Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
darinkazv
3. dec 2011

@jolo25 tak o tom som nikde nečítala, tak ti neviem povedať. garantujú materskú z DNP len pre tie, ktoré budú tehotné po splnení 270dní DNP. o tom je podľa mňa tá ochranná lehota. skôr si myslím, aj keď je to nespravodlivé, že keď neotehotniesť do konca januára, nebudeš mať ochrannú lehotu 8 mesiacov a tak ani nárok na matersú, keď otehu neskôr. jedine ak by si sa od 1.2. prihlásila na ten balík poistení.

jolo25
3. dec 2011

@evamarek77 chod uz v januari aby si dostala PN z DNP

fabula
3. dec 2011

a ked nemam uhradene 270 dni celych mozem ist na ocr ? To mi uznaju ?

darinkazv
3. dec 2011

@luna22 ak už máš 270dní splnených, tak buď do 31.1. otehotnieš a budeš mať 8 mesačnú ochrannú lehotu, čiže do 8 mesiacov od skončenia DNP musíš nastúpiť na MD, aby si mala nárok na materské z DNP. ak ale do 31.1. neotehotnieš, budeš v ochrannej lehote len 7 dní na nástup na PN. alebo sa od 1.2. prihlásiš na ten balík a potom keď otehotnieš, tak budeš mať nárok na materskú aj z DNP

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
soporova
3. dec 2011

Dievčatá nemám bohužiaľ čas naštudovať si to presne, preto pekne prosím o info Vás ak budete také ochotné, som tehotná 3 mesiac, DNP si neplatím, beriem rodičovský príspevok na druhé dieťa, počula som o plánoch zrušiť dnp, tak som si ho nezačala platiť, ale z niektorých info čo som dostala, tak mi vyplynulo, že mi stačí platiť DNP aj teraz a potom ku 1.2. mi ho stačí doplatiť? nejaké zvláštne sa mi to zdá, tak preto sa pýtam, ďakujem vopred za info.

emogeon
3. dec 2011

@jolo25 a keby vo februari tak tiez dostane Pn z DNP ? ci nie?...

mokilko
3. dec 2011

tak u mna by tety na socke s tym, ze maju pokyn zhora, ze nemozu brat nove prihlasky veru moc nepochodili, pokial je tento zakon platny, a veru ze min. do 31.1.2012 je....tak sa mozu strcit... ak mi neukazu papier od ministerstva, kde sa jasne pise, ze terajsi zakon po tlacovke vo stvrtok neplati, tak ok 😀 myslite ze to uhadam? papula som riadna 😀

a to ma tam budu mat hned rano o 8.00 :DDD

darinkazv
3. dec 2011

@fabula nie. musíš mať 270dní.

darinkazv
3. dec 2011

@evamarek77 ochranná na PN alebo OČR len 7dní. čiže musíš nastúpiť do 7dní od ukončenia dnp

bmarcelab
3. dec 2011

nie som si ista ale mne sa zda ze ocr sa DNP netyka.
😒

luna22
3. dec 2011

@darinkazv díky takže teraz môžem v pohode ist na Pn a Očr ? a mám platiť či neplatiť ? Je to do 2.12 či do 31,1? a na pn možem byt hocikolko?

ivka1983
3. dec 2011

@darinkazv teda ja mám 270dní v apríli a môžem otehotnieť aj teraz,že? alebo až v apríli,len musím do toho 4.apríľa,teda do 270dní. Tak už iba po 8mesiacov musím ísť na materskú,tak?

zabka1987
3. dec 2011

@soporova doplatit sa to neda spatne

darinkazv
3. dec 2011

@soporova ak by si si začala teraz platiť, tak nestíhaš splniť 270dní do pôrodu. ani tých 26týždňov do nástupu na MD. keďže si už v 13tt

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jerry23
3. dec 2011

@ivka1983 tak z tohto som debil aj ja..xixi...nejak tomu nerozumiem...

zabka1987
3. dec 2011

Baby poradte aj mne 🙂 ked som na MD, od januara na RD mam narok aj na nemocenske ked sa dam vypisat?ci nemozem obe naraz poberat?

bmarcelab
3. dec 2011

mna by zaujimalo ako ste pochopili dnesne spravy na joj,bolo tam povedane ze tie ktore si to platia este zakon dobehnu a budu v 8mes.ochrannej lehote.Ja som momentalne na materskej,poberam ju z DNP,cize zmluvu mam uzavretu minuly rok,keby som bola znovu tehu napr.rok 2013 plati mi stara zmluva cize matersku budem mat zvysenu alebo uz podla noveho platneho od 1.2.2012?

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
emogeon
3. dec 2011

@bmarcelab ja tu citam ze pn aj ocr z DNP...

mokilko
3. dec 2011

baby prosimvas, na ktorych pobockach socky ste mali konkretne problem s prihlaskami?

bmarcelab
3. dec 2011

@zabka1987 poberat mozes obidve to mam overene 🙂

darinkazv
3. dec 2011

@bmarcelab z DNP môžeš čerpať PN, OČR aj materskú.

@luna22 keď máš splnených 270dní, tak môžeš ísť na OČR alebo PN. OČR len 10dní a PN hocikoľko. počas PN sa dnp neplatí. ale neviem, ako je to počas OČR, ale tuším, že tiež neplatíš. vždy, keď čerpáš dávku z DNP, tak neplatíš.

@ivka1983 môžeš otehu aj teraz. najneskôr do toho 4.4., kedy splníš 270dní platenia. a na materskú musíš nastúpiť do 8 mesiacov od ukončenia dnp. čiže najneskôr 4.12. musíš nastúpiť na materskú 😉

bmarcelab
3. dec 2011

@mokilko topolcany

bmarcelab
3. dec 2011

@emogeon aha tam pardon,vedela som ze s ocr je to inac ako s pn,tak ocr mas len na obmedzeny pocet dni,pn kolko chces.

mokilko
3. dec 2011

@bmarcelab dakujem, hadam to do Trnavy este neprislo 😲

susi201
3. dec 2011

ahojte ... mam jednu otazku ... vie mi niekto poradit ? som nezamestnana a vlastne som momentalne na materskej . dnp si platim od 8 maja . momentalne som tehotna v 7 tyzdni tehotenstva . a chcela by som vediet ze ci ja patrim medzi tie mamicky ktore budu mat narok na tu matersku z toho dnp.? ci si mam nadalej platit alebo nie ..
dakujem...

bmarcelab
3. dec 2011

@mokilko a ty si ho chces teraz zalozit,alebo ho mas?