Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

ludka77
3. dec 2011

@oktavia kokso tak je mám šťastie že som bolo doobeda!!! aspoň v niečom mám šťastie 🙂

darinkazv
3. dec 2011

@ludka77 no, len mám z toho obavy, že zamestnávateľ mi to pošle do BA a DNP si dám ja u nás v ZV.

oktavia
3. dec 2011

@ludka77 už to bolo na markíze?

ludka77
3. dec 2011

@darinkazv keď to bude aktuálne tak sa opýtaj na sociálke, ale povedal mi, že keď niečo tak mám k ním papiere zaniesť, že to je podľa trv. pobytu.

ludka77
3. dec 2011

@oktavia ešte nie

katula11
3. dec 2011

@oktavia ako vies ze od piatku sa s tym neda nic robit? ten link na socialnu p. som tiez citala, ale tam je to este vsetko po starom, nie?

katula11
3. dec 2011

@oktavia to mi je jasne, mna teraz zaujima ze ja si platim nanovo od novembra, cize tych 26 tyzdnov budem mat splatenych v maji a teda vznika otazka od februara do maja by som si mala platit z noveho balicka, alebo mi tie tyzdne v starom automaticky zaniku a budem musiet odznova od februara platit 26 tyzdnov. To sa mi nejak nezda.

2danculik
3. dec 2011

hor sa na plodenie baby, najlepšie je, že mne vcera skončili plodné dni takže mam 1 pokus - no nekúp to 😝

ludka77
3. dec 2011

no, a je to. Ale teším ma že to Ondruš povedal nahlas, že najskôr Mihál verejne radil mamičkám a teraz keď je pri moci ide na to poukazovať

katula11
3. dec 2011

Chra.pun!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ondrus to pekne povedal.

ludka77
3. dec 2011

@katula11 ty teda už máš tých 270dní zaplatených??

ludka77
3. dec 2011

@2danculik no čo ti budem hovoriť ja som v nedeľu potratila! a od stredy som dostala výpoveď, ale aspoň to DNP mi v piatok na sociálke pekne zobrali tak rátam s tým, že v marci ideme na to a dúfam do augusta otehotniem aby mi to DNP na niečo bolo

2danculik
3. dec 2011

cca 30% naviac, fakt milé od nich 😒

ludka77
3. dec 2011

@katula11 tiež som tam nikde nenašla, že od piatku by to bolo zmrazené (DNP)

katula11
3. dec 2011

@ludka77 ved toto vsetko ja chapem...no nic budem si musiet pockat, co mi povedia na socialke.

oktavia
3. dec 2011

@katula11 lebo v piatok poobede som bola v poisťovni a pani mi povedala, že už nemôže s DNP robiť nič: A s tými 26 týždňami nespravíš nič, to mi už povedala pani, pokiaľ splníš podmienku 270 dní, oni ti to automaticky zrušia.A ak sa aj tak rozhodneš priplácať si podľa nového balíka, tak to je zasa nové poistenie, čiže budeš musieť platiť nanovo 26týždňov, tak mi to vysvetlila pani.A platiť tých 35 % ozaj nemá význam. Keď splním podmienku 270 dní, tak mi to zrušia, a keďže som tehotná, tak budem mať nárok na materské z DNP, lenže aj keď platím z maxima, budú mi ho rátať z minima. ☹

fabula
3. dec 2011

Dievcata .. ja neplanujem otehotniet ,ale zacal som si to platit 09/11 a teraz ako co ..mam to uz neplatit alebo mi to treba platit 270 dni .... alebo som z toho jelen ... platila som si to kvoli tomu ,ze som dost casto doma so synom. byva chory ... tak ja uz nicomu nerozumiem....

andelik8
3. dec 2011

baby, ja som tie spravy cele nestihla... ako je to s tym DNP? ak si platim teraz treti mesiac ale medzitym som potratila, je mi to nafigu? mam to zrusit? prosim, vysvetlite mi to niektora... diky!

katula11
3. dec 2011

@ludka77 ja ich uz mam davno, ja si dnp platim nepretrzite od roku 2007, len teraz v novembri som to zrusila a o dva dni som sa prihlasila, aby som si to zvysila na maximum a teraz mi chyba tych 26 tyzdnov. A preto ma najviac zaujimaju tie a nie tych 270 dni.

jolo25
3. dec 2011

a ako to je stym subehom poisteni za rok 2011? ked otehotniem aj po 02/2012?

ludka77
3. dec 2011

@fabula doplať si tých 270 dní a potom sa hoď na PN alebo Očr aspoň sa ti tie peniaze do toho vrazené vrátia

mimca20
3. dec 2011

@andelik8 No davali tam ze materska ide hore na 65%, ale nemeni sa dlzka materskej. A DNP sa rusi (aspon som tak to pochopila) od 1.2.2012. Nerusi sa celkom uplne, ale Mihal tam spominal, ze niektore mamicky si zaplatili 9mesiacov tu najnizsiu sumu a potom brali aj ...% materskej viac. Nieco take, ze ak by si to chcela platit, tak sa zlucuju ci co. Nasla som aj clanok o tom na nete. Ale mrkni si spravy napr. zajtra na webe, alebo este dnes vecer. Bude to tam urcite.
Ja este zaplatim teraz za december a potom rusim od noveho roka. Aj tak 3.1. nastupujem na rodicovsku.

ludka77
3. dec 2011

@katula11 hej už som si ťa našla (kukla som stránky dozadu) ospravedlňujem sa som si vás už baby domotala 🙂 no tak to je fakt na pi..

esika
3. dec 2011

@andelik8 no asi to tak vyzera, Mihal to cele zrusil, co nam predtym radil, teraz parlament odsuhlasil a caka sa na podpis prezidenta 😠
http://www.podnikam.webnoviny.sk/aktuality-dane...

nattii
3. dec 2011

@katula11 ak mas uz 270 dni do 31.1.2012 zaplatenych ale nemas tych 26 tyzdnov v kusy tak ked chces mat matersku max., musis sa poisit v novom soc. baliku. tie dni v tomto roku sa ti zarataju do toho ktory vznikne 1.2.2012

ixi
3. dec 2011

ahojte kocky ja som z toho jelen platim si DNP od augusta 2011 teraz som tehotna budem mat narok na vysiu matersku ci ako to je? ci to mam zrusit? dakujem

jolo25
3. dec 2011

@nattii 26 tyzd v kuse znamena, ze som pocas 270 dni nic v soc. poist nemenila a platila stale rovnako?

zabka60
3. dec 2011

@demelza a ked nebudem tehotna a pojdem len na pn s prace tak sa mi to oplati este platit?????teraz hovorili v spravach,ze tie co si to este platia a aj po novom roku dosiahnu 270 dni tak im to plati ochranna lehota 8 mesiacov,spravne som pochoopila???

boise
3. dec 2011

@oktavia preco z minima budu ratat matersku ked si platis z maxima? nedocitavam, prepac...preto lebo nebude splnenych tych 26 tyzdnov? ci? 😕

ludka77
3. dec 2011

@ixi neruš to, chcú nechať možnosť doplatiť si tých 270 dní po starom (teda tak asi to to platíš teraz) a po tých 270dňoch budeš mať materskú z toho DNP