• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Dobrovoľné nemocenské poistenie

9. novembra 2016 
Ahojte baby, ak mám materské z DNP aj od zamestnávateľa stačí odovzdať na Sociálnej poisťovni jednu kópiu rodného listu alebo dve? Bol to vybaviť hneď po pôrode manžel a dal len jednu, teraz ma napadlo, či to nebolo treba dvojmo?
5. jan 2012 o 22:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lin123 asi mas pravdu...ale aj tak dakujem za odpoved :sunglasses:
5. jan 2012 o 22:27  •  1 dieťa - snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@monika225 presne takto uvažujem aj ja. už som sa odhlasila a to mi chybali už len 4m do 270dni. lenže ja nastupujem do práce :(( od ročnej dcerky moja šefka neda už ani OCŘ ani PN ale dovolenku lebo jej mám vela. takže tiež sa chcem prihlasiť odznova a odznova čakať tych 270dni aby som potom mohla s malou na OČR. len neviem či budem môcť plaťiť po starom tych 14,49 minimum
5. jan 2012 o 22:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
info pre zenusky - odpoved Mihala:
Pisete: …chcela by som sa opytat na priklad pani Dany, pretoze zo Socialnej poistovni mi odpisali, ze tu je vyklad zakona “nejednoznacny”. Ide o tieto Vase slova:
.
“Doplnené 16.12.2011: pani Dana by sa mala prihlásiť na uvedené dobrovoľné poistenia najneskôr 26. júna 2012 – v posledný deň trvania dobrovoľného nemocenského poistenia – preto, aby sa dobrovoľné nemocenské poistenie neukončilo a zostalo n e p r e t r ž i t é. Teda aby sa pri určení rozhodujúceho obdobia na výpočet materskej postupovalo podľa § 54 ods. 7 zákona – aby pani Dana získala materské z vymeriavacieho základu, z ktorého si platila dobrovoľné nemocenské poistenie a nie z minimálneho vymeriavacieho základu.
.
Totiz v Socialnej poistovni zatial nepripustaju moznost suvisleho DNP po skonceni 270 dni, ak nasledne sa poistenec prihlasi na novy komplexny balik…
.
Tatiez by ma zaujimalo, ak je pravda to, co pisete vy – ake bude rozhodujuce obdobie na pripadnu matersku – ak si poistenkyna novy komplexny balik zrusi, ked otehotnie? Je to rok 2011 alebo 2012??? Dakujem Vam za vyjasnenie situacie a odpoved.
.
Odpoved: Ak sa pani Dana prihlasi na kompletny balik poisteni az den po zaniku samostatneho DNP, naozaj sa to bude posudzovat tak, ze kontinuita v nemocenskom poisteni nebola zachovana, nemocenske poisetnie nebude povazovane za suvisle.
.
Prave preto sa pani Dana musi prihlasit na zostavajuce dobrovolne poistenia este pred skoncenim DNP. Ak tak urobi, bude jej DNP pokracovat ako sucast kompletneho balika a pri posudzovani doby 26 tyzdnov, a najma pri posudzovani rozhodujuceho obdobia sa bude posudzovat nemocenske poistenie za nepretrzite.
.
To, ze sa bude postupovat takto, bolo prekonzultovane a dohodnute 8.12.2011 na porade zastupcov expertov MPSVaR a Socialnej poistovne.
5. jan 2012 o 22:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lilyen2011 nie je pravda ze pokial chcem mat max.matersku musim si platit max VZ....ved treba si to vypocitat
5. jan 2012 o 23:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lubkasungirl super, dobre vediet...:slight_smile: v SP este asi tetusky nedostali pokyny...podla mna ony tam vedia menej ako my tu
5. jan 2012 o 23:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
huhu tak vie mi niekto odpovedať?
6. jan 2012 o 08:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denne73 ze ked to stihnes do konca januara tak by sme mali platit len o nieco viac...ja to idem zistit v pondelok na socialku...bola som tam ale toto mi nepovedali ..novy balik plati az od 1.2.2012
6. jan 2012 o 10:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@monika225 dik moja a nevieš čo bude s nami ked si začneme opäť plaťiť , uplynie tych 270dni a pak?? znova nás zrušia?? alebo platime dalej a samozrejme aj čerpeme :wink: :wink: :wink:
6. jan 2012 o 10:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@monika225 tak práve som zistila odpoved na moju otázku :frowning2: :frowning2: :frowning2: . ˇANO po uplynuti 270dni nás opäť zrušia
6. jan 2012 o 10:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte chcem sa spytat : Kedze je dnes sviatok ,a u nas je socialka zatvorena ,a ja zaplatim to DNP namiesto 8.1 az 9.1 ,co sa stane???
6. jan 2012 o 10:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denne73 tak potom to ma aky vyznam?kde si to vycitala?
6. jan 2012 o 10:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dakujem
6. jan 2012 o 10:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denne73 skus to pozriet este tu vcera mi poslala jedna baba...annanatalia http://www.porada.sk/t183141-ukoncit-a-zalozit-nove-dnp-v-januari-2012-alebo-... tu nájdeš odpoveď.
6. jan 2012 o 10:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
viete mi niekto poradit ohladom mojho problemu??? prosiiim....

