Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

silvuskaa
4. dec 2011

ak by to bolo tak ze musim otehotniet do konca januara a nepodari sa nam to tak som o vsetko prisla 😒 Viete mi povedat kolko by som dostavala MD keby idem na matersku napr az v decembri 2012, tarajsia rodiovska dov. mi konci v septembri 2012, cize budem musiet ist medzi tym do prace ale na PN.....dalsia materska by sa mi ratala z minima alebo z coho???

majjka4
4. dec 2011

@nattii si pisala o tom že budem v ochrannej lehote do 8mesiaca, ale ak si tehotna, to ako je myslene? Prečo musiš byť tehotna do konca januara 2012?

majjka4
4. dec 2011

@poisonblu skusim sa spytať aj teba si tu pisala tiež že musim otehotnieť do 1.2. kôli ochrannej lehote, prečo otehotnieť. Čo ak napr. otehotniem v marci, ale príklad v júli mi začne rizikové tehotenstvo a budem vlastne od vtedy na pn? čo potom?

poisonblu
4. dec 2011

@majjka4 to neviem, ja sa v tom az tak nevyznam....ja napr. mozno budem nezamestnana, takze mne je najlepsie otehu co najskor, aby mi nahodou nezaniklo materske zo zamestnania...

cucu3211
4. dec 2011

Ahojte,som na materskej a platim si DNP od Jula 2011 ,pokusame sa o babo ... mam si dalej platit DNP a skusit otehotniet do 1.2.2012 aby som dostala vyššiu materskú? ak sa ale nepodari otehotniet mam to zrusit ... Dakujem za odpoved

poisonblu
4. dec 2011

@janka369 no ak si zvysis teraz k 5.12. tak si vypocitaj 26 tyzdnov, to vychadza nejak na koniec maja tusim....kedy mas termin porodu a kedy termin nastupu na MD?

janka369
4. dec 2011

@poisonblu ak to rátam podľa týždňov,taktých 26 týždňov vychádza na 4.6.2012 a 270 dní mi uplynie 27.5.2012. Tehotná ešte nie som

poisonblu
4. dec 2011

@janka369 jaj, mne sa zdalo, ze uz si...asi som si ta s niekym pomylila...tak to mas ok, kludne si navys, ale mala by si otehu do 1.2.2012, aby ti to vyslo v tej ochrannej, ktora bude do 31.8.2012.

janka369
4. dec 2011

@poisonblu zajtra skočím na sociálku sa na to spýtať.Dúfam,že sa nám to ešte podarí,lebo by ma asi šlaktrafil. Keby sa tak radšej vo vláde venovali tomu,aby podporili rodiny,ktoré na svet privedú deti,ktoré raz do tohto systému niečo prinesú,namiesto tých,ktorí tento systém len vyciciavajú.Ale to je už mimo témy

barenka007
4. dec 2011

michaela 80 ja som tento rok celý rok na pn a materskej, to budúci rok by mi išla prípadná pn-ka z minima (keby som nebrala do úvahy nastávajuce zmeny) aká je to suma ?

mokilko
4. dec 2011

@janka369 to sme dve, co to idu zajtra skusit .............. tato zmena je zas a len pre tych majetnych, ktori si to budu moct dovolit ale na druhej strane to potrebovat nebudu, pretoze maju penazi plnu r.t!!!!

mokilko
4. dec 2011

dievcence podme do ulic!!! ked to dokazali lekari, preco aj my nie, hmmmm???? 😉

oktavia
4. dec 2011

@nattii a budú mi to potom rátať z toho posledného DNP, čiže z toho maxima, alebo keď nastupujem na materskú v júni, tak z roku 2011 ?

janka369
4. dec 2011

@mokilko je to svinstvo,ak toto zrušia,tak jednoducho na dieťa môžme rovno zabudnúť,lebo by sme nemali z čoho žiť,resp. splácať úver. Nech si oni dajú 200€ a nech si z toho skúsia vychovať dieťa. Takže po novom už budú mať deti len majetní alebo tí čo žijú zo soc. dávok.My obyčajní môžme len makať a odvádzať,aby jednej tejto skupinke nič nechýbalo.

spanihelka
4. dec 2011

Ahojte kočky, prosím poraďte mi, DNP si platím viac ako 2roky, tehotná nie som...už nemám viac platiť? Vôbec tomu nerozumiem ☹ takže zbytočne som platila, o všetko som prišla ☹ ďakujem za odpoveď

mokilko
4. dec 2011

@janka369 ja len dufam a verim, ze sa v buducej vlade, nech bude akakolvek najde par naozaj mudrych hlav, a hlavne normalne rozmyslajucich a tuto sprepacenim pi..vinu zrusia a daju do povodneho stavu. vsetko v tejto republike je len pre tych majetnych, co peniaze maju, zasa je zvyhodnena len urcita skupina ludi....... je mi nagrc, ja neviem co cakaju? deti sa rodit urcite nebudu!!!! a na nas bohuzial nikto robit nebude, lebo nebude mat kto a zostaneme bez dochodkov ako bezdomovci, az sa teda ovsem staroby dozijeme, lebo dovtedy nas tento stat zoderie tak, ze sa budeme az zelenat!!!!!!!!!!!!

janka369
4. dec 2011

@mokilko nikdy by som si nepomyslela,že dieťa budeme plánovať podľa toho,že v ktorom období nás vláda manej okradne a rátať dni,či nám to vyjde alebo nie a ak náhodou nevyjde tak pre rozdiel jedného jediného týždňa ☹

mokilko
4. dec 2011

@janka369 no a preto sa nemozme divit, ze sa nam nedari, ze? ☹

janka369
4. dec 2011

@mokilko asi tak.

mokilko
4. dec 2011

@spanihelka no ak sa ti nepodari otehotniet do 31.1.2012 tak si naozaj zahodila 2 roky platenia DNP do luftu..... bohuzial.... ale mas moznost pokracovat od 1.2.2012 s tym novym poistenim-balikom...... zalezi na tebe, ci to zvladnes uplatit, alebo nie...aj ked este presne % nepozname pre rozdielne situacie, aj tak uz vieme, ze ta normalna vrsta obyvatelstva si to urcite nebude moct dovolit

spanihelka
4. dec 2011

@mokilko ďakujem, aj som si myslela... nech sa majú v parlamente lepšie 😝 to určite nezvládnem platiť ☹

mimkaa2607
4. dec 2011

@mokilko Ahoj .... už su teda nejaké nove zmeny?...či este nič nemame iste...po 1.2.2012 si budem moct platit ten plny balík?...

millada
4. dec 2011

@nattii, poradis mi prosim? Pisala som uz vyššie prispevok, tak ešte raz ho sem davam 😅

Ked si platim od oktobra tohto roku DNP, som na RD, tehotna nie som, tak platit budem dalej, kym to nebude 270 dni, ale otehotniet musim uz do konca januara??? Dobre som to pochopila???

1. Ak by som teda otehotnela do konca januara, tak po zaplatení 270 dní, mam pokračovat v platení az do nastupu na MD, alebo skončit?

2. A ak by som neotehotnela do konca januara, tak som zbytočne platila? Mam to potom rovno zrusit a ani neplatit do tych 270 dni?

jolo25
4. dec 2011

@simika26 daj sa vypisat na co najdlhsie, alebo ak stihnes otehotniet do 31.1.2012

jolo25
4. dec 2011

@simika26 dalej si to plat, koncom februara sa ti to automaticky skonci... najlepsie sa dat hned vypisať max na rok, po tu dobu ti bude vyplacana PN z DNP... a ak by si otehotnela do kona januara tak aj materska bude vyplacana z DNP... ak sa nedas vypisat a ani neotehotnies do konca januara, tak mas moznost ist do 7 dni na PN, ale si od februara zacnes platit novy balik, cca o 140€ viac ako doteraz a mas cas otehotniet hocikedy aj ist na PN, len neverim ze sa ti to oplati...

jolo25
4. dec 2011

@simika26 ked sa dat vypisat tak za mesiac cca 600€ dostanes z DNP a hnes sa ti to vrati

goralenka
4. dec 2011

kocky prepacte ja mam trosku nespecificku situaciu, snad mi niekto poradi ☹
zamestnana som od 1.9. tohto roku a platim si DNP od 9.9. tohto roku...
predtym som chodila po umelych oplodneniach a bola som nezamestnana od jula roku 2010.
na matersku by som mala nastupit v lete alebo na jesen buduceho roku, kedze sme poziadali o adopciu, od leta sme zaradeni v poradovniku a povedali nam, ze cakacka je asi rok, mozno 13 - 14 mesiacov.. takze to isto bude rok 2012.
270 dni budem mat niekedy v aprili... teraz neviem ci to zrusit alebo platit dalej, ked buduci rok idem na matersku (v momente ked nam sud priklepne babatko, co bude niekedy v lete alebo na jesen 2012)
neviete mi prosim niekto poradit? platit dalej ci su to vyhodene peniaze?
keby som to otocila, tak v podstate som uz teraz "tehotna" a platim si DNP od jesene...

jolo25
4. dec 2011

@eva580 ale schemu 3 by si mohli vybrat len matky na RD alebo SZČO, skupina zamestnanych by tam nebola :(

silvia123
4. dec 2011

Tí hajzlíci vo vláde myslia iba na to ako štát "zdierajú" obyčajní ľudia, ale to ako ho zdierajú oni nech sa pozrú, každý jeden má osobných asistentov, kancelárie, počítače, autá, jedenie v parlamente skoro zadarmo -veď nech si oni ukroja a nech aj seba vidia a to nehovorím o všeliakých pochybných kauzách, kde sa vždy dobre nabalia a nie je nikdy toho zodpovedného... A nám chudákom zvýšia dane, znížia odpočitateľnú položku, zrušia možnosť odpočítať životnú poistku pri DP, ešte aj na stavebné sporenie sa nehanbia siahnuť a teraz ešte aj DNP, veď to DNP si aj tak na 90% platia mamičky aby si prilepšili k materskej a aby to lepšie zvládli a mnohé to musia urobiť len preto, že ich zamestnávateľ nie je ochotný im dať všetko cez pásku, pretože sú vysoké odvody a tá chudera mamička keď chce robiť, keďže je málo vytvorených pracovných miest, zvlášť na východe, tak drží hubu a robí aj za oficiálnu minimálnu mzdu. A ešte na ňu naložia, že nebude mať absolútne žiadnu šancu pre svoje dieťa zabezpečiť aspoň na pár mesiacov vyšší príjem. Proste v tomto štáte platí jediný zákon -zákon padajúceho ho..a

jolo25
4. dec 2011

@evickav bude to zname 8.12. vraj ci to podpisal