to štve.

katula77
2. dec 2011

@z.vrablova ono sa moc na pn nedas, idu teraz zo socialky po veci vdaka tym dokorom, teraz to bude inac kontrolovane ☹

bobocka
2. dec 2011

@petuska86 ano viem ,to som videla.lenze mne ide o to,ze do ktoreho datumu musi byt zena tehotna aby sa jej z toho materska ratala.do 1.2 2012,ci do datumu splnenia 270platenia dnp? toto je to co ma matie.kedze ja mam 270dni na konci aprila.

oskvarka
2. dec 2011

@katula77 no co ja viem ja som zamestnana nezarabam vela ale teda vyzijem... ale ta materska z toho.. noc moc...

@martina2001 no ale zamestnany si asi nemozu platit to uprave uz tak im teda dakujem pekne za taku pomoc...

ivuss01
2. dec 2011

ako to bude s odchrannou lehotou na PN? ja tiez mam problem otehotniet, 270 dni budem mat na konci marca, bude mi tam platit ochranna lehota 7 dni?