Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

snezka11
2. dec 2011

takže po všetkych prečítanych príspevkoch a to čo urobil pán minister, mi napadá len jedno,
plánovali sme druhé dieťa, ale nevyzerá to veľmi dobre, máme prenajatý byt, a naša republika
nevie nič spravit aby sa mladé rodiny mali aspon na ten krátky čas čo poberá žena MD čo je doma
min. s jedným dieťaťom a nemusela sa stresovať čo dať tym deťom skôr do úst a nehovorím o
oblečení, ktoré kolujú po celej rodine, aby tie výdavky boli aspon o trochu menej, ja nehovorím, že
sa máme zle pretoze teraz pracujem ja aj môj manžel a je to v poho, ale na druhej strane aby sme čo to ušetrili,
na vlastne byvanie samozrejme spolu v kombinácii s hypotékou, som sa musela vzdat po roku a pol MD s mojím synom.
Je fakt super, že naším čiernym spoluobčanom všeličo prepáčia dokonca im aj pridaju aby boli na chvíľu ticho,aby sa mohli kludne vo svojich chatrčiach je...ať. a dostavat rôzne príspevky na svoje čavoro.
a normálnym ludom čo sa snažia, pracujú , ale aj tí čo nepracujú vlastnou vinou idu zobrat aj tych debilných cca300 eur aby sa mohli tych 8,5 mesiaca kludne starat o svoje dieťa príp. deti.
V týchto posledných voľbách som volila nášho krasneho a teraz aj veľmi oblubeneho ministra Mihála a vidím, že jediné čo urobil je, že sa prišiel nažrať ku korýtku tak ako ostatní naši sučasní aj minulý predstavitelia a berie iba tým, ktorí majú zabezpečit pre našu republiku, hlavne zrdravích a uvedomelích občanov,
viem že všetko nie je iba o peniazoch, ale ked si myslia že im to dokáže zabezpečit niekto od tych chatrčí tak nech sa páči.
Toto som proste napísať musela lebo ma to nenormálne žerie, čo sa deje v našom štáte.

nelynka
2. dec 2011

@luna303 ved toto ma stve najviac, ze toto nevidi..on sa len ohana tym, ako malo zaplatis a vela dostanes, ale to ze viac ako polovica zien si DNP plati dlhe roky a nevyuzili to ani raz..pre pripad "co keby"...

luna303
2. dec 2011

@czechzuzanaba no tak to potom v TV klamali, pre mňa to znamená platiť z pôvodných 30 € vyše 140 € na tie jeho sociálne balíčky od 01.02.2012.

michaelapillarova
2. dec 2011

a viete co kaslime nanho, hlavna vec nech mame zdrave deti a kompletne rodiny, ved pride na psa mraz.... nech si uzije svoje miliony a nech sa mu dobre v noci liha do postele s cistym svedomim

luna303
2. dec 2011

@nelynka to je pravda, v tomto by som uvítala, že kedy aspoň nechal na pokoji ženy ktoré si to platia viac rokov a odrazu im to má prepadnúť ako dar štátu. Ja si to platím od augusta, ale tiež sa mi nedarí zatiaľ otehotnieť, je tiež vysoko pravdepodobné, že by som to musela platiť viac rokov a zrazu mám platiť vyše štvornásobok ako doteraz?

alubinka
2. dec 2011

to je vazne pravda??? slovna zasoba mi nestaci na oznacenie toho...

demelza
2. dec 2011

@kvetinka211
hovoris mi z duse!!! studujem na dennom studiu, nezarabam ale DNP si platim, pretoze by sme s manzelom babo chceli (hlavne ja este pred tridsiatkou) a z jedneho platu uzivit troch ludi... takto by to bola aspon nejaka pomoc.

mariro
2. dec 2011

len nechapem jedno,kto bude vyuzivat to poistenie,ten tzv.trojbalicek,ked bude taky drahy,nezamestnany na to mat nebude a ten co zaraba ma hadam plat v tej vyske co by malo stat mesacne poistne v max.vyske.
Cize poistenie pre nikoho a vlastne ako keby ho aj zrusili...len ho zrusime my samy,taku moznost nam daju ☹ .Nechapem ako moze p.Mihal spavat,ale asi si kupi drahe tabletky na spanie,on na to ma.