ahojte, chcem vas aj ja poprosit o radu... DNP si platim od 08/2010 - do 05/11 som platila maximum, od 06/11 do 10/11 som platila len z VZ cca 700 € kedze som to zabudla zmenit po znizeni platu. od 11/11 si zas platim maximum. ale v com spociva moj problem stale som neotehotnela, takze som to DNP nevyuzila. Teraz idem na IVF, uz som zacala s tym procesom....a ak by to vyslo a otehotniem, urcite budem na rizikovom tehotenstve na pn... Na PN som uz ale od dnes, kvoli stresom v praci.... Ak sa ale odhlasim 30.01.2012 a nahlasim zas 31.01.2012 a mne PN stale trva, po 31.1. mi bude vypocitana PN-ka z akej sumy? stale z toho "stareho plateneho DNP" ? alebo dostanem len to minimum, ako keby som DNP vobec neplatila....? a maximum DPN po nanovo prihlaseni do SP mi budu platit zas po 270-tich dnoch platenia? ci kedy? tomu trosku nerozumiem... lebo ja ak by som otehotnela napr. vo februari a budem stale pn, tak kolko a z coho vlastne dostanem vyplatenu PN? neviem co robit, ci sa odhlasit, nahlasit, ci sa to oplati a kedy pripadne je najlepsie ist na PN.... dakujem za vsetky odpovede
6. jan 2012 o 10:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@silvuskaa ale pokiaľ som sa odhlásila v tom máji, t.j. už takmer 9mes neplatím DNP a chcem sa teraz v januári prihlásiť ako "nový člen", tak budem mať nárok na MD? teda ak by som sa prihlásila napr. teraz v pondelok a otehotniem do cca septembra, tak môžem byť v tej 8mes. ochrannej lehote a tým pádom dostanem MD? dobre som to pochopila?
6. jan 2012 o 10:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Prosim vas este o jednu radu.Ja si platim dnp cca 2 ROKY som na rodicovskom,teraz v januari som si dnp zrusila a nanovo sa prihlasila s vymer. zakladu 450eur. Mozem si znova zmenit vymer. zaklad na maximum?A AKO? to sa mam znova odhlasit a prihlasit?Chcela by som este otehotniet,ak sa bude dat :slight_smile: Baby prosim poradte :slight_smile:
6. jan 2012 o 10:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dievčata,som tehotna a asi budem musieť isť na PN,mam bolesti.Okolo 20.1. ubehne 26 t ýždnov čo som menila VZ na vyšší.Ak pojdem na PN,budem mať ešte z pôvodnej výšky minimalnej.Chcem sa opýtať,či sa môže PN z DNP prerušiť a znova vypísať.Druha pre zamestnavateľa by bežala.To len teoreticky,lebo nestojí mi to za špekulácie. :wink:
6. jan 2012 o 12:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jamama ahoj viem len toľko, že musíš mať 26týždňov nepretržite z toho istého VZ pred čerpaním PN, či MD (ja som bola zamestnaná a vyhodili ma v skúš. lehote - bola som už tehu a prihlásila som sa na DNP z najvyššieho VZ a vychádzalo mi MD z minima) - takto som sa okašlala pri synovi. Pri malej som už mala nepretržite ten istý VZ a nešpekulovala som. Tú PN by ti platili z toho, čo si platíš teraz, no do pôrodu už z vyššieho VZ už nestíhaš tých 270dní (toto je môj názor a prípadné chyby vo vysvetlení si viem priznať ak je tu niekto, kto do toho vidí viac) :wink:
6. jan 2012 o 12:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luciferova ak sa prihlasis este v januari, nemusis platit balik...prihlaseni v januari si urcuju VZ v rozmedzi min. a max. VZ a platia este podla strareho, cize iba DNP.
6. jan 2012 o 12:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Baby prosim ked ja uz mam splnenych tych 270 dni mam to este teraz v Januari platit ci ako ked uz mi to zanikne?A odkedy my to vlastne ma zaniknut?Som s toho jelen ci este teraz zaplatit alebo ako.
