Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

veronka
30. dec 2011

@mariynka ale meni sa aj minimum, len to som si nezapamatala na kolko

mamia25
30. dec 2011

@veronka dakujem, nechystam sa na matersku, islo mi hlavne o OCR... drobec nastupi do skolky a ocakavam caste marodky... tak nic, neprilepsime si... hlavne ze prasive ciganky ktore v zivote nikde nepracovali a neodviedli do statnej kasy ani cent su na tom co sa tyka davok lepsie ako my. pardon za vyraz, ale v tomto pripade sa ja neviem kontrolovat.

mariynka
30. dec 2011

baby a ked niekto zrusi 5.1. a zacne 6.1.,tak od 6.1. sa nanovo rata 270dni???ale materska,ako pisete, sa bude vypocitavat aj z DNP prveho, ked sa rataju 2roky pred nastupom na matersku,nie?

nexa
30. dec 2011

@ingrid16 jasne ze sa hodim na marodku... zo 190 eur nevyzijem... a kedze som tehotna.. tak v praci zase nebudem podavat 100% vykon.. zamestnavatel nema moznost kvoli mojmu tehotenstvu vytvorit novu pracovnu poziciu... takze si popri rodicovskej nebudem moct privyrabat aby som detom mohla aj ovocie kupit... ja som si nemohla dovolit kvoli 190 eur ostat s dietatom doma 3 roky ako som povodne chcela... ale to tu nebudem riesit s osobou.. ktora meni nazory a pise prave to co jej v tej chvili vyhovuje...zdar

ivka2903
30. dec 2011

@lienka.7 @mariynka ďakujem kočky..
no to by bolo super, len už sa o tom toľko hovorí, že som z toho úplne mimo.. ak teda tomu dobre rozumiem, poslednýkrát si zaplatím DNP v januári a vo februári už neplatím.. a keďže to samo zaniká, tak mňa sa to netýka a nárok mám na materské aj zo zamestnania aj z DNP .. či?
ja sa tomuto vôbec nerozumiem.. ale snáď sa aspoň okrajovo chytám..

anina3
30. dec 2011

@mariynka to neviem ani ja 🙂 proste som si to nechala od toho novembra ako si platim... a vraj si po starom mozem platit do jula 2012 kym nedosiahnem 270 dni

andrejkag
30. dec 2011

žienky poradíte? manžel je nezamestnaný od 5.4.2011, DNP si platí od augusta 26 týždňov bude mať splnených 6.2.2012, chcela by som vedieť ako si má platiť od februára, ked nenastúpi na PN?? po novom?

anina3
30. dec 2011

@lienka.7 ja neviem, platim si z maxima,,, tak teraz neviem, mam si teda dalej platit ako doteraz tych 49,13 Eur?

kocica43
30. dec 2011

@veronka presne 26 oktobra

lienka.7
30. dec 2011

@mariynka
ano, rata sa ti to nanovo od toho datumu, kedy sa opat prihlasis - len to musi byt v januari 🙂

lienka.7
30. dec 2011

@elise
chcela by som poznat doktora, ktory presne povie, ze ste 1 mesiac tehotna 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

anina3
30. dec 2011

@lienka.7 neviem ci to musi byt v januari, dnes som bola na socialke a ja si platim od novembra 2011 a bolo mi povedane, ze si mozem platit kym nedosiahnem 270 dni. Predtym som si platila od marca 2009 do augusta 2010

elise
30. dec 2011

@lienka.7 aj ja ale z hcg sa to dá a aj napr. môj prípad kedy ideme na KET

mariynka
30. dec 2011

@anina3 ved ano, DNP zalozene do 31.1.2012 si mozme splatit po starom 😉 cize 270dni a ked splatis 270dni,tak ak budes tehul, tak ti bude plynut 8mes. ochranna lehota, pocas ktorej musis nastupit na matersku,cize musis byt 6tyzdnov pred porodom 😉 🙂

