Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

julisa123
14. dec 2011

prosím poraďte mi v januári mám ísť na operáciu a potom znovu v októbri. DNP si platím od roku 2008. Čo bude so mnou, budem dostávať aj PN pri tej druhej operácii, alebo sa mám v januári počas PN odhlásiť a hneď sa prihlásiť na nové poistenie, aby som mohla čerpať PN aj pri druhej operácií. Ďakujem za odpoveď

mima595
14. dec 2011

@jojolenka - toto neviem

katkavan
14. dec 2011

@dicaa aby som to upresnila,mala sa jej narodila v decembri 2010... tak neviem... ale pozerala aj do svojich papierov,lebo som bola u nej doma,a fakt mala matersku 690 eur...ale to som napisala len tak na margo debaty...
pekny vecer

mima595
14. dec 2011

@katkavan - to musela mat subeh poisteni...z PP + DNP

anaba1
14. dec 2011

vie mi niekto poradit? Ak sa do 31.1. odhlasim a nasledne prihlasim, tak sa mi PN pred splnenim 26 tyzdnov vypocita ako 55% z hrubej mzdy od zamestnavatela + 55% z minimalneho VZ z DNP? Alebo kolko vlastne dostanem pri pripadnej PN? 270 dni za posledne 2 roky mam uz splnene. Viem, ze po splneni 26 tyzdnov to uz bude z maxima, ale zaujima ma nemocenske pred dosiahnutim 26 tyzdnov.

maruska22
14. dec 2011

@mima595 mozes mi poradit s jednou vecou? dnp si platím z maxima od 5. 1. 2011, som uz tehotná..viem ze podmienky na priznanie materskej splnam, chcem a len spýtat, ako to bude v prípade, ze by som do konca januára, prípadne do 7. 2. isla na PN...uz by som si nemusela zakladat ten nový balík poistenia, ale PN by som mala zaplatenu az do nástupu na matersku?

poisonblu
14. dec 2011

kočky, keď odhlasujem a znovu prihlasujem DNP tak identifikačné číslo mi zostane?

katulikzlatulik
14. dec 2011

@emogeon no zaujimave... jedna panicka povie tak, druha tak... a co ked dam az po 5tich dnoch?

bubulka722
14. dec 2011

@poisonblu Ja som to urobila min. rok a zostalo všetko po starom.

mirkave
14. dec 2011

@poisonblu ano.id ostava take iste

nella1
14. dec 2011

maminky ku ktoremu dnu v mesiaci sa vyplaca PN z DNP na ucet? dakujem.

mirkave
14. dec 2011

@maruska22 ja som na pn.pn budem poberat do materskej a potom matersku.o balik nepoziadam,budem v ochrannej dobe.pn sa bude vyplacat po celu dobu pn,tak ako vypocitaju na zaciatku poberania pn.takto mi to bolo povedana na socialke

poisonblu
14. dec 2011
mima595
14. dec 2011

@anaba1 - ano

mima595
14. dec 2011

@maruska22 - ano, Pn by ti platila aý do nastupu na matersku...lenže v tvojom pripade by možno bolo vhodne uvazovat o baliku, keby si bola PN, lebo poistenie úbalik/ by ti trval aj pocas PN , aj pocas materskej, neplatila by si nic...takže by si mala dalsie dni DNP a už aj DPvN úneviem, ci si zamestnana, ci nie/

lunnka
15. dec 2011

@zlatat ahoj ale ja som zamestnana a na matersku mam nastupit az okolo 15.3.. 270 dni mi uplynie 7.3...tak neviem co s tymi dnami medzi- alebo by bolo lepsie ist hned na PN?

oskvarka
15. dec 2011

@lunnka no nic v podstate to mas jedno ci pojdes na PN ci nie tie dni uz platit nebudes.. 7.3 ti poistenie zanikne

kocica43
15. dec 2011

@lunnka ahoj ja by som isla na pn, to mas 7 dni, a ked si si to platila z max, tak to mas pomaly 100 eura navyse,

oskvarka
15. dec 2011

@kocica43 no ved hej ale ak pracuje tak by aj vyplatu dostala za ten cas.. takze az taky rozdiel to nebude.. ale zase je jasne ze ak sa nebude citit na pracu tak ist na PN urcite treba len pre niekoho je aj tyzden doma bez vychadzok utrpenie (o to viac ak ide na PN len tak)... na materskej je uz totiz sloboda pohybu :D...

