Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

katarina104
2. dec 2011

@elian 😉

vavenecka
2. dec 2011

@bobocka no ja som čakala už asi dva mesiace,že čosi bude...a bola,mrcha jedna 😠 no a teraz uvidíme,povedala som si,že nechcem otehotnieť,lebo by som rada ešte do zamestnania nastúpila,ale možno sa práve počas toho nechcenia zadarí 😀

lubkasungirl
2. dec 2011

@bobocka nemusis sa hned prihlasit

bobocka
2. dec 2011

@lubkasungirl ano nemusis,ale dni sa ti zas nerataju odznova.otazne je,ze ci povolia sa este teraz odhlasovat a prihlasovat do 2.1 😕

myska183
2. dec 2011

prosim vas, ked mam teraz uz splnenu podmienku 270 dni nakolko si platim od decembra 2010, ale termin mam az 1.6.2012 mam DNP platit dalej do januara vo vyske akej platim a od februara 2012 musim este aj cely ten balicek ci uz si mozem dat aj odhlasku????

apena
2. dec 2011

Keby som si teoreticky chcela platiť DNP aj po 1.2., keď už 270 dní som splnila teraz v novembri, platiť budem až do 31.1. z maxima, tak sa mi to po 1.2. berie ako nové poistenie alebo ako pokračovanie starého? Totiž pokiaľ by to bolo len pokračovanie a ja by som si platila od 1.2. z minima, tak pokiaľ by som nastúpila na materskú do konca roka 2012, mali by mi ako vymeriavací základ brať rok 2011 a teoreticky by som mohla dostať materskú z maximálneho vymeriavacieho základu? Ďakujem.

janadl
2. dec 2011

ahojte, som nezamestnana, dnp si platim 2 roky. co to teraz pre mna znamena... ako asi bude vyzerat balik ktory si budem musiet platit. dakujem

katuskaaa29
2. dec 2011

No baby, akurat som volala s jednou znamou, ze nech poprosi kolegynu v socialnej poistovni, aby mi zistila kolko dni uz mam, kedze ja som DNP raz mala prerusene, a ze ci sa mi to oplati este nadalej platit. Bolo mi povedane, z este ani v socialnej poistovni nevedia co a presne ako bude, maju isst na poradu 8.12. ze nech pockam dovtedy a potom mi povedia ci budem mat na to narok alebo nie. Tak pockam, a dufam, ze mi potom bude vediet odpovedat kompetentna osoba z poistovne, ze teraz ako dalej.

evapavla
2. dec 2011

@katka9900 zánik poistenia myslíš naplnenie 270 dní, pre tie čo už sú v starom
systéme....teda ak budem mať 270 dní naplnených začiatkom marca 12, od tohoto dátumu sa mi ráta 8 mesiacov ochrannej lehoty ? 😕

katuskaaa29
2. dec 2011

@janadl ako som ja pochopila ten clanok, tak bude sa to moc priplacat, ale teraz platis 4,4% z vymeriavacieho zakladu, a potom by si mala platit 35,14%. Ale ako som pisala, este ti ani v socialnej poistovni nebudu vediet poradit, ohladom tohto budu mat poradu ci skolenie az 8.12.

ebelin
2. dec 2011

Neviete niekto ci, ak je clovek na PNke musi platit poistenie v nezamestnanosti a dochodkove alebo je taktiez oslobodeny v tie dni ako to je pri nemocenskom?

janadl
2. dec 2011

@katuskaaa29 dakujem. ja som velmi zvedava na tu sumu

mima595
2. dec 2011

@ebelin - ak poberas PN z DNP a platis si DPvN, tak za tie dni, co si PN neplatis....

poisonblu
2. dec 2011

baby, ta ochranna lehota 8 mesiacov je do nastupu na matersku, alebo do porodu?

nelynka
2. dec 2011

a odkedy sa ta 8 mesacna lehota pocita?
od 1.2. alebo odkedy si doplatim tych 270dni?

veverka84
2. dec 2011

ahojte ja som uplne z tohto mimo vobec tomu nerozumiem, vedela by ste mi niektora poradit od 1.11.2011 si platim dobrovolne z min. zakladu s tym ze ked by som otehotnela chcela som si zvysit na max.tak mi to teda poradili.cize teraz mi je to nic platne a mam to zrusit ci ako?dakujem za odpoved

ivcek
2. dec 2011

a keby som sa prihlasila teraz? da sa to vobec? tehotna nie som - snazime sa.... plati aj tu ta ochranna lehota az kym si nedoplatim tych 270 dni?
Ja uz tomu vobec nerozumiem...☹

katuskaaa29
2. dec 2011

@janadl no ked to bude 35,14% tak to vies vyratat ze by si kolko mala platit, vyrataj to z toho vymeriavacieho zakladu z coho platis teraz 4,4% ja platim z 326eur to je minimlany vymeriavaci zaklad ak sa bore pamatam, tak teraz platim 14,34 eura, z tohto vymeriavacieho zakladu 35,14ˇ% je priblizne 114 eur mesacne

luckas8
2. dec 2011

ahojte babule, ja si platím DDP tiež a teraz budem mať 270dní okolo 5.12. čiže mne to poistenie zanikne(ešte nie som tehotná, lebo sme v lete mali nejaké komplikácie)? či ako to vlastne bude, lebo ten pán minister hovoril, že aj keď je žena už tehotná a má tých 270 dní že jej to platí a ako oni budú vedieť kto je tehotný a kto nie je to je nejaké choré. Viete mi niektorá poradiť čo mám urobiť, lebo momentálne som aj nezamestnaná, či mám ísť na pn, a marodiť pokým sa mi bude dať, lebo ja som to pochopila tak, že to zo zákona zanikne každému či ako to vlastne bude, len neviem keď to má zo zákona zaniknúť tak ako budú vedieť kto je tehotný a kto nie je?ďakujem Vám za rady

poisonblu
2. dec 2011

@veverka84 tiez som zacala platit 11/2011 a rozhodne to rusit nebudem....

ingrid16
2. dec 2011

ja som taká nasratáááááá. syn bude asi jedináčik. 😖

nattii
2. dec 2011

ahojte, chcem sa spytat, ci sa mi pocita Dnp,ktore som mala od 4/2010 a koncilo 9/2010 a 10/2010 som sa zamestnala a aj od polovice 10/2010 som isla na MD,zamestnanie mi skoncilo 7/2011, do tohoto Dnp, ktore som si zacala platit 26.09.2011 som v 14tt. to aby som vedela, ci budem mat splnenu podmienku 270 dni do 1.2.2012,lepsie by bolo keby sa mi to nepocitalo.

baby2
2. dec 2011

http://www.socpoist.sk/tabulka-platenia-poistne...

ja som to pochopila tak ze tych 35% je sucet poisteni, takze nemocenske poist 4,4%. poist. v nezamest . 2% dochodkove - starobne a invalidne - 18% plus 6% !!! plus rezervny fond nejake 4 percenta
suma sumarov maximka je 935 eur mesacne 🙂

petuska86
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vladka1828
2. dec 2011

vrrrr....ale ma riadne vytočil ten Mihál 😠 😠 .....ja si to platím len od konca oktobra, takže ak čím skor neotehotnie, tak dovi dopo 😠

zasha
2. dec 2011

baby vraj sa zvysuje materska!!!!! ze nie 60% z dvz ale 65%

petuska86
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zdenka333
2. dec 2011

@zasha, ahoj a čo z toho keď žene čo zarába min. mzdu vyjde materská len o trochu väčšia ako je rodičovský príspevok, je to nespravodlivé voči ženám, ktoré pracujú a dostanú rovnako ako tie čo nikdy v živote nerobili....

katka9900
2. dec 2011

@bobocka ano mas cas do 26.4. 🙂

katka9900
2. dec 2011

@katarina104 tak to snad nie, o tom nikde nic nehovorili 🙂