Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

ludka77
5. dec 2011

@vera_t počas PN sa neplatí (ak čerpáš PN z DNP) a zanesieš PN do sociálnej

kikafilipko
5. dec 2011

Ahojte, chcem Vás poprosiť, ak by ste mi vedeli niekto poradiť ohľadom dobrovoľného poistenia v nezamestnanosti. Už rok si platím toto poistenie a teraz neviem či v tom mám pokračovať alebo sa mi to už neoplatí. Tie peniaze, ktoré som tam vložila mi už nevrátia? Jednoducho to zanikne a hotovo? Alebo si budem musieť platiť komlet balík poistenia? Na úrade mi k tomu ešte nevedia nič povedať, tak ak by ste niečo vedeli, prosím poraďte mi. Ďááákujem

lola77
5. dec 2011

@ludka77 tak ja mám blbú robotu, niekedy som v robote od 7 do 22h a chodievam aj do terénu po kadejakých chatrčiach...proste hrôza, tak sa aj bojím svojho zdravia. Aj ty čakáš bábo? 🙂 Tak to si naozaj stretla milú pani. Ja som dnes volala na sociálku a odbili ma, že nič o tom nevedia. Katastrofa!

zuzanamatko
5. dec 2011

@alex81 ano ta suma je pre vsetkych aj ja som nezamestnana.

vera_t
5. dec 2011

@zuzuliatko12
@ludka77 dakujem Vam babenky velmi pekne 🙂 cize ak budem uz na rizikovom, tak DNP platit nebudem a z PNky pojdem rovno na matersku

ludka77
5. dec 2011

@lola77 no ja som bola júlovka ako ty 🙂 ale v nedeľu (minulú) sme o bábo prišli :( Tak povedz mu čo robíš a šupne ťa na PN 🙂

alex81
5. dec 2011

@zuzanamatko ☹ aj ja ...

alex81
5. dec 2011

@ludka77 tak to mi je moooc luto ... ☹

ludka77
5. dec 2011

@kikafilipko automaticky ti ho k 1.2 zrušia a peniaze ti teda nevrátia, jedine keby si do 31.1 otehotnela tak by ti bežala 8 mesačná ochranná lehota, ak neotehotnieš tak ti beží len 7 dňová ochranná lehota a počas nej sa môžeš hodiť PN (alebo OČR) a vráti sa ti aspoň niečo z toho čo si platila,

ludka77
5. dec 2011

@alex81 už je celkom ok, najhoršie boli prvé 3 dni :( ale ešte že mám doma už jeden poklad, lebo asi by som sa zosypala. Už o tom v pohode dokážem hovoriť bez plaču 🙂 síce nerada o tom hovorím (lahšie sa to píše) ale tak keď sa niekto opýta kedy bude mať Ľudka súrodenca tak im poviem čo sa stalo 🙂

lola77
5. dec 2011

@ludka77 veď akurát som si ťa našla v diskusii ☹ moc mi je to ľúto ☹

alex81
5. dec 2011

@zuzanamatko 350 eur je strasne vela ... a ja si to nebudem moct dovolit platit ... takze uz len aby som bola cim skor tehu co u mna je velmi tazke ... my riesime IVFko ... aaach jo ... ☹

alex81
5. dec 2011

@ludka77 fakt dufam,ze nova vlada s tym nieco urobiii ... nemoze to predsa takto ostat ... A drzim moooc moooc palce ... treba mysliet pozitivne 😵 viem o com hovorim ...

dicaa
5. dec 2011

Ahojte, prosím Vás, vie mi niekto poradiť?DNP si pltím od apríla 2009 a som na rodičovskej dovolenke.Tá by mi mala skončiť až v decembri 2012. Ale čakám druhé mimi. Neviete mi povedať, ako je to s DNP? Budem si musieť platiť celý balíček? Lebo DNP si platím maximum a platím si aj poistenie v nezamestnanosti miniumum a uvažovala som, že by som to poistenie v nezamestnanosti zrušila. Viete mi niekto poradiť? Ďakujem

peta268
5. dec 2011

@martinal01 dakujem, ty musis byt kludna, babo vsetko citi...a presne tak, nech ste len zdravucki 🙂

luna22
5. dec 2011

@lubica69 Prečo nemožeš byt počas rodičaku dlhšie na pn ako mesiac?

ludka77
5. dec 2011

@alex81 myslím pozitívne 🙂 snažím sa 🙂 tak nám sa podarila dcérka a aj toto na prvý šup tak dúfam, že zas sa tak podarí 🙂
no pochybujem, že to nová vláda "napraví" keď teraz s tým skoro všetci súhlasili a keďže sa tým má ušetriť toľko peňazí tak sú aj radi, že tými zlými nebudú oni ale ešte táto "vláda" )

zuzanamatko
5. dec 2011

@alex81 ved aj pre mna,aspon ze mam aku taku podporu v nezamestnanosti,kedze som si pocas zamestnania platila aj dobrovolne,lebo zo zamestnania by som skoro nic nemala kedze som bola len na ciastocny uvazok a teraz mam este brigadu,tak to tie tri mesiace budem musiet zaplatit aby som mala maximalnu matersku a dufam ze stihnem otehotniet.Drzím palceky aby vam to dobre dopadlo.

frick
5. dec 2011

@martinal01 Tiež som sa spoliehala na zvýšené materské taktiež predlžené ako strašne to tá naša blonďatá ...... sľubovala že sa to bude každým rokom zvyšovať a predlžovať a čo sa ukázalo? Že naša premiérka je zase len klamárka.Znížia rodičovský a tvária sa ako ho zvýšili a ešte aj DNP. Človek už je v tomto štáte zúfalý lebo čím dalej tým je to horšie.Jedno by som priala našim politikom:aby museli žiť z toho čo naordinovali nám.

mokilko
5. dec 2011

dievcence, ak som na RD a som nezamestnana, na prihlasku na DNP mam uviest prihlaska ako DPO, alebo ako FO za ktoru plati stat?????? chcem im to tam poslat postou.....

ivka1983
5. dec 2011

@nattii Písali mi,že nemusím otehotnieť do toho 1.2.2012, vraj stačí do toho apríľa,kedy budem mať 270dní...nie je to tak? Už sa niečo zmenilo?

ivka1983
5. dec 2011

@nattii ak sa nám nezadarí a bábo nebude? tak sa s platením pokračuje,alebo končí,teda pre prípad PN?

luciankasebastianko
5. dec 2011

to je nádhera ta naša banda zákonodárcov, na prečasné volby minú miliony a pre chudatka mamičky peňazi nemajú 😠 natom sa dohodnú raz dva aj ked treba prispieť našim romóm

som tento príspevok prepisovala 2x lebo som sa bala ,že mi to adm . vymaže pre vulgarizmus a pre urážku menšín

milena35
5. dec 2011

@mokilko DPO

katula11
5. dec 2011

@tricka ale ved presne o tom hovorim. My sa tiez teraz budeme "musiet" zacat snazit, aby nam tie peniaze neprepadli. Mna len nastvalo to, ze novym poistencom to umoznia doplatit, ved jasne ze pod podmienkou otehotnenia z toho nieco budu mat, ale mylim ze za 270 dni je ovela vacsia sancu otehotniet, ako do jedneho mesiaca. Je to cele sialene, cely tento nas system, nejdem sa uz ani nad tym rozculovat, lebo aj tak si nepomozeme. 😠

mokilko
5. dec 2011

@milena35 no prave toto som ja nevedela, ze to ked som na RD, ci to ma byt takto....... ten RLFO nie a nie vyplnit..... v tom pripade nevyplnujem ani oddiel o tom, kedy bol nastup na RD, MD atd...... len vymeriavaci zaklad a finito?

mokilko
5. dec 2011

@milena35 lebo FO za ktoru plati stat je FO, ktora sa stara o dieta do 6 rokov, nie?

katula11
5. dec 2011

@zuzanamatko Zuzi tohto som sa obavala, ze takto to bude. 😖 A myslis ze ked sa je na PN tak aj pocas tych 26 tyzdnov, ze to budu zaratavat?

zuzanamatko
5. dec 2011

Baby prosim o rada,dnp mi skonci 1.2.2012,ale ja sa chcem vo februari prihlasit na ten balik lebo nemam splnenych 26 tyzdnov,budem ich mat az v maji.Potrebujem vediet, ci mi staci otehotniet do maja a ked budem vediet ze som v maji tehotna,tak to mozem zruzit a budem mat tu osemmesacnu ochrannu dobu,takze maximalnu matersku?Dakujem za radu

katula11
5. dec 2011

@oliverka ja som uz prezidentovi pisala. 😀