leontinka27
15. dec 2011

baby na internete vznikla nova stránka NapisteIm. sk da sa tam pisat politikom, je to verejne a politici musia odpovedat. su tam vsetci. mali by sme im teraz pisat. pred volbami budu opatrny. ved aj my sme voličky.je vidiet vsetko co napiseme aj co odpovedia.
PS: podpisal prezident zakon o DNP

leontinka27
15. dec 2011

Baby a este otazku: ked mam zaplatenych 270 dni uz teraz mozem sa odhlasit a nasledne nahlasit a platit dalsich 270 dni?alebo 26 tyzdnov?

baronessa
15. dec 2011

prosím Vás o radu ohľadom DNP. Podmienku 270 dní mám splnenú. Momentálne som odhlasená. Kamarátka mi poradila, aby som si ešte teraz v decembri začala odznova platiť DNP. Je to pravda, že aj po 1.2.2012 budem platiť 4,4% podľa starého, až kým nesplním podmienku 270 dní, alebo mi to aj tak od daného dňa zanikne? Oplatí sa mi to začať platiť? Tehotná zatiaľ nie som. Vopred Vám ďakujem za Vašu odpoveď.

mima595
15. dec 2011

@baronessa - podla toho, ake su vyjadrenia, byt to mlo byt tak, ako ti radi kamaratka...lenže až prax ukaze, ako to bude v skutocnosti ☹

oskvarka
15. dec 2011

@mima595 no ved to je to najhorsie ze prax moze byt ina.. napriklad ja ked si to teraz prerusim tak budem uplne v haji kedze nemam ani 270 dni este ...ak to tak nebude 😠 ... ale zase ma moze hriat na dusi ze som to az tak dlho
......ale inak ja som nenasla na stranke socialnej poistovne ziadne dalsie odpovede zo vcera vy ste niekto nasli???...

karinkaeich
15. dec 2011

@leontinka27 naozaj to podpisal? zbytocne komplikacie pre nas maminy a buduce maminy ☹

leontinka27
15. dec 2011

@karinkaeich sorry chybal mi tam otaznik,ja som sa tiez pytala.studujem na internete ale este som nic nenasla

oskvarka
15. dec 2011

@leontinka27 270 dni vraj...

snezka11
15. dec 2011

@mima595 ahojchcela by som sa ta opytat jednu vec k 26.12.2011 mam 26 tyzdnov a z poslednych 2 rokov mam splneych aj 270 dní,
chystam sa byt tehu s tym že by som chcela nastupit od februára 2012 na PN, moja otazka je v tom
či ked budem PN 2 mesiace trebars počas tehu, ovplyvní to moju materskú?
a ked budem trebars 2 mesiace PN potom ho preruším na 1 mesiac a budem chciet opat PN z čoho sa mi to bude počítat .
Veľmi pekne dakujem za pomoc

mima595
15. dec 2011

@snezka11 - nie, PN neovplyvni tvoju matersku, druha PN neviem, z coho sa bude pocitat, lebo neviem, ci si chces platit z balika, alebo pojdes na PN v ochrannej lehote...ak v ochrannej lehote kvoli rizikovemu tehu, tiež by malo byt z maxima

elizabeth1011
15. dec 2011

ahojte vie mi niekto poradit???? uz som sem pisala....a nikto nic.
som na RD,som nezamestnana a DNP som od aprila 2010,takze 270 dni mam davno. pracujeme na babatku a ked budem tehotna chcela by som byt PN,nech sa mi vrati co najviac z vlozenych penazi...
chcem sa opytat:
a, preco je dobre sa odhlasit a prihlasit znova????
b, tiez by som chcela vediet,ze ked sa odhlasim a prihlasim z coho sa mi bude pocitat pn?,,

dakujem ked sa najde niekto kto mi bude vediet poradit