• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Dobrovoľné nemocenské poistenie

20. marca 2017 
@ludka77 stále z max. VZ, teda z DNP?
5. dec 2011 o 21:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzanamatko ja mám takú istú otázku, ja mám 270dní v paríli a už vieš isto,že musíme otehotnieť do 1.2.2012?
5. dec 2011 o 21:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katula11 ano pevne verim ze bude,uz sa to tu viac krat pisalo,ze staci aj jeden den a ten zvysok pn a vznika ti nárok,len neviem ci ked nam to uplynie tych 26 tyzdnov a stale budeme mat pn,tak po tom datume nam aj pn bude platena z maxima.napr.pn od marca a april z minima a od maja z maxima ked mi vznikne nárok aj ked pn bude v kuse.
5. dec 2011 o 21:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luciankasebastianko Im sú mamičky ukradnuté veď pre nich je 300 euro len odrobinka.Som zvedavá dokedy ľudia ešte vydržia znášať toto vykorisťovanie.Nebudem sa diviť keď niekto raz nabehne do parlamentu a vystriela to tam (už aby to bolo) Inak nedávno si chceli zvyšovať platy ale o tom médiá ani neceknú.
5. dec 2011 o 21:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ivka1983 no to by aj mna zaujimalo,ale uz som to ho tolko precitala ze som z toho uplne mimo.
5. dec 2011 o 21:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Poviem ti,že pred 2dnami mi holky tvrdili,že keď nemám splnených 270dní,tak nemusím mať hneď bábo,stačí ak budem tehotná až splním 270dní. Že otehotnieť musia do1.2.2012 tie,ktoré majú 270dní. A dnes už čítam,že musíme mať všetky bábo,som z toho.... :-P
5. dec 2011 o 21:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@evamarek77 ty si si dala v nezamestnanosti? lebo to som si studovala a tam je podmienka az tri roky. Tiez ma to zaujimalo. Ako toto umoznia dolatit. Spomina sa stale len Dnp, ale aj Dpvn sa ide rusit.
5. dec 2011 o 21:45  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@evamarek77@katula11 ked chces poberat podporu v nezamestnanosti tak z poslednych troch rokov musis mat dva odpracovane,alebo dva roku dobrovolne zaplatene.takze nie tri roky vkuse.
5. dec 2011 o 21:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
5. dec 2011 o 22:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ludka77
Díkes, fajn vedieť! :wink:
5. dec 2011 o 22:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zenusky, prosim Vas, nenadavajte len tu, ale napiste prezidentovi na informacie@prezident.sk, je to nasa posledna sanca... :unamused: :unamused: :unamused:
5. dec 2011 o 22:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zenusky, prosim Vas, nenadavajte len tu, ale napiste prezidentovi na informacie@prezident.sk, je to nasa posledna sanca...
5. dec 2011 o 22:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
katula11 takze mame to co sme najmenej cakali zmenu v dobrovolnom poistení.
Zaujimal by ma § 293cb prijatej novely, vychádza mi z toho, ze ak do 31.1.2012 dam odhlasku napr. 18.01.2012 a na dalsi den si dam prihlasku, tak sa mi, resp. mojej manzelke zacne pocitat od 19.01.2012 uvedených 270 dní, cize bude este dobrovolne nemocensky poistená do cca 18.09.2012, nakolko zakonodarca nehovori o dobe 270 dni v posledných dvoch rokoch, ako to je § 48 akutálne platného zákona o soc. poistení. Opravte ma prosím ak sa mýlim.Nieco taketo som nasla na HN,len tam este nie je k tomu odpoved
5. dec 2011 o 22:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzanamatko - tuto spravu som pocula aj ja......
je tam uvedena len lehota 270 dni a nie 270 dni za posledne 2 roky, takže by sa VRAJ malo kazde nove prihlasenie ratat za nove a ukoncit až po 270 dnoch....
lebo VRAJ v prave plati podmienka, že ak je nieco nejasne, plati to, co je vyhodne pre klienta.....

ale ci to naozaj bude tak, to fakt netusim
5. dec 2011 o 22:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mima595 len mne pisali zo socialky,ze sa vsetky poistenia zaratavaju.tak uz som z toho jelen.To by bolo super,ja som si platila od 01.02.2011 z minima do 2.11. a potom som dala odhlasku a na druhy den prihlasku,tak aj ja stale dufam ze to bude ako nove poistenie.Ďakujem
5. dec 2011 o 22:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mirkamurko
v žiadnom prípade z dnp z roku 2010, ak pôjdeš na md o 2-3roky. Záleží na zákone, čo bude potom platiť, no a samozrejme na trvajúcom nem.poistení potom a zjednodušene na vym.základe v predch.kal. roku, splneí podmienok... napr. 270dní z dnp...
5. dec 2011 o 22:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bmarcelab @oskvarka veľmi pekne vám ďakujem :slight_smile: potešili ste ma
5. dec 2011 o 22:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzanamatko Budem rada,ak mi poradíte. DNP si platím od júla 2011 a 270dní mám v apríli 2012. Teraz neviem,či mám počítať s otehotnením do konca januára,teda 1.2.2012. Dnes som bola na sociálke uhradiť sumu a pani vedľa iba povzdychla a mala som pocit,že "holka,čo ty si myslíš". Tak:-P odporúčila ma na "novela zakona 2012",ale tam nie je nič o tom,čo chcem vedieť ja. Tak ak by niekto vedel. :-P
5. dec 2011 o 22:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mariro
ak tomu dobre rozumiem a od posledného prihlásenia (nové prihlásenie 1.2.2012 sa neberie do úvahy, podla toho, čo píšu, len to čo píšeš v r.2011) uplynie viac ako 26týž., tak áno.
5. dec 2011 o 22:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@gapa prosim ta, co hovoris na novy zakon o socialnom poisteni? rozumies tomu? nevies, kde na nete je ta navrhovana verzia v uplnom zneni? :slight_smile:
5. dec 2011 o 22:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ivka1983 ja som z toho tiez debil....vie niekto vobec ako to bude...ci staci otehotniet do konca jn alebo do splnenia 270dni???? Ako sa to lahko pise ze otehotniet dovtedy alebo dovtedy...keby to je take jednoduche......sakra planovat si dieta podla toho aby si neprepadlo DNP!!! toto neni normalne :(
5. dec 2011 o 22:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
kočky co mam robit??DNP si platim od maja 2011-tehotna nie som...posledne dni v januari2012 budem mat splnenych 270dni,ak neotehotniem do januara...??mam sa hodit aspon na PN nech sa mi nieco vrati??alebo prestat platit??alebo ja uz neviem-asi sme tu viac takych zmatennych boooze :angry: :angry: :angry: :angry:
5. dec 2011 o 22:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
5. dec 2011 o 22:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ivka1983 to zatial nikto este neviem mozno 50% odpovedi je ze musis byt tehotna do konca januara a druhych 50% ze az vtedy ked ti uplynie 270 dni,takze neviem.
5. dec 2011 o 22:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadka28 Ja by som ti poradila,ale neviem :fearful: tiež bábo nečakám,ale mne končí v apríli a tiež netuším,či to je aspoň výhra. Ale tak ty by si mohla. Ono je to tak,že do siedmych dní po splnení 270dní by si mohla požiadať o PN z DNP. Ale zrejme si v ochrannej dobe osem mesiacov po splnení 270dní. Ale presne to neviem
5. dec 2011 o 22:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja som totalne znechutena z toho celeho ... tie tetky na socialke nic nevedia a ani nic nechcu vediet radia vam blbosti pre vas nevyhodne ... no proste brutus.....
V septembri som sa poistila svojej tete som povedala ze som uz asi tehotna ale neviem isto (bola som tehotna ak 3 dni )ze ak mi nevijde 270 dni tak aspon budem marodku z toho cerpat.... a kedze som do toho az tak nevidela ona ma nahovorila na platenie z minima a az po pol roku z maxima ... vysvetlovala som jej ze ak je potrebne budem z maxima ...no nic...a teraz to vyzera tak ze dni mi sice vychadzaju ale kedze som poistena z minima z minima mi bude vyplacana materska alebo marodka !!!!! lebo uz sa mi neoplati ist na maximum... prosim vas kolko dostanem marodku ked si platim nejakych 15 eur z minima??? a dalsia vec som na RP keby mi po pol roku prestali vyplacat matersku aj ked len z minima dostanem naspäť RP?
5. dec 2011 o 22:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzanamatko Tak to som netušila,myslela som,že názor je jednotný,len sa šíri,ale ono to pôsobí tak,že je tu chaos :fearful: Som na Pn a neviem,či by bolo rozumné mať bábo už... A pre peniaze mám sa tlačiť do niečoho,čo môže "obom" uškodiť? To je ale štát... Písala si,že sa to zrátava. Niečo podobné som čítala v novele zákona,ale tak veľa tam toho nie je. Ale ďakujem ti,že si mi odpísala.
5. dec 2011 o 22:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gapa Ahoj gapa, skus prosim, ak mozes a vies, odpovedat, na co sa tu mnohe maminy a buduce (snad) maminy pytame, ci ked este nemam splnenych 270 dni do toho konca januara 2011, musim otehotniet uz do konca januara, alebo staci do konca uplynutia, resp. v priebehu tych 270 dni, ktore si mozeme doplatit este po starom, teda podla starych pravidiel. Dakujem Ti :slight_smile:
5. dec 2011 o 22:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@peta268 este ma napadlo, mozno budes vediet na to odpovedat, ze akonahle k 1.2.2012 mi zanikne DNP zo zakona a mne este zostava doplatit si len dva mesiace do splnenia 270 dni DNP, vlastne nebudem splnat tych 26 tyzdnov nepretrzite platenie, alebo sa to ukoncenie zo zakona brat do uvahy nebude?
5. dec 2011 o 22:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gapa dik toto mam, no dost ma zaraza, ze este vôbec nie je zverejneny kompletny zakon - schvalovalo sa to fakt dost divne... :confounded:
5. dec 2011 o 22:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok