• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Dobrovoľné nemocenské poistenie

24. mája 2017 
nadenka,
na tvojom mieste by som teraz podala zmenu VZ na minimum, čo bude od 1.1.2010 min.mzda tuším 307,7eur (no to si over!!!!!!!!!) myslím, že len pre szčo bude platiť iný minimálny VZ (cca 319??eur), no v tomto si nie som velmi istá, tak to ber s rezervou.

Ale treba, aby si zmenu odniesla na SP najneskôr 31.12.09!!! No a ak ochrie v r.2010 tvoje dieťa alebo ty, tak budeš mať nárok na materské z DNP z vym.základu, z ktorého si v r.2009 platila DNP.
A je už na tebe či si necháš celý rok 20010 DNP. Ak sa odhlásiš 31.12.2010, tak až do 11.2.2011 budeš mať nárok na nem. dávku z toho, čo si platila v r.2009. Samozrejme že musíš platiť DNP aspon z toho "AKTUáLNEHO" MINIMA v r.2010. :wink:
10. dec 2009 o 16:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Nadenka8 mozes to vyuzit pri PN,OCR na RD
10. dec 2009 o 16:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lubica,
ak poberáš nem.dávku z DNP a si teda podla zákona oslobodená od platenia DNP, resp. sa toto nazýva ako obdobie s vylúčením platenia odvodov (vid § 140 zákona o SP), tak samozrejme ale DNP trvá nadalej. A pri tých 270dnoch sa nehovorí o platení NP ale o trvaní NP!!! :slight_smile:
10. dec 2009 o 16:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
gapa ďakujem krááááááááááááááááááááásne :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
10. dec 2009 o 17:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fakt a vynde potom aj tá max materská keď si bola PN a v tom čase si si neplatila DNP???
10. dec 2009 o 17:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
čítam ešte raz a pozorne a odpovedám si sama áno vynde lebo DNP trvá naďalej aj počas PN a neplatenia DNP počas PN :sweat_smile:
10. dec 2009 o 17:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
standa82 • 1d • Dnes o 14:26 [Užívateľka nemá žiadne albumy]
Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš
Nie je to podľa mňa problém. Oni sa ani mňa nepýtali ako som poistená, keď som sa prihlasovala na DNP.
Je to z VZ 660 eur. Potom ak si to budeš platiť minim.9 mesiacov, tak 660X9= 5940:270= 22x55%=12,10 eur/deň, t.j. mesiac je 363 eur. Materskú by si mala cca 360 eur (10845,-Sk). Je to len približne, lebo každý mesiac iný počet dmí a závisí to od kedy a do kedy (do pôrodu) by si si to platila.Nie je to RP ale materská, RP je po materskej.

Standa ,to bola pre mna odpoved?
Nechapem,co je tych 660€..... :frowning2: :frowning2: Ja som z tychto zakonov debil :unamused:
10. dec 2009 o 19:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
neviem, ako to bude s vyplácaním OČr a PN prečítala som toto http://blog.etrend.sk/mihalblog/2009/12/05/rodicovsky-prispevok-od-1-1-2010/ a tam sa jasne píše, že nárok na rodičovský príspevok nebude ak

Zárobková činnosť = činnosť, ktorá zakladá nárok na akýkoľvek zdaňovaný príjem zo závislej činnosti alebo z podnikania. Nesmie poberať ani náhradu príjmu pri PN, ani ošetrovné, ani nemocenské (ani z dobrovoľného nem. poistenia).
Takže, ak tomu dobre rozumiem, nemôže sa poberať Rodičovský a zároveň OČR alebo PN.
10. dec 2009 o 19:54  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
VZ-vymeriavací základ
10. dec 2009 o 19:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ďakujem pekne za odpovede. To znamená že ked som na RD môžem poberať PN a OČR? a za to obdobie sa nebude platiť DNP že? a tych 6 mesiacov čo som poberala matersku sa do tych 270 dni započitava? lebo tak vlastne to tam už s decembrom zase 11 mesiacov platim. Ale mne ide viac o to aby som aj pri druhom bábetku mala matersku. A to neviem čo mám spraviť. Ktoré by sme "plánovali" v r. 2011. Či budem potom zase musieť platiť celých tých 270 dni.
10. dec 2009 o 20:01  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
januza asi áno :sweat_smile:
10. dec 2009 o 20:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nadeka nie nemôžeš:
Nesmie poberať ani náhradu príjmu pri PN, ani ošetrovné, ani nemocenské (ani z dobrovoľného nem. poistenia).
Takže, ak tomu dobre rozumiem, nemôže sa poberať Rodičovský a zároveň OČR alebo PN.
10. dec 2009 o 20:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nadeka ak by si počas RD poberala OČR alebo PN nemáš nárok na zvýšený RP 256 eur
10. dec 2009 o 20:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, chcela by som vas poprosit o radu.
Som evidovana na urade prace a 8 mesiacov si platim dnp z maxima. 270 dni uplynie cca v polovici januara.
8.12.09 som mala vazny uraz. Dr ma vypisal na pn. ale dal mi len pn ako zamestnanec uradu.
Viem ze pn budem min. do februara.
Moje otazky? 1. nemusim od 8.12.09 platit dnp? ci radsej ano?
2. mam pytat od dr aj druhy pn papier ako dnp? ci staci az od datumu ked uplynie 270 dni? ci???