betyna8
30. dec 2011

ahojte babule,
aj ja prosim tie mudrejsie -znalejsie zakona o radu.
Ja som si opatovne zalozila DNP v auguste 2011. Som na materskej a radi by sme druhe babo. Chcem sa spýtat, mam si platit poistne z maxima??? ked som si to platila pri prvom,tak som platila z rozdielu maxima a hrubej mzdy,viac by nemalo vyznam,kedze sa to scitava.Teraz,pri druhom,ak by sa mi podarilo prejst z rodicaku na matersku,tak by mi matersku ratali z predpokladanej mzdy + z DNP???? dakujem za kazdu radu

elise
30. dec 2011

@betyna8 ak by si stihla otehotnieť do februára 2012 tak ano

ludmilaka
30. dec 2011

@mariynka A nevieš poradiť ako to je keď plánujem ísť na rizikové, čiže to bude PN. Koľko dní musím platiť aby mi vyplácali PN?

mariynka
30. dec 2011

ja budem mat splnenych 270dni 26.2.,cize ochranna doba pre mna plati do 26.10.-kedy musim byt 6tyzdnov pred porodom.. vsak? 😅 😅 😅 🙂 🙂 🙂 🙂 konecne som to pochopila? 😀 (platim si od 1.6.2011)

elise
30. dec 2011

babulky všetky ktoré si platíte DNP a máte aj zamestnávateľov treba si vypýtať zo sociálky sumár ktorý ste platili za rok 2011 na DNP a dať ho zamestnávateľovi k ročnemu zúčtovaniu daní tak získate späť aj cca 150 €tolko mávam už 5 rok ja

mariynka
30. dec 2011

@ludmilaka no, mne tu baby povedali, ze ak nemam splnenych 270dni,aby som papiere na socialku pocas PN z DNP nenosila.. ja som zaniesla a dostala som PN z DNP aj ked som nemala splnenych 270dni..tak nechapem.. 😅 😅 😉 ale asi o tom rozhoduje aj ako dlho pred PN si pracovala.. fakt neviem.. ale mam takuto skusenost 😉 😉

betyna8
30. dec 2011

@elise a co ano,mam si platit z maxima??? bo si platim nizsiu sumu teraz,a otehotniet by som rada aj hned,ale nejak sa nedari 😒

anina3
30. dec 2011

Takze babenky... teraz som volala este pre istotu na poradnu socialnej poistovne... Moj pripad je nasledovny: DNP som si platila od marca 2009 do augusta 2010 potom som sa odhlasila. Teraz v novembri 2011 som znova zacala platit tiez z maxima. Pani mi nato odpovedala... ze od novembra 2011 (ako som nanovo zacala platit) mam moznost si to doplatit po starom s tym istym VZ ako mam teraz (mam maximum). Meni sa minimalny (zvysuje sa) a tiez aj maximalny VZ (tiez sa zvysuje) cize len tie co si teraz platia z minima si to musia zvysit. Tie ktore maju maximum moze zostat tak ako maju alebo ak chcu, da sa to zvysit na ten VZ po novom. To predchadzajuce obdobie sa vobec uz sem nepocita, cize od novembra si to platim po starom kym nedosiahnem 270 dni.

elise
30. dec 2011

@betyna8 zaplatiť si z maxima ak stihneš otehotnieť do februára 2012 z práce sa ti bude rátať predpokladaný zárobok čo je dosť nizke

anina3
30. dec 2011

@ludmilaka ja si platim od novembra 2011 a bolo mi povedane ze na PN (keby nieco) mozem ist najskor po 1.aprily

zuzula77
30. dec 2011

kocky, kto vie, ze kolko je denny vymeriacaci zaklad, ak ide o PN z DNP, ak je platene maximum? sa mi kalkulacka zavarila uz 😝

elise
30. dec 2011

@zuzula77 má to byť 55 % a vymeriavací základ sa nemení je rovnaký

mariynka
30. dec 2011

@elise dakujeme za radu 🙂 cize nam vratia nieco,super 🙂

mariynka
30. dec 2011

@zuzula77 asi 25%prve tri dni a 55%ostatne,nie 😅 😝

elise
30. dec 2011

@mariynka aspon niečo vrátia ja si platím 39 € a vracaju mi ročne aj 150€