6. jan 2012 o 12:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@renik28 ,ano,budes mat platene aj po 7 dnoch ked nastupis,v pripade rizikoveho tehotenstva .Na ine ,,bezne ochorenia,,plati len ochranna lehota tych 7dni.Tuto to mas napisane:http://www.porada.sk/t183141-ukoncit-a-zalozit-nove-dnp-v-januari-2012-alebo-ponechat-si-sucasne-dnp.html
6. jan 2012 o 13:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@annanatalia ,ano mozes sa opat odhlasit a prihlasit na max.VZ.,
6. jan 2012 o 13:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lilyen2011 ak sa prihlasis este do konca januara tak podla mna mas narok na MD z DNP....ale mne povedala na SP ze ak sa teraz odhlasim a prihlasim tak sa mi bude znova ratat tych 270dni, len pokial som uz za posledne 2roky nemala zaplatenych 270dni....
6. jan 2012 o 13:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@annanatalia a dokedy si na RD ked si chces zmenit VZ na maximum? Ja som tiez na RD a VZ mam 280eur...kedze RD mi konci v septembri a hadam dovtedy otehotniem....ked uz budem tehotna tak je moznost sa dat od sept na PN a budem mat PN z DNP a potom aj MD???? Ak niekto vie prosim poradte....
6. jan 2012 o 13:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Príspevok bol upravený adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra. Porušoval pravidlo "Neodbočuj od pôvodnej témy".
6. jan 2012 o 13:26 • petraas
Príspevok bol upravený adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra. Porušoval pravidlo "Neodbočuj od pôvodnej témy".
6. jan 2012 o 13:27 • petraas
@silvuskaa no ja som si platila DNP od júna 2010 do mája 2011, takže ak by som príklad otehotnela od februára, tak porodím cca v októbri 2012 (od októbra 2010 spätne do októbra 2012 mám potom viac ako 270dní - nebude mi robiť problém to, že som si platila min. rok DNP, alebo sa mi to počíta od začiatku teda od januára tých 270 do cca októbra a tie dni do mája 2011 sa už počítať nebudú? toho sa bojím, aby mi nestopli počas roku 2012 DNP, lebo som mala pred rokom zaplatené)
6. jan 2012 o 14:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mamartinka mozes sa v januari odhlasit a prihlasit na nove DNP, ktore mas moznost platit este podla stareho ,len je tam zmena v max. VZ. K februaru Ti toto DNP, kotre mas automaticky zanikne, nemusis sa odhlasit a zacne ti od 1.2. plynut 8 mesacna ochranna lehota.
6. jan 2012 o 14:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@silvuskaa tak aby sa ti v tom lepšie orientovalo:

- jún 2010 - máj 2011 - platila som DNP (rodila som jún 2011)

- 3.5 2011 - dodnes - neplatím DNP (som na MD do 16.1. 2012)

- po 16.1 nastupujem na RP a chcem sa prihlásiť do DNP cca 17.1 - 29.1)

- ak by som otehotnela vo februári 2012, tak od januára do októbra sa mi nazbiera tých 270dní nepretržite.

- z pohľadu poisťovňe mám uhradených za posledné 2roky viac ako 270dní, tým pádom mám nárok na MD

- bojím sa toho, či mi po novom budú počítať len tých nových 270dní od januára nepretržite, alebo mi do toho spočítajú aj dni platené 2roky dozadu. - tým pádom by ma mohli cca v polovici stopnúť a musela by som zobrať ten trojbalík? alebo to bude brané ako nové DNP nepretržite a nestopnú mi to.

- ako som písala, momentálne nie som platcom DNP od mája Ďakujem!!!
6. jan 2012 o 14:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok