Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

poisonblu
5. dec 2011

@tyli keby sa nestal ministrom mihal, mozno by vsetko bolo inak ☹

veronka
5. dec 2011

@nienna od 1.1.2012 sa už nebude dat prihlasit na DNP?

katarina104
5. dec 2011

@veronka bude ale budeš musieť zobrať celý balíček poistenia, a to nie je výhodné

oskvarka
5. dec 2011

@poisonblu no toto si myslim aj ja .. ze to bude ta lehota len od 1.2

evapavla
5. dec 2011

vola som na infolinku, nevedia vysvetlenie k dobe ochrannej lehoty - teda nie 100 %, podľa slov pracovníčky je tam naozaj vákum ako to bude interpretované, aj ja píšem PP

janka369
5. dec 2011

@poisonblu pravdaže,ďalej by radil ako okrádať štát a teraz robí všetko preto,aby štát okradol nás.

kocica43
5. dec 2011

@evapavla ake cislo je na tu infolinku?

veronka
5. dec 2011

@katarina104 a neplati ten novy balicek az od 1. 2. ?

evapavla
5. dec 2011

0800 123 123

zaneta14
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katarina104
5. dec 2011

@milena35 ahoj prosím o radu, vidím,že sa vyznáš, na materskú nastupujem koniec apríla, teraz som na rizikovom tehu, môžem marodovať do nástupu na materskú? ak by ma vypísala napr. vo februári tak dostanem materskú?

milka24
5. dec 2011

@milena35 koniec pr,pomeru 31.05.2009 VZ z DNPO 1116 e DPVN 2978e

oskvarka
5. dec 2011

@zaneta14 neda sa to doplatit dopredu

katarina104
5. dec 2011

@veronka ja neviem od kedy platí ten nový zákon, asi od 1.2.

zaneta14
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
oskvarka
5. dec 2011

@zaneta14 napisala som ti IP ...

veronka
5. dec 2011

@katarina104 preto si myslim ze do konca januara by sa dalo poistit este po starom, alebo budem mat istejsie ked sa dam este teraz do konca decembra?

katarina104
5. dec 2011

@veronka určite sa nedávaj teraz poistiť, lebo musíš mať zaplatené 270 dní aby si mohla čerpať a tú ochrannú lehotu nestihneš tá je len 8 mesiacov

oskvarka
5. dec 2011

@veronka podla mna to je jedno... ale istejsie urcite cim skorej co ak bude uplny chaos uz v januari na socialkach a nevybavis sa je uz jedno z akeho dovodu a mas to jedno kedy si tych 270 dni zaplatis ci skorej ci neskorej...

nienna
5. dec 2011

@veronka podľa všetkého do konca januára sa ešte dá prihlásiť. až od 1.2. sa nedá, teda dá sa, ale už nie po starom ale s tými novými balíčkami, čo je drahé

veronka
5. dec 2011

@katarina104 @nienna @oskvarka preco sa nemam davat poistit? ved sa povedalo, ze nas nechaju doplatit tych 270 dni a potom budem v ochrannej lehote 8 mesiacov, či?

hegyiova2
5. dec 2011

ahojte, som zamestnaná a DNP od 2.6.2011, 270 dní mi uplynie koncom februára. To znamená, že do uplynutia 270 dní platím po "starom". Do 7 dní po uplynutí 270 dní môžem ísť na PN, lebo som v ochrannej lehote. Ak otehotniem - ochranná lehota 8 mesiacov platí do dátumu vypísania na MD alebo do pôrodu?

oskvarka
5. dec 2011

@veronka ja nevravim ze sa nemas nechat poistit ale ze to mas jedno ci dnes ci v januari... stejne musis byt do konca januara tehotna inak nic z toho..

nienna
5. dec 2011

@veronka ja nevravím aby si sa nedala, ja tiež rozmýšlam že sa pôjdem dať, ale až v januári, nech mám čo najviac času na otehu....a aj kvôli tomu, že sa už bude viac vedieť o tomto všetkom, čo a ako, lebo teraz sú to všetko len dohady, ja by som na tvojom mieste ešte počkala kým budeme všetci múdrejší

oskvarka
5. dec 2011

@hegyiova2 do vypisania MD (alebo ako porodis skorej ako je planovany nastup na MD napr v 7 mesiaci tak porodom)

nienna
5. dec 2011

@veronka 😀 vidíš a další dôvod prečo ešte počkať sú tieto rozdielne názory 😀 niekto vraví že musíš otehu do februára, ja si myslím že dokým nebudeš mať splatených 270 dní, čo môže byť aj v septembri.....takže treba počkať nech sa tieto nezrovnalosti vyriešia

oskvarka
5. dec 2011

@katarina104 ale ved ochranna lehota je az od 1.2 takze do 30.9 staci ist na matersku a dovtedy je od teraz este viac ako 270 dni.. :D

ginepra
5. dec 2011

@zuzanamatko dakujem, a nevies, ci a kedy sa mi bude preratavat moja materska (trva od 14. 8 do aprila 2012)? alebo je to len pre nove materske?

este mam otazku, ci v novom roku po skonceni materskej mozem byt z DNP na PN a na OCRpri detoch? neviete? ak ano, tak dokedy? dakujem

veronka
5. dec 2011

@oskvarka jasne, ale ja nemusim otehotniet do konca januara, ja mam na to dokedy nezaplatim tych 270 dni 🙂
@nienna ja myslim, ze bude lepsie do konca decembra, lebo to mozu zmenit od 1. januara

veronka
5. dec 2011

@oskvarka ochranna lehota je odvtedy ako mas splatenych 270 dni