Hnus,hambim sa za nich,kde to zijeme a kam vlastne smerujeme....toto je asi ten koniec sveta

elienka
2. dec 2011

@kvetinka211 tvoj výpočet má troška chybu, aby žena získala max. materskú musela by platiť cca 420 € mesačne, lebo strop na nem. poistenie je okolo 1200€. Nejdem na presné čísla.
Ale aj tak je to brutál čiastka, tie ženy, ktoré sa mohli pripoistiť, kde by asi takú čiastku mesačne zobrali?

luna303
2. dec 2011

@michaelapillarova život je bumerang a raz sa to všetkým vráti.

michaelapillarova
2. dec 2011

@luna303 tak to hej

michaelapillarova
2. dec 2011

@luna303 a ako si vypocitam kolk by som mala platit mesacne v tom balicku? HM je 600

bubulka722
2. dec 2011

@mariro Aj mňa to totálne zložilo. Keby som toho idiota s hlavou svetlonosa teraz stretla, tak sa môže pomodliť svoj posledný očenáš. Tak aj týmto spôsobom sa rieši demografická kríza na slovensku. 😝
Napadlo ma, musí to ešte podpísať aj prezident, alebo je to už schválené a nemenné?

ivuss01
2. dec 2011

takze ako som v tom mala jasno, tak mam teraz tmu.....takze ak si budem chciet doplatit, 270 dni budem mat 26.3 tak len s tym novym mihalovym balickom?
ale hlavu hore, nie je tej mocnosti, aby sme to neobisli....aspon tie, co nam bude chybat niekolko dni 😠

elienka
2. dec 2011

@michaelapillarova max vz. je 1116,75 - HM 600 = vym. základ pre DNP 516,75€. toto krát 35,15% = 181,64 €

luna303
2. dec 2011

@michaelapillarova ten balíček predstavuje 35,15 € z HM, to je zo 600 € cca 210,90 € mesačne. Ja som to počítala z čistej mzdy, preto lebo banka strhne z toho čo ti nabehne ako výplata, teda v čistom. Tak napr. v čistom máš 500 € a na balík by odišlo cca 175 € a kto si to môže dovoliť? ja teda nie a to si pán Minister uvedomuje, aby sa každý z toho po odhlasoval a jemu ostali milióny eur z nášho DNP na účte štátnej pokladne.

kvetinka211
2. dec 2011

@elienka mas pravdu, ja som vychazala som z tohto ... http://www.socpoist.sk/tabulka-platenia-poistne...
a dochodkove poistenie, invalidne aj dp v nezam. ma vyssi vymeriavaci zaklad, na max. matersku ale staci nizsi ... potom to vychadza na tych 392.5 eur, cize cca. 400 eur ako pises ...

mariro
2. dec 2011

@bubulka722 este prezident bude podpisovat ale on to podpise...takto zacina konec sveta

michaelapillarova
2. dec 2011

@luna303 tak to musim zrusit, ci to este nie je jasne? naco budem platit za december, dostanem 200 eura rodicovsky a za 15 eura sa raz ani nenajeme, super....

elienka
2. dec 2011

@kvetinka211 dík za presné čísla

mariro
2. dec 2011

a myslim ze zachvilu skonci aj toto forum a uz sa budeme aj bat cosi napisat a poradit si jedna druhej,lebo on to tu bude vycitovat a rusit vsetko len aby sme v nicom dieru nenasli....tfuj hnus
To co si tu jedna druhej poradime si s usmevom na tvari bude citat.

salvinka
2. dec 2011

@mariro takze ak to prezident nepodpise je este nejaka nadej?

michaelapillarova
2. dec 2011

@elienka dakujem, to on predtym asi nerozmyslal, ked navrhol DNP, myslim to stare,

bubulka722
2. dec 2011

@mariro Vyjadril sa v tom zmysle?

mariro
2. dec 2011

@salvinka zatial to schvalil parlament a ide to na podpis prezidentovi,ale ked to on podpise tak uz fakt neviem kde to zijeme

salvinka
2. dec 2011

@mariro a je aj nejaky termin dokedy to musi podpisat/nepodpisat prezident? ja nemozem ani zaspat od srdu.. uz sa len modlit ze aspon on nema v hlave nasr...

luna303
2. dec 2011

@michaelapillarova ja osobne ešte týždeň počkám. Platiť máme do 8-meho dňa nasledujúceho mesiaca, tak ešte som zvedavá ako poriešia otázky napr. typu čo s mamičkami ktoré do 31.01.2012 otehotnejú a platia DNP. Či aj tým zrušia poistenie alebo ich nechajú....

mariro
2. dec 2011

@salvinka neviem dokedy je termin na podpis ci nepodpis....je mi smutno a do placu z toho

michaelapillarova
2. dec 2011

@mariro len neviem ci to prezident nepodpisuje tak, ze to ani neprecita, ved on je tam len obycajna babka, co berie velke peniaze

elienka
2. dec 2011

inak myslím že "podporiť" pôrodnosť chcú tým, aby ženy rodili tzv reťazové pôrody, lebo ako som to pochopila, tak ak bude žena na rodčovskej a nebude zamestnaná, tak si môže platiť balíček za 6% t.j. cca 70e mesačne (sledujem to, lebo toto by mohol byť môj prípad). Ale strašne sa zúžil okruh ľudí pre ktorých je DNP určené.