prosim vas poradte mi mam v tom teraz dost zmatok

dakujem
10. dec 2009 o 20:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sonicc na PN môžeš ísť po 26.týždni platenia DNP
270 dní je dôležitých len pri materskej Pri PN tých 26 týždňov A počas PN si nemusíš platiť DNP :grinning:
10. dec 2009 o 21:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby,
nečítali ste ten článok od p. Mihála pozorne!!! :wink:

V prvej časti si prečítajte odstek, čo začína: " Z toho istého dôvodu ...
10. dec 2009 o 21:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lubica, opravím:

Dobrovoľne nemocensky poistená osoba má nárok na nemocenské, ak jej vznikla dočasná
pracovná neschopnosť a v posledných dvoch rokoch pred vznikom dočasnej pracovnej
neschopnosti bola nemocensky poistená najmenej 270 dní.
10. dec 2009 o 21:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Pozdravujem, brčko.
10. dec 2009 o 21:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
veď to gapa :grinning:
ja som hneď múdrejšia po prečítaní :wink:
ďakujem
10. dec 2009 o 21:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
K debate vyššie: Ak počas poberania RP budete poberať z DNP ošetrovné alebo nemocenské, nárok na RP zostáva, ak sa ošetrovné, resp. nemocenské nepoberá celý mesiac ale len časť mesiaca. Preto odporúčam platiť si DNP aj počas RP.
10. dec 2009 o 21:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Aha ale z RD nemocensky poistené nie sme takže na PN sa nedá ísť Chápem :slight_smile:
ďakujem
10. dec 2009 o 21:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ale áno počas RD sme nemocensky poistené,nie?Len poistenie v nezamestnanosti počas RD nie je
Bože mám v tom chaos :confounded:
10. dec 2009 o 21:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Počas RD ste nemocensky poistené len vtedy, ak máte DNP.

Ak ste zamestnanec, počas RD máte prerušené povinné nem. poistenie zamestnanca. Rovnako ako máte prerušené povinné poistenie v nezamestnanosti.
10. dec 2009 o 21:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
A dobré vedieť, že dni prerušeného NP zamestnanca (t.j. dni pred nástupom na RD) možno ku dnom z DNP prirátať, samozrejme, ak sú v období dvoch rokov pred vznikom PN. Takže nárok na nemocenké z DNP vznikne hned, ak sa mamina prihlási na DNP najneskôr cca 14mesiacov od nástupu na RD ak predtým bola nem.poistená aspon 270dní (ale samozrejme sa nerátajú sa dni RD) :wink:
10. dec 2009 o 22:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aj ja Vás zdravím, p. Mihál. :slight_smile: Aj som chcela ísť do Ba 10.12. a zastaviť sa aj na školení, ale dopadlo to inak.
10. dec 2009 o 22:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
brčko, je ešte jedna šanca - 16.12. - prídite .... pls.
10. dec 2009 o 22:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
viem o tom termíne, no ten mi nevyhovuje. Deti nemá kto strážiť. Takže asi knižku od Vás, čo som vyhrala si vyzdvihnem až v budúcom roku :unamused: .

Teraz vybavujem ešte stále veci okolo môjho a kolegyninho ukončenia PP a opravujem a dorábam RLFO, mesačné výkazy ... no stále mi hovoria iné info na SP a bohužial to nemám šancu skontrolovať, lebo napr. vo firme RLFO nie su vytlačené. No a ak to nevybavím/neopravím teraz, tak asi môžu byť v budúcnosti z toho problémy. Tak chodím na SP ako na klavír. Chvílu sa mi zdá, že tým ich zostavám začínam rozumieť, no to nikdy dlho nevydrží :angry: :cry: No to už som trochu mimo témy :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. dec 2009 o 23:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
10. dec 2009 o 23:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj Gapa, uz som tu po dlhom case zas. Potrebovala by som si overit nejake tie datumi,kedze som sa tu docitala novych skutocnosti. Som nezamestnana, podmienku 270 dni za posledne 2 roky splnam. DNP si platim od 15.07.2009. Takze podla vypoctov 26 tyzdnov mi uplynie 12.1.2010. Na MD by som mohla nastupit 13.1.2010 a PTP musim mat na ziadosti 24.2.2010. V takom pripadeby mi mala vyjst materska z maxima? Mohla by si sa mi na to pozriet? Ci som si to spravne vypocitala? Skutocnost je taka, ze PTP mam 21.2. docitala som sa tu ze ak by som nastupila na matersku neskor,mohlo by sa stat, ze mi budu pocitat matersku z minima, ked budu brat presne tych 6 tyzdnov pred PTP. Bolo by mi velmi luto, keby kvoly 3 dnom by som prisla o dobru matersku. Dakujem
11. dec 2009 o 04:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mna zas zaujima to co pisala nadenka, ze jej vysiel nedoplatok ........... mne sa uz 2x stalo, ze mi z SP vratili to tlacivo na OCR s dovodom, ze nemam nan narok lebo som nezaplatila vcas poistne!!!
Co vsak nie je pravda, samozrejme ze na tieto veci si davam pozor a stale platim este v posledny den v mesiaci a nie az do 8.
Tym padom ze pracovnicka SP mi to posiela hore dole, stale nemam zaplatene osetrovne v danom mesiaci ale o mesiac neskor. &uz som sa rozhodla ze napisem staznost riaditelovi SP
Ale k veci, mozu s tym vyrukovat ze k meskate s platbou napr. 1 den, tym padom nemate narok na cerpanie davky?
11. dec 2009 o 05:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok