Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

luciqixina
2. dec 2011

baby ked splnam podmienku 270 dni posledny januarovy tyzden a som tehotna tak januar zaplatim este a od 1.2 uz neplatim nic len kludne pojdem od maja na matersku a dostanem ju maximalnu kedze si platim z maxima alebo sa musim prihlasit od 1.2 na cely balik?? lebo je tam aj ta podmienka 26 tyzdnov nie ?ja uz tolko toho citam ze neviem na com som...

zuzik1983
2. dec 2011

baby tak poradte, CHAPEM TO SPRAVNE?
tak DNP si platim od 1 augusta, teraz som cca 7 tt , podmienku 270 dni budem mat splnenu koncom aprila, nastup na matersku niekedy v juni.takze si do toho aprila doplatim 270 dni a budem mat narok na matersku z dnp, ze?

bobocka
2. dec 2011

@zuzik1983 stastna to zena 😉

katarina104
2. dec 2011

@zuzik1983 áno 🙂

katarina104
2. dec 2011

@evapavla nie budeš mať možnosť si platiť ďalej kým nebudeš mať 270 dní

vavenecka
2. dec 2011

no mňa by to tiež zaujímalo..ja si platím od polovice augusta 2011,predtým som študovala,takže od 1.2. budem musieť platiť viac? ach,musím zabehnúť do socpoist...raz to nemôžu nejako polopate napísať,také formulky dávajú do zákonov,že podľa mňa ani tie tetuše v socpoist to nebudú vedieť 😠

zuzik1983
2. dec 2011

@bobocka @katarina104 supeeeer 😅

katka9900
2. dec 2011

@lias budes si platit do 5.3. sumu ako doteraz, nie cely balik, potom ti to zanikne a dostanes matersku z dnp normalne 😉

katarina104
2. dec 2011

@vavenecka návrh platí iba pre tým či si neplatia teraz DNP

katka9900
2. dec 2011

@luciqixina od februara neplatis uz nic, budes v ochrannej lehote 8 mesiacov, tak podmienka 26 tyzdnov ta uz vobec trapit nemusi 🙂

bobocka
2. dec 2011

inak nechapem tej ochrannej lehote 8 mesiacov.doteraz to bolo tak,ze zena mala narok na matersku ak splnila podmienku 270dni dnp za posledne dva roky a teraz 8 mesiacov 😠 trosku rozdiel 😠 .nech nam povolia doplatit si dnp 270dni,ale nech plati na nas take iste meritko,ako platilo doteraz,preco nie? 😕 🙄

vavenecka
2. dec 2011

@katarina104 super,ďakujem za odpoveď 🙂 takže hor sa na plodenie 😵

katarina104
2. dec 2011

@vavenecka len neviem ako to bude ak neotehotneješ za tých 270 dní platenia 😕

evapavla
2. dec 2011

@katarina104 ďakujem 😉

katkak88
2. dec 2011

baby tak ako to bude so zamestnanými čo nejdú na MD.............napr.splnia podmienku v januári...........a aká je ochranna doba, aby si to mohli uplatniť?

bobocka
2. dec 2011

@vavenecka keby to plodenie take jednoduche bolo 🙂 teda makacka to nie je,povedzme si pravdu 🙂,len ten pozitivny vysledok sa nie vzdy skoro podari 😒

katka9900
2. dec 2011

@bobocka ochranna lehota 8 mesiacov znamena, ze po zaniku poistenia, ci uz bude 1.2. (pre tych, co maju splenych 270 dni) alebo neskor (pre tych, co si doplatia 270 dni- sumu, ktoru platia teraz, nie cely balicek), budu mat narok na matersku z dnp, ak na nu nastupia do 8 mesiacov od zaniku poistenia, takze tie co ste tehotne alebo otehotniete kym vam skonci poistenie, budete mat narok na matersku....

bobocka
2. dec 2011

@katka9900 teda ked ja budem mat 270dni zaplatenych 26.4,tak mam cas do 26.4 aj otehotniet??? ci musim byt tehotna do 1.2.? uz som sa to tu pytala viac krat a ziadna odpoved 😒 vies vzdy len okrajovo a ja potrebujem vediet presne datumovo dokedy mam cas byt tehu 🙂

vavenecka
2. dec 2011

@katarina104 no práve pozerám tú tlačovku na TA3 a veru som sa nad tým zamyslela...bude skvelé,keď som si to platila zbytočne...

@bobocka no mi hovor,po tom čo stvárame by už iné boli tehotné aj 5 krát 😀 😀

katarina104
2. dec 2011

@katka9900 len aby sa tá lehota nezrušila 😒

katarina104
2. dec 2011

@bobocka musíš otehu do 270 dní platenia

lubkasungirl
2. dec 2011

ja si myslim,ze da sa to aj takto - kto si uz teraz plati - nech da odhlasku a potom znova prihlasku a zacne sa mu znova ratat 270 dni - a sup sa na robenie deticiek 😉

katarina104
2. dec 2011

@lubkasungirl no neviem lebo to by si si musela dať aj nový balíček

lubkasungirl
2. dec 2011

@lubkasungirl pripadne zacat marodku pred 1.2. a pokracovat v nej aj po zruseni 😉

bobocka
2. dec 2011

@vavenecka 😀 😀 😀 my mame za sebou len prvy neuspesny mesiac (teda stale mrska neprisla,no uz uz kazdou hodinkou asi pride hnusoba 😠 ) a uz som sklamana 😅 😕 som si myslela,ze to jednoduchsie bude,ked sa nam maly hned zadaril,teda vlastne sme sa onho ani nesnazili a prisiel k nam 🙂

elian
2. dec 2011

@katka9900 prosím ťa takže ten balík budú platiť až tie osoby, ktoré sa prihlásia po 1.2. 2012 ????

bobocka
2. dec 2011

@lubkasungirl podla mna nie,potom po spatnej prihlaske sa uz rataju aj tie dni co uz su zaplatene

vavenecka
2. dec 2011

@katka9900 takže keď mi tých 270 dní končí 10.5.2012,tak ešte plus 8 mesiacov mám na nástup na materskú?

zika20
2. dec 2011

awoj pridala som si ta do priatelov lebo vdim ako kazdemu radis ja som mala tiez problem lebo som bola PN pred porodom a matersku mi neuznali kvoli ochrannej lehote no ale teraz sa uz s tym asi nic neda robit.Keby som niekedy potrebovala poradit ci by si mi poradila.