Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

2danculik
30. dec 2011

http://peniaze.pravda.sk/zvysit-si-materske-dob...

to znamená ze po novom roku sa uz nebude vobec mozné sa prihlásit??? iba do konca tohoto roku?

zuzula77
30. dec 2011

@2danculik nie, cas mas do konca januara

ingrid16
30. dec 2011

@zuzula77 toto je tiez pravda.

ingrid16
30. dec 2011

@dnpo takze podla teba mame teraz vsetci vsetko vyuzivat? toto podla mna nie je spravny krok.podla mna treba tych ludi zastavit a nie sa po nich opicit. som naozaj prekvapena z vasich reakcii. ked kradne jeden, tak budem kradnut aj ja? toto sa mi teda nepaci.

dnpo
30. dec 2011

nie!chudoba NECH TRPI NECH NIC NEVYUZIJE...tak ich skus zastavit ked si zvykli zit na vysokej nohe,nerobia to protizakonne/usetrili na ministerstvach/

lienka.7
30. dec 2011

@ingrid16
uplne s tebou suhlasim. ja mam tiez kamaratky, ktore boli na rizikovom, lebo sa im proste nechcelo robit. zial je to tak. teraz ma tu prosim neukamenujte, ale podla mna tehotenstvo nie je choroba (pokial naozaj nie je nieco vazne). taktiez to takto robili dochodcovia, proste sa pripoistili, robili + brali dochodky. ja viem, ze teraz tu do mna zacnete skakat, ze ake maju male dochodky. ja mam tiez babku a pomaham jej financne. len nikto sa tu nezamyslel nad tym, odkial maju zobrat peniaze pracujuci ludia. ja ma tiez maly plat a nemozem si privirabat este aj ako napr. ma moznost dochodca.
taktiez dlhodobe PN-ky (mam na mysli teraz vymyslene). je mi az zle z toho akak korupcia je u lekarov - staci podplatit a vypisu vam co chcete a potrebujete!!!! samozrejme este poradia a vedia v tom chodit (lekari). minule som si na zastavke takto vypocula rozhovor dvoch pani, ktore sa o tomto bavili. ze NACO by robili. tak sa tu potom necudujme.
Len je HANBOU ministra, ze najskor si SAM zalozil na tomto vlastny biznis (akoze radit mamickam a pod). a teraz sa "hra" na poctiveho... no jedno velke FUJ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
(chyba mi tu grcajuci smajlik).
Takze aspon teraz tie, co mozete sup si chodte vybavit do konca januara pripoistenie.
Vsetkym zelam vsetko dobre a nech sa babatka coskoro podaria 😉

zuzula77
30. dec 2011

@lienka.7 zdielam Tvoj nazor a verim, ze tie palce nam budes ozaj drzat 😀 lebo mojmu drahemu skoro ocka vypadli, ked som mu vysvetlila, ze veru teraz nie, ze treba vsetko poriadne zratat, az z toho, ze pracujeme "pre rodinu" uz 15 rokov bez blicovania, aby sme toho aj daco mali 😵

oskvarka
30. dec 2011

@veronka tak tak presne

dnpo
30. dec 2011

@lienka.7 to sme dopadli!!!ked si zeny musia kazdy den preratavat a planovat deticky tak ako si to zmyslel pan minister to bude isto silny rocnik 2012 ale co potom?

pancake
30. dec 2011

len napríklad ja som si platila minuly rok maximum 49e aby som rok 2012 mohla brať očrky ak by ,,náhodou,, boli deti choré a teraz mi to zrušili. ☹

oskvarka
30. dec 2011

@ingrid16 ty mas s tym zneuzivanim pravdu (ze keby to nik nezneuzivaô) ale to nieje chyba ludi ale chyba systemu predovsetkym... lebo ak niekto system moze zneuzit (dokonca nie protizakonne.. a to teda ja nepravom vypisanu marodku povazujem uz za nieco protizakonne ...... mihal napriklad tvrdi ze je zneuzitie aj to ze chceme mat vysiu matersku pritom ja si vobec neviem naplanovat kedy otehotniem a cely cas to beriem len ako loteriu a jedine co ma na celom systeme nastvalo ze ak by to spravili podla tej starej upravy tak by som si platila nieco z coho by som ani nikdy narok nemohla mat a to mi prislo naramne nefer...) takze nieje pravda ze ak by boli mudri ludia mohlo to skvelo fungovat dalej.. cele DPN bolo neferovo vymyslene (lebo sa dalo zneuzivat nie protizakonne - t.j. som odhlaseny a prihlasim sa den pred tym ako idem k toktorke alebo na operaciu) a bolo s nim nieco treba robit ale teda nieco urobit a nie zrusit a umyt si nad tym ruky ako to urobili oni...
takze ja som za to aby to ludia vyuzili ako sa len da ale len v hraniciach zakona (ziadne marodky ak niesom chory alebo fiktivne chirurgicke zakroky... ale ak som chora alebo nebodaj mam planovanu operaciu preco by som to mala odkladat o rok.. a preco by som mala odkladat mimi ak by som ho chclea hned ale zial nedari sa...) nech to vseci vyuziju kolko sa da, lebo to co urobili vobec spravodlive nieje ale aspon je to miernejsie oproti predchadzajucemu navrhu ... a s tym rizikovim to mas tiez tazko mojho muza svagrina bola tiez na takom miernom rizikovom a co to obcas doma aj muzovi pomohla a nejake extra problemi nemala ale bola prvorodicka a mala 31 tak mala strach, hlavne ked to nebolo zrovna na prvy sup ze sa im zadarilo...
a dufam ze rok 2012 a 2013 budu nove silne populacne rocniky ako bol moj (ked som sa ja narodila) vsetkym to doprajem kto moze mat teraz novy prirastok do rodiny..

oskvarka
30. dec 2011

@dnpo tak tak to som zvedava co potom..

mamia25
30. dec 2011

baby, ja som prihlasena na DNP od 1.11.2011 z maxima - kvoli ocr ked nastupim do prace a drobec ochorie...co s tym teraz, odhlasit sa, ci pokracovat? nemam v tom celkom jasno. dakujem...

chiliko
30. dec 2011

ahoj ked sa teda nemocensky dokonca januara poistim.. a zostanem tehotna az aprili.. bude platit aj pre mna... ci sa to oplati alebo nie... je mi smutno... ☹ preco to zrusili.. aspon jedna vyhoda..normalna...

lienka.7
30. dec 2011

@dnpo
mna teraz napadlo ze "potom si dame deli" 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ingrid16
30. dec 2011

@oskvarka ja som do posledneho dna dufala, ze sa to nezrusi, len upravi. V tom suhlasim, ze tam trebalo vela uprav , nebolo to dobre vymyslene. ale ja si neviem predstavit, zeby som isla za lekarkou, zdrava ako ryba a povedala jej, ze chcem marodku.
a samozrejme, ze tie, co si to platia dlhsie, sup v january odhlasit a prihlasit, a podme na MD. 😉

dnpo
30. dec 2011
veronka
30. dec 2011

čo ked vznikne nárok na materské napr. až v máji 2013? bude vyplácane z DNP?

lienka.7
30. dec 2011

@chiliko
ked sa poistis v januari, mas 270 na otehotnenie (viem, ze sprosto povedane). ak sa nepodari, poistenie ti zanikne AUTOMATICKY, ak si potom nezaplatis cely ten balik. ak otehotnies v priebehu (teda napr. v aprili, maji,...), si v ochrannej dobe 8 mesiacov, takze NAROK na vysiiu matersku MAS. 😉

veronka
30. dec 2011

@mamia25 mozes si doplatit 270 dni, potom ti to automaticky zrušia, a ak budes chciet dalej platit tak sa mozes prihlasit na cely balik

lienka.7
30. dec 2011

@dnpo
odpoved na tvoju otazku co potom.......
podla reklamy na deli, sa pyta mlada dievcina chalana (s pozitivnym testom) ze co teraz....on jej odpoveda, teraz si dame deli....tak mna napadlo, ze co potom - potom si my vstky mozeme dat deli 😀 😀 😀 😀 😀 😀
(verim, ze ma aspon trosku chapate 😉 😉 😉 😉 )

oskvarka
30. dec 2011

@ingrid16 no to hej ale zase niesu vseci taky lekari ze ti tu marodku daju to len niektory zial... a s tou materskou uz je to zase ine lebo naozaj to riziko tam moze byt aj ked ho mi nevidime a potom uz ti ostanu len oci pre plac ze naco si sa do tej prace hrabal.....
no snad mas pravdu a tento predlzeny cas mi pomoze a zadari sa nam ale aj keby nie aspon sme to skusili a takto budem mat aspon chvilu aj naozajstne poistenie ze to budem moct aj vyuzit ak ochoriem alebo tak.. lebo mne malo skoncit 270 v marci a jedine ako by som to okrem otehotnenia mohla vyuzit bolo tak ze by som zrovna ochorela do 7 dni po skonceni poistenia a to by uz ina nahoda musela byt.. a to mi moc fer nepride ze si to uz tak dlho platim a zatial stale nemam narok na nic...

zuzula77
30. dec 2011

@lienka.7 teda ja som sa chytila hned 😀 uz len aby som mala dovod na tu DELI. Moj drahy stale len, ze MARGOT-tku by jedol

oskvarka
30. dec 2011

@lienka.7 aj man to presne napadlo :D:D

chiliko
30. dec 2011

prosim neporadili by ste mi... Fakt ked sa este pripoistim DNP do januara.. a otehotniem az v aprili.. ak sa podari.. bude sa to stahovat aj na mna..vyssie materske? dakujem za odpoved.. moc... a jasne dame si aj deli he 🙂
ci uz to nema zmysel..
dakujem pekne dievcata ktore sa podujali mi to vysvetlit.. 😝

dnpo
30. dec 2011

@lienka.7 jaaaaj,vobec som to nepochopila to uz asi bola skor ta reklama ne?

lienka.7
30. dec 2011

@veronka
podla mna ano, nakolko nie je mozna retroaktivita zakona......

chiliko
30. dec 2011

pistaciova dobraaaaaa 😵 😵 😵

mamia25
30. dec 2011

@veronka fiiiha, teda zaplatim 50€ x 9 a potom mi to zrusia a nemam narok na OCR? aka vyhoda, tak to sa teda oplati... tak to si teda idem vypisat odhlasku, da sa aj elektronicky, nevies? tomuto skorumpovanemu a sprivatizovanemu statu nezaplatim ani cent